Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karoleczek92

ból kręgosłupa w lędźwiach

Polecane posty

Witam, otóż mam do Was pytanie, czy ktoś z Was miał coś podobnego, od trzech tygodni boli mnie kręgosłup byłam u lekarza półtora tygodnia temu i dał skierowanie na zdjęcie rentgenowskie ale z racji tego ze pracuje teraz od poniedziałku do niedzieli od 8 do 21 to nie mam kiedy tego wykonać i tak czekam w niewiedzy. Jest to taki kujący ból, gdy dłużej posiedzę to nie mogę się wyprostować, zajmuje mi to parę minut i trochę krzyku z bólu, chyba że chce chodzić przygarbiona jak stara babcia, dziś doszło do tego że nie byłam w stanie sobie nawet włożyć skarpetek i jechałam do płaczem z bólu do pracy, leki przeciwbólowe i przeciwzapalne + ketonal niewiele dają, dodam że od dawna mam problemu z kręgosłupem, zdarzało mi się że przestawił mi się dysk i potrafiłam nie czuć się od pasa w dół bądź miałam przechlapany cały wyjazd nad morze bo wypadł znów dysk i ucisnął nerw i wymiotowałam kilka dni dopóki się nie wstawił, czy ktoś miał podobnie i może mnie chociaż troszeczkę uświadomić co się ze mną dzieję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najwidoczniej Skolioza tz skrzywienie kregoslupa ledzwiowego Mam to samo i tylko pomaga rehabilitacja masaze i fizykoterapia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dyskopatia. Nie zwlekac z badaniami i duuuzo poczytac o tym, bo bedziesz sie musiala duzo nauczyc jak prawidlowo wykonywac codzienne czynnosci, zeby zmiany zwyrodnieniowe nie postepowaly. No i bedzie potrzebna rehabilitacja a potem sport, zeby wzmocnic gorset miesniowy. Z lekow beda potrzebne pewnie rozluzniajace miesnie, te moze przepisac tylko lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćZ_ZZSK
poczytaj o ZZSK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam jeszcze że zawsze ból utrzymywał się max do tygodnia czasu bo później zawsze kręgosłup jakoś się nastawiał a tym razem trwa już to tak długo, gdy wykonuje jakieś ćwiczenia z internetu na kręgosłup zaraz zaczyna mi się robić niedobrze i mdli mnie ze 2 godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ZADNYCH cwiczen z internetu bez wynikow badan i bez konsultacji z rehabilitantem!!! Tu masz sporo lektury, choc blog stary: www.dyskopatia.blog.onet.pl/ Po zdiagnozowaniu polecam poszukac rehabilitantow z metoda McKenzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli boli kręgosłup to należy iść do lekarza. W oczekiwaniu przed wizytą można smarować sobie skórę kremem znieczulającym. Kiedy miałam robiony pierwszy tatuaż zainteresowałam się tą kwestią i znalazłam stronę www.naporost.pl już po pierwszym posmarowania krem dał efekt znieczulenia miejscowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AmIWrong
jak jest tak problem z kręosłupem to nic innego mi na myśl nie przychodzi jak po prostu wizyta u orotpedy , rtg i tyle . Tak mi sie wydaje . Nie wiem skad jestes ale wg mnie bardzo dobrym lekarzem z którym miałam stycznośc jest dr Rafał Więcek w krakowie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościnnie studentka
Witam. Wiem, że nie w temacie ale bardzo potrzebuje i liczę na pomoc Pań. Jestem studentką i która stara się w terminie obronić pracę magisterską. Niestety brakuje mi ankiet do wyciągnięcia wniosków. Baaaardzo proszę o poświęcenie 2-3 minutek i podzielenie się swoją wiedzą. Będę ogromnie wdzięczna. http://www.survio.com/survey/d/W8J6A4W7J5X4J9 H4B Z góry dziękuję i pozdrawiam usmiech.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wygląda jak opis mojej choroby :) lekarz stwierdził że mam starte części kręgosłupa i czasem może pojawić się stan zapalny. Poradził dużo ruchu by wzmocnić mięśnie na tym odcinku kręgosłupa, w razie pojawienia się lekkiego bólu od razu smarować by mięśnie się nie spianały (podobno to spięcie mięśni boli) i masaże rozluźniające - w tym celu nawet zakupiliśmy massaggi bello. Muszę przyznać że wydatek spory ale warto. Lekarz przepisał mi też leki przeciwzapalne ale z uwagi na samoleczenie nie podam nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymoteusz1
A byłaś z tym u lekarza? Często pomocna okazuje się dobra rehabilitacja. Przy czym podkreślam DOBRA rehabilitacja. Najlepiej zawierzcie sprawdzonym centrum rehabilitacyjnym, takim jak http://marlibo-medica.pl/ Dzięki temu będziecie w stanie najszybciej powrócić do pełnego zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak najszybciej trzeba wykonać to zdjęcie rentgenowskie, bo może to być jakaś poważna sprawa. Moim zdaniem najważniejsza jest odpowiednia rehabilitacja. Kiedyś chodziłam na zabiegi do http://kolmed-swidnica.pl/ i teraz naprawdę jest dużo lepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tym przypadku najlepiej jest wzmocnić mięśnie brzucha i pleców właśnie w tym odcinku. Odciąży to kręgosłup i ostatecznie zmniejszy ból w lędźwiach. U mnie to bardziej złożony problem i chodzę na różne zabiegi rehabilitacyjne do salonu http://cnr-med.pl/ gdzie zatrudniają świetnych specjalistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aabuenaa
ja miałam podobny ból zaraz po pordzie. Miałam duże trudności ze wstaniem z łózka, nie miałam siły nosić dziecka na rękach. Maści i inne cuda z apteki nie pomagały i w końcu wybrałam się do fizjoterapeuty w AthleticoMed w Bydgoszczy. Po kilku sesjach zauważyłam znaczną poprawę i teraz ból wraca tylko sporadycznie także jeśli jesteś z okolic to warto się tam wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość zosia
Na ból kregosłupa mnie pomógł laser wysokoenergetyczny. Znajoma namówiła mnie na zabiegi w ośrodku Kimed na Mokotowie ,mają tam bardzo fajny ośrodek rehabilitacyjny i doświadczonych rehabilitantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeszedłem długą drogę nim ktoś mi faktycznie pomógł na moje bóle kręgosłupa, całej historii nie będę opowiadał bo to nie czas i nie miejsce, ale w każdym razie polecam Rosadzińskiego, on przyjmuje na terenie 3 miasta, ma placówki w różnych miejscach, mi najbliżej było na Kartuską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Heh, no niestety ale jeśli chodzi bole kręgosłupa to system leczenia w PL jest mocno upośledzony. Można się wykończyć nim człowiek się na NFZ doczeka na jakąś rehabilitację. Ja się zdecydowałem na prywatne leczenie u Rosadzińskiego na Kartuskiej i sobie chwalę. Postawił mnie na nogi, bez przepisywania kilogramów lekarstw jak to wcześniej mój lekarz ogólny czy ortopeda mieli w zwyczaju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fonka3
To z pewnością od przepracowania, ja jestem tego wręcz pewna! Może jakiś czas na odpoczynek by się przydał, nie uważacie? Polecam wam przeczytać na temat leku https://adamed.expert/product/gardan/ , bardzo szybko działa, nie wiem jak z kręgosłupem, ale raczej jestem dobrej myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
możliwe,że z przepracowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie przeważnie właśnie tak boli kręgosłup. Stosuj****lsam kręgowy ojca Grzegorza i olej żywokostowy, ale efekty średnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezonti
Po pierwsze warto to skonsultować z dobrym rehabilitantem. Jeśli ktoś z Państwa jest w Krakowa, mogę polecić sprawdzone miejsce https://openmedical.pl OpenMedical mi pomogli stanąć na nogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od razu postawiłabym na jakiś lek, który szybko poradziłby sobie z bólem. 

Polecany jest obecnie Gardan, szybko i skutecznie działa. Nie uzależnia, nie otępia. Lek nie jest drogi, możecie spokojnie  go zastosować nawet w pracy, gdy jedziecie w daleką trasę, lub po prostu w domu, w momencie kiedy odpoczywacie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninka

Stosowanie leków na ból pleców jest zupełnie pozbawione sensu, bo maskuje realny problem. Oczywiście łatwiej jest zażyć tabletkę  niż zmienić swój sposób życia:( Też kiedyś bardzo cierpiałam z powodu bólu kręgosłupa ale zaczęłam o niego dbać! Przestało! To były drobne zmiany - poranne rozciąganie, poduszka dynapad ARmedical do siedzenia (zapewnia prawidłową postawę). Staram się też nie dźwigać  ciężkich rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga21

Udaj się do specjalistów od leczeia kręgosłupa np Vital Medic w Kluczborku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Balenia

Słuchajcie też mam podobne bóle, a ogólnie wszystko jest ok. Byłam na kilku masażach i fizjoterapeuta zalecił zmianę materaca do spania, na taki, który będzie dawał większą podporę dla kręgosłupa. Przeglądam różne strony, ale szczerze, nie wiem na co się zdecydować, może coś doradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ora

Zerknij sobie na stronę sheepo.pl i porównaj modele - bez obaw, bo mają optymalną liczbę, około 10, więc nie dostaniesz oczopląsu. To co mogę doradzić, to weź pod uwagę te o podwyższonej twardości, bo podobno są najlepsze dla kręgosłupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Też miałam problemy z bólami w lędźwiach. Pomogła mi metoda McKenziego. Polecam wam zajrzeć na stronę http://www.mckenzie.pl/ Tam znajdziecie więcej informacji o tej metodzie. Jej zaletą jest to że można ją wykonywać samemu w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×