Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jak dziś skonczylam 37 t.c.to wpisaliby mi ze urodziłam w 37 czy 38?

Polecane posty

Gość gość
16:11 skoro ma 37t1d to za rowne 3 tygodnie bedzie w 40+1 czyli dokladnie, w 41 tygodniu. 40 tydzien KONCZY w dzien terminu. Tak samo jak jest w 9 miesiacu ciazy a nie w 8. Przed nia jeszcze 6 dni 38 tygodnia (bo juz zaczela 38), caly 39 i caly 40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze mu wpiszą 39 tydzien a moze mu wpiszą 38 i 1 zalezy od szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja miałam termin na 20 marca, urodziłam 18 marca i tez mam wpisane ze urodziłam w 39 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:20 jest też możliwość że wpiszą 38. a to już przekłamanie. bo 38my to ona skonczyła wczoraj. te pielęgniarki to jakieś w ciemię bite...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczoraj to ona skończyła 36 dzis weszła w 37 i będzie w nim do przyszłego czwartku.dziewczyny czy dla was serio pierwszy dzien miesiączki to juz pierwszy tydzień.czy jak dziecko sie urodzi to będziecie mówić o 2 dniowym szkrabie ze ma juz tydzien?no litosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:15 no przeciez ja wlasnie pisze (bo to chyba do mnie) ze ciaza w dzien terminu ma rowne 40 tygodni czyli 40t0d. 37+1 to jest PELNE SKONCZONE 37 tygodni plus 1 Z TRWAJACEGO 38 tygodnia. Gdy mialyscie ostatni okres to bylyscie wtedy w 1 tygodniu ciazy czy w zerowym? No chyba w pierwszym, skonczyl sie pierwszy i zaczal drugi itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:27 ale pierwszy dzien miesiaczki to juz jest pierwszy tydzien ciazy! Bo ktory niby? A jak dziecko ma 3 dni to jest W PIERWSZYM TYGODNIU ZYCIA, a skonczy pierwszy tydzien zycia 7 dni od porodu. To naprawde nie jest jakas wyzsza matematyka:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciąża trwa 280dni,tydzien ma dni 7 280:7=40 proste !wg waszych wyliczeń ze dziewczyna jest juz w 38 ciąża powinna trwać przynajmniej 286 dni i wtedy termin porodu byłby na ukończony 40 tydzien ciazy w praktyce termin liczony jest jako 40tygodni + 0 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eeeeeeeeh.... jakby ciaza miala 286 dni to trwalaby pelne skonczone 40 tygodni plus 6 dni czyli konczylaby sie pod koniec 41 tygodnia. Ty nazywasz UKONCZONY tydzien jako ROZPOCZETY, przeciez to jest nielogiczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:27 co ty p***********z? To się wylicza nie na podstawie ostatniej owulacji, tylko miesiączki! ona wczoraj SKONCZYŁA 37 t.c. ma skonczony. dziś zaczęła 38, w kartę jakby jej dziś wpisywali to wpiszą 37 ale na pewno nie 36. jaka ty jesteś tępa no aż dramat.... jaki 36???? wejdź w byle jaki kalkulator na necie i wpisz ten 13 listopada wyskoczy ze jest w 38 tygodniu a 37 ma skonczony :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta osoba której wypowiedź zaraz wkleje,ma duże problemy z podstawową matematyką i rozumowaniem: "gość dziś Wczoraj to ona skończyła 36 dzis weszła w 37 i będzie w nim do przyszłego czwartku.dziewczyny czy dla was serio pierwszy dzien miesiączki to juz pierwszy tydzień.czy jak dziecko sie urodzi to będziecie mówić o 2 dniowym szkrabie ze ma juz tydzien?no litosci"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hahaha do wczoraj byla w 36 mówcie o chcecie.dzis jest w 37 i będzie w nim jeszcze 6 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak czy siak, co by mi nie wpisali, jak ostatnią miesiączkę miałam 13 listopada to jakbym dziś urodziła to już nie jest wcześniak tylko ciąża donoszona, prawda? Bo czytałam że jak 37 skonczony to już donoszona ciąża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:41 ograniczona jesteś. Wg twoich wyliczen to jakby dziś urodziła to ma wcześniaka. to niemożliwe, bo wczesniak jest tylko do ukonczenia 37 tygodnia a ona go ukonczyla wczoraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:41 co jak co ale liczyć to ty nie umiesz...zasad wyznaczania porodu też nie znasz. bylas ty kiedy w ciąży? pewnie nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
głupota ludzka mnie przeraża! i takie kobiety, które nie potrafią liczyć mają dzieci i przekazują dalej takie głupoty. :) ja miałam ostatnią miesiączkę 9 listopada, jestem w 37t4d czyli w 38 tygodniu, bo 37 się skończył w poniedziałek, ja tak liczę, moja położna tak liczy, mój lekarz tak liczy, kalkulatory internetowe tak liczą... zresztą tak mówi matematyka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:41 nie byla W 36 tylko miala UKONCZONY 36 i 6 dzien czyli byla w 37. Jak mozna tego nie rozumiec.... 0t3d to jest tydzien zerowy wedlug ciebie pewnie. A jak sie mowi PIERWSZY ROK ZYCIA DZIECKA to Ty liczysz pierwszy rok zycia po ukonczonym 12 miesiacu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W sensie ze wg Ciebie pierwszy rok zycia dziecka trwa miedzy 12 a 24 miesiacem? To do mojej wypowiedzi z 16:48.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny ukończony to pełny tydzien od do.nigdy pełny nie jest rozpoczęty.i autorka nie rozpoczęła 38 tygodnia a weszła w 37 czy dla was 37+0 to 38?weźcie kalendarze i policzcie kazdy tydzień od pierwszego dnia om wyjdzie wam owszem 38 tydzień ale policzcie ukończone tygodnie i wyjdzie tylko 37.nie rozumiem waszych sporów.kazdy mowi dobrze tylko rozbieżność licząc początek.jesli autorka urodziłaby dzis miałaby w karcie w moim szpitalu wpisany 37 tydzien jesli urodziłaby w przyszła środę miałaby wpisany 37 tydzien jesli w przyszły czwartek dopiero wpisaliby 38 tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
37+0 to ukonczony 37, 37+3 to ukonczony 37 i 3 dzien czyli rozpoczety, trwajacy 38, w ktorym jestes. Tak samk jak dziecko 5miesieczne jest w pierwszym roku zycia, ale tego roku nie ukonczylo. Jak dziecko ma 16 miesiecy to mowisz ze ma skonczony rok i 4 miesiace i ze jest w drugim roku zycia. Jak mozna byc w 37 tygodniu skoro 37 sie juz skonczyl. Tu nie chodzi o rozbieznosci na poczatku ciazy tylko o logike wypowiedzi...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Liczą się SKOŃCZONE tygodnie. Dopóki nie skończysz 38 tygodnia jesteś w 37 tygodniu. To tak samo jak z ukończonymi latami, tylko w innej skali. Dopóki nie masz na przykład osiemnastych urodzin to masz oficjalnie 17 lat (a nie 18). Tak więc autorko teraz masz 37 tygodni. A co do wcześniactwa oceniane jest to nie tylko na podstawie terminu porodu, ale na podstawie innych cech, które widać po porodzie. Lekarz zabiera dziecko o ocenia czy poród był przedwcześnie czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hahahahaha fajny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pełny tydzień i parę dni czyli np. 37 i 5 dni to 38 TYDZIEŃ ciąży, czyli inaczej mówiąc ciąża 37 TYGODNI. Diabeł tkwi w szczegółach, w tym wypadku to czy się mówi TYDZIEŃ, czy TYGODNI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mialam wyznaczony termin z om na 17 kwietnia urodziłam 16 o 23:30 ma wpisany poród w 39 tygodniu pól godziny pozniej wpisaliby 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 16:50 pełny rok trwa 12 miesięcy i pełny tydzien 7 dni.wiec tydzien liczy się właśnie jak się skończy i to byl tydzien pierwszy. 8 dnia nie mówimy ze to juz dwa tygodnie przecież :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
16:48. 0t3d to poprostu trzy dni prawie pól tygodnia.trzy dni to nie tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdybys teraz urodzila to bylby jeszcze wcześniakiem, bo by się urodzil w 37 tygodniu, bo tyle tygodni jest w pełni ukończonych, dopiero weszlas w 38 tc, ale się nie skonczyl jeszcze i każdy lekarz to liczy jako 37 wpelni ukończony tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale niektóre chrzanicie. Jesteś w 37 tygodniu + 1 dzień. W 38 będziesz dopiero jak go skończysz. I tak samo liczą to lekarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja urodziłam dokładnie w 14 dniu po terminie. A w karcie mam wpisany 41 tydzień. Gdybym urodzila w 15 dniu. To były by ukończone pełne 2 tygodnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×