Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Sierpniowe mamy cd. 2016

Polecane posty

No i nie lepiej zetrzeć jabłko na tartce? Ile taniej wyjdzie? Kg jablek to jeden sloiczek albo i więcej jablek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pewnie zacznę zazdrościć ciazy jak ktos z rodziny vedzie w c. Ogólnie to mam stracha przed jeszcze jedna c bo mialam 2 cesarki. Tak to mze bym jeszcze kiedyd chciała ale jakbym teraz w c zaszla gdybym migla to bym sie nie cieszyła bo lilusia taka malutka. A moha jedna kol tak wlasnie zaszla w c hak pierwsza miala 3/4 m-ce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
muusia ma racje, ponac nie zawsze pierwsze jedynki wychodza. ten zab jest tak z boku, wiec wydaje mi sie ze to dwojka RZSowa w szoku jestem ze Twoj Tymek robi juz takie postepy. super! nie zaczynalas rozszerzania diety od warzyw? ja planuje zaczac od marchewki, potem marchewka i ziemniak, w piatek jak wrocimy do siebie to mu dam :) muusia ja tez musze sie za siebie wziasc! a co lekarze mowia na 3 cesarke? ja jak bylam w szpitalu to byla kobieta co miala 4, ale wlasnie sie bala moze jezeli bedzie jakis dluzszy odstep czasu to nie bedzie problem? my chyba jeszcze pojedziemy dzisiaj w odwiedziny do kuzynki muusia a jak Twoja sie zachowuje przy tym zabkowaniu? moj gorzej spi, rzuca glowka na prawo i lewo ale w dzien jest ok, grzeczny jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
a co do kolejnego dziecka to ja bym tez bardzo chciala...tylko nie wiem kiedy bedzie dobry moment bo musze wrocic do pracy po roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba nie wierzycie, że takie małe dziecko mówi mama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taaa a jutro będzie siedział i mówił tata ... bujną wyobraźnia widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza tym dziewczyny poczytajcie sobie jaka krzywdę robicie dzieciom podając im tak wcześnie stałe posiłki.... jest teraz taki dostęp do wiedzy naukowej i wytycznych who że dziwię się wam że swiadomie to robicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaka krzywdę robię? Przeciez ciągle głównym pokarmem jest mleko. No oczywiście ze dziecko nieświadomie gaworzac sobie moze wydobyć takie sylaby i może powstać slowo mama ale wiadomo ze nie mowi juz "mama" I chyba rzosowej nie o to chodzilo. Monia moja ma gorsze i lepsze dni. Gorsze to te kiedy no nie chce jesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
powolujesz sie na ustalenia who a tam jest wyraznie napisane ze mozna podawac stale posilki od 17 do 26 tygodnia - kiedy się zacznie to sprawa indywidulana RZSowa dokladnie napisala w jaki sposob jej dziecko wypowiedzialo sylaby, oczywiscie ze nieswiadomie ale mnie tez by to cieszylo skad w ludziach tyle hejtu? zalamuje rece nad takimi osobami u nas dzis spokojnie, duzo spokojniej niz w swieta...a maly chyba odsypia te dni bo duzo spi jak na niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A Monika czy twój syn jest gotowy na nowe pokarmy? Bo to że skończył 17 tygodni to nie znaczy że może już je jeść! Czy siedzi stabilnie? Czy nie ma odruchu wypychania jedzenia z ust? To to o czym pisała rzsowa głupio śmiejąc się że jej syn " je jak kotek"... czy interesuje się jedzeniem? Czy ma już wyrobiony chwyt pesetowy?? No nie sądzę że już to wszystko opanował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a co ma do tego chwyt pesetowy? Chyba ma znaczenie przy karmieniu metoda blw. Ja w sumie nie zauwazylam jak mój corka lapie mi za lyzeczke i przytrzymuje ja przy buzi. Nie wiem czy to dziadka ja tak swędzą czy faktycznie taka glodna byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika mam koleżankę mlodsza od siebie o rok i rok temu w grudniu miala 3 cv a muedzy jedna a druga bylo przerwy niewiele bo nie wiem czy nie mniej niz 1,5 roku. Mój mala wczoraj Malo spala. Teraz od 14 spi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Napisałam konkretnie jak moje dziecko wypowiada ten wyraz. Wystarczy byc odrobine kumatym i zrozumieć o co mi chodzilo. Zrozumialym jest ze mówiąc to w takim wieku mówi nieświadomie. Nie oczekuje ze zacznie szybko mówić bo moja starsza corka zaczela mówić jak poszla do przedszkola w wieku 3lat i 2mcy i jednocześnie do logopedy. I juz w październiku mowila prawie pelnymi zdaniami. A wczesniej tylko pięć wyrazów mowila. Zrobiłam dzis ziemniaka z marchewka dla małego. W zwykłym kubku i takim blenderem co muusia kiedys pokazywala. I taka dumna szlam do małego ze zrobiłam to sama a nie ze sloiczka. A maly wcale nie chcial tego jeść. Tzn jadl ale ewidentnie mu nie smakowało bo się krzywił. Moze za gęste bylo. W smaku ok bo nawę nie mdłe ale troche od tej marchewki słodkie. Ale nie smakowalo mu. Bylam dzis w aptece po kilka rzeczy i zapomniałam o czymś na zabki. Ale wyczytalam na tym syropie przeciwgorączkowym ze można tez podawać w razie bolu. Tymek od kilku wieczorów jak zasypia to poplakuje troche. Musze wchodzić do niego i glaskac po buzi i sie uspokaja. Dziąsel nie ma czerwonych tylko różowe. Muusia ja tez mam te boczki i jak oglądam rozne metamorfozy dziewczyn to tez bym chciała tak schudnąć. Ale jak tu schudnąć jak dzis np zjadłam trzy duże kawałki tortu od teściów. Pyszny! A i kupilismy im te róże, 40szt czerwonych, duze wiec bukiet byl śliczny. Byli w szoku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzosowa moja tez dxis marchewkę z ziemniakiem jadla i twz gestawe bylo. Sama marchewka lepiej jej smakuje bo slodsze wtedy. Rzosowa ile za te roze daliście? Moja o 16 sie obudzila. Za niedługo ja wykape i ok 19 mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mnie się wydaje ze chodzilo tu najbardziej o posta moniki, która zachwalala postępy dziecka rzsowej, a jakie niby rzsowa napisala w swoim poscie postępy swojego syna? tylko mowienie słowa mama wiec monika uważa to za postep bo wierzy ze dziecko mowi to swiadomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Muusia róże byly po 6zl /szt. Wiec wychodzi 240ale opuszczona nam najpierw na 220a potem na 200. Żadnej konkretnej dekoracji tylko delikatnie owinięte bordową siatka florystyczną. Byly tak piękne ze dodatkowe elementy byly zbędne. Teraz tak pomyślałam ze może lepiej bylo kupic sztuczne w koszu. Dluzej by oko cieszyły. Pisalyscie wczesniej cos o chwytaniu łyżeczki przez dziecko jak sie je karmi. I powiem wam ze mój tak robi. Moze nie chwyta konkretnie łyżeczki ale bardzo przeszkadza mi swoimi taczkami bo wyciąga je w kierunku mojej ręki z jedzeniem. Dlatego lewą ręka trzymam te jego niesforne łapki. Ogolnie to wydaje mi się ze rozwija sie szybciej niż corka. Szybciej zaczął gr***ać uśmiechać sie, przekręcać. Tymek za tydzień skończy 5mcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzosowa moja tez tymi rączkami mi przeszkadza ale jakos nie potrafię jej tych raczek utrzymać. Moja juz sobie spi. Dzis za wczoraj chyba odsypia. Moja juz tak wszystko ciekawi! Jak na brzuchu leży to unosi sie na wyprostowanych przedramionach i troche juz przekreca sie zgodnie ze wskazówka zegara. Lapie sie za nozki/kolanka Ciekawe czy będzie wkladac stopy do buzi bo syn dop ok roku zaczal to robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis moja juz o 2 sie wiercila i smoczek nie ponagal no i oczywiście juz kupka byla. Monika to sylwestra z mężem w domu spędzasz? Rzosowa a ty z mężem idziesz gdzieś na bal? Monika pytalas o lekarza co mowil na ew kolejna c wiec powiedzial ze to byloby ryzykowne i niebezpieczne dla mnie. Ale on tez mi mowil ze musze czekać od pierwszej cv min 2 lata. No nic moze jakos usniemy jyz bi mala jeszcze nie spi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Puk puk jest tu kto?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co tu taka cisza:( Monia cos die dzie ze nie piszesz? Sierpniowa? Aga? Aska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
hej dziewczyny, ja jeszcze w gosciach, nie wrocilam do domu wiec mam ograniczony dostep do internetu drogi gosciu! moje dziecko ma 19 tygodni a nie 17 i uwierz mi, ze wiem kiedy dziecku rozszerzyc diete i zrobie to wlasnie na dniach zbedne sa Twoje anonimowe rady i krytyka bo kazda z nas ma internet i to co napisalas moze sobie zwyczajnie w swiecie wyczytac uwierzcie ze majac w domu 4 miesieczne dziecko wiem ze nie mowi swiadomie mama. ale i tak robi postep bo wczesniej pewnie nie wypowiadalo takich literek jak ma--ma, najpierw bylo guu, a teraz jest maa. sama widze po synku jak co chwile dochodzi cos nowego ale to takie dziwne ze mnie cieszy ze RZSowej synek robi postepy bo raczej powinnam hejtowac, tak jak Wy, co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma za sobą wiele innych atrakcji i co tam słychać u nas znajdziesz go w dniu dzisiejszym nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy u was kafe tez szwankuje? Tzn nie możecie wejść na stronę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agnieszka
Kacperek już drugi dzień gorączkuje przez zęby. Dałam mu dziś marchewki z jabłkiem- zjadł cały słoiczek. Nie wypychał jedzenia językiem tym razem. Żeby nie przeszkadzał rękami dałam mu żeby trzymał łyżeczkę. Co jakiś czas wkładał ją sobie do buzi. Jak udało mu się trafić to piszczał z radości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie jest śmieszne filmy z tym że nie jest to miarodajne na to że nie jest w porządku i co tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×