Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość iszka1991

Skóra a niedoczynność tarczycy

Polecane posty

Gość iszka1991

Dziewczyny, wykryto u mnie niedoczynność tarczycy tsh 5,6 reszta w normie. Mam pytanie, zaczelam brac euthyrox kilka dni temu dawka 25 jak na razie. Czy jest szansa ze moja cera sie po jakims czasie poprawi? od trzech miesiecy jest sucha, w ogole nie wydziela sebum, tępa w dotyku, z rozszerzonymi porami. Nie czuje sie jak ja... polecacie jakies zabiegi? kremy? czy ten lek w ogole pomoze? Zamiast zalamywac sie chcialabym zaczac jakos dzialac,a w necie tylko info ze przy tarczycy cera jest sucha i nic wiecej jak z tym walczyc Pozdrawiam Iza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja niedoczynność tarczycy mam już 14 lat. Teraz mam 22 lata. Cały ten czas biorę tabletki euthyrox 50. Moja cera nic się nie zmieniła a nawet jest gorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
nie zalamujcie, blagam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
proooszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
ktos, cos? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie, juz nigdy tak nie bedzie jak kiedys. przerobilam euthyrox, letrox (aczkolwiek na tym 2 jest jakby ciut lepiej), teraz trzeba stsowac kuracje mocno nawilzajace, duzo wody, wit. a / e, ferrytyny (tez sucha skora przy niedoborze) i trzymac w ryzach trzustke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćupeeek
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
a moze kiednak komus sie poprawilo? Zawsze mialam piekna napieta acz tlusta skore, tesknie za nia to juz 3 mc jak jej nie mam ... czuje sie starsza o 10 lat naprawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikomu się nie poprawiło. To jest choroba niewyleczalna. Jest skutki uboczne będziesz odczuwała do końca swego życia mimo że za jakiś czas wyniki Ci się unormuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
a mozna cos bardziej pozytywego ? Szukam nadzieji a w necie same zle opinie... prosze jesli macie do napisania cos pozytywnego o tej chorobie bylabym wdzueczna, czy komus udalo sie powrocic do dobrego stanu? nie mam przeciwcial tylko niedoczynnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
niech ktos mi da choc tycke nadzieji ze bedzie tak jak dawniej :( ze komus sie udało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile ty masz dziewczyno lat? 10? To jest choroba z którą będziesz żyła do końca życia. Módl się żeby się nie pogorszyło. Bo mi nadodatek jeszcze włosy garściami wypadają o suchej skórze nie wspomnę i o oponce które przez kilka lat dwukrotnie się powiększyła. Mimo dobrych wyników. Coś jeszcze chcesz wiedzieć? Mam problemy z zajściem w ciążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
To , że Tobie się nie udało wyjść z tego i utknęłas w jakims martwym punkcie to nie zmaczy że musisz wylewać tu swoje flustracje i mowic ze NIE NIE POPRAWI CI SIE, kazdy jest inny!, ja jestem dopiero na poczatku choroby, nie przytyłam, włosy są ok, chciałabym poczytać inne opinie. co człowiek to inna reakcja na leki itd. Jem zdrowo, biegam i będę walczyć z tym gównem jak się da. Dziękuję za opinie , życzę wiecej zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćupek
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety taka choroba że bardzo wpływa na kondycję skóry i włosów. Dobrze ją nawilżaj no i możesz iść na jakiś zabieg kosmetyczny głęboko nawilżający jeżeli tak Ci to przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
ale czy da sie jakos z tym walczyc? macie jakie doswiadczenia? dieta, suplementy, cwiczenia, konkretne zabiegi, pielegnacja, konkretne kremy , konretne jedzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćupek
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ale jak ty jesteś leczona? skoro nie masz przeciwciał to nie masz Hashimoto tylko zwykła niedoczynność, a ona jest chyba z niedoboru jodu i w znakomitej większości po jakimś czasie brania leków i jodu można się wyleczyć. więc jak cie lekarz prowadzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
Nie mam hashimoto, mam zapalenie tarczycy, małą tarczyce plus tsh 5,2 na razie biore euthyrox N 50 pol tabletki przez dwa tygodnie a potem cala i kontrole za 5 tygodni. Nie moge na siebie patrzec w lusterku, nie wierze ze nie mozna jakos tego naprawic. Wszyscy mowia ze zmarnialam, ciezko to zniesc psychicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
5,6 przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na skórę polecam Atoperal Plus - emulsja do ciała, na skórę głowy emolium - emulsja na sucha skórę głowy. Niestety prawdopodobnie już do końca życia będzie trzeba wspomagać się tego typu kosmetykami. Od dwóch lat mam problemy z tarczycą co spowodowało, że moja skóra też jest w słabej kondycji. Dodatkowo sucha skóra na głowie spowodowała,że włosy lecą mi na potęgę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja uwazam ze moze po roku brania lekow jakos ci sie to ustabilizuje i moze odstawisz tabletki. no i poziom jodu wazny. gorzej maja ludzie z hashimoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
hej :0) dziekuje za pierwsze pozytywne komentarze... czekam na wiecej rad, jestem nowa w tej kwestii :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
ktos jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćyui
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
iszka , nie ma takiego słowa jak flustracja, istnieje tylko i wyłącznie FRUSTRACJA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×