Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dlaczego wg Polaków 500 należy się patologi a bogatym już nie?

Polecane posty

Gość gość
dlatego, że bogatych jest tylko odsetek, większość jest niezbyt zamożna, więc trzeba ich zachęcić do rozmnażania żeby Polska nie wymarła jak Niemcy, do których zjechało się teraz pól Afryki, Rozumiesz już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie zadne 500zł nie zacheci do 2 dziecka. razem z mezem mamy zaledwie 3500zł stalych oplat ok.1000zł. zostaje nam 2500zł na 3 osoby. wole miec 1 dziecko niz klepac biede.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko dochód -7-9 tys to nie bogactwo , to normalna pensja . Nie przesadzaj z tym twoim bogactwem bo zapewne nie wiesz co to znaczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i się bardziej rozmnoży patologia, a im tak na prawdę nie trzeba dużo zachęty nie wiadomo tez przez jaki czas będzie to 500+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Autorko dochód -7-9 tys to nie bogactwo , to normalna pensja . jedna pensja? ciekawe gdzie. u mnie to 2 pensje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pożyczka Gotówkowa dla Każdego http://kredytyt.pl od 100zł do 200.000zł Odbierz pieniądze! - Chwilówki na Dowód bez zaświadczeń bik - kredyty przez internet, dla Firm - Kredyt na mieszkanie/hipotekę - Kredyt Samochodowy, pożyczka na dowód bez dochodów - kredyty pozabankowe, gotówkowe i konsolidacyjne Wypełnij krótki wniosek a my do Ciebie bezpłatnie oddzwonimy i przestawimy najlepszą ofertę dla Ciebie! http://kredytyt.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie, to nie jest normalna pensja, wyobraź sonie że poza Warszawą też jest Polska, gdzie mnóstwo jest rodzin, w których obije rodzice zarabiają najniższą krajową na rękę - po studiach. Pewnie zaraz napiszesz, że mało zaradni itp no ale nie każdy ma możliwość wyjazdu do "stolycy". 7-9- tys. na wschodniek ścianie to kolosalne pieniądze, tam całe rodziny (4-6 osób) żyją za 2,5 tys miesięcznie i za mniej nawet. I co, pewnie te tysiące ludzi są patologią wg ciebie? Bardzo łatwo mówić, jak się nie ma o czymś pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla mnie patologia to alkohol i bieda z niego wynikająca. jak ktoś woli kupić wódę a nie ubrania, jedzenie czy opłacić mieszkanie to to jest patologia. takim nie dałabym 500+ tylko dzieci przeniosła do rodziny zastępczej i im to 500 dała. jak komuś nie chce się dbać o własne dzieci to nie powinien w tytułu ich posiadania dostawać nawet 1 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem powinna być górna granica dochodowa. I jeśli przekroczysz limit 800 zł to wtedy wypłacać o tyle mniej o ile przekroczyłeś. 2 tysiace na osobę to juz granica od której nie powinni dawać tej kasy na drugie dziecko. Byłoby sprawiedliwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no dokładnie, jeśli jest dolna granica to czemu górnej nie ma? przecież w założeniu programu jest, że te pieniądze mają zachęcić do rodzenia dzieci, żeby rodzice mieli więcej środków na ich wychowanie, jeśłi ktoś ma majątek warty 18 mln to raczej 500 zł różnicy mu nie zrobi. 2 tys to za mało, ale 4 tys górnej granicy to wg mnie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
liczą się dochody na miesiąc a nie wartość majątku. co z tego jak masz duży majątek, ale nie możesz go sprzedać bo albo nikt nie chce kupić albo sprawy w sadzie o własność się toczą? za co masz żyć? zawsze można było zrobić, że 250 zł na każde dziecko, ale pewnie i tak na kafe byłyby tematy i analizy że to nie fair

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o czym mowa?! w tym miesiącu już zabrakło środków na wypłatę 500+, właśnie mówili w radiu. To cholerne 500+ doprowadzi budżet do ruiny,jeszcze będziecie przeklinać to rozdawnictwo i uciekać do UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego polacy nie mogą się zaakceptować, że takie są zasady? 500+ na drugie i kolejne? daj palec a wezmą rękę. ciekawe co się bedzie działo, jak ogłoszą, że nie mają pieniędzy na to 500+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w UK nas nie lubią ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie mogą zaakceptować, bo uważają, że dzieje sie niesprawiedliwość, że bogaci dostają a biedni nie. Dlaczego nie potrafisz tego zrozumieć? Mnie tam obojętne czy sa pieniądze na 500+ czy nie, bo i tak nie dostaję. A jak nie będzie, to może nie wzrośnie inflacja, bo część ekonomistów się tego obawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem powinna być górna granica dochodowa. I jeśli przekroczysz limit 800 zł to wtedy wypłacać o tyle mniej o ile przekroczyłeś. 2 tysiace na osobę to juz granica od której nie powinni dawać tej kasy na drugie dziecko. Byłoby sprawiedliwiej x dla kogo sprawiedliwiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie 500+ nie zachęca do urodzenia kolejnego dziecka. uważam, że to rodzice przede wszystkim powinni utrzymywać dzieci, wszelkie dodatki to przywileje, których może w każdej chwili zabraknąć. nie wiem jak można na podstawie obietnic rządu decydować o swoich kolejnych mniej więcej 24 latach życia - zakładając, że dzieci będą na naszym utrzymaniu do końca studiów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale po co ma być więcej Polaków? Co z tego że za 1000lat nie będzie Polski i Polaków? Kogo to obchodzi? Ludzi jest za dużo na świecie i dlatego jest efekt cieplarniany, po co się mnożyć? Nie rozumiem tej idei? Niemcy korzystają z życia nie mają dzieci albo 1 pod czterdzestkę, podróżują, robia kariery i cieszą się z 500+ w Polsce bo Polacy narobią im przyszłych pracowników - sprzątaczki, opiekunki do osób starszych i dzieci za eurocenty. Taka prawda. Na cholerę się mnożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdzie autorka napisała ile zarabiają bo jakoś czytam i nie widzę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak w niemczech będą muzułmanie to nikt tam nie będzie jeździł się nimi opiekować. za taką opiekę płacą biali niemcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahaha akurat u Niemców to już Polacy nie chcą robić, za dużo tak teraz ciapatego bydła, koło którego sami Niemcy sobie będą skakać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
większość jest niezbyt zamożna, więc trzeba ich zachęcić do rozmnażania żeby Polska nie wymarła jak Niemcy, do których zjechało się teraz pól Afryki, Rozumiesz już? x Nie rozumiem co z tego że Polska wymrze? Co to zmieni? Jesteśmy jakimś super-narodem że musimy przetrwać? Raczej mocno przeciętnym. I co z tego że Niemcy wymrą a np Chiny się jeszcze powiększą? Człowiek to człowiek, narodowość to jakaś łatka przypięta do człowieka. Fikcja. Mi to wisi czy Polska będzie za 100 lat czy inna Rumunia. I co z tego ze do Niemiec zjechało się pół Afryki? Gorsi są? Lepsi? O co tu biega bo nie rozumiem? Wytłumaczcie mi jaka jest idea żeby jakiś konkretny kraj przetrwał tudzież rasa ludzka itp? PO CO? Co to zmienia w waszym codziennym życiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdybym wiedziała że moje wnuki i prawnuki wyjada do innego kraju i dzięki temu będą mieli lepsze życie to nie miałabym nic przeciwko żeby zmienili narodowość.... nie rozumiem tej idei mnożenia się jakiegoś narodu za wszelka cenę żeby przetrwał. Ktoś wam zrobił niezłe brain-washing czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie interesują mnie inni,ważne że Ja dostaję na Dzieci.Pozwalniajcie sie z pracy,naróbcie dzieci to też dostaniecie 500+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
serio nie rozumiesz? no to tłumaczę: co z tego, ze Twoi rodzice umrą, Twoje dzieci? powiesz, że przecież to Twoja rodzina, są dla Cienie najważniejsi. Polska jest naszym krajem, dlaczego mamy go skazywac na wymarcie tak jak Niemcy skazały same siebie? Ja chciałabym, żeby moim dzieciom, wnukow i prawnukow żyło się jak najlepiej, w ogóle życzę tego wszystkim Polakom, bo sama jestem Polką. I tak, jesteśmy cebulakami, nosimy skarpety do sandałów itp ale mimo to mamy prawo żyć. Chciałabyś na starość bać się wyjść z domu, bo zgraja ciapatych utnie Ci głowę? Pewnie powiesz wzorem K. Szczuki, że Polacy też gwałcą i mordują - owszem, ale są to jednostki i takie czyny sa napiętnowane i w społeczeństwie nie ma na nie przyzwolenia. Dlatego jeśli zależy Ci na swoich dzieciach, wnukach itd to powinno zależeć Ci, żeby Polska nie umierała. Nie wiem, czy chociaż trochę zmienisz punkt widzenia, ale pomyśl nad tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12:33 Sądzisz, że kwestia przyrostu naturalnego nie ma bezpośredniego wpływu na nasze życie? Otóż jesteś w błędzie. Jeśli będzie nas coraz mniej (tak jak to jest prognozowane) to jeszcze za naszego życia zabraknie rąk do pracy na nasze emerytury. Oczywiście ja wiem, że Ty pewnie należysz do tych ludzi co nie potrzebują emerytury, bo sama sobie odkładasz. Jeśli tak to super, ale wiedz, że zdecydowana większość nie odkłada, bo nie ma z czego. I jeśli zabraknie ludzi pracujących zabraknie kasy na wypłaty rent, emerytur i innych świadczeń. Zacznie się bieda i protesty, i bóg jeden wie jak taka sytuacja się skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdybym wiedziała że moje wnuki i prawnuki wyjada do innego kraju i dzięki temu będą mieli lepsze życie to nie miałabym nic przeciwko żeby zmienili narodowość.... nie rozumiem tej idei mnożenia się jakiegoś narodu za wszelka cenę żeby przetrwał. Ktoś wam zrobił niezłe brain-washing czy co? xxx nie rozumiesz? zobacz, co dzieje się w Europie, jak błyskawicznie jest zasiedlana przez muzułmanów, codziennie setki nowych przybywa. A Tobie wszystko jedno, gdzie będą żyły Twoje dzieci? Uważasz, że wszystko jedno, w jakiej kulturze się wychowają? Tak chętnie założysz córce hidżab a syna wyślesz na nauki koranu? :O Polska póki co jest monokulturowa i to nas uratuje, możesz szydzić i śmiać się, ale po latach przyznasz rację. Wiesz, żaden ptak nie sra w swoje gniazdo, każdy jest dumny ze swojej ojczyzny, ale dla Ciebie to wszystko jedno :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś gość dziś Autorko dochód -7-9 tys to nie bogactwo , to normalna pensja . jedna pensja? ciekawe gdzie. u mnie to 2 pensje. x A u mnie to 4 pensje. Odczepcie się od Pyżalskiej, ona za cały czas swojej pracy zapłaciła więcej podatku niż te 500 zł co weźmie. Każde dziecko ma żołądek i każde ma potrzeby, a okazuje się, że tylko te najbiedniejsze to mają. Prawda jest taka, że to właśnie te "najbiedniejsze" rodziny stać na studia, dodatkowe zajęcia, bilety do kina, na basen. Ja mam niecałe 4 tysiące opłat ponad 1000zł, dwójkę dzieci i okazuje się, że jestem ta bogata. Gość 10:21 zaskoczę cię. 500+ wymyśliła skrajna prawica. Z resztą co napisałaś się zgadzam. Dochody się ukrywa, pracuje na czarno, często się pije itd. Problem w tym, że jak ta 5 przyszłych podatników widzi, że mamunia nie pracuje, tatuś pracuje, kiedy chce, a pieniądze i tak są w domu, bo państwo daje, to po co pracować, więc my w przyszłosci z tej wielodzietnej rodziny nie bedziemy mieć pożytku. Jak będzie pracować jedno, dwoje dzieci to wszystko. Czyli tak jakby mieli dwójkę, albo i wcale, bo ta pracujaca dwójka będzie musiała opłacić zasiłki rodzeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś tak, ale wspieranie patologii tego nie zmieni. Patologia rozmnaża się jedynie dla 500+, ich dzieci wyniosą z domu ten model i zasilą kolejne rzesze korzystających z MOPSu. ONi na pewno nie będą na nas pracować, uwierz mi. Trzeba było te pieniądze wypłacac ludziom z 1 dzieckiem, którzy pracują, tak aby chcieli mieć więcej dzieci. Ktoś jest rodziną wielodzietną, noramlną rodziną a nie patologią, już mnożyć się raczej nie będzie. A chyba o to chodziło rządowi by przybywało rodaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 10:21 zaskoczę cię. 500+ wymyśliła skrajna prawica xxx PiS w sferze gospodarczej i socjalnej jest lewicowy. Kiedyś rozróżniało sie bazę i nadbudowę, teraz to passe, ale używając starej nomenklatury można napisać, że baza jest lewicowa a nadbudowa prawicowa. Czy prawicowa partia mówi, że bogactwo jest złe, bo ci co sa bogaci, to dlatego, że kradli? Czy szef prawicowej partii chwali się, że po 40 latach pracy, w tym ponad 20 przy korycie nie ma kompletnie nic? Celem ustawy nie jest zwiększenie dzietności tylko wsparcie dla rodziny. Mówi o tym wyraźnie art. 4 - "Celem świadczenia wychowawczego jest częściowe pokrycie wydatków związanych z wychowywaniem dziecka, w tym z opieką nad nim i zaspokojeniem jego potrzeb życiowych." Czytając ten artykuł, w moim odczuciu, kłóci sie on z zasadą, że pieniądze przyznawane są ze względu na ilość dzieci a nie na dochód. Bo logicznym dla każdego (oprócz rządu) jest to, że rodzina biedna potrzebuje wsparcia a bogata nie, bo pokryć wydatki na dziecko potrafi bez dofinansowania od podatników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×