Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Co na rozstępy w ciąży?

Polecane posty

Gość gość

Co stosowałyście i możecie polecić? Mam skłonność do rozstępów i chciałabym zacząć zapobiegać zanim zaczną się pojawiać (jako nastolatka kiedy zaczęłam rosnąć pojawiły mi się na nogach mimo, że zawsze byłam szczuplutka). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szczerze mówiąc to bardziej o samo smarowanie chodzi a nie o to czym smarujesz. Jesli masz skłonności to niestety ale raczej szanse masz marne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie załamuj mnie, czyli nie ma dla mnie nadziei? Płaski zgrabny brzuch to moja największa fizyczna zaleta, nie wyobrażam sobie mieć go przeoranego rozstępami... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja stosowałam zwykłą oliwkę przez całą ciążę i nie mam rozstępòw, zA to jak ponad 10/lat temu przytyłam 10 kg i nie używałam niczego, to na biodrach mam sporo rozstępòw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez słyszałam że oliwka pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja z 10.42. Nie mam rozstępòw po ciąży na brzuchu oczywiście, bo chyba właśnie o brzuch w ciąży chodzi najbatdziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też myślałam, że mi wyjdą rozstępy, bo moja mama ma je po ciąży na brzuchu, ale codzienne smarowanie oliwką sprawiło, że nie mam rozstępòw, więc nie jest powiedziane, że autorka będzie je miała. Ja smarowałam brzuch oliwką codziennie od 1-go miesiąca po kąpieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi na brzuchu na razie nie wyskoczy Ale na boczkach i udach. Jestem obecnie w 36tc. Uzywam balsamow od 4 miesiąca ciąży no ale akurat boczki i uda trochę sobie odpuscilam i niestety rozstępy się pojawiły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znajoma smarowała się całą ciążę regularne a rozstępy i tak się pojawiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli nie opłaca się kupować jakiś kremów typowo na rozstępy? Wystarczy oliwka? Moja mama co prawda rozstępów po ciąży nie ma, ale ma siostra, a ja tak jak pisałam mam na udach... na udach mogę przeżyć ale jak będę mieć na brzuchu to się załamię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stosowałam olej kokosowy, nie mam ani 1 rozstępu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam rozstępy po okresie dojrzewania na biodrach i udach. W ciąży od początku smaruję się dwa razy dziennie (brzuch od trzeciego trymestru częściej) ale głównie masłem do ciała a nie preparatami typowo na rozstępy (mam wrażenie, że po maśle skóra jest bardziej nawilżona i elastyczna) i póki co rozstępy się nie pojawiły a jestem w 39 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadne smarowanie nie pomoze. Podczas ciazy trzeba duzo sie ruszac, a przynajmniej pracowac, malo zrec zeby nie przytyc wiecej niz to plodowi potrzebne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja stosuje oliwke z rossmana baby dream na zmiane z jakims preparatem dla mam z perfecty i jestem bardzo zadowolona. Na razie, (31 tc) dziala idealnie:) Wiadomo, ze trudno powiedziec, czy rozstepy nie wyskocza pozniej albo po porodzie, ale jestem dobrej mysli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko bio-oil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stosuj 3-4 produkty na przemian :) Ja smaruje sie czesto, czasem nawet w ciagu dnia sobie 'machne' kremem czy balsamem po brzuszku :) A uzywam tak: co wieczor na cale mokre cialo oliwka w zelu Johnsonis Baby lub balsam pod prysznic Nivea. Zalezy od humoru co uzyje ;) Przed samym polozeniem sie do lozka uzywam na brzuch, uda, boczki, posladki i piersi (czasem cale cialo) balsamu Dove lub Garnier, do niedawna mialam jeszcze z Ziaji maslo kakaowe. W ciagu dnia jak np siedze sobie czy czytam to posmaruje brzuch balsamem :) Moze ktos uzna, ze to przesada, ale jestem w 15tc, brzuszek zaczyna sie juz pojawiac, a na razie rozstepow nie ma, a skorke mam mieciutka i nawilzona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w 23 tyg ciąży przytylam 7 kg jak narazie nie mam rozstępów używam bio pół bo poleciła mi ho znajoma aptekarka. Nie smaruje się codziennie po dwa razy staram się codziennie raz ale różnie bywa. Czasami zapomnę. Jak jest upał to się nie chce kazać ale cóż. Dodam że bio oil szybciej się wchłania niż zwykła oliwka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ach ten dotyk. Bio - oil miało być :-) poza tym trochę używałam z pharmaceris macierzyństwo przeciwko rozstępów używa się go od 4 miesiąca ciąży. Sama jestem ciekawa czy będę mieć rozstępy moja mama nie miała a rodziła kilka razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja używam oleju kokosowego z oliwka z Rossmanna. Podobno rewelacja. Obecnie 31tydz i 0nowych rozstępów ale za to w pierwszej ciąży brzuch mi przeorało w ostatnich 3tyg i boję się teraz ze będzie to samo. Chociaż może co miało się rozciągnąć to się rozciągneło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja od samego poczatku ciazy uzywam Oliwki i Lotionu ujedrniajacego z serii Babydream(Rossman). Dla mnie rewelacja. Cena smiesznie niska, fajny sklad i spore opakowanie. Moja skora wyraznie w lepszej kondycji i mozna stosowac od poczatku ciazy,nie od czwartego miesiaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
heh.... ja całą ciąże miałam piękny brzuszek...smarowałam oczywiscie olejkami itp.... i w sobote nagle sie pojawiły paskudne dwa rozstepy a w pon urodziłam ;-) czasem nawet pielęgnacja nie pomoze wystarczy przekroczenie wytrzymałości skóry ;-) dla jasności - koleżanki nic nie robiły i jedne miały cały brzuch jak mapa, inne ani jednego rozstępu. Genetyka głównie decyduje o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masowanie biooilem pomaga na pewno, ja wcierałam go od 4 miesiąca już i nawet po porodzie, nie mam ani jednego na brzuchu a pojawiły się za to na tyłku więc jeśli będziecie coś stosować to tam też koniecznie się smarujcie, wszędzie tam gdzie skóra się rozciąga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sprawdzone

Od 5 miesiąca używałam Elancyl olejek, aktualnie jestem w 9 miesiącu i nie mam rozstępów, ale faktem jest, że niewiele przybrałam, więc czy to zasługa elancylu czy genetycznego fartu - na dwoje babka wrozyla 😉 polecam też olejek nacomi dla ciezarnych (zdecydowanie tańszy, super skład, używam od niedawna i będę go używać po ciąży, bo jest i wydajny i pachnie cudnie). Natknelam się po drodze na pharmaceris (brzydko pachnial),  momme od 1 miesiąca (średnio się rozsmarowuje, średnio pachnie, mało wydajny, ale fajny skład) i tołpę (byłam zadowolona, dobrze nawilżała). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam krem nawilżający Nivea. Naprawdę działa. Jako nastolatka dostałam rozstępów na piersiach, biodrach. Za tydzień rodzę i jak na razie mam tylko dwa malutkie rozstępy. Mam nadzieję że się ich więcej nie pojawi. Ale szczerze to nie ma żadnego skutecznego sposobu. Skóra się rozciąga. I pęka. Nie zaradzisz nic na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia

Ja stosowałam olejek mustela od 3 miesiąca. Do końca 8 nie miałam żadnych rozstępów ale niestety 9 już moja skóra nie wytrzymała i pojawiło się sporo rozstępów 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też stosowałam kosmetyki mustela całą ciążę i świetnie się sprawdziły. Stosowałam krem, olejek, a potem serum i moja skóra po porodzie naprawdę dobrze wygląda. Osobiście jestem zadowolona z efektów i polecam wszystkim moim koleżankom, które są w ciąży. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×