Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ile dać do koperty księdzu za chrzest?

Polecane posty

Gość gość
Ja dalam 10zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21 lat temu dałam za slub 200 zł , 18 lat temu za chrzest 100 zł , 17 lat temu za drugi chrzest syna 150 zł teraz w 21 rocznice slubu urodzilam 3 syna i nie wiem kompletnie ile mam dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlaluna
Ksieza mają swoj cennik trzeba zapytac,a sakramenty nigdy nie byly bezpłatne,ja kilka lat temu musialam zaplacic350zlotych,bez koperty normalna opłata jak za zwylka usluge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dałam 200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 lata temu dałam 300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zawsze daje co laska i tylko w kopercie. Ksiadz nie moze odmowic chrztu dziecka bo np ktos dal tylko 5 dych czy stowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas ksiądz za ślub wziął 600 zł a za chrzest pewnie bedzie chciał z 300 lub 400 masakra.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dwa lata temu za ślub płaciłam 600. Do tego kościelny i organistka. Tylko nie pamiętam czy po 200 czy w sumie 200 brali. W tej samej parafii chrzest w tym roku 200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chrzest 50 zł w Krakowie. Tyle dałam bez pytania o cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkaja
U nas ksiądz za ślub wziął 1000zł (tak tysiąc złotych) i to i tak mało bo od co bogatszych chciał i 2tyś. za chrzest córki 2 lata temu 250zł teraz będziemy chrzcić syna i też woła 250zł. ale trzeba osobno płacić organiście, bo to dola tylko dla księdza.... Więc sami ocenicie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
księżom nie należy dawać czystej gotówki, tak wypowiadał się ostatnio jeden z arcybiskupów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas w ogóle powiedzieli, że za chrzest nie biorą kopert, a jeśli ktoś bardzo chce złożyć ofiarę, to żeby wrzucił do którejś z puszek (w kościele na ścianach wiszą puszki na datki z różnym przeznaczeniem - na ubogich, na misje, na urządzenie kościoła). To było u Franciszkanów kilka lat temu. Jakbym miała dawać, to myslałam o czymś rzędu 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale mi was żal płacić za chrzest. Od kiedy się za wiarę płaci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taaak,płacić za chrzty, śluby, komunie, pogrzeby i jeszcze sprzątać parafie. Masakra. Do tego dac po kolędzie i na mszy co niedzielę. A potem żreć suchy chleb i nie mieć na prąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćxy
Płacicie tym darmozjadom, a potem stękacie. Omijać, unikać, to może choć trochę przytemperują swą pazerność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 123456789
Najbardziej cieszą mnie ci nowocześni, niewierzący ze wsi. Taki sposób na przeskok cywilizacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×