Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kasia909090

Tiki u rocznego dziecka

Polecane posty

Gość kasia909090

Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłam dziwne tiki u mojej córeczki - wzruszanie ramionami, a czasem tylko jednym ramionkiem dotyka policzka. Dzieje się tak od około 2 miesięcy, z tym że wtedy robiła tak raz na jakiś czas, teraz robi to praktycznie bez przerwy...Przeraża mnie to, bo nie wygląda to tak jakby sobie coś upatrzyła i powtarzała ten ruch, ale jakby musiała tak robić -jakkolwiek to brzmi. W przyszłym tygodni mamy wizytę u neurologa. Czytałam że takie tiki mogą powodować pasożyty, czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Istnieje taka choroba jak zespół tourette'a, ale zazwyczaj ujawnia się najwcześniej od drugiego roku życia, więc wątpię żeby to było to w tym przypadku. Tak jak mówisz, może to mieć związek z jakąś przewlekłą infekcją i prędzej szukałabym przyczyny w tym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia909090
Mała miała zapalenie ucha, ale to było już ze 3 miesiące temu. Już sama nie wiem co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
neurolog to dobre podejscie na poczatek. ja znam tylko przypadek padaczki dzieciecej z podobnymi objawami. dzis osoba ta jest dorosla i kompletnie zdrowa. leczenie trwalo tylko kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×