Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

małolata 2000

mam 16 lat i jestem w ciąży

Polecane posty

mam 16 lat i jestem w ciąży wszyscy już wiedzą o tym znaczy się rodzina i chłopak, nie boje się że nie dam rady tylko chodzi jak mam to prawnie załatwić że by nie przyczepiła się opieka społeczna itd mój chłopak ma 20 lat co mam zrobić pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tyle kobiet się puszcza więc opieka ma wiele osób, do których się mogą przyczepić więc wyluzuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego opieka miałaby się przyczepić? Masz 16 lat więc możesz już się legalni bzykać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego? Stać Twoją rodzinę i chłopaka na utrzymanie dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twój chłopak jest dorosły więc w takiej sytuacji to On(za Twoją zgodą) zostaje opiekunem prawnym dziecka lub rodzice(do momentu skończenia przez Ciebie 18 lat). Nie masz sie czym przejmować. Dzieci zabierają nie z powodu wieku ale z powodu braku warunków/środków do jego wychowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babyachtebaby
Hujowo ja mam dziecko z kobietą co urodziła w wieku17 lat i pochodzi z patologii ja miałem22 lata i pracowałem i nie zabrali nam dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
babyachtebaby dziś I jak wam się teraz układa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio w rodzinie miałam taką sytuację. Dziewczyna zaszła w ciążę w wieku 17 lat. Termin porodu przypadł trzy miesiące przed jej 18-nastką, więc nie była pełnoletnia. prawnym opiekunem dziecka nie mógł zostać biologiczny ojciec (chłopak 24 lata, stała praca, mieszkają razem z jej rodzicami). Prawnym opiekunem dziecka został jeden z rodziców nieletniej matki. I dziecko nie nosiło nazwiska swojego ojca - mimo że on je uznał i był w urzędzie podczas rejestracji córki. Zmiana nazwiska ( na nazwisko ojca) nastąpiła w dniu 18 urodzin matki - stała sie pełnoletnia. I oboje dostali prawa rodzicielskie. Podsumowując - jeśli ty nie jesteś pełnoletnia, prawnym opiekunem dziecka zostaje któryś z twoich rodziców, mimo że chłopak jest pełnoletni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli teraz złożysz do sądu rodzinnego wniosek o zgodę na ślub to będzie po problemie-jeśli oczywiście chłopak chce. składasz wniosek, sąd wyraża zgodę i "tak jakby stajesz się pełnoletnia" i możesz być opiekunem dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gimba sie nabija swoim prowo a wy sie jaracie haha. Gdzies wyzej zalozyla temat,ze ma 15 lat i jest w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, twoja matka lub ojciec. Mimo że biologiczny ojciec był przy porodzie i uznał dziecko, był w urzędzie z nieletnią matką i jej rodzicami, wszyscy wyrazili zgodę ( ona, jej rodzice) i chęć żeby ojciec dziecka był prawnym opiekunem to tych praw nie dostał. Takie śmieszne mamy prawo - tego nie przeskoczysz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
klikając na temat prowo(a ten nim na tysiac procent jest)nabijasz zyski portalowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
malolata ma bekę ze swojego prowo.Wyluzujcie,nie puiszcie to i ona przestanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×