Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Fajny stary dom po dziadkach ale mały budżet na remont

Polecane posty

Gość gość
Ale przecież te szyby nie są chyba trudne do usuwania. Pod kitem trzymają je chyba gwoździki, ale pewności nie mam. Zazwyczaj szklarz je usuwa, i obsadza, ten sam co kituje. A dlaczego nowoczesny wygląd? No bo fajnie wygląda i takie połączenia od wielu lat wszędzie dominują. Ja się nie odnajduję wśród staroci i szpargałów. Zależy co kto lubi. A w dworkach chyba były firanki, ale może podwiązywane. Szczerze nie mam pojęcia i nawet mnie to nie bardzo interesuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyno nie wiem o co się tobie rozchodzi, jak sobie chcesz to do admina pisz i niech porówna IP, albo i do samego papieża, bo nie cierpię jak mi ktoś coś wpiera albo przypisuje. To jakieś nowe hejterstwo czy co? :D Ogarnij sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A pytanie ma taki sam sens na tym niepoważnym dziale jak setki tematów o teściowych, wigiliach i głupszych głupotach Ja przynajmniej zapytałam o coś normalnego, ale raczej zdam się na znajomą, bo tu jest posucha i tylko obrażanie albo oskarżanie. Rzeczywiście chyba nikt nie prowadzi tu samodzielnego gospodarstwa domowego, tylko same utrzymanki rodziców. Ktoś trafnie was opisał (z pojedynczymi wyjątkami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam dla was radę. Skoro teraz nie stać was na kredyt i NIE WIADOMO co bedzie za 2 lata (bo możesz ty albo TWoj mąż stracić prace) niczego nie róbcie "na chwile". Lepiej wolniej i mniej, ale od razu tak jak byście chcieli mieszkać. Po co ładować kasę 2 razy w to samo? Bez sensu. Np. Naczynia w kuchni, wszystko na wierzchu? Wiesz jak to sie bedzie kurzyc, brudzic przy remoncie? Strasznie słabe pomysły ma ta koleżanka :/. Chyba nigdy domu nie remontowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To co ona ma okien nawet nie uszczelniac, bo to na chwile? Co ty masz za porady, ja myslę ze kolezanka jej dobrze radzi.. Tyle ze na serio chcecie tam dac ogrzewania gazowe? Zapłacicie dwa razy tyle co za paliwa stałe, i jeszcze będzie zimno. Najlepiej mieć opcje jedna i druga, niektórzy tak robia, ze maja dwa piece.. Ja mam teraz ogrzewania na gaz, dom 165 m , ogrzewam niecale 120 metrów, okna stare, uszczelnione samodzielnie na ile się da, budynek nieocieplony , i zimą przychodzi 1000 zł na mc, tyle ze mam ok. 18 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakby coś poszło nie tak za 2 lata , to poczekamy 3, no bo co za problem rok wte czy wewte. Nigdzie nie mówiłam że zamierzam się remontować mieszkając. Przed wprowadzeniem chcemy zrobić lifting, a po nim zamieszkać. Pomieszkać tak do momentu generalki i na jej czas zatrzymać się u rodziców albo teściów, a nie mieszkać i remontować jednocześnie. No i odpada przede wszystkim robienie latami, bo moi starsi tak się wykańczali, że wykańczali przy tym psychicznie domowników, rok w rok. I tak nic do siebie nie pasuje, bo co kilka lat co innego było modne, a jak raz zapłacili to szkoda im było zmieniać i żyją w takim patchworku. Nawet rzeczy tej samej marki z tej samej serii kupowane w odstępach wyglądają inaczej. Ja tak nie chcę. Zresztą nie chce mi się już pisać, bo takie odpowaidanie na zaczepki przez tyle czasu nie jest fajne. Wolę zrobić cos produktywnego z czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jejku ludzie, wy w ogóle czytacie? Gdzie napisałam że chcę dać gazowe do nieocieplonego nieszczelnego budynku??? Chyba jasno napisałam, że jak będzie generalka, a nie teraz. Przeciez przyłącze gazowe, piec, nowe rury i grzejniki alu to są koszty, w które się w tej chwili nie mamy zamiaru pakować, no co wy. Zmęczyło mnie to ciągłe odpowiadanie na jakieś rzeczy, które ktoś wymyśla, bo gdzieś zobaczył np. hasło "gaz" ale nie doczytał o co chodzi... No litości........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem kolezanka ma dore pomysly, tylko te okna uszczelka uszczelnij x2, czyli czesc przednia zewnetrzna i wewnetrzna od str mieszkania, bo piszesz ze to skrzynkowe, a takie okna sa podwojne Przy pol uniesionych roletach na parapetach fajnie by wygladaly gdzieniegdzie jakies swieczniki, lampki nocne, kwiaty. Pomysl z regalem na cala sciane jest bardzo ciekawy i rzeczywiscie fajnie moze wygladac. Za to z drugiej str tych drzwi mozesz zrobic garderobe na cala sciane i tez nie bedzie nic widac. To moje trzy grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A do tych starych bialych plytek dalabym na twoim miejscu szara fuge. Bedzie nowoczwsniej. A w miejscu pekniec biala, ktora zakamufluje pekniecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo fajne rozwiązania bierzecie pod uwagę, z niektórych na pewno sama skorzystam. Póki co u nas plan na remonty się klaruje. Na razie zaczynamy od łazienki i jak zobaczyłam projekt, który przygotowała nam firma, to już chcę tę łazienkę. Kabina z taflą szkła, odpływy liniowe Silla, wszystko pięknie osadzone w kaflach, kolory szary, biały i czarny, czyli tak, jak lubię. Oby wszystko poszło z tym remontem jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiadomo, że jak się ma mały budżet na remont, to pomalutku trzeba po kolei robić. I widzę, że to czynicie. Trzymam kciuki ! A na marginesie nie wiem jak to jest, ale możecie dowiedzieć się (pytanie nic nie kosztuje) http://www.wystroj-wnetrz.com.pl/ w takiej firmie aby zrobili projekt wystroju wg najniższego możliwego budżetu. Wówczas będziecie mieli "na papierze" jak mają wyglądać pomieszczenia i pomału po kolei i sukcesywnie remontować je. Powodzenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem można ładnie wyremontować dom za niewielką cenę. Też remontowałam dom po babci, teraz robię izolację dzięki http://www.gor-stal.pl/ - sposób skuteczny, ale bardzo ekonomiczny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli zależy Wam na niskobudżetowym odnoweniu domu polecam zapoznac się z ofertą http://kiermaszplytek.pl/ Znajdziecie tam najmodniejsze modele płytek w cenach niższych nawet o połowę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wonna332
Może zaczniecie wykonywać prace, które jesteście w stanie zrobić sami, a gdy będą pieniądze, to wtedy skorzystać z potrzebnych firm. My staraliśmy się tak robić i teraz już sami malujemy elewację. Mamy świetną farbę od firmy Caparol, z którą dobrze się pracuje, więc mam nadzieję, że pójdzie nam szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×