Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Kkiniaa84

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz. 3

Polecane posty

Gościu ja nic nie porównuję, bo nasi chłopcy są w innym wieku! Porównywać mogę np ze Szmacioszką. Chociaż też byłoby to błędem, bo mój synek jest wcześniakiem. Próbuję unaocznić jak przybierało moje dziecko aby Julia nie przejmowała się tym, że jej malec może teraz dużo waży. Za chwilę pewnie będzie ważył normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Julia mały sam usiądzie jak będzie gotowy, a 4 mc to bardzo szybko. Nie wiem ile waży teraz Junior, na szczęście je wszystko i diabeł stoi w kojcu i chodzi do okoła od paru dni, tak za szczebelki szarpie, że go chyba rozwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stoi? No to nieźle. Znam bąka ze stycznia tego roku, który za palce chodził już dwa mce temu! Mój smrodek jak na razie zatrzymał się na pełzaniu wokół własnej osi;) Chyba ćwiczy do raczkowania, bo klęczy na kolanach, podnosi się na rączkach ale nie wie, że do tego trzeba jeszcze podnieść głowę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moich pęcholi już nie ma w sumie to dziwne bo przed wczoraj miały 14,15 a dziś już nie ma. Ta iui to bez kitu taka loteria niby tam jakiś płyn widać w jajnikiu więc może tak dawno nie pękły, będzie co ma być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak robimy, właśnie czekam na lekarza. Znowu podchodzę bez przekonania, jak te iui mnie wkur......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Kkiniaa84- kochana ja mimo wszystko trzymam kciuki!! X Malamii- bardzo mi przykro kochana :( X Penelopka- gratuluje! X Gosc- uzywam maki ziemniaczanej i jestem zadowolona. Zanim zaczelam ja stosowac maly mial odparzenia w pachwinie (dostal przez szerokie pieluszkowanie, bo dr zalecil zamiast tetry dwa pampersy, bylo goraco i po dwoch dniach sie odparzyl). Od poczatku korzystalam z bepanthenu, jak pojawilo sie odparzenie zaczelam stosowac mustele, bo zawiera tlenek cynku. Nie bardzo pomagalo, wiec przeszlam na sudocrem (wczesniej bylam zdania, ze nigdy go dziecku nie zafunduje) i niestety szalu nie robil. Wkurzylam sie i zaczelam zasypywac maka ziemniaczana- juz na deugi dzien znaczna poprawa! Od tamtej pory rano i wieczorem zasypuje maka i jest wszystko super :) Czasami w ciagu dnia uzyje bepanthenu lub musteli jak widze, ze jest jakies zaczerwienienie. X A-gusia- ja polecam do kapieli produkty firmy Weleda. Nie zawieraja zbednej chemii (przynajmniej krem do kapieli i oliwka). Od niedawna dostepne w superpharmie. Cena dosc wysoka, ale sa wydajne. Skora malego jest super po samym kremie do kapieli. Oliwke stosuje z uwagi na to, ze od poczatku chcielismy malego uczyc masowania, a teraz bardzo sie przydaje przy masazu antykolkowym, ktory robie malemu 3-4 razy dziennie. Uwielbia to :) Zreszta tak samo jak kapiele :) Swoja droga moj M kapie malego w wiaderku, a ja w zwyklej wanience i kazda forma bardzo mu sie podoba :) X Julia- moj Filip w srode wazyl 5910g. Wczoraj skonczyl 9 tygodni. Urodzil sie z waga 2850g, a w dniu wyjscia ze szpitala wazyl 2650g. Podwoil juz wage urodzeniowa i az strach pomyslec co bedzie dalej :D Niby pediatra i polozna laktacyjna mowia mi, ze mam sie cieszyc, ze dziecko tak pieknie przybiera, bo na piersi nie ma mozliwosci, zebym go przekarmila ;) Myslalam, ze od zeszlego tygodnia je juz mniej, ale przybral podobnie :p nadal ponad norme :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Kinia, a lekarz nie każe Ci zbadać LH, wtedy może określić pick. Ta iui inaczej jest bez sensu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Miśka, to grubcio z Twojego Malca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Julia - mój też probuje siadać od jakiegoś czasu, ale nie pozwalamy mu, jest za wczesnie! x Kkinia - trzymam kciuki mimo wszystko!!! x Miska - spory chłopak i faktycznie sporo przybrał. Swoją drogą dla mnie to też dziwne, jak kp to dziecko może nawet potroic swoją wagę urodzeniowa w parę tygodni i jest ok, a przy mm, to o zgrozo już otyłość. Przy mm przekarmianie, przy kp nie.. Nie bardzo rozumiem, zwłaszcza ze teraz mm jest dostępne na rynku w 98% zbliżone do mleka matki.. Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak 3-4 miesięczne maluchy "chca siadać" podnosząc głowę, to napięcie mięśniowe i nie ma z czego sie cieszyć, tylko pokazać dziecko rehabilitantowi.Bo ono wtedy ma przewracać sie na boki i brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szmacioszka nigdy żaden lekarz nie mówił abym zrobiła Lh, a trochę ich się przewinęło :-/ A poziom Lh odzwierciedla owulacje? Boże cały czas jestem laik w tym temacie Powiem wam że może to głupio zabrzmi ale w du... mam tą iui podeszlam tylko dlatego bo m nalegal żeby zrobić jeszcze jedna przed ivf. Ja żyję już ivf. A w mojej głowie rodzą się pomysły skąd wyczarowac 10 000 hi hi hi Na jedną procedurę mamy ale nie chce się nakręcac że po ivf to na bank się uda,więc zaczynam kombinować kolejne 10 tysięcy w razie niepowodzenia pierwszego podejścia, chyba zwarjowalam. Wogole to jakoś mi tak dobrze, taka jestem spokojna że wreszcie koniec z tymi iui, oby tylko lekarz na kolejnej wizycie nic nie wspomniał o kolejnej iui bo jak mój usłyszy to znowu będzie napieral, tak on się boi tego ivf jakby to on miał być stymulowanym, miał mieć punkcje i transfer, a tylko musi oddać nasienie!!! Wogole mam teraz zajęta głowę paznokciami, zaczęłam robić hybrydki i przepadlam w tym temacie, to moja odskocznia od tych wszystkich lekarzy. I przed ivf wiem ze na bank muszę zrobić mutacje v-leiden, mthfr, protrombiny, powtórzyć amh i zrobić fsh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Waleczna Kiniaa- tak trzymac!! Chociaz ja w glebi duszy wierze, ze cala te kase bedziesz wydawac na wyprawke! :) X Gosc Szmacioszka- no jest maly pulpecik :) wychodzac ze szpitala nozki mial jak zapalki i wszystkie skarpetki byly za duze w kostce ;) nie wierze, ze teraz ma same faldki :) X Biedrona-na mm mowia, ze otylosc? Nie wiedzialam o tym i tez nie rozumiem tej roznicy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Kinia, ja przed iui zawsze miałam LH, bo poziom określa owulację, do tego zawsze progesteron i estradiol. Dziwię się, że lekarz Ci tego nie zlecił. Trzymam kciuki za powodzenie i żebyś nie musiała podchodzić do ivf, bo to jest huśtawka emocjonalno- hormonalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamii89
Kinia 3mam mocno kciuki za Ciebie;*** dobrze , ze jestes spokojna i masz zajecie aby zapomniec o tym wszystkim... xxx my mamy wykupione pakiet 3 stymulacji wiec w razie W mam 2 szanse a jak nie to juz koncze z tym wszystkim...juz myslimy o adopcji...planujemy podjechac do najblizszego domu dziecka dopytac sie jak to wszystko wyglada:(( xxx gdybym wiedziala , ze u mnie jest cos nie tak...wszyscy lekarze twierdza , ze w srodku mam ok..kariotypy ok...immunologia ok...teraz jeszcze sprobuje biopsje endometrium..moze ta moja scianka mimo, ze jest grubosc ok jest za twarda i zarodek nie ma jak sie zagniezdzic?:(( xxx Penelopka gratuluje corci:** xxx Ananasowa co u Was? daj znac:** xxx Ania a Wy kiedy podchodzicie? xxxx Udanej soboty Kobitki:**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu poważnie? Takie coś oznacza napięcie mięśniowe? On mi sie przewraca na boki i na brzuszek od jakiegoś czasu a teraz zaczął sie dźwigać do siadania jak sie czegoś trzyma. Ostatnio pediatra mówiła ze napięcie w normie. Ale powiem o tym, za 2 tyg mamy wizytę. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aleczka21 No wlasnie bylam prywatnie badac te bioderka. Byłam u naszej Pani pediatra ta stweirdzila ze nic nie widzi niepokojącego ale zeby miesiac lub dwa robic te szerokie pieluchowanie.Mowila ze dziewczynki czesciej maja wlasnie dysplazje.Ona bedzie nam to kontrolowac i w razie czego wysle ponownie do ortopedy. Poki co przelozylismy szczepienie bo u nas katarek i charczenie,dobrze ze jeszcze Kuba zdrowy. xxxx Jeśli chodzi o karmienie to rzadko małą dokarmiam ostatni raz...to chyba ze 4dni temu.Nie po to walczylam z tym bolem brodawek aby zaraz przestac karmic piersia wiec poki co jedziemy dalej z tym tematem. xxxx Załatwiamy teraz chrzciny-mamy w polowie listopada.I tu moje pytanie-czy w kosciele musi byc mala ubrana w sukienke i plaszczyk czy moze byc normalnie w kombinzeonie zimowym? Przeciez w koncu to juz bedzie zima a w naszym kosciele nie jest za cieplo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sylka po co robisz cyrk z chrzcinami?smiac mi sie chce :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc nie wiem o co Ci chodzi zadalam proste pytanie. WIem ze niektore mamy tak ubieraja swoje corki na chrzciny a raczej jak bedzie w kombinezonie to jak chlopak bedzie wygladac. To zle ze chcialabym aby ladnie i dostojnie na ta okazje a zarazem cieplo moje dziecko bylo ubrane ? teraz to mi się chce śmiać z Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jak to jest?chodzi ci o ładny wygląd i o to co ludzie powiedzą (typowo wiejskie zachowanie) czy o obrzęd hm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale mi ciebie żal. rozumiem że ty nie chcesz nigdy ładnie wyglądać i nie chcesz żeby twoje dzieci ładnie wyglądały. nie rozumiem co masz do ludzi ze wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Sylka byłam na chrzcinach zimą i dzieci były w kombinezonach. Było dość zimno w kościele. Może kup biały kombinezon, tak miała moja bratanica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olejcie gościa.Ananasku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syllka to wyjątkowy dzień pod każdym względem, więc i ta mała księżniczka ma wyglądać pięknie:) Ubrałabym w sukienkę i płaszczyk. Jeżeli stawiasz na wygodę kup biały kombinezon. Wg mnie trochę nie pasuje w zwykłym, kolorowym kombinezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie gościu co Ci nie pasuje w ludziach ze wsi? Przyznam, że gorszą patologię widzę w mieście niż we wsi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* Poziom LH przed IUI bada się, jeśli jest podejrzenie, że mógł wystąpić już naturalny pik LH. Ważne jest, żeby podać Ovitrelle lub Pregnyl tuż przed naturalnym pikiem LH, bo wtedy można wyliczyć czas pęknięcia pęcherzyka. * malami pisałam wcześniej, że nie wiem kiedy będę podchodzić kolejny raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleczka21
Biedronko nie ma czegoś takiego jak mm podobne do mleka matki. Mm jest mlekiem modyfikowanym, a mleko matki to mleko matki. Nie ma co szukać podobieństwa, bo się go tam nie znajdzie. Moim zdaniem. A jeśli chodzi o przekarmianie to może chodzi o to ze mleko matki jest lekkostrawne i szybciutko jest trawie przez maluchy, a gdy jelitka są juz lepiej rozwinięte to czasami jest wchłaniane w calosci-tak dobrze jest dobrane do potrzeb dziecka, że nawet do 14 dni mogą kupy nie robić, bo nie mają czym. A mm jest dłużej trawione no i jednak kupa pojawia się min.1 na dzień, ewentualnie do 3 dni jest chyba norma jak dziecko nie zrobi. W reklamach podają takie informacje, no bo co mają w sumie powiedzieć? A i tak przy reklamie każdego mm jest informacja, ze najwłaściwszym sposobem karmienia niemowląt jest mleko matki. Sylka to poszła by do innego ortopedy, bo to jakieś dziwne, że nie chce sprawdzic wcześniej czy wszystko ok. A poza tym nam ortopeda po 2 kontroli jak juz było wszystko dobrze wpisał informacje do książeczki zdrowia, że bioderka ok i nie wymagają więcej kontroli. A jeśli chodzi o chrzciny to ja ubrałabym ładnie. A gość jak zawsze ma swoje trzy grosze do dodania. Gość tak naprawdę większość osób w dzisiejszych czasach robi chrzciny z tradycji lub po to by rodzina nie gadała, a nie żeby zmyć jakiś tam grzech czy coś... także zachowaj naprawdę komentarze dla siebie. my szaczepienia mamy 13.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O matko aleczka jak ty coś napiszesz to wyrywa z butów "jakiś tam grzech czy coś ......."No a ty Biedronka tez się dowiedziałaś czym karmisz swoje dziecko prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu daruj sobie juz te komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×