Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

dlaczego straszy się ludzi piekłem

Polecane posty

Gość gość
"Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny" x To jest nawiązanie do Gehenny a nie Tartaru-piekło Gehenna jest to znane miejsce istniejące w czasach Isusa, tzw. 'Dolina Hinnoma'. Miejsce, w którym stale płonął ogień oraz wznosił się dym. W dolinie tej palono zwłoki oraz wszelkie śmieci. Dolina Hinnoma ta była w czasach Isusa synonimem trwałego zniszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Nie ma nieba i nie ma piekła. To tylko wymysł czarnych, żeby móc manipulować ciemnym ludem. Trzeba tak żyć, żeby nie musieć wstydzić się za siebie, a piekło czy niebo nie ma tu nic do rzeczy. Ja nie boję się piekła, a do nieba też nie chcę iść, bo takie rzeczy nie istnieją. Jedno miejsce gdzie na pewno trafię to do PIECA (chcę być skremowana), a potem do PIACHU" nie mogłabym mieć takich przekonań jak ty, wierzę w J.CH ale nie łykam bezkrytycznie wszystkiego co mówią księża, trzeba słuchać co mają do powiedzenia ale nie być bezkrytycznym i czytać Pismo Święte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest nawiązanie do Gehenny a nie Tartaru-piekło xxxx Gehenna, a piekło ma praktycznie to samo znaczenie. Interpretuj sobie, interpretuj. Podałem ci wyraźne stwierdzenie Jezusa o piekle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest nawiązanie do Gehenny xxxx Jeżeli byłoby to nawiązanie do gehenny, to nie użyłby słowa "Wieczny" A on mówi o ogniu wiecznym, czyli takim, który nigdy się nie skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Interpretuj sobie, interpretuj. x Po pierwsze już dawno nie wierze wiec interpretować dalej nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po drugie Gehenna płonęła cały czas wiec mówiono o tym ogień wieczny. Po trzecie jeżeli szatan jest stracony na ziemie to kto jest w piekle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze już dawno nie wierze wiec interpretować dalej nie będę. xxxx Ja też nie wierzę. Dla mnie to i tak te wersety nie mają znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po czwarte dusze są w Sheolu i czekają na sad ostateczny i albo idą do królestwa Bożego albo tracą życie wieczne czyli umierają na zawsze. Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz. Po piąte jeżeli szatan zostanie zgładzony przez Jezusa w ponownym przyjściu to kto będzie w tym piekle? Po szóste Bóg nie jest sadysta o ile istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taka prawda z tą wiarą, że wymyślono ją by kontrolować ludzi. Dotyczy to wszystkich wiar na świecie. Najwięcej wojen i cierpienia ludziom na świecie to przyniosło. Do koleżanki z 14:42. Nie masz pola manewru, ale wierzysz i stosujesz się do wszystkich zasad albo nie wierzysz. Wiara katolicka, bo tą znam najlepiej nie pozwala na wybiórcze jej stosowanie. Jak coś mi się podoba to będę tak robiła/ił, a jak nie to zrobię po swojemu. Niestety to tak nie działa. Nie ma wyboru, albo bierzesz wszystko albo nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kafeteria mój post w całości uznała za spam dlatego poszło w częściach :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po drugie Gehenna płonęła cały czas wiec mówiono o tym ogień wieczny. xxxx Ale on tam mówił o ogniu wiecznym a nie o gehennie. Zinterpretowałeś sobie to po prostu. Kto może wiedzieć co Jezus miał na myśli ? Nikt tego nie wie. "Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie umiera i ogień nie gaśnie. " Czy Jezus miał na myśli tutaj akurat o gehennie ? :D Nie sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Ta koleżanka wierzy w Boga i chyba nie jest katoliczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po czwarte dusze są w Sheolu i czekają na sad ostateczny i albo idą do królestwa Bożego albo tracą życie wieczne czyli umierają na zawsze. xxxx W judaizmie tak jest napisane, w Biblii. Nie w Ewangelii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Wersety od 19-24 wyraźnie wskazują na teren poza Jerozolimą, a w ogniu nieugaszonym gdzie robak nie zginie znajdą się trupy pobitych wrogów Pana. Nie nieśmiertelne dusze ale martwe trupy skazane na całkowite zniszczenie. Nie ma ani słowa o piekle, w którym smażą się żywcem dusze ludzkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
xxx Oczywiście zinterpretowane na swój sposób. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A tak ogólnie to słyszałem i tej gehennie, ale są to tylko interpretacje. Ogólnie nie wierzę w potępienie dusz a ni piekło wieczne tak czy owak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy Jezus miał na myśli tutaj akurat o gehennie ? smiech.gif Nie sądzę. x Kazdy interpretuje tylko bo kto z nas wiec co miał Jezus na myśli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś To o co my tu piane toczymy ;) Ja tez już dawno przestałam w to wierzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem nie powinniśmy bać się piekła, lecz grzechu i jego konsekwencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuszna uwaga aczkolwiek to właśnie piekło jest konsekwencją grzechu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przez grzech oddalamy sie od Boga Mozna by rzec ze nie ma zla ani dobra a jest tylko Bóg Szatan jest tylko buntownikiem, przez buntowanie sie woli Boga (grzech) oddalamy sie od niego. Im dalej od Boga tym stajemy sie bardziej źli i coraz bardziej dążymy do samodestrukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bóg też nie chce aby ktokolwiek straszył ludzi piekłem w jego imieniu , ponieważ nie zbudował dla ludzi tego miejsca ale dla innych istot. Gdyby tego nie uczynił to życie na ziemi nie byłoby możliwe. Jednak od wielu wieków ludzie są tam zwodzeni gdyż demony chciały by nas tam wszystkich widzieć , z powodu swego wiecznego buntu . Wiedza na ten temat jest często pomijana przez przywódców kościoła i papieża , np: wiedza o III - ciej tajemnicy fatimskiej została ukryta a zastąpiona IV - tą , gdyż nie chciano ludzi straszyć tym co nas czeka jeśli porzucą wiarę. Wiele jest o tym w filmach, w youtube pod hasłem : " Przesłanie 2016 Oliveto Citra " , z polską flagą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kosciol sobie wymyslil pieklo,zeby ludzie byli posluszni trzeba ich nastraszyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kler szuka frajerów którzy uwierzą w diabła i się przetraszą go a w rezultacie skruszeni uznają władzę kleru nad nimi i wezmą ich na obrońców swoich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kiedy dzieciom się wmamia świętego mikołaja to nie nie można się dziwić że wierzą w szatana kler ogłupia a rodzice ogłupiają za klerem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie powinno się straszyć piekłem w imieniu Boga który stanowczo temu zaprzecza , gdyż piekło nie dla ludzi zbudował ale dla innych istot . Natomiast siły ciemności pracują dzień i noc aby nas wszystkich tam sprowadzić . Bóg ma dla człowieka tylko dwie propozycje : niebo , czyściec . A to że niektórzy wybierają sobie samowolnie to okrutne miejsce to wynik ich otumanienia ateizmem , sektami lub odrzuceniem wiary i prawdy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Straszy się? Nie straszy. Masz od Boga 2 narzędzia- rozum i wolną wolę. Wybierasz świadomie. Jeśli wybierzesz zło, czeka Cię wieczne potępienie. Piekło to nazwa umowna. Cały czas chodzi o duszę niesmiertelną, a nie o nasz ziemski czas. Tak, niektórzy cierpią, ale cierpienie ciała kiedyś się skończy, a męki duszy potępionej- nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najgorsza przewrotność diabła jest to gdy wmawiając wielu ludziom kłamstwa , że Bóg jest sędzią bezlitosnym i odrywając ich od wiary świętej jednocześnie sprowadza ich tysiącami w to okrutne bezlitosne miejsce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość sszzarrikkk
jing@jang.ihujcom.world

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×