Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość iszka1991

Skóra a niedoczynność tarczycy

Polecane posty

Gość gość
Cześć. Ja leczę się od ponad roku i odkąd mam dobrze dobraną dawkę leku i utrzymuję dietę jest coraz lepiej. Skóra i włosy się poprawiły, schudłam do swojej dawnej wagi, udało mi się zwalczyć ciągłe zmęczenie i zimno. Tak że nie załamuj się, leczenie a raczej jego dobieranie trochę trwa, ale skóra powinna ci się poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
Przepraszam za głupi błąd, wstyd aż. Dziekuję za ostatni komentarz, sprawił, że poczułam się lekko lepiej, sprawił uśmiech. Co za głupia choroba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
czy możesz coś więcej napisać o diecie? w kilku zdaniach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zglos sie do dietetyka, mojej kolezance pomogl, ustawila jej diete, suplementy, nie dosc ze schudla to stan skory sie poprawil. Ps. ona nie brala nawet zadnych lekow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
Jestem z Krakowa, czy polecacie jakiegos dietetyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dieta myślę standard w tej sytuacji - ograniczenie glutenu, laktozy, cukru, soli, wykluczenie soi i kapustowatych warzyw, za to więcej białka, soli mineralnych. Herbatki ziołowe pobudzające metabolizm, yerba. Jeśli możesz to idź do dietetyka on ci to wszystko indywidualnie dobierze bo wiadomo każdy jest inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do skóry twarzy, to zapomnij o mydle i chemii. Jak masz taką wysuszoną skórę to spróbuj kremu intensywnie nawilżającego Cetaphil DA Ultra. Moja siostra miała problem ze skórą na tle chorobowym, była strasznie wysuszona i odżyła dopiero po Cetaphilu. Nie zawiera nic co może podrażnić, albo wywołać alergię, w składzie ma m.in. pantenol i silikon i dostał nagrodę Perła Dermatologii Estetycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi !! :) ide dzis do apteki po ten ostatni krem. troche drogi ale coz :) dam radę :D jakby moglo sie tu zebrac wiecej osob z ta choroba to byloby razniej :) ja niestety jestem zagubiona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
Cześć :) Czekam na nowe opinie pozdrawiam i milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja choruje od 16 roku zycia, a mam 28 :) moja dawka 150 euthyrox ostatnio schudlam 12 kg, i trzymam diete pilnuje sie, ale udało mi sie schudnąć kiedy odwiedziłam "centrum otyłosci" w Krakowie otyła nie byłam bo moja waga teraz pokazuje 49 kg :D ale zrozumiałam na co w diecie wrócic uwage jakich produktów unikac :) Na skóre moge polecic Ci "mediderm crem" jest tani a dziala rewelacyjnie jest przeznaczony dla ososb z atopowym zapaleniem skóry i łuszczyca dlatego takdobrze sobie radzi z sucha skóra juz od 3 dermatologów usłyszłam ze bardzo dobry produkt wyszukałam sama, poniżej któtki opis produktu: Nadaje skórze miękkość i elastyczność likwidując nadmierne łuszczenie i pękanie. Krem działa kojąco przy świądzie i pieczeniu łagodząc podrażnienia, a także na długo zabezpiecza przed wpływem czynników drażniących. Mediderm nie zawiera substancji zapachowych i barwników, nie wywołuje podrażnień i uczuleń. Działanie Zapewnia właściwą pielęgnację chorobowo zmienionej skóry, przynosząc ulgę w ekstremalnych stanach suchości, charakterystycznych dla łuszczycy, egzemy i atopowego zapalenia skóry. Tworzy warstwę ochronną, dostarczając wysoką zawartość wody i jednocześnie zapobiegając jej utracie.Mediderm™ cream nie powoduje uczucia przetłuszczenia dzięki czemu nie brudzi ubrania i pościeli. Nie zawiera SLS, parabenów, substancji zapachowych i barwników. Zminimalizowana ilość składników sprawia, że może być stosowany od pierwszego miesiąca życia. Jesli wypadaja Wam włosy zażywajcie biotyne :) przetestowałam w saszetkach Gelacet Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
DZIĘKUJĘ :) Będę walczyć. Czyli da się lepiej czuć? Wrócić do normalności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście ze się da, wiadomo raz jest lepiej raz gorzej, ważne zeby uprawiać sport- nie lubisz siłowni albo nie masz czasu zamiast wsiąść w tramwaj czy w autobus podejdź na nogach, mam gorsze dni kiedy czuje sie napuchnięta przez wode w organizmie, czasami cięzko mi sie jest skupic- najważniejsze jest dobranie dobrej dawki, jesli bedziesz czuła sie senna, zmęczona, rozdrażniona zrob badania krwi sprawdz jak Twoja tarczyca sobie radzi moze trzeba zmienic dawke, niestety ciezko na początku wyczuć jaka nam jest potrzebna, ale da sie to zrobic :) W jesieni zimą i wiosna zażywam dodatkowo witaminę D w kapsułkach. Spokojnie wszystko jest do ogarnięcia, i naparwde polecam mediderm mi jako jedyny daje skorze efekty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
na pewno kupie i dan znac jak dziala. Hej, a jak jest dobrze, to moze sie to utrzymywac kilka miesiecy chociaz? Nie moge sie doczekac... jade teraz na wakacje powdychac jodu, specjalnie wybralam morze, bede tez chodzic na silownie, chociaz nie zauwazylam tycia, tylko jakby skora jest taka luzna nieprzyjemna, ciastowata... to jest moj najgorszy defekt urodowy, stracila napięcie. Wygladalam jeszcze kilka mc temu jak nastolatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Iszka niestety się starzejemy także nic nie będzie wiecznie trwać. Dobrze jest dbać o siebie, jednak dystans też jest potrzebny. Ja mam hashimoto i biorę 150 obecnie. Gdy zachorowałam to moja skóra raczej się nie zmieniła. Obecnie stała się bardzo wraźliwa i tylko dermokosmetyki mogę używać. Czasem mam problemy z suchością w okolicy nosa i brody. Dla mnie najgorsza jest jednak psychika. Ta choroba mnie bardzo zmieniła. Często mam złe dni i ogólnie jestem nieszcześliwa. Przez 10 lat chorowania miałam może 3 epizody z traceniem włosow. Ogólnie włosy mam za tyłek. Cienkie bo zawsze takie miałam ale mam ich bardzo dużo. Jakoś to będzie. Nie martw się. Ważny jest ****** zdrowe odżywianie. Życzę szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie gwiazdki to miało być... ważny jest ********* zdrowe odżywianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Haha oszaleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
dziękuję , ja to przypisałam tej tarczycy, ale rownie dobrze moze byc to magiczny wiek 25 i go przekroczenie.. po prostu wszystko sie nagle zbiegło w jednym czasie i juz sama nie wiem co spowodało te rzeczy. Staram sie zdrowo odzywiac nie jest fast foodow, ograniczam slodycze , ale duzo czytalam ze przy tarczycy trzeba ograniczyc gluten, czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Haha oszaleje :) ważna jest aktywność fizyczna. Głupia cenzura. Ale serio zauważyłam po sobie, że aktywność fizyczna bardzo dużo daje. Ma się więcej energii, nastrój się poprawia, znika uczucie zimna, które zresztą mi często towarzyszy. I polecam słońce. Nie lubię się opalać ale gdy jest warto posiedzieć trochę i zrelaksować się. Slońce w normalnych dawkach leczy i działa na nas dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
Dziękuję!! jestem taka wdzieczna za każdy komentarz ktory daje ciutkę nadzieji, ze bedzie lepiej. W internecie same niepozytywne rzeczy. A ja sie zapre i bede o siebie walczyc, bo bardzo siebie cenię. Będę uparta i może uda się wygrać albo zaprzyjaźnić jakoś z tą chorobą. teraz jadę nad morze na wakacje postaram sie duuuzo ruszac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem jak jest z tym glutenem. Na mnie on wpływa dobrze. Lepiej trawie gluten niż większość warzyw. Może jest ktoś z lepszą wiedzą na ten temat. Ja mam 28 lat i też z dnia na dzień jakieś 2 lata temu zauważyłam zmiany na mojej twarzy. Tak jakby to przez noc się stało. Skóre wrażliwą mam dopiero od roku. A po tych szybkich zmianach zaczęłam dbać bardziej o twarz. Używam kosmetykow dedykowanych do mojego wieku. Też wtedy byłam zaskoczona tym faktem. Jak tak szybko. Ale obecnie stoi w miejscu i jest git ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem czy warto ograniczac gluten, mi na 6 przeciwcial zwiazanych z celiakia wyszly tylko 1, takze nie wiem czy warto sie katowac. spytam sie kiedys gastrologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też byłam na urlopie nad morzem. Było cudownie i wróciłam szczęśliwsza. Ogólnie choroba nauczyła mnie cieszyć się z małych drobiazgów i doceniać miłe chwile. Udanego wypoczynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
A moja skora z dnia na dzien stala sie sucha, zawsze mialam bardzo tlusta sebum musialam sciagac bibulka matujaca w ciagu dnia przynajmniej kilka razy. Nigdy tego nie docenialam zawsze to byla moja zmora a teraz chcialabym do tego wrocic... moze dlatego wtedy moja buzia byla taka napieta gladka i wygladala zdrowo. Teraz zrobila sie ciastowata rozszerzone pory zawitaly. Lekko sie ludze ze po lekach to minie... polecacie jakies zabiegi kosmetyczne? dziekuje koboitki kochane za odpowiedzi :)))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no wchodzisz w ten wiek, ze skora sie pierdzieli. hormony badaj - czy estrogeny, progesteron sa ok, czy nie masz IO lub cukrzycy lub ch. trzustki - wtedy skora jest sucha i swedzi, i niedobor ferrytyny spr - tez wtedy sucha skora sie robi. ponoc tylko przejscie na tarczyce ze swinki powododuje ze wracasz do stanu sprzed, ale u nas jest ona niedostepna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
swinka jest niedostepna? Nie za bardzo rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co wiem to w PL nie mozna kupic sproszokowanej swinskiej tarczycy? armour ? chyba tak sie nazywa. w USA jest dostepny, w NIemczech chyba tez. mozna chyba wydebic od jakichs lekarzy w kraju zeby ci go przepisali, ale nie wiem jak wyglada jego zdobywanie dokladnie. trzeba by miec kogos zagranica. no i dawkowanie nie wiem czy nie jest ryzykowne, bo moze mocniej dziala - cos jak w stylu Novothyralu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
uuuuu... aja glupia pomyslalam o chorobie swince, co za dekiel ze mnie :D wolalabym nie eksperymentowac ze soba :( skad masz takie informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z forum gazeta.pl, tam jest najwieksza grupa zainteresowanych na topiku "choroby tarczycy" i na drugim "hashimoto". 2 lata tam bylam, w zasadzie godziny przekopanych watkow - glownie o hashimoto bo na to choruje. ludzie biora standardowe leki latami i dalej maja objawy. tu trzeba holistycznie podejsc do problemu - dieta, ruch, wiem ze bezgluten powinien byc tylko trzeba sie przymusic do tego. tam masz porady jakie kremy ludziom pomagaja - mi osobiscie ukojenie przynosi L'occitane shea o najwyzszym 25proc. stezeniu. 150 zl, ale starcza mi na pol roku stosowania z rana, na wieczor cos innego. te cale Cethapile i Emolium probowalam, bo mam bratanka z AZS i podebralam z ciekawosci - jest moze dobre na sucha skore ciala ale na twarz bym nie nalozyla - za tluuuste nawet dla mojej suchej skory, lepilabym sie cala. szukaj kosmetkow z kw. hialuronowym i aloesem, Stenders mial taka linie, ale niestety chyba wycofali ja. szukaj po mydlarniach - masz w krk mydl. Franciszka, oni maja raczej lepsze kosmetyki i mniej naszpikowane chemia niz Stara Mydlarnia. probuje kremy z koziego mleka, olejki jojoba, z jakichs komorek macierzystych jabloni. masz Karmelitow sklepik - probuje serii propolisowej - mi idealnie cialo nawilza. zabiegi mocno nawilzajace tez co jakis czas na twarz. no i picie duuzo wody. dietetyk Monika Bigos w krk, sprawdz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×