Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćLisa

Starania o dziecko 2016, 2017 cd.

Polecane posty

Gość KateA92
Dziewczyny kiedy zaczelyscie czuć juz takie wyraźne ruchy ktorych nie sposób było pomylic z niczym innym ? Według miesiączki dziś u mnie 19t4d a według usg 18t2d a ja jedynie co odczuwam to prace żołądka i jelit :p przynajmniej tak mi się wydaje... jestem szczupła i zawsze myslalam ze szybko poczuje maleństwo a tu o... zaczynam się trochę niecierpliwic :) brzuszek mam już naprawdę wyraźny (zrobię wam fotkę na weekend) szef wczoraj się do mnie śmiał czy aby na pewno to nie bliźniaki nawet hehe bardzo często czuje takie wewnętrzne rozpychanie, tylko czekam az rozstepy zaczną wychodzić bo brzuch mi tak czasami wzdyma ze szok a tu ruchów dalej brak.. tlumacze to sobie tym, że mój maluszek leniwy, bo na kazdym usg był bardzo spokojny, nie obracał się, nie robił fikolkow.. tylko rączka nóżka zamachal, poprezyl się i tyle nawet lekarka ostatnio się zaśmiała ze tyle miejsca ma a on oszczędny i się zwija grzecznie lezac i nie zwiedza całego lokum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stella_88 - w pierwszej ciąży miałam dać córce Matylda, ale urodził się syn :) Jeśli teraz będę w ciąży muszę pomyśleć nad międzynarodowymi imionami, aby w Polsce i Holandii brzmiały tak samo i były łatwe do wymówienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kate w pierwszej ciąży delikatne pierwsze ruchy czułam w 20tyg a wyraźne 22tyg. W drugiej ciąży delikatne w 18tyg a wyraźne w 20tyg. Aż jestem ciekawa kiedy teraz poczuje może jeszcze wcześniej hihi Ana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KateA92 każda ciąża jest inna, ale generalnie jako normę lekarze przyjmują 16-22 tydzień, jeśli chodzi o pierwsze, wyraźne ruchy dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KateA ja pierwsze ruchy poczułam w 20 tc wcześniej takie" muśnięcia motylka" były:) a te imiona w naszej rodzinie to chyba tylko mi i mężwi sie podobają bo reszta się krzywi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stella_88 nie przejmuj się, to Wasze dziecko i to Wam mają się podobać, reszta będzie musiała się przyzwyczaić :) Nam się podoba Samuel i Molly, to dopiero będą miny rodzin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka mam pomysl :) jak moi będą marudzić na Igora lub Matyldę to powiem że do wyboru jest właśnie jeszcze Samuel i Molly :) już widzę miny babć ! masz rację że to nam ma się podobać ale jak widzę to przewracanie oczami to az mnie skręca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kate wchodze w 17tc i od mniej wiecej tygodnia czuje malenstwo ,na początku myślałam ,ze to praca jelit ale nie ,to zdecydowanie fasolka :) Odnosnie imion kazdy ma prawo nazwac swoje dziecko po swojemu ,tak uwazam i nikomu nic do tego zadnej babci ,cioci itd. U nas bedzie klasycznie Jan lub Malgorzata ,zastanawiam się nad nadaniem drugiego imienia,czy w Waszych rodzinach jest taka ttadycja?Mamy z tym problem ,u nas dzieciaki siostr czy brata maja drugie imiona po dziadkach ,babciach ...jak jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mąż ma dwa imiona, co jest tutaj uciążliwe, ponieważ w Holandii jest straszna biurokracja i musi wszędzie podawać dwa imiona, a ma z Polskim znakiem :) Za bardzo wypowiedzieć tego nie umieją. Podobnie daliśmy synowi imię w którym jest polski znak i bardzo łamią sobie język o pisowni już nie wspominając, bo mimo iż syn 1,5 roku chodzi do szkoły to zawsze ma przekręcone imię. Wolimy imiona łatwe w pisowni i wymowie, a zarazem takie, które w Polsce będą brzmiały tak samo. Gdybyśmy mieszkali w Polsce dalibyśmy pewnie inaczej na imię, ale mamy zamiar zostać na stałe poza granicami Polski :). Natomiast w mojej rodzinie nie było zwyczaju dawania dwóch imion i zarówno ja jak i moi bracia mamy po jednym imieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu gosc od objawów, Martyna powadzenia w testowaniu! Jutro wchodzę w 22 tydz.i ruchy czuję tak na 100% od tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stella_88 Samuel to imię biblijne, hebrajskie, więc jeśli babcie są katoliczkami to może im się spodobać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroline29
Angelowa Jas i Malgosia marzą mi sie te imiona :) Ja tez wole proste zwykle imiona ... Martyna daj znać jak test wyszedł oby pozytywny :) Gość puma najważniejsze ze się szybko udalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyna, może Ci się udało? Daj znać jak zatestujesz! :) A ja planowo powinnam dostać jutro @ lub w sobotę a tu dzisiaj mnie zaskoczyła... po siłowni. I to odrobina. Jutro pewnie się rozkręci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna1111
Niestety negatywny , przad chwila zrobilam :-((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna1111
Trudno czekam na @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna1111
Raczej nie, dzis 27 dc, dzien po spodziewanej miesiaczce wiec raczej wyszedlby pozytywny. No trudno ... Pierwszy test w zyciu i niestety jedna brzydka kreska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caroline29
Darla szkoda ze nadeszła @ przed nami nowy cykl :) Martyna póki @ nie nadejdzie jest szansa i nadzieja :) Kate a ty jeszcze nie na l4 ? Jak twoje mdłości ustapily? dobrej nocki dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna1111
Jestem na siebie wkurwiona, juz prawie uwierzylam ze jestem w ciazy. Sorry za slownictwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna1111
To jest jakis zart, jak czlowiek chce miec dziecko to organizm mu figle plata ... Ja taka niby zdrowo myslaca kobieta dalam sie nabrac na te wszystkie cholerne objawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna1111
Chyba ide sie z tej zlosci napic i mam wszystko gdzies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyna poczekaj jeszcze kilka dni i zrób test np. w poniedziałek. Czasami owulacja się opóźniła. Niestety czasami też organizm płata figle i daje mylne sygnały, już nie raz to przerabiałam. W weekend dowiedziałam się, że znajoma będzie miała bliźniaki, nie była zadowolona z ciąży a tu dwójka. Najgorsze jest to, że większość z nas próbuje od miesięcy, a Ona z mężem raz zrobili do końca bez zabezpieczenia. To jest nie sprawiedliwe.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyna doskonale rozumiem Twoja flustracje ale póki nie ma @ jestes w grze :) u mnie pierwszy pozytyw wyszedł dopiero 3dni po terminie @i to poznym popludniem bo z rana teho dnia jeszcze byla tylko 1-kreseczka ,takze trzymam kciuki :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KateA92
Caroline nie jestem na zwolnieniu - mieszkam w DE i tutaj dają zwolnienie tylko jeśli coś się dzieje. Jak Męczyły mnie wymioty to siedziałam w domu, ale od 4tyg biorę tabletki przeciwwymiotne i jest mi już dużo lepiej więc i do pracy chodzę ;) 2 pierwsze tyg brałam 3 razy dziennie, trzeci tydzień 1-2 razy dziennie a od niedzieli a więc też już prawie tydzień biorę tylko raz dziennie także pomału odstawiam - od jutra chce spróbować juz bez tabletek, zobaczymy jak to bedzie ;) 22.08 mam wizytę - jeśli do tego czasu nie będę czuć ruchow to zapytam się o umiejscowienie łożyska, zobaczę co mi powie. A co do imion to my również chcemy takie międzynarodowe. Zarówno ja jak i mąż mamy po dwa imiona, ale dziecku będziemy dawać tylko jedno. Zastanawiamy się nad Lenką albo Fabiankiem, ale w sumie jeszcze nie zdecydowaliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różowy_Kordonek
Dziękuję Wszystkim za miłe słowa :) Mam nadzieję, że fasolka dalej będzie tak ładnie rosnąć :) Marta - ja wierzę, że jeszcze nic straconego. Kurcze jak wytrzymałaś do 23:00 to trzeba było się wstrzymać do rana, byłam pewna, że zrobisz test z porannego moczu :) Powtórz jutro i koniecznie rano :) Jeśli jesteś w ciąży to beta przez ten czas wzrośnie a badanie z rana będzie bardziej wiarygodne i nie będziesz się zastanawiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Martyna ale test moglas zrobic rano. Jesli jestes w ciazy to na 100% wiecej pijesz i wieczorny mocz to sama woda. Raz jeszcze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toska_88
stella rozumiem że marzy Ci się drugi syn?widze że chciałabyś urodzić latem a ja wrecz przeciwnie żeby było najdalej w czerwcu bo bym nie wyrobiła latem - z małym przytyłam 32 kg w ciąży!! co do imion ja też mam:-) syn ma na imie NATAN a jak bym zaszla w ciąże to córka bylaby NELA a chlopiec zapewne Norbert:-) aczkolwiek nie ukrywam że marzę o córce... ona124 szkoda że @ przyszła. martyna nie przejmuj się bo może jeszcze są szanse poki nie ma @ choćwszystkie dobrze wiemy ile objawów daje nam psychika.... w urojonej ciąży jest więcej objawow niż google zna:-) u mnie dopiero koniec @. także w tym cyklu podchodze na luzie bez presji bo syn mi dał w kość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nela2987
Martyna nie denerwuj się :( tez przez to przechodziłam, byłam zła na siebie ze widziałam w sobie wszystkie objawy ciąży a @ i tak przychodziła. Naprawdę najlepszy sposób to nie myśleć, żyć normalnie, używać życia bez robienia sobie zakazów ze to mi zaszkodzi... i nie zdazycie sie obejrzeć i będzie ciąża :) tego wam życzę :) Co do imion tez mamy z mężem po dwa i dziecku na pewno damy drugie, nie wiem czy po którymś z dziadków zobaczymy. I mam wynik bety po 72h: 6010! Wzrost o ok 340% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×