Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gość

Polska mentalnosc. Co rozni nas od innych nacji

Polecane posty

Gość gość
16:16 nie zadlaw sie, tym paskudnym tanim zurkiem (na lepsze cie nie stac biedaku bez pracy). a skleroza nie boli, co? ile to razy piszesz ze jadasz w jakis barach mlecznych na miescie, wiec nie klam, kretynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Buehejhehe podniecanie sie jakimis reniferami xD ja karmilem w PL z reki łosia, bociana, źubra, sarenki, zyrafe. Macie cos takiego w tej bezludnej szkocji? NIE :D my w PL mamy duzo zwierzat a ty masz tylko renifery hahap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gnij w smierdzacej i zacofanej szkocji tylko ciekawe dlaczego Szkocja wygrywa czesto rozne sondaze na najpiekniejsze, czy najatrakcyjniejsze kraje do zwiedzania, a Polska nie?? Poza tym, zacofana? wielsz ile naturalnej energii tu sie produkuje? wiesz jaka szkocja jest proekologiczna? smog c***adl na mozg? czy co? A moze PiS oraz kosciolek katolicki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
łosia, bociana, zubra, sarenki, zyrafe. - TAK MAMY to w Szkocji. poza zubrami reszta jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś haha pomylilas mnie z kims kretynko xD zurek robimy na zakwasie z zytniego chleba. Na koniec dodajemy jakko na twardo, biała kiełbase, kawałki podsmazanego boczku i cebulkę. Pycha. Ten z torebki to ty jadasz za granicą , w sumie taki i tak jest lepszy od kazdego angielskiego jedzenia co tam masz. A bary mleczne oferuja duzo przystepnych cenowo dan polskich. Za £2 sie najesz. W uk nie macie barow mlecznych bo wpuscilis ie mcdonaldsy burgerkingi i subwaye sprzedajace rakotworczy syf. Smacznego buahahaha. PL zawsze górą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie macie w szkocji zyraf bo pizga tam i za zimno jest. Nie kłam swinio. Nie masz zadnych rozrywek tam bo to region anglii ktory sie nie liczy w europie. Polska co innego , 40mln ludzi, duma europy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
duma Europy :D :D :D dobre, dobre, ale ubaw !!! raczej wstyd na cala Europe !!!!!!!!! co za ciemny koles

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polacy to pedały, a polki to ku'rwy. kraj jako kraj całkiem fajny, ale społeczeństwo jebać kilofem po kręgosłupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jadam zurku bo nigdy nie lubilam; od lat nie jem ani kielbasy, ani boczku ani zadnych salcesonow itd., bo nie lubie. nawet kielbasy domowej roboty tescia nie jem, nie lubie. zup z paczki z proszku tez nie jem. zupy robie rzadko ale 100% domowe. gotuj***ardo smacznie, nie martw sie, o to co jem, nie chodze do KFC ani takich innych bo mnie to brzydzi. ale ja jadam zuplenie inne potrawy niz Ty. lubie kuchnie z roznych krajow. z polskich potraw lubie tylko zupe grochowa, kopytka oraz placki ziemniaczane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie macie w szkocji zyraf bo pizga tam i za zimno jest. // tak? w Polsce za to cieplo? zimqa tez cieplej w Polsce niz w Szkocji? nie sadze - u nas rzakdo jest -5, a w Polsce bywa -15. ja wole miec Zima 0 lub max -5 a latem max 25, niz Zima -15 a latem +38. nieee, dziekuje. a zaraz pewnie wyskoczysz z tym ze w Szkocji ciagle pada - tego lata w ciagu prawie 5 tygodni padalo tylko raz. R A Z . wyschly male stawy, zbiorniki wodne, niektore jeziora I rzeki nadal maja za niski jak na jesien poziom wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkocja to nie jest region Anglii, debilu, lecz panstwo - nie tak autonomiczne jak typowe panstwa, ale ma wiele praw takich samych, jak wiele pantsw, plus ma osobny rzad, parlameent tez. Szkocja obok Anglii oraz Walii to region Wilkiej Brytanii. czyli nie moze byc regionem Anglii. wroc do szkoly, przyda Ci sie. bo Ty z tych, co uwazaja ze UK = Anglia :O co za wstyd. pewnei nawet nie wiesz czym sie rozni UK od GB...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś on ci zaraz napisze, ze w Polsce zyrafy biegaja po ulicach a nie ze sa tylko w zoo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie macie zadnego realnego parlamentu bo jak anglia wychodzi z UE to wy tez :D :D :D pociagna was ze soba na dno buehehehheheheee :D 🖐️ a szkocja to bieda bez anglii, angole pokonaja was bombami atomowymi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
http://www.parliament.scot/index.aspx a to niby co jest, bingol. serio, szkoda z takim kretynem dyskutować, idź lepiej po kolejne piwko do lodówki - najtańsze z biedry, na inne Cię nie stać. Ja mam w domu argentyńskie wino za 14 funtow i single malt whisky za 58 funtów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A poza o co ci, k*****, chodzi - cieszysz się, że Szkocja wyjdzie z UE razem z Anglią - w sensie śmiejesz się, że wyjdzie, ale sam popierasz, by Polska z Unii wyszła (hłe, hłe, ten kraj upadnie wtedy). mówisz, że UE jestzła itd. to w końcy o ci chodzi? rozdwojenie jaźni masz/ czy jak. wyjaśnij. Jeśli potrafisz. ...ale nie,... tylko zaczniesz podbijać tematy , bo nie masz sensownej odpowiedzi na to pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak .... już podbijasz tematy... lepiej odpowiedz na zadane tu dziś pytanie o to, kiedy Polska wygrala jakiś plebiscyt, lub chociaż była w pierwszej 10tce, najpiękniejszyh krajów świata? najciekawszych pod względem turystycznym, lub ekonomicznym czy gospodarczym...? CZEKAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bingol strórzył i nie odpisze, podbija tematy za 50 groszy od podbicia haha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i głupie knie odpisał , jakie to typowe i żenujące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bingol, kiedy odpiszesz baranie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No kiedy odpiszesz, tchorzu ?? chyba nigdy :P typowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No kiedy odpiszesz chyba nigdy ........... ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bingol to kretyn skończony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bingol zapił morde i spi zaszczany w pokoju u matki, taki kozak z niego, co za palant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polacy sa zawistni, zazdrosni i przekonami swojej madrosci. A tak naprawde polscy faceci wygladaja jak wiesniaki. Mimo zdobyczy kultury kultura w wiekszosci do Polski nie dotarla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posty z dnia 26.05.2016:
,,1) Blizej nam do Latynosow niz Skandynawow i Niemcow. Jestesmy bardziej spontaniczni, rodzinni, goscinni i religijni (niestety!). U typowej polskiej rodziny, srednio zawoznej ciagle wisza obrazki swietych na scianie, krzyze nad drzwiami, a kosciol jest autorytetem moralnym. Czesto 2 generacje mieszkaja pod jednym dachem. Po czesci jest to spowodowane brakiem pieniedzy, ale z drugiej strony np. oddanie babci do domu opieki lub kogos z rodziny do hospicjum jest ciagle tematem tabu, podczas gdy np. W Niemczech, Norwegi, Finlandii itp. to jest na porzadku dziennym i nie wzbudza tylu kontrowersji."

1. Też to zauważyłem, a najbardziej Polacy to są podobni do takiej hybrydy włosko-fińskiej, jak dla mnie. Notabene przecież jesteśmy po środku tych dwóch krajów. 

2. No i uważasz to za dobre? Bo ja absolutnie nie. Dla mnie to jest nieludzkie, by tak traktować starszych ludzi. Ci starsi też nie są z tego zadowoleni jak to się poniektórym wydaje. 

,,W pl ludzie sa bardziej zasciankowi i mniej tolerancyjni niz np. w Europie zachodniej czy usa. Postkomunistyczny syndrow zbyt dlugiej izolacji. Nie lubimy odmiennosci, ani swiatopogladowej ani kulturowej. Kiedys kontrolowala nas wladza - teraz wewnetrzne ograniczenia (kompleksy, mala elastycznosc, spoleczne normy). Dlatego tak lubimy krytykowac i oceniac"

- Jeśli przez zaściankowość rozumiesz konswertazym w duchu religijno-politycznym to się zgodzę, ale generalnie to nawet i dobrze, że nie jesteśmy jeszcze tak ogłupieni jak zachód i na wiele spraw patrzymy bardziej krytycznym okiem.
 

,,3) Jestesmy hedonistycznymi materialistami. Kiedys A. Lewandowska powiedziala w jakims wywiadzie, ze  Polacy zazdroszcza innym pieniedzy, podczas gdy w Niemczech takich ludzi sie podziwia. Roznica jednak jest jednak taka, ze dla wiekszosci Niemcow majacych pieniadze dom, super auto itp. to jest normalnosc. Zalozyciel Aldi mieszkal kilkadziesiat lat w normalnym domu w Essen, chociaz mial miliardy na koncie."

- Kto ci takich głupot naopowiadał? Posłuchaj może co na ten temat mają do powiedzenia sami normalni Niemcy, a nie jakieś pseudo-gwiazdeczki z telewizji.
To, że ktoś mieszka w normalnym domu pomimo dobrego stanu majątkowego to tylko dobrze świadczy o jego podejściu do pieniędzy.

,,Na instagramie Schweinsteigera i Neuner sa zwykle zdjecia calej druzyny, u Roberta Lewandowskiego 80% fotek to on sam i jego muskuly."

- Może właśnie dlatego też nie znoszę piłki nożnej i tego wymoczka. Żałosne jak dla mnie.

,,4) Kobieta nie jest tak wyemancypowana i niezalezna jak w krajach zachodnich. Powinna miec meza i dzieci, poswiecic sie rodzinie, ubierac sie kobieco nie tak jak babochlop z Niemiec, Szwecji itp. I w ogole byc grzeczna dziewczynka"

- To jeszcze nic. Bardziej rażące jest rozpieszczanie takich kobiet przez naiwnych ,,facetów" (a raczej pantoflarzy). Załatwianie za nie wszystko zanim ta się do niego sprowadzi, czy jakieś przepuszczanie w drzwiach jakby to była niewiadomo jaka Lady. Okropność po prostu. Szkoda tylko, że to się tyczy wielu krajów na świecie. 😕

,,5) W pl ciagle panuje przekonanie, ze im ciszej siedzisz tym dalej zajedziesz"

- Wcale tak nie jest. Jest właśnie odwrotnie. Prawie tak jak na zachodzie. 

,,6) W pl korupcja jest widoczna na kazdym szczeblu. Lekarzowi trzeba dac w lape, prof. wyzszych uczelni dorabiaja sobie korepetycjami, a urzednik nic nie zalatwi jak nie bedzie widzial dla siebie korzysci."

- No akurat pod tym względem to wcale nie jest u nas aż tak źle. 🙂
Fakt faktem taka drobna korupcja często może być jednak pomocna w wielu przypadkach. Nie pochwalam korupcji, ale też nie jestem jakimś zagorzałym przeciwnikiem. 

,,W uk nawet zeby grilla zrobic musi byc zgoda councilu"

- To akurat pochwalam, bo jakby nie było to grill wydziela wiele zapachów, a dym rzuca się w oczy. To nie każdemu się może podobać, a, że żyjesz w społeczeństwie to musisz się dostosować do jego zasad, a nie działać na jego niekorzyść, bo Ty masz takie zachcianki.

,,Autorze jak ci sie tak w polsce nie podoba bo mamy swoje tradycje, kulture i moralnosc to nie wracaj, siedz sobie za granicą i chłoń te zboczenia bo to jestes otwarty i tolerancyjny."

- No co jak co, ale moralność to w Polsce kuleje. Może i nie ma muzułmanów, ale traktowanie i oszukiwanie ludzi w Polsce jest po prostu... Aż szkoda słów. Polacy to bardzo nieuczciwi i nieufni ludzie. Niestety, ale zdążyłem się o tym przekonać.
Nie wiem jak na zachodzie, ale podejrzewam, że może być gorzej, ech.

,,W Polsce jest szacunek do tradycji, Niemcy, czy Anglia to bagno w ktorym pławią się degeneraci i ludzie ,,otwarci" na inne kultury. Powodzenia, ja juz wole mieszkac w Polsce."

- Szkoda tylko, że ten szacunek do tradycji sprowadza się głównie do prostego pojmowania co jest dobre, a co złe na podstawie tego kto w co wierzy i na kogo głosuje. Z rozsądkiem często ma to niewiele wspólnego. Polacy za bardzo tkwią w przeszłości, a za mało skupiają się na patrzeniu wprzód, i to jest nasz problem.

Do @niewolnicy_długów z dnia 28.05.2016:

,,człowiek tak naprawde potrzebuje tylko jedzenie i dach nad głową"

- To zbyt duże, by nie powiedzieć, że prostacko-chłopskie uproszczenie, ale za to bardzo trafne.
Dom i jedzenie faktycznie są ważne, ale są też inne dziedziny życia które są równie ważne. Np. rozwój.  Polacy nie są dobrze rozwiniętym społeczeństwem pod wieloma względami (nie chodzi mi już o edukację jako taką, a między innymi właśnie o zasady i moralność).

Post z dnia 8.12.2016:
,,Polacy bardzo rzadko wylatują gdzieś na święta co w Ameryce jest standardem- wystarczy popatrzeć na film Kevin sam w Nowym Yorku :)"

- Opieraj wiedzę o świecie na podstawie filmów to daleko zajdziesz. Między innymi głównie dlatego mamy takie kompleksy. 
Poza tym, ta rodzina akurat była jak na amerykańskie standardy dość bogata.

Co do kuchni to nie rozumiem tych Waszych narzekań. W większości polska kuchnia jest najbardziej podobna do niemieckiej, więc czy względem tego również będziecie się doszukiwać u siebie kompleksów?
Co jest złego w schabowym i ziemniakach? Może nie mamy takiej kuchni jak Francuzi, ale na pewno nie jest u nas tak źle jak u Anglików czy Holendrów.
Osoba która pisała, że polska kuchnia jest synonimem biedy, a zachwala włoską nie zdaje sobie sprawy z tego, że to właśnie włoska kuchnia jest stworzona z prostych składników. Większość tej kuchni to są kluski, pomidory i sery. Prosto, szybko, tanio i smacznie. Podobnie jak w Polsce. Mimo to, macie jakieś kompleksy względem kuchni włoskiej, a jest ona równie niezdrowa co polska.
Jak szukacie zdrowej kuchni to polecam japońską i tajwańską.

Post z dnia 17.10.2018:

,,Powiedzialabym ze od Finow czy Niemcow Polacy sie roznia niechecia do sportu"

- Akurat to mi się u Polaków bardzo podoba. Pomimo kibolstwa itd. to nasze społeczeństwo na szczęście nie jest jeszcze tak zaślepione sportową (tu w domyśle - piłkarską) ideologią jak w Niemczech, Hiszpanii czy Anglii, która tam przybiera naprawdę niepokojące rozmiary. To nawet nie kwestia kiboli, a wciskania tego gówna wszędzie gdzie się tylko da. Chwała temu, że Polacy nie są pod tym względem jeszcze tak zidiociali. Podobnie Japończycy i Norwegowie. Nie ma tam co krok krzyczących plakatów z Bundesligą/Ekstraklasą/Premier League i innym sportowym ścierwem tego typu. Może właśnie dlatego też nigdy nie odczuwałem jakichś kompleksów względem Niemiec, bo u nas mimo wszystko jest jeszcze normalnie?

Post z dnia 17.10.2018:

,,Mieszkam w UK i powiem tak.. w porównaniu z Angolami chociażby jestesmy bardziej naturalni i otwarci na drugiego człowieka, tacy jakby bliżsi sercu."

- ...W ogóle...? To zależy też co rozumiesz przez bycie otwartym i naturalnym, ale z moich doświadczeń wynika, że Polacy są dość bezpośredni, a co za tym idzie chamscy w stosunku do drugiej osoby. Z bliskością to jak dla mnie ma niewiele wspólnego. Chyba, że miałeś na myśli współczucie, ale to właśnie bierze się z naszej kolektywnej mentalności. A którą tak tu wiele narzeka. 

,,W interakcji z drugim człowiekiem u Anglika jest sztywność, przesadna gra i udawanie. Polacy sa niczym powiew świeżego powietrza w porównaniu ze sztywnymi paniczykami arystokratycznymi. A w kwestii nałogów, zawiści itd. Nie tylko Polacy popijają, Anglicy chlaja na potegę i potrafią byc mocno zawistni tylko maskują to umiejętnie."

- Właśnie dzięki tej ,,sztywności" ci Anglicy wychodzą bardziej naturalnie, profesjonalnie i dojrzale. Polacy są zbyt emocjonalni, i niebezpieczni przez to. Podobnie Włosi, Niemcy czy Rosjanie. Aż odpycha mnie od takich osób. 
Wolę już taką ukrywaną zawiść niż pokazywanie jej na każdym kroku. Po co psuć harmonię społeczną? Tego nie rozumiem.

Posty z dnia 18.10.2018:

,,Ojej zazdroscisz ze sasiad ma lepszy płot lub firanki niz ty a ciebie nie stac?:D nie masz czym zaimponowac w tej smierdzacej obskurnej anglii dlatego uk wyglada jak kupa gó/wna a na PL cie nie stac."

- A dlaczego miałby się chwalić byle gównem? Co miałby w ten sposób udowodnić i komu?

,,Kazdy normalny czlowiek sie chwali tym co ma"

- To, że się ludzie chwalą jak dzieci to jeszcze nie znaczy, że to jest dobre. Nie licząc Stanów Zjednoczonych, które są dość niedojrzałą kulturą, i krajów na wschodzie które dopiero co się dorabiają, to nigdzie indziej chwalenie się nie jest postrzegane jako coś pozytywnego, bo niby czemu chwalenie się miałoby takie być? Dla chwilowego zaspokojenia swojego marnego jestestwa? Nie rozumiem. Już nie mówiąc o tym, że nie każdego stać na niewiadomo co, więc po co innym uprzykrzać w ten sposób życie?

Post z dnia 22.10.2018:
,,rownież zgadzam sie, ze blizej nam do Grekow czy Włochów niż Niemców czy Skandynawów"

- Zgadzam się, ale to nawet i lepiej. O ile lubię jednak Skandynawów, tak Niemców nie mogę zdzierżyć. Akurat pod wieloma względami zaczynamy być do siebie podobni, a to mi się nie podoba.

Reszty spamu po prostu szkoda komentować i czytać, ale większość postów powinna jednak znaleźć się w koszu. Odnoszę wrażenie, że typowy użytkownik Kafeterii to albo ta sama osoba ze schizofrenią która pisze do siebie, albo banda rozwydrzonych dzieciaków. Wstyd, że jeszcze administracja nie zrobiła porządku z takimi spamerami.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mieszkam w DE i dopowiem co mnie tutaj smieszy:

- 30 letnia osoba mieszkajaca z 6 kotami nie budzi zdziwienia. Niby dobrze, ze ludzie sa tolerancyjni, ale czesto takie osoby maja jakie problemy z zawieraniem kontaktow z innymi ludzi i dlatego wola koty. 

- zawieranie zwiazkow po to, zeby placic po polowie za wynajem albo miec z kim na rowerze jezdzic.  Jesli jedna z osob nie chce juz na tym przykladowym rowerze jezdzic to dochodzi do rozstania.

-przejadanie wyplaty

-wydawanie kroci na wynajem mieszkania. Bywa, ze 1 osoba wynajmuje dla siebie mieszkanie o powierzchni 100m2. 

-narzekanie, ze wszystko jest drogie

-ubezpieczanie sie przeciwko trzesieniu ziemi, atakowi szaranczy itp.

-dziwienie sie, ze ktos wydaje pieniadze na zabiegi kosmetyczne typu makijaz permanentny   

 

 

Edytowano przez Italiana1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Anglii i z moich obserwacji wynika, że:

1) Większość Anglików woli kupić gotowe jedzenie, nawet ugotowany ryż, niż gotować samemu. Na lunch w pracy potrafią zjeść bułkę z chipsami w środku. Uwielbiają herbatę z mlekiem i dziwią się jak ktoś pije bez mleka. Robią wielkie oczy jak ktoś ma przygotowany super obiad do pracy, typu ziemniaczki, kurczak, surówka. Dla nich to niepojęte, że można coś takiego przygotować, bo niby kiedy, skoro po pracy sofa i TV? To tak pół żartem, pół serio.

2) Angielscy mężczyźni często są bardziej zadbani niż angielskie kobiety. Panie potrafią na zakupy pójść w wałkach na głowie, szlafroku i kapciach i nikogo to raczej nie dziwi w sklepach. Młode Angielki nakładają zdecydowanie więcej makijażu niż Polki. Dzieci w Anglii chodzą do szkoły w mundurkach i nawet zimą nie zakładają kurtek/rajstop. 

3) Anglicy często są fałszywie życzliwi. Nie wiem co jest gorsze, angielski fałsz, czy polska nieżyczliwość (niestety, mam złe doświadczenia z urzędnikami w Polsce, czy ekspedientami w sklepach, na kasie itd.) 

4) Bywają ludzie , którzy na wakacje jeżdżą do miast w Anglii oddalonych od ich miejsca zamieszkania o 50 km, mimo, że stać ich na wakacje zagranicą. 

5) Anglicy często nie wiedzą jak przeliterować lub zapisać dane słowo. 

Na pewno jest wiele innych interesujących różnic, ale na ten moment te przyszły mi do głowy. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×