Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość24

Jakie wyposażenie wózka głębokiego

Polecane posty

Gość gość24

Witam dziewczyny mam pytanie jak u Was wyglądalo wozenie noworodka w głębokim wózku chodzi mi dokładnie o to na czym kladlyscie dziecko, czym przykrywalyscie czy kupowalyscie pościel do wozka? Mój wozeczek ma w środku wiadomo takie białe miękkie obszycie wokol gondoli (tzn wewnątrz ) i dno tez jest tym wyscielane. Czy na to powinno się kłaść jakiś jeszcze materacyk, kocyk czy coś innego. Moja dzidzia urodzi się latem co na ten czas powinnam mieć w wózku a co dokupić na zimę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale chyba jest jakiś materacyk w gondoli? Ja miałam prześcieradło frotte do wózka (są takie, na gumce jak do łóżeczek). Ale możesz też owinąć materac pieluchą flanelową. Do tego miałam taki najcieńszy komplet z minky- zupełnie płaska poduszka oraz cienki koc. Ale w upały i tak nie używałam- ewentualnie przykrywałam pieluszką. Z poduszki oczywiście możesz zrezygnować, ale ja miałam wrażenie, że gondola nie jest na tyle stabilna i głowa jest delikatnie niżej, więc używałam. Pod głowę warto też kłaść pieluszkę tetrową, bo czasem dziecko uleje i mamy podkład do wymiany. W zimie nie wiadomo czy dziecko będzie jeszcze w gondoli i jaka będzie zima. Ostatnio nie ma aż takich mrozów. Moim zdaniem najwygodniejszy jest śpiwór, zresztą do spacerówki też. Nic nie ucieka, dziecko nie zrzuci i jest izolacja również od dołu. Ale jeżeli zima łagodna to wystarczy kombinezon dla malucha i cieplejszy koc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każda godnola ma taki cieniutki materacyk- bo inaczej być nie może. Przecież nikt nie kładzie dziecka na dykcie. Materacyk jest w komplecie z każdą gondolą. Ja przy pierwszym dziecku na materacyk kładłam taki cienki kocyk (zawinięty pod materacyk, jak prześcieradło). Na to dziecko. Plus kocyk (cienki!!!), ewentualnie przykrycie od gondoli. Dziecko urodzone w styczniu. ŻADNEJ POŚCIELI. Przy drugim dziecku zamiast kocyka miałam prześcieradło frote. I wsio... Czasem używałam pieluszki flanelowej do przykrycia. Dziecko urodzone w maju 2015. Poduszki??? Kołdry?? Grube kocie, złożone na kilka razy??? To nie dla mnie.. to wielkie przegięcie. Kocyki miałam cieniutkie i niewielkich rozmiarów.. Moje dzieci nigdy nie były przegrzewane. Jak jakiś tydzień temu, zobaczyłam dwa wózki, w których matki zamontowały okrycia od gondoli to padłam!!!! to jest chore..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko urodzone rok temu w maju- w wózku na materacu miałam szyty na wymiar pokrowiec na suwak, do tego cienki kocyk, żadnych poduszek, nawet tak ogromnie modnych teraz motylkow, jedynie pieluche tetrowa podkaladalam w razie ulania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 22:35- wiem, że nie o tym jest temat, ale ja też przecierałam oczy ze zdumienia w zeszłym tygodniu. Pogoda była u nas pochmurna, ale ciepła i parna, jakieś 25 stopni. Jadę wózkiem z córką roczną ubraną w bluzkę z krótkim rękawem i gołą głową i mijam kobietę z dzieckiem w spacerówce opatulonym kocem i z założonym pokrowcem. Ja nie jestem jakąś świruską i pewnie też mi się zdarza przegrzać, ale to był największy kontrast jaki spotkałam. Nie wiem czy jeżeli nie ma słońca to z automatu trzeba się ciepło ubrać? Faktem jest, że klimat łagodnieje i moim zdaniem do zimy można zaczekać i dokupić coś stosownie do potrzeb. Więcej szczegółów na temat w pierwszej odpowiedzi, bo to moja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pościel do wózka zupełnie niepotrzebna. Mój syn urodzony w lipcu w bardzo upalne lato (2013) jeździł w gondoli przykryty bardzo cienkim, ażurowym kocykiem bawełnianym, ewentualnie pieluchą tetrową. Materacyk w prześcieradle bawełnianym na gumce. I to wszystko. Nie używałam żadnych poduszek, zresztą w łóżeczku też nie, mały dopiero od niedawna śpi na płaskiej poduszce, a i ją w nocy zrzuca najczęściej. Taki minimalistyczny typ ;-) Nie lubił kołderek, śpiworków, rożków, a teraz do przykrycia ma trzy kocyki - jeszcze z czasów niemowlęctwa - nie ma mowy, by zastąpić je czymś innym :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha, zimą miałam do wózka śpiworek, ale jak wspomniałam powyżej - mały nie lubił go zbytnio, a i zimy nie były aż tak mroźne, więc użyłam zakedwie kilka razy, niemniej jednak myślę, że to wygodne i praktyczne rozwiązanie na prawdziwe chłody. Dzięki temu nie musiałam ubierać go w grube ortalionowe kombinezony, w których pociłby się co niemiara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
boze, jakie wyposazenie? przeciez gondola ma materacyk, a dziecko ma spac na plasko. ja wkladalam tylko bawelniana podkladke z nieprzemakalnym spodem w razie gdyby dziecko mi przesikalo ubranie, a na wierzch kocyk (grubosc w zaleznosci od temperatury/pory roku. w zimie ubrany byl i tak w kombinezon, wiec oprocz wspomnianego kocyka, nic nie bylo potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyda ci sie jeszcze ochraniacz przed sloncem, zeby dzidzi nie świeciło w oczy, ewentualnie siatka ochronna na osy i komary i pokrowiec przeciwdeszczowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Firma Anex ma w swojej ofercie wózek Sport. Zdecydowałam sie na jego zakup między innymi ze wzgledu na jakość materiałów i materacyk. W gondoli masz materac kokosowy obszyty wysokiej jakości bawełną i już nic nie musisz kłaść na to. Materiały mają jony srebra czyli są antybakteryjne czy jakoś tak :-) mają filtry UF i impregnat . Bardzo dobrze sie czyszczą . Dodatkowo w komplecie masz juz folie przeciwdeszczową i moskitierę. Ja jedyne co dokupiłam to parasolkę przeciwsłoneczną również tej firmy bo chciałam mieć pod kolor wózka. Jest juz torba dla mamy na jakieś drobiazgi (np. pieluchy chystki itd. ) też pod kolor wózka . Więcej nie potrzeba :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli wybierzesz dobry wózek, to zazwyczaj jest wyposażony w okrycie gondolki oraz dobry materac. Akurat Anex chyba jako jedyna polska firma oferuje w zestawie materacyk kokosowy a nie zwykłą gąbkę. Gondolka jest duża , środek bawełna, jest też dobrze ocieplona na zimę. Pościel jest zbędna ale jak chcesz zmienić sobie kolor wnętrza gondolki możesz sobie kupić. Z potrzebnych akcesorii to torba, folia przeciwdeszczowa i ewentualnie adapter do fotelika. Anex to wszystko posiada (adapter za dopłatą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam wózek Anex Sport . Gondola jest duża a w standardzie jest materacyk kokosowy obszyty wysokiej jakości bawełną. Całe lato moj synek jeździł na tym materacu i nic więcej nie kładłam. Kubuś ma 4 mies i myślę ze zimę uda nam się przejeździc jeszcze w gondoli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupiłam cienka kołderkę i małą poduszeczkę w tym sklepie, bo mają fajną pościel do łóżeczka, ale mam jeden komplet też do wózka - http://trelemorele.sklep.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja akurat zdecydowałam się na Anexa i miałam tam wszystko co potrzebne. Okrycie na nóźki, torbę, moskitierkę oraz folię przeciwdeszczową. Dla mnie to wystarczyło. Poza tym z wózka jestem zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wybierz sobie Anexa Sport. Powiem ci , że ja mam tam wszystko co potrzebne do wygodnego i bezpiecznego jeżdżenia z dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wybrałam Anexa , który ma w wyposażeniu wszystko to co będziesz potrzebować ( folia, moskitiera, torba, okrycie na nóżki). Do tego wózek z fajną amortyzacją i niezniszczalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maskarpone32
No na pewno jakiś kocyk, żeby maluszek nie zmarzł na spacerze, to podstawa, ważne żeby był bezpieczny dla jego skóry, posiadał atesty antyalergiczne. Proszę na ten temat przeczytać więcej w tym artykule http://senioralia.pl/kocyk-dla-dziecka-jaki-wybrac/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chodzi o wyposażenie gondolki to polecam Anexa jako jedyny ma kokosowy materacyk a nie jakąś gąbkę. Poza tym wózek posiada wszystko co potrzeba czyli torbę, folię, moskitierkę oraz okrycie na nóżki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do zachwalających materace kokosowe: kupcie taki dla siebie, poużywajcie trochę to trwale odkształcające i nie sprężynujące badziewie a wtedy nikt z całą pewnością w dobrej wierze małemu dziecku nie zaproponuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat materacyk kokosowy o odpowiedniej grubości jest idealny dla dziecka ponieważ w 100 % przepuszcza wodę i zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Sto razy lepszy od zwykłej gąbki dlatego Anex zastosował kokosowy materac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasne, mata kokosowa jest tania a "naturalne" brzmi zachęcająco ... nie piszesz tylko że jak się odkształci to już nie wróci do poprzedniego stanu a dziecko leży na czymś zdeformowanym i nieelastycznym. A dziecko rośnie, nie leży non stop na tym samym miejscu. Samo zdrowie dla rozwijającego sie kręgosłupa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nieprawda że tylko wspomniany Anex ma kokosowy materac, wózki z kokosowymiu materacami to min: Greentom, Roan Bass, Camarelo, Bebetto Tino i pewnie wiele, wiele innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gondola powinna być dość duża i szeroka. Ja rodziłam swojego syna w lipcu gdzie były naprawdę upały. Zakupiłam wózek Anex Sport. I powiem tak: wyposażenie ok . Czyli duża gondola z materacem ortopedycznym kokosowym który jest obszyty bawełną z jonami srebra z resztą jak całe wnętrze gondoli. W dużej budce jest wszyta duża część moskitiery co w upalne dni daję komfort przewiewu. A w komplecie masz jeszcze dużą moskitierę na całą gondolkę. Materiały posiadają filtry UV a więc materiały przyjazne dla dziecka i oczywiście nie odbarwiają nie na słońcu. Jedyne co do kupiłam to cieniutki bawełniany kocyk i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak wspominasz o upałach to też się bałam że w niektórych wózkach maleństwu będzie duszko i za gorąco, dlatego szukałam takiego który ma dobrą wentylację dlatego wybrałam amelis bo dzięki siateczce dziecko cały czas ma dostęp do świeżego powietrza, nie poci się. Teraz głownie korzystamy już ze spacerówki i musze powiedzieć że jak na wózek 2w1 jest bardzo porządna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iśśka
Ja mam Barlette i jest głeboka, a jej najlepszym wyposażeniem na które się skusiłam jest kubek doczepiany do stelaża i rękawice na zimę:D to tak dla mnie, a dla synka materac kokosowy i do tego wszelkie osłonki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanka olech
na pewno potrzebny będzie jakiś milutki zestaw, kołderka, kocyk. Coś z Tuli Tuli Baby powinno się sprawdzić dobrze do wózka głębokiego: https://tulituli-baby.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak urodziłam na początku czerwca drugiego synka. Kupilam mu taki komplet do gondoli jest plaska poduszka, ale jej nie używałam i taki bawelniany otulacz, tzn wyglada jak poszewka na kolderke i do tego otulacz bambusowy w tym samym wzorze. Tą poszewkę na spód i otulacz do okrycia. Pierwszego synka okrywalam pieluszką ale otulacz z bambusa dużo lepszy i wszystko takie delikatne. Komplet kupiłam tu za 68zł w tukany niebieski, sliczny dla chlopca i otulacz też taki https://lovelydreams.pl/kategoria-produktu/komplety/komplet-do-wozka-velvet/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×