Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość iszka1991

Skóra a niedoczynność tarczycy

Polecane posty

Gość gość
z tanszych pomagal mi kiedys Avene w sloiczku 50ml, cold cream? chyba cos takiego. jesli na euthyroxie czujesz sie zle sprobuj zmiane na Letrox - u mnie lepsze jest samopoczucie na tym 2. jest jeszcze Novothyral ale trzeba szukac dr ktory go przepisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
ja biore dopiero 6 dni eythurox nic nie zauwazylam, chyba za malo czasu zeby cokolwiek zaczelo dzialac. Czemu lekarze od razu nie przepisuja dego leku na L , skoro widze po forach ze on jest lepszy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o to juz wg mnie zle swiadczy jak nic nie czujesz. bo zazwyczaj jest tak, ze pierwsze kilka dni stycznosci z euthyroxem/ letroxem daj spektakularne efekty - no chyba, ze nie bylas dlugo w niedoczynnosci. ja sie chyba z nia bujalam dlugo. no to po zazyciu euthyroxu 1 tydzien byl cudowny. potem przyzwyczajenie i wytrzymalam na nim 2lata. zle go znosilam i nawet nie wiedzialam, ze ciagle bole w klatce piersiowej itp. to byla jego wina. znalazlam takiego lekarza ktory bez problemu zmienil mi na letrox - jak zaczelam go brac to jeszcze lepszego kopa dostalam, potem to sie niestety wyrownuje i wszystko zalezy od tego czy masz niedobory mineralow uzupelnione/i witamin i jaka diete stosujesz - bo to wplywa na konwersje hormonow - w tych 2 lekach jest sam hormon ft4 a nasz organizm musi go przerobic na ft3. i zazwyczaj masz dobry poziom leku (odzwierciedla to poziom ft4 w krwi), a gorszy ft3, bo cos kuleje - a to ft3 odpowiada za samopoczucie i 300innych przemian w oganizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha, nie wiem jak sie ksztaltuje w procentach samopoczucie kobiet po euthyroxie i letroxie, ale sa i kobiety ktore lepiej sie czuja na euthyroxie. wydaje mi sie, ze on ma wiecej dawek przewidzianych, wiec przez to lepiej sie lekarzom nim poslugiwac. no i koncerny Euth.. to jest od Merck, a Letrox od Berlin-Chemie zatem nie wiem kto lepiej placi tak naprawde :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
ja swoja niedoczynnosc mam od 3 miesiecy wczesniej mialam w normie, doleglowosci od kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
jeestes meega poinformowana, podziwiam Cie ze tak chcialo ci sie w to zaglebiac, jha tez zaczynam bo zalezy mi na zdrowu... ale tez chcialabym po prostu zaufac mojemu lekarzowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, bo przez te chorobe przez 2 lata czulam sie jak piece of s**t i zmarnowalam w zasadzie 2 lata, ale tez zaglebialam sie w info ktore moglyby mi pomoc. teraz jest lepiej, duzo. jeszcze zelazo uzupelnic i brac profilaktycznie to moze bedzie jeszcze weselej kiedys. zycze ci zeby się udało za jakis czas odstawic leki. na jakim tle masz te niedoczynnosc? niedobór jodu? jest badanie na poziom jodu we krwi. diagnostyka albo synevo, nie pamietam juz. chyba ok 210-270zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko postu z godziny wiesz moze jakie badania warto robic poza tsh ft3 i ft4? Ja mialam za duze tsh ale teraz jest ok. Jednak samopoczucie bez zmian. Choruje kilka lat i chyba pierwszy raz sie tak kiepsko czuje. Gdy mialam wysokie tsh to mi cholesterol wzrosl ale teraz jest ok. Jednak w morfologii mam podwyzszone 3 czy 4 wskazniki. Robilam tez prolaktyne bo czytalam ze warto i mam za wysoka. A moja endokrynolog powiedziala ze to nic nie znaczy bo musialabym z 3 razy wynik powtorzyc. Mam stany depresyjne i nie umiem z tego wyjsc. Czuje sie jak 80 letnia kobieta. Nie mam na nic sily. I tak od pol roku. Lekarze rozkladaja rece a ja cierpie. Usg tarczycy w normie. Mam hashimoto i malutka tarczyce. Juz nie wiem jak sobie pomoc. W pol roku przytylam prawie 20 kg. To chyba nie jest normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli problemy z tyciem to zrobilabym koniecznie krzywą insulinowo-cukrową, c-peptyd, pomiar kortyzolu rano, pod wieczor i z dobowej zbiorki moczu xx na kiepskie samopoczucie zbadac - wit, d3, ferrytyne, magnez, potas. dobrze sprawdzic tez aldosteron i androstendion, fsh, lh, progesteron, estrogen, SHGB, DHEA-S04, testosteron wolny i zwiazany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
Nie wiem czy z braku jodu. Zbadam ten jod ale na razie to nie na moje koszty juz oplacilam hotel itd.. wiec zrobie w sierpniu po wyplacie. w dokumentacji jest ze usg przemawia za rozpoznaniem zapalnej autoimmunologicznej choroby tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
ale nie mam przeciwcial! czy to jest hashimoto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czyli brak u ciebie przeciwcial anty-tpo i anty-tg? ale obraz w usg jest. to tutaj juz nie wiem, bo nie czytam o takich przypadkach. wiem, ze rozne przeciwciala moga sie pojawic w roznym czasie, wiec moze beda u ciebie wykryte kiedys, monitoruj je co roku. no bo jesli byloby to hashimoto to nie wolno suplementowac jodu - jego nadmiar niszczy tarczyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
tak brak.. ale usg wykazalo zapalenie tarczycy... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NiebieskaZosia
Hej, a próbowałaś jakoś nawilżyć te skórę? Ziaja dobrze nawilża. Np. kremy z kozim mlekiem (jest cała seria tych kosmetyków) a do tego ja mam fajnie nawilżające: https://e-ziaja.com/pl/mleczka-micelarne/75-mleczko-micelarne-nawilzajace-5901887030096.html Wcześniej wszystko czym zmywałam makijaż sprawiało, że czułam się dosłownie jak "obdzierana ze skóry", a teraz najpierw mleczko, potem kremik i jest super. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
kupilam krem z ziaji to skory atopowej i nic nie pomaga. Moja skora starzeje sie z dnia na dzien. jestem przerazona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radgar
spróbuj może olju kokosowego/ extra virgin/ jest naturalny, rewelacyjnie nawilża skkórę, włosy. Z niedoczynnością tarczycy od 4 lat zmaga sie moja w tej chwili 9-letnia córka... bierze 25 euthyroxu. Z wynikami bywa różnie,raz elepiej raz gorzej, ciężko wyłapać dlaczego... w kazdym razie wiem od lekarki prowadzącej, że przy chorobach tarczycy niewskazane jest spożywanie produktów mlecznych. Wykluczyłysmy więc je z diety. Nie wiem, czy to zasługa diety, staram sie by jadła na maxa zdrowo /warzywa, soki z owoców, kasze, słodkości tylko naturalne ; sezam, miód/ czy właśnie oleju kokosowego. Smaruję ja od kilku miesięcy, i skórę i włosy, miała bardzo suchą skórą, bardzo, włosy cieniutkie, wypadały... teraz jest dużo lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
to nie mozna mlecznych z glutenem.. to co ja mam jesc.. :D uwielbiam mleko, uwielnbiam sery... ludzie czemu ta choroba musi byc taka upierdliwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
iszka1991 2016.07.20 Jestem z Krakowa, czy polecacie jakiegos dietetyka? Pani Gabriela Nowakowska- znalazłam ja na stronie znajdzlekarza.pl Zajmuje się też właśnie ustalaniem diety pod kątem różnych chorób z tego co mi wiadomo.Ja chodzę do niej już ponad pół roku i jestem zachwycona :) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
proponuję mleka roslinne,dużo zdrowsze i smaczniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
dobra, to bede pila mleka roslinne. np z migdoła?:D to cholerstwo pewnie drogie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
hmmm??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja robie sama, kupuje migdały czy orzechy w zdrowej żywności - tam pewniej, moczę przez noc, potem wyciskam w wyciskarce do soków albo w blenderze. Jak chcesz dłużej zachowac świeżość, zagotuj po zrobieniu. Pychaaaa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
pyycha ale nie wiem czy mnie stac na taki rarytas, orzechy sa drogie :( musze zmienic prace zeby ogarnac ta tarczyce chyba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ha ha :) jak będziesz robiła dla siebie, wystarczy 20-30 dkg, a to koszt 8-10 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iszka1991
a to luuz, myslalam ze wiecej. Pozdrawiam wszystkie tarczycowe koleżanki. Nie dajmy się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy dłuższym leczeniu są szanse na poprawę, ale powinnaś też odpowiednio dobrać całą pielęgnację. To, co najważniejsze to pamiętanie o piciu dużej ilości wody - to podstawa. Jeśli widzisz, że masz rozszerzone pory, należy rozważyć zabiegi złuszczające np peelingi chemiczne. Do tego właściwa pielęgnacja domowa np do mycia emulsja cethapil i krem nawilżający Obagi Hydrate. Pozdrawiam Abigail Laskowska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, cała masa wątków to spam wszelkiego typu, szczególnie zachwalanie czegoś cudownego, co ma wpływ na poprawę naszego zdrowia, ale z reguły rujnuje nie tylko zdrowie, ale i portfel. Dlatego jeżeli zależy Tobie na zdrowiu, a masz naprawdę chorą tarczycę, lub cierpisz na Hashimoto, to zajrzyj na stronę http://dietomat.pl/ i porozmawiaj z nami na czacie, poczytaj artykuły, a może zdecydujesz się na naprawę tego co nie działa w Twoim organizmie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem, że wątek sprzed 4 lat ale  mam te same objawy co  Gość iszka1991. Czy mogłabym prosić o odpowiedź czy wyregulowanie hormonów wpłynęło na poprawę skóry?

Edytowano przez aaakarp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×