Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Sierpniowe mamy cd. 2016

Polecane posty

Gość gość
Monika nie wiedziałam że miał infekcje. Mało przybieral, lekarka kazała zrobić badania i wyszły leukocyty w moczu i bakterie.Zrobilam posiew ale wyszło ok. Zaczęłam bardziej dbać o siusiaka. Codziennie odciągnąm i przebywam woda, sprawdzam czy nie jest czerwony. Polozna mówiła że teraz się z siusuakiem nic nie robi ale posłuchalam starej pediatry, popatrzyłam jak dużo mu ściągnela napletka i robię tak. Teraz przybiera aż za dużo ale tak jak wspomniałam, przeszłam zupełnie na Humane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anka87 -mój synek też miał zielone kupy jak karmilam piersią,Kup probiotyk dla maluszków.powodow może być dużo.moj synek ssal często ale krótko, tylko mleko pierwszej fazy i ono może powodować właśnie zielone kupki.ale może to być Twoja dieta,infekcja it. Probiotyk nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
jakie robaki w kupie? o bosz… moj odkad jest na bebilonie pepti tez robi zielone ale lekarka mowila ze nie ma się czym przejmowac zrobie badania ale zaczynam myslec ze moze to taka jego uroda… muusia a ile Twoja teraz wazy? mi tez kiedys kilka razy wyszly 4 posilki jak maly mial 5 godzinne przerwy, ale teraz mu juz daje czesciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
malutki zaczal pieknie łapać zabawki, klade mu pałąk a on chwyta rączkami, ale się cieszę! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc z 14.11 -są różne mleka i różne wskazania.tez uważam że 180 6 razy dziennie to dużo ale może pepti ma inne dawkowanie.poza tym tempo przybierania też się zmienia. Od czwartego miesiąca norma jest 0,5-1kg miesięcznie. Później jeszcze mniej -po 6 miesiącu to tylko kilkadziesiąt gram tygodniowo.Badanua powinny dać odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
na moim mleku jest napisane 5 razy 180, tez mi sie wydaje ze 6 porcji to za duzo dla malego, nawet ciezko będzie zeby tyle mi wyszlo podczas dnia skoro maly w nocy budzi się tylko raz. Z drugiej strony kazde dziecko jest inne i nie ma co sie sztywno trzymac tabelek i dawkowania z puszki. Jak będzie ulewal to nie będę mu wcale dawala wiecej, czas pokaze Mysle ze gdyby dziecku cos bylo to by bylo po nim widac, jak go bolal brzuch to od razu wiedzielismy kiedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
tak sobie teraz mysle ze nie przybral tragicznie bo wyszlo 115 gram na tydzien a norma jest od 120 ale przez to ze mial zastoj w przybieraniu na wadze to juz zawsze będzie do tylu z ta waga, przeciez nie nadrobi nagle i nie przybierze 1-1,5kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie to miałam Ci pisać. Nie przybrał jakoś tragicznie przez ostatnie dwa tyg. Jest w tyle przez ten zastój. Spróbuj dawać dodatkowy posiłek ale jeśli będzie ulegał to przecież nie wepchniesz mu na siłę Jeśli wyniki badań będą ok to znaczy że może to taki typ.jest.A pytałaś pediatry o rozszerzenie diety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika dawno mojej niw wazylam ale ostatnio 6. 5 bylo. Mo ua moja po 4 h jeść nie chciała. Wody pic chciała. Moze to naprawde zeby. Bo plakala? Teraz jej dam.ok 18. Jak zupki eprowadze to. 5h bedzie dóbr przerwa bo w międzyczasie zje zupke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze faktycznie ma problemy z tarczyca skoro tyle je i tak Malo przybiera. Moha dużo kupek robi a je mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Nie pytałam o rozszerzenie bo wizytę kolejna mam za 2tyg przy okazji szczepienia wtedy zapytam bo narazie mały ma 3,5 miesiaca. muusia to Twoja tez 2kg przybrała tak jak moj tyle ze moj miał niższa wagę urodzeniowa stad mniej teraz wazy. Dziewczyny czyli przy rozszerzaniu diety nie rezygnujemy z żadnego posiłku, tak? Dajemy tyle samo plus zupka. Muusia od kiedy chcesz rozszerzać? Ja myslalam zeby zacząć od nowego roku, wtedy mały będzie miał 19 tygodniu czyli jakieś 4,5 miesiaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Swoją droga juz sie nie mogę doczekać tej jego pierwszej marchewki :) najpierw podajecie sama czy od razu z ziemniakiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia ja od razu z ziemniakiem dawalam i teraz tez tak zrobię . Chyba po mikolajkach zacznę..zadzwonie jutro do przychodni i umowie sie tez na szczepienie bo przez choroby byla przerwa to wtedy zwazona bedzie. Mój ostatnio bula na 97 centylu chyba a wzrostem na 50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
muusia bo Twoja duza się urodzila. to u Ciebie juz niedlugo rozszerzanie diety :) a ktorego mala konczy 4 miesiace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Ja sie dalej nie zapisałam, zmotywowałaś mnie, jutro zadzwonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
U nas dzis problem z zaśnięciem, od 19 walczyliśmy ale całe szczęście juz spi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Hej widzę ze u was problemy żywieniowe. A raczej wagowe. Monia wydaje mi się ze hak się wprowadza nowy posiłek to się rezygnuje z jednego mleka. Mam nadzieje ze badania rozwieją wątpliwości. I będzie tak ze maly jest zdrów tylko taka jego natura. U nas w przychodni to wazaw ubraniu a potem odejmują tak na oko 200gram. Wiec nie ważą z dokładnością do 5gram. Sama pielucha ktora moze byc zasikana wazy 200-300. No chyba ze u ciebie Monia waza na golaska to wtedy jest ważony idealnie. Kup wagę i waz w domu i kontroluj. U nas bez istotnych zmian. Byliśmy dzis w gosciach i maly kilkakrotnie nagle glosno płakał. Mam nadzieje ze żadna z kobiet go tam niezauroczyla. Bo z zaśnięciem tez mial problem . Ryczal jak by mu smok wypadł a jak szłam by mu go włożyć to sie okazywalo ze ma go w buzi. Nie podoba mi się ten jego płacz. Maly obrócił sie z pleców na brzuch. Bardzo chce to robic i sie strasznie przy tym meczy i stęka ale nie za każdym razem sie obróci. Muusia a nie wprowadzasz najpierw kleiku w mleku? Bo sama nie wiem co wprowadzić by maly przy tym nie przytył za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w końcu dzis w tym kinie bylam niedawno wróciłam i wzielam mala do mleka po 6 godzinnej przerwie a ona za bardzo pic nie chce:D tylko kupę zrobila. Rzodowa bede gluten wprowadzać ale nie wiem czy to juz. Ja synkowi od razu marchewkę sawalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpierw lepiej wprowadzić warzywa przez około 2 tyg,później owoce i kaszki. Kaszki sugeruje jako śniadanie lub drugie śniadanie. Owoce jako podwieczorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ekstra noc mam. O 1 sie polozylam . Po 2 juz syn się przebudził i wzielam go do nas i o 4:30 mala się uaktywniala wiec mleko jej dalam i w końcu wypila. Ciekawe kiedy usnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
RZSowa u nas na golasa waza. Pamietam ze jak przychodziła do domu polozna to ja jej wadze zawsze z 300gram więcej wychodziło, ale w domu wychodzi nam tak samo jak w przychodni. Mamy zwykła wagę, staje na niej mąż a potem bierze Leosia na ręce i waza sie razem. Muusia a malutka poza tym ze nie chce jeść to normalnie sie zachowuje?nie jest jakaś apatyczna? Brawo dla Tymka, nowy postęp! Moze ten płacz przejdzie, mojemu tez sie zdarzało, moze za duzo wrażeń albo emocji i tak odreagowuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny nie rezygnuje się z mleka! Przez pierwszy rok życia podstawa dla dzieci jest mleko a inne produkty to tylko dodatek do probowania i uczenia się nowych smaków! Macie już przecież dzieci i nie wiecie tego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Muusia gluten chyba po pól roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Znowu ta kolejna strona:/ Moj grzecznie leży i bawi się na macie, dobrze ze nie czekałam do świat z zakupem bo juz dobry miesiąc jest w użyciu. Muusia zaczęłam robić tak jak mówiłaś, do bebilon pepti dodawać normalne mleko, narazie 1 łyżeczkę. Drugiego dnia dodam dwie itd wiec w tydzień przejdziemy juz całkiem na normalne mleko. W takim czasie chyba będzie ok, jak sądzicie? Muusia znalazłam sposób na ta czerwona szyjkę bo mojemu małemu cały czas sie tam odparzało. Smaruje bepantenem, tym czyn pupę i jest super poprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×