Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Kkiniaa84

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz. 3

Polecane posty

Alexvan - to widzę, ze masz juz duzo. Ja tez narazie kupiłam bodziaki na 62 i 68. kocyki i prześcieradło kupiłam z Makaszki, śliczne są i tez mają promocje. Chce tez kupić baby matex nieprzemakalne prześcieradło ze smyka (Miska polecała :) ), podaj namiary na tą panią z Fb. pościel i ochraniacz wypatrzyłam w Amaloo. Listę leków też zamówię wg zaleceń dziewczyn, chyba to jest lista Julii83 :* Targi były w w miniony weekend w Poznaniu w Pati i maks, kupiłam ręczniki i cebuszke. Poza tym w ten weekend znowu tam bedą (zniżki 25%) i w Akpol ul. Łacina. Mysle, ze warto skorzystać skoro i tak trzeba wszystko kupić prędzej czy pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a_gusia88
Hej dziewczynki, moja wyprawka jest juz całkiem spora, mamy dużo używanych ciuszków, a jeszcze sporo jest w drodze (czekam na paczkę ze Szkocji od kuzynki) i trochę nowych. Kupiliśmy tydzień temu wózek i komodę. Mamy fotelik i bazę isofix, wanienke ze stelażem, podgrzewacz i sterylizator do butelek, 4 butelki avent, monitor oddechu, no i dostałam od koleżanki laktator i poduszę klin. W poniedziałek zaczynam szkole rodzenia i bede kupować dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleksvandekol co do laktatora ja chciałam elektryczny avent, ale dostałam elektryczny canpol i nadzieja mówiła, że jest spoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny no uważam ze w tym przedziale cenowym to Canpol elektr.jest naprawdę dobry, chociaż innych elektr. nie wypróbowałam jedynie ręczny avent i baby ono. Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ręcznym jakbyś miała ściągnąć na początku porcje mleka to można się zajechać..ja ściągałam miesiąc bo piersią nie wyszlo karmienie. Chyba ze potrzebny będzie zeby ściągnąć do butli od czasu do czasu no to wtedy ręczny ok. Wszystko zależy od sytuacji i budżetu. Ja na początek miałam pożyczony ręczny i chyba tak najlepiej..jak byla potrzeba m pojechał do sklepu i kupił elektr :-) Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krk87 - no i tak to jest niestety z IVF.. Pierwsza procedura się uda to często sprawdzian dla organizmu jak się zachowa przy danym sposobie stymulacji. Niewątpliwie lekarz powinien wyciągnąć wnioski z wcześniej przeprowadzonej stymulacji.. Trzymam mocno kciuki! x Szmacioszka - wow! ale bombę przyjęłaś.. Ja dwa dni miałam 250j, potem przez 7 dni 150j. x Ja mam laktator elektryczny medeli.. rewelacja! Natomiast wiadomo dziecka przy laktacji nie zastąpi nawet najlepszy ;) x Agusia - mam nadzieję, że podgrzewacz miałaś sprezentowany ;) bo to jedyna rzecz, którą my użyliśmy raz ;) Dostaliśmy go od znajomych, którzy też go nie używali. Na drugim miejscu jest szumiś może ze 4 razy użyty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja gość pozytywny z laktatorów naprawdę polecam elektryczny przy 1 dziecku miałam ręczny, masakra, odcisków na palcu się nabawiłam, zastoju w piersi w szpitalu, bo jeszcze go wcale nie miałam, mały nie mógł złapać jednej brodawki i zastój gotowy, co ja się namęczyłam przy drugim, przed porodem elektryczny, nie napisze jaki, ale najlepszy, to nie reklama, nawet na baterie działał cudo normalnie, zastoju nie miałam, rozruszałam laktację, wygodny, nie psuł się, działa super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Jesli chodzi o laktator to ja mam mini electra medeli i jest rewelacyjny. Uzywalam go poki co tylko w czasie nawalu, ale naprawde dawal rade. Lejki dobiera sie do rozmiaru brodawki, wiec powinien przypasowac kazdej kobiecie. No i co najlepsze- dziala na baterie lub zasilacz. Z zasilacza w ogole nie korzystalam, mega wygodna sprawa! X Dziewczyny co na problemy brzuszkowe? Filip dostawal od jakoegos czasu dicoflor, ale nic lepiej nie bylo, a do tego zawartosc pampersa coraz brzydsza... I co na pomoc w odgazowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedrona - podgrzewacz aventa udało mi się wylicytować za 41zł, praktycznie nowy. Moje znajome karmiące piersią bardzo polecały, zwłaszcza jak mroziły mleko, a w razie co jak nie będę używać to nieduża strata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Zocha82- to faktycznie duzo u Ciebie sie dzialo :) A u mnie dziekuje- jakos dajemy rade ;) Chociaz z uwagi na prace meza i ciagle wiszenie syna przy piersi jestem zmuszona prosic mame/siostre o pomoc. Sa dni, ze nie mialabym kiedy zjesc, o kapieli nie wspominajac. Teraz widze, ze na pewno popelnilam jakis blad na poczatku. Jeszcze nie wiem kiedy i jaki :P Filip zasypia glownie przy piersi, butelki zadnej nie chce, to samo ze smoczkiem. Wlasnie walcze z nim od 9. Jadl 45minut tak lapczywie, az na koniec porzadnie mu sie ulalo. I o 10 znow glodny, pojadl 10 minut i id tamtej pory co chwile przy piersi zasypia. Co probuje go przelozyc to sie budzi i wielka awantura o piers. Noszenie, bujanie nic nie pomaga. Musi byc cyc, pobawi sie 3 minuty, zabiore i spi dalej. Sprobuje przelozyc i masakra :/ No i przez to zmeczenie chyba jeszcze nie do konca potrafie cieszyc sie macierzynstwem. Chociaz jest coraz lepiej :) no i kazdy usmiech malego sprawia ogromna radosc :) ale pomiedzy usmiechami mam jeszcze chwile kryzysu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia - no tak do mleka matczynego podgrzewacz ma sens ;) x To fakt, przy laktatorze elektrycznym możliwość używania go na baterie wskazana :) człowiek w tym czasie może wiele zrobić, a przede wszystkim chodzić ;) ja przypinałam go do spodni i nie byłam uwiązana w jednym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśka chyba potrzebujesz fachowej pomocy. Wydaje mi się, że nie powinnaś tak często małego przystawiać do piersi. Skoro od 9 jadł 45 minut i o 10 znowu go przystawiłaś, to zdecydowanie za szybko. Wierzę, ze jest Ci trudno. Poszukaj dobrej pomocy, ktoś Ci musi doradzić jak rozwiązać ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Ania1602- wiem, ze to za czesto. Rozmawiam o tym z polozna srodowiskowa i z poloznymi laktacyjnymi. Niestety ja nie mam sumienia sluchac wrzasku malego. Jego chec czestego jedzeni moze wynikac np. z powolnego wyplywu mleka i dlatego potrzebuje jesc dluzej (do 40minut jest ok) lub czesciej, albo po prostu z potrzeby bliskosci lub ssania. I te pozniejsze wymuszenia (pociagnie chwile albo w ogole i tylko sobie delikatnie ssie brodawke) to cos z czym misze walczyc. Niestety jedyna metoda to odstawianie i sluchanie placzu. Nie jestem jeszcze na to gotowa... Moze jak M bedzie np dwa dni w domu to wtedy sprobuje. Teraz na tyle ile jestem w stanie wytrzymac odstawiam, probuje dac smoczek, a jak juz jest mi go zal to przystawiam ponownie... Wiem, ze to bledne kolo... Maly wczoraj byl wazony i od wyjscia ze szpitala przytyl juz 1,5kg! Z wagi 2640g wskoczyl na 4170g! Na pewno pokarmu mu nie brakuje ;) A nawet wypadaloby, zeby zwolnil tempo... Dzisiaj skonczyl 5tyg... Teoretycznie do konca 6tyg podobno mozna latwo dziecko "ustawiac", wiec czasu mam niewiele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miska Ania ma racje... Ale wiem ze korzystasz z pomocy doradcy laktacyjnej. Co ona na to? Twój błąd cieżko tu znaleźć tak naprawdę. Nie obwiniaj sie. Moze niepotrzebnie bałaś sie tego smoczka od poczatku podac... Ale tak naprawdę chciałaś dobrze bo mówią zeby nie podawać. Ja podałam od razu po wyjściu ze szpitala, jak zobaczyłam ze ciagle mi na cycu wisi - z egoistycznych pobudek, ale tez widziałam jak bardzo rozkręcona jest moja laktacja, wiec nie miałam obaw ze sie zaburzy. Nie wiem jak u Ciebie było z ilością mleka? Ale tez mogło byc tak jak u Maleny, podała od razu i tak niezaakceptowal. Nadzieja coś pisała ze najszybciej można dziecko przystawić po 1,5h bo wczesniej jeszcze ten poprzedni pokarm trawi. A synek nie ulewa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miska a przytulasz go jak dajesz smoczka? Czy podajesz jak jest w łóżeczku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez polecam laktator medeli. Jest super. Agusia fajnie ze zaczynasz juz szkole rodzenia. Mnie te spotkania bardzo sie podobały. Macie teraz super czas, te wszystkie zakupy, przygotowania, tez nie mogłam sie doczekać kiedy maluch bedzie z nami i miałam racje bo jest cudownie! Wczoraj był mały sukces. Przełom. W nocy karmiłam synka tylko raz o 3. Pózniej obudził sie po 4 i pomyslałam ze to za wcześnie i dałam smoka. Zasnął. Za godzinę znowu sie obudził. Dałam smoka i tez zasnął! Szok! Obudzil sie pózniej o 6 no i wtedy juz dałam cyca. Dzisiaj w nocy zrobiłam tak samo i pózniej karmiłam o 7 i dalej poszedł spac do 8.30. Nie chce przechwalić ale naprawdę mam z nim super i nie czuje sie zmęczona. Na poczatku tylko gdzieś 1,5 mca były czasem te bóle brzuszka i non stop karmienie, ale teraz od dłuższego czasu to wszystko juz takie poukładane i ja sie wysypiam. Mały zasypia sam w łóżeczku. Kładę go po karmieniu, daje pieluszkę do której sie przytula, głaszcze po główce i wychodzę, za 5 minut śpi. Wszyscy mówili ze do 3 mca bedzie cieżko ale u nas juz po 2 sie unormowalo zatem Miska wytrwałości, to przejściowe i za chwile nawet nie będziesz pamiętać trudniejszego okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Julia83- no wlasnie laktacyjna mowi, ze to raczej potrzeba bliskosci lub ssania. Smoczek probowalam podac juz w roznych sytuacjach, a od dwoch dni tylko kiedy jest wtulony we mnie. Na tyle jedenia wydaje mi sie, ze ukewa rzadko, bo zdarza mu sie to tylko 2-3 razy dziennie lub nawet w ogole. Po kazdym ulaniu i odbiciu maly za chwile domaga sie ponownie piersi. Laktacyjne mowia, ze zeobilo mu sie miejsce i potrzebuje dojesc i mam pezystawic. Ostatnie dwa dni byly super, dzisiejsza noc tez nie najgorsza, za to prawie caly dzien przy cycu :P A jak to dokladnie wygladalo u Ciebie na poczatku? Co ile karmilas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zocha, Alexvan kompletowanie wyprawki trwa widze :) Jedne co Wam moge podpowiedzieć to nie potrzebujecie na początek pościeli. Takie maluszki śpią bez poduszek i kolderek bo jest niebezpieczeństwo przyduszenia. Moj ma 3 miesiące i jeszcze nie mam pościeli. Nie ma potrzeby póki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krk dziwnie Cie dr potraktował. Trochę po macoszemu... Zmień klinikę. Moze ta co Nadzieja poleca w Białymstoku. W Niemczech nie ma zakazu mrożenia. Byly tu dziewczyny z Niemiec i mrozono OM zarodki. No i koniecznie suplementuj to co Szmacioszka. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiskaD, mój miał dokładnie tak samo z tym cyckiem. Cały czas na mnie wisiał, inaczej płacz niemożliwy. Potem już nie jadł tak długo. Natomiast do tej pory je tak co 1,5-2h, tyle że je po trochu. Czyli 7-10 minut i najedzony. Chyba, że potrzebuje bliskości bo nie może zasnąć, to ciumka sobie z pół godzinki i usypia. Ma 4,5 miesiąca. Julia, zazdroszczę, że możesz odłożyć synka i on uśnie. Mój tak nie daje rady... Krzyczy okrutnie. Żeby chociaż smoka chciał, to by się wyciszał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krk87
Julia83 Witam :-) a czytalam gdzies ze w Niemczech jest moze jakis starszy artykul, nie spieram sie bo nie jestem pewna. Bede sie suplementowala bez dwoch zdan. A klinike zmienie ale nie na Bialystok nie ogarniemy dojazdow wiec trafi na cos z Wawy i okolicy. Tak czy siak chce odczekac troche aby te suplementy daly efekt na razie biore miesiac , dolacze koenzym i inofolik zamiast zwyklego to jeszcze ze 2 m-ce by pasowalo je pobrac. Pytanie tez czy na nowo na swiezo czy z mrozonego. Moj M tez ma mrozone nasienie tak jak ja komorki. Kiedy ja doczekam dylematu wyprawki i karmienia :-) wydaje sie to takie odlegle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krk87
Julia83 Witam :-) a czytalam gdzies ze w Niemczech jest moze jakis starszy artykul, nie spieram sie bo nie jestem pewna. Bede sie suplementowala bez dwoch zdan. A klinike zmienie ale nie na Bialystok nie ogarniemy dojazdow wiec trafi na cos z Wawy i okolicy. Tak czy siak chce odczekac troche aby te suplementy daly efekt na razie biore miesiac , dolacze koenzym i inofolik zamiast zwyklego to jeszcze ze 2 m-ce by pasowalo je pobrac. Pytanie tez czy na nowo na swiezo czy z mrozonego. Moj M tez ma mrozone nasienie tak jak ja komorki. Kiedy ja doczekam dylematu wyprawki i karmienia :-) wydaje sie to takie odlegle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krk87
Przepraszam za dubel cos scinalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Pytałam o kojec, ale nikt nie odpowiedział więc kupiłam ośmiokątny, drewniany. Super sprawa i Junior od razu go polubił. X Biedrona , to była hardkorowa stymulacja i przeszłam dwie takie, ale czego się nie robi! X Miśka współczuję i mam nadzieję, że wszystko się unormuje. Choć kiedyś pisałam, żeby podawać od razu smoczek, bo moja bratowa miała taki problem, że skończył jej się pokarm, a dziecko nie chciało pić z butelki i karmiła tylko łyżeczką. X Krk jeśli jesteś z Wawy to idż może na konsultację do prof. Łukaszuka, on jest konkretny i mówi jak jest. Jest dość specyficzny, ale ma wiedzę. X Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśka - trzymam mocno kciuki za to żeby Wam się jak najszybciej ułożyło.. U nas już po miesiącu było ok.. U Was też będzie, tylko troszkę później ;) Nie znam się na kp, ale moja koleżanka właśnie, która karmi piersią walczy ze swoją małą (9 miesięcy) żeby w nocy nie dawać jej cycka, bo ona nie je tylko ciuma zamiast smoczka i jest płacz niesamowity i też się lituje, bo nie ma sumienia żeby dziecko tak płakało zwłaszcza w nocy... Ciężki temat.. ale chyba nie ma innej metody jak nie dawać :( x Podzielam zdanie Julki odnośnie pościeli, do tej pory jej nie używamy i się nie zanosi póki co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Krk- jestem zaskoczona podejsciem dr Z. Nie mam na to innego wytlumaczenia jak to, ze po prostu nie chcial negowac/podwazac kompetencji kolegow z pracy. W tej sytuacji rzeczywiscie najlepszym wyjsciem bedzie zmiana kliniki. A jesli chodzi o amh to ja mialam takie wyniki: -0,93 -1,86 -2,64 -2,82 Pierwsze trzy badania robione w tym samym dniu cyklu co miesiac. Czwarte rok pozniej. Dlatego amh to jest wstepna ocena rezerwy, do dokonania dokladnej oceny jest potrEbne jeszcze usg i sprawdzenie ilosc***echerzykow antralnych. Nie pamietam co jeszcze. U nas z uwagi na slaba jakosc komorek uzyskanych przy in vitro, mala ilosc pecherzykow antralnych lekarze stwierdzili, ze najbardziej prawdopodobnh jest pierwszy wynik. Wierze, ze jeszcze troche i zaczniesz pytac co na wyprawke :) X Ania1602- masz jakies wiadomosci jak Wasze sprawy? X Malena- to mnie pocieszylas :P przed chwila dzwonil do mnie maz i mowil, ze byl na zachlysnieciu u 3tyg chlopca karmionego piersia. Pogadal sobie z Matka i okazalo sie, ze musi go budzic na karmienie co 3,5-4h, bo tylko by spal. Widac jak rozne dzieci potrfia byc :) Jedni maja z gorki, a inni pod gorke i tyle. X Dziekuje wszystkim za slowa wsparcia, dzisiaj sa mi niezwykle potrzebne! X Zastanawiamy sie jeszcze z M czy to moze byc kolejny skok? Niby 3,6tydz i 3,6 miesiac, a dzisiaj skonczyl 5tyg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×