Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Sierpniowe mamy cd. 2016

Polecane posty

Gość Łucja1988
Czesc. Dziewczeta! Z CIEKAWOSCI tu zagladam nie wiem czy mnie pamietacie to ja mama Franka lat 3 i Gabrysi miesiec 4 no prawiw 5! Urodzonej 8sierpnia2016. Milo czytac ze waszym maluszkom tez wychodza zabki my od wigilii mamy jeden zabek, druga dolna jedynka. Pojawiła sie w Sylwestra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łucja1988
Czesc. Dziewczeta! Z CIEKAWOSCI tu zagladam nie wiem czy mnie pamietacie to ja mama Franka lat 3 i Gabrysi miesiec 4 no prawiw 5! Urodzonej 8sierpnia2016. Milo czytac ze waszym maluszkom tez wychodza zabki my od wigilii mamy jeden zabek, druga dolna jedynka. Pojawiła sie w Sylwestra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
hej, my juz zaczelismy dzien, ja siedze i pije kawe a maly bawi się obok pałąkiem z zabawkami Edyta, Łucja fajnie, ze sie odezwalyscie, moze zostaniecie na dluzej? Łucja jak tam Twoja cora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Łucka, Edzia witamy! Kurczę dziewczyny u mnie kolejny okres. I znów leci jak z kranu. Masakra. Jak sie skończy to idę do gina by mi pomógł jakoś. Nocka minęła troszkę lepiej niz wcześniejsza. Ale tymek znów ma ten dziwny dźwięk przy kichaniu i płaczu. Taki oskrzelowy. I chyba katarek sie utrzymuje jeszcze. Nie mam pojecia czy to jakies przeziębienie czy to przy tym ząbku takie objawy towarzyszące. Moze do lekarza pójdziemy. Monia ja tez kawke pije+trzy herbatniczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
dziewczyny czy wasze dzieci bawia sie juz stopkami? moj prostuje nogi i wysoko podnosi ale stopek jeszcze nie lapie RZSOwa u mnie ostatnio za duzo bylo tych herbatniczkow i slodyczy, waga poszla w gore wiec mowie stanowcze nie slodyczom, pytanie tylko ile wytrwam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ŁUCJA1988
No dziewczynki moja Gabrysia nozki do gory podnosi wysoko i do tego glowa mocno w gore....podnosi juz sie ..delikatnie, gaworzy sobie i raczkami sie duzo bawi, wesola dziewczynka.POWIEM wam ze jest bardziej komunikatywna nz jej brat w tym wieku, ja mam takie peywatne zdanie ze chlOpcy to więcej czasu na wszystko potrZebują! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ŁUCJA1988
Jezeli chodzi o okres juz drugi mam za soba i fakt mocniejszy niz z przed ciazy ale licze ze sie wyreguluje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpniowa mamusia
RZSowa czy jest jakieś kryterium, którym kierujesz się przy wyborze słoiczków? Ostatnio chciałam się czegoś o tym więcej dowiedzieć i czytałam wypowiedzi mam, które zachwalają słoiczki Babydream'a, bo niby tańsze niż bardziej znanych firm, ale jak z ciekawości sprawdziłam składy to np. Gerber ma 100% marchwi, a Babydream tylko 55%, więc akurat nie rozumiem zachwytu matek nad ceną w tym przypadku:/ Widzę, że znowu pojawił się gość krytykujący rozszerzanie diety dziecka. Zaczęłam rozszerzać dietę mojej córki jak miała 21 tygodni i nie zauważyłam żeby była na to nie gotowa. Nie wypycha jedzenia językiem oprócz pierwszych dwóch łyżeczek, ale to chyba normalne skoro miała pierwszy raz styczność z innym pokarmem niż mleko i inną jego forma podania, otwiera też ładnie buzię jak widzi łyżeczkę. Jestem ciekawa kiedy wg gościa takową dietę rozszerzać i czy gość ma w ogóle dzieci bo po niektórych wypowiedziach wygląda mi na to, że dzieci brak, a jedynie jest chęć skrytykowania innych mam. Może dziewczyny założymy siebie temat gdzieś na innym forum, gdzie trzeba się logować? Będziemy wtedy mogły wrzucać fotki i rozmawiać swobodniej. Ja dla odmiany okresy mam wiele lżejsze niż przed ciążą, właśnie skończył mi się piąty już chyba i trwał 4 dni, nic nie bolał. ciekawe ile jeszcze takich fajnych okresów mnie czeka:p Muszę iść do gina w tym miesiącu, ale przyznam szczerze, że jakoś mam opory:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka87
Hej dziewczyny wszystkiego naalepszego dla was i maluszkow w Nowym Roku:-). Gratuluje pierwszych zabkow.Moja mala jeszcze nie ma,ale czasami tak mocno jezdzi gryzakiem po tych dziaslach, wiec moze niedlugo sie cos pojawi.Ja mojej malej dawalam juz marchewke,marchewke z ziemniakiem,brokula,marchewke z jablkiem i samo jablko.Narazie po pare lyzeczek i tez sie zastanawiam kiedy powinna zjesc cala porcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
dziewczyny wypychanie jedzenia jezykiem to normalny odruch dziecka, tak jak odr****moro u noworodkow sierpniowa czemu masz opory przed wizyta u ginekologa? mi kazali w 6 miesiacu po porodzie zrobic cytologie czyli za jakies 2 miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Ania ja wlasnie tez nie wiem kiedy dac cala porcje ale ponac najleoiej obserwowac dziecko, czyli my decudujemy co je, ale ono decyduje ile je. moj wczoraj po kilku lyzeczkach przestal juz otwierac buzie, zaczal sie krecic i wiercic wiec skonczylismy jedzenie po kilku lyzeczkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Sierpniowa ja kupiłam kiedys w promocji kilka sloiczkow z bobovity. Teraz podaje co jakis czy na przemian z blendowanymi. Ogólnie to w miare możliwości to będę dawać sloiczki w których jest cos czego raczej nie kupie na ta chwile czyli np śliwki czy dynia. A te ogólnie dostępne będę blendowac. Co do drugich dań ta narazie tylko marchewka z ziemniakiem. Jesli chodzi o producenta to na pewno będę jesli juz kupować z gerbera lub bobovity. Te z rosmana chyba mnie nie przekonują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny u mnie mały ma skaze bualkowa. nie mogę wogóle jeść nabiału bi dostaje wysypki. mleko muszę kupować na receptę. nie słuchajcie tych krytykujących gości, ja za porozumieniem z lekarzem prowadziłam jabłko przed ukończeniem przez marka 4 miesiąca bo miał straszne kolki i zaparcia. edytkasynek1808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny co podajecie swoim dzieciom bo mój próbował już banana jabłko marchew ziemniaczek i zupke na króliku ugotowaną przeze mnie .no i kaszke ryżową smakową którą je że smakiem. edytkasynek1808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Edytka masz racje, kazde dziecko jest indywidualne i trzeba sluchac lekarzy i wlasnej intuicji. My jestesmy dopiero na poczatku rozszerzania diety wiec u nas byla tylko marchewka, jutro dam mu marchewke z ziemniakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakie mleko podajecie bo ja bebilon pepti edytkasynek1808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Edyta moj tez byl na bebilonie pepti, ale przeszlismy na bebilon ha i jest ok, nic zlego się nie dzieje, maly ma moze tylko bardziej sucha skore na bebilon pepti nie chcial nam przybierac na wadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agnieszka
Cześć dziewczyny:) najlepszego w nowym roku:) synio już dostał marchewkę, ziemniaka, dynię, jabłko, gruszkę, kaszkę ryżowo-kukurydzianą i ryżowa o smaku bananowym. Kaszka od tygodnia na kolację jako punkt stały. Oczywiście narazie z butelki, taka rzadka. Kacperek coraz lepiej radzi sobie z pełzaniem. Wystarczy podać mu ręce żeby się złapał to siada nawet jak leży i jak się trzyma to dłuższą chwilę sztywno siedzi. Boję się że to siedzenie to za szybko. Wczoraj go zmierzyłam wyszło 70 cm. Nie ważyłam go ale mniej niż z 7,5 kg to nie waży napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój był najpierw na bebiko ale tak zatwardzalo mareczka że odstawilam. od jakiś 2 dni zastanawiam się czy podać mu chrupki kukurydziane bo strasznie się slini edytkasynek1808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
My tez jestesmy na pepti o noe wiem czy z niego nie zrezygnujemy ale nie wiem czy jest jakas inna alternatywa. Małemu owszem zniknęły wszystkie zmiany po 4dniach smarowania i na święta mial śliczną buzie. A teraz znów mu juz naszły nowe zmiany. Maly właśnie zjadl marchewkę z ziemniakiem. Ogólnie to na drugie śniadanie daje mu deserek a miedzy mlekiem na obiad a tym na podwieczorek dostaje marchewkę z ziemniakiem. Fajnie ze dziewczyny wróciłyście. I dobrze ze wasze dzieciaczki sie zdrowo rozwijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ostatnio odwiedziła mnie kuzynka z swoim 6 miesięcznym synkiem. a taki drobniejsi że strach na ręce wziąć. jest 2 miesiące starszy a lżejszy od marka. ciągle by jadł ale nie będę mówić bo przestanie i będę miała w domu drugiego niejadka. edytkasynek1808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my chyba na ząbki jeszcze sobie trochę poczekamy bo w mojej rodzinie wychodzą średnio koło 8 miesiąca ale jak wychodzą to hurtem edytkasynek1808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Dziewczyny rozumiem ze narazie nie rezygnowalyscoe z żadnej porcji mleka na rzecz innego jedzenia, tak? Aga ile Twój Kacper ma? Duży i silny jest :) Ja narazie nie podaje owoców, potem dopiero po 2 albo 3 tygodniach jedzenia warzyw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
moj maly zaczal zaciskal dolna warge, ponac to tez jest zwiazane z zabkowaniem. poza tym jest starsznie marudny wieczorami, ciekawe kiedy te zeby wyjda…ponac od pierwszych objawow do pojawienia sie zeba moze minac nawet kilka tygodni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×