Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

dlaczego straszy się ludzi piekłem

Polecane posty

Gość gość
ja jestem wierząca, ale kościół jako orgnizacja mnie zniechęca, ta cała otoczka, bogato zdobione szaty, witraże za 10 tyś, pałace ala koscioły, po co nie można skromniej? spowiedź mi przeszkadza, naprawde wierzycie , że Bóg was nie wysłucha jak wyznacie mu grzechy w duchu i obiecacie poprawę? Straoświeckie podejście do roli kobiet w społeczeństwie. No i ten celibat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Koncepcja przyjścia mesjasza również jest zaczerpnięta i w równej mierze zmyślona. : Nie byłabym tego taka pewna. Dziwi mnie twoja pewność. Ja mam wątpliwości ale bardziej sprowadzają się one do pewnych reguł panujacych w religi a nie istnienia Boga i jego nauki. Pytanie o Boga jest pytaniem o to czy nasze powstanie jest wynikiem przypadku czy ma jakiś sens. Ty wierzysz, widocznie że to kompletny przypadek, nie mamy strwórcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Nie rozprawiam o prawdziwośc***isma świętego tylko o tym co tam zostało napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Nie byłabym tego taka pewna" xxx Nie jesteś pewna, bo nie masz wiedzy na ten temat. Ja mam. Dlatego się lubię pośmiać trochę z naiwniaków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jesteś pewna, bo nie masz wiedzy na ten temat. Ja mam. Dlatego się lubię pośmiać trochę z naiwniaków" Uuuuuuuuuuu rzecz w tym, że żaden człowiek nie ma wiedzy na ten temat, bo wymyka się to naukowemu poznaniu, no chyba że zmartwychwstałeś i umarłeś natomiast jeśli ta wiedza pochodzi z innych źródeł, to swiadczy o tym że życie po życiu jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
natomiast jeśli ta wiedza pochodzi z innych źródeł, to swiadczy o tym że życie po życiu jest xxxx Totalna bzdura. Ta wiedza jest stworzona i napisana przez człowieka. Jeżeli wierzysz w napisane księgi pod wpływem natchnienia, że są one prawdą, to jesteś bardzo ograniczona. Napisać można książkę o krasnoludkach i w nie wierzyć ? Jak można w mity wymyślone wierzyć i uznawać je za prawdę ? Ja p*****le! Ciemnogród nie z tej ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odpowiadajac na pytanie autorki.Żeby glupcow trzymać w ryzach :) Inteligentni ludzie idą swoją drogą, a głupcy za tłumem. Kogo jest więcej ?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chodziło mi o to, skad kolega wie że życia po śmierci nie ma? bo pisze, ze ma wiedzę, wieć pytam skąd? pytam o wiedze nie opinie, przesądy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Ja pdole, niewierzacy tlumacza dlaczego nie wierza, zenujace usmiech.gif" dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chodziło mi o to, skad kolega wie że życia po śmierci nie ma? xxx Nie napisałem nigdzie, że po śmierci życia nie ma. Chodziło mi o koncepcje czyśćca i piekła w tradycji chrześcijańskiej i te szatany. A po śmierci być może istnieje inna forma świata duchowego, być może inkarnacja w kolejne wcielenia. Ponoć pod wpływem hipnozy można odczytać kim się było w poprzednim w cieleniu. A czy to prawda, to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko jakoś ludzie w krasnoludki nie wierzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ty zawsze szczery nie umiesz dyskutować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja tam wierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja tam wierzę." to gratuluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodziło mi o koncepcje czyśćca i piekła w tradycji chrześcijańskiej i te szatany. x Problem w tym, ze to nie jest koncepcja chrześcijańska tylko katolicka. W biblii nie ma nic na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
że co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale jest coś o tym, że Ci którzy będą źle postępować nie wkroczą do królestwa bożego, więc gdzie się podzieją? może stąd ta koncepcja piekła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allium
nie bardzo rozumiem dlaczego autorka twierdzi ,ze ktokolwiek ją straszy piekłem - jeśli mówimy o wierze . to prawda ,ze Biblia o wiele częściej wspomina o piekle - różnie nazywanym - niż o niebie ale mówi o tym w kontekście wyborów jakich dokonujemy . to tak jakby mieć pretensje do banku że nas "straszy " że zabierze nam dom jeśli przestaniemy spłacać kredyt . to nie jest straszenie - czy chodzi o piekło czy kredyt ale znajomość konsekwencji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze szczery
ale znajomość konsekwencji x i wolnosc wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma piekła bo szatan został stracony z aniołami na ziemie a nie do piekła. Kto w tym piekle ma być jak szatan jest na ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Problem w tym, ze to nie jest koncepcja chrześcijańska tylko katolicka. xxxx Czyściec tak, ale piekło i szatany przecież widnieją w ewangelii o Jezusie, niebo tak samo. Więc jest to koncepcja chrześcijan, a czyściej już bardziej katolicki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a niezaleznie od wszystkiego i tak stanie się co stać sie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o prawda ,ze Biblia o wiele częściej wspomina o piekle xxxx Biblia wspomina o krainie Sheolu, gdzie umarli będą spoczywać aż do momentu zmartwychwstania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezusie, niebo tak samo. Więc jest to koncepcja chrześcijan, a czyściej już bardziej katolicki. x podaj choć jeden werset gdzie Jezus mówi ,ze ludzie pójdą do piekła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"to tak jakby mieć pretensje do banku że nas "straszy " że zabierze nam dom jeśli przestaniemy spłacać kredyt . to nie jest straszenie - czy chodzi o piekło czy kredyt ale znajomość konsekwencji ." ale nadal nie rozumiem dlaczego, jak ktoś zapłaci za swoje czyny na ziemi i ich żałuje, to ma potem jeszcze raz płacić w piekle Poza tym kredyt bierzesz z własnej woli a czy ktoś sam prosił się na świat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podaj choć jeden werset gdzie Jezus mówi ,ze ludzie pójdą do piekła? xxxx "Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż! A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa. Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła. I "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma nieba i nie ma piekła. To tylko wymysł czarnych, żeby móc manipulować ciemnym ludem. Trzeba tak żyć, żeby nie musieć wstydzić się za siebie, a piekło czy niebo nie ma tu nic do rzeczy. Ja nie boję się piekła, a do nieba też nie chcę iść, bo takie rzeczy nie istnieją. Jedno miejsce gdzie na pewno trafię to do PIECA (chcę być skremowana), a potem do PIACHU. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×