Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kinga34

Legalność akcesoriów do damoobrony

Polecane posty

Dostałam dobrze płatną pracę, w niezbyt ciekawej okolicy Wrocławia. Niestety będę też zmuszona robić na nocki. Zastanawiam się więc, czy może nie zainwestować w coś do samoobrony. Wstępnie myślałam nad gazem albo jakimś paralizatorem, sama nie wiem. Nie za bardzo jednak orientuję się jak to jest z legalnością tego typu rzeczy. Nie chcę mieć później problemów. Znacie się na tym coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ale w czym problem? może najpierw martw się swoim bezpieczeństwem, a nie jakiegoś oprycha? zresztą z tego co się orientuję, to przy obronie koniecznej, nie ponosisz odpowiedzialności za szkody na zdrowiu napastnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>może najpierw martw się swoim bezpieczeństwem, a nie jakiegoś oprycha? zresztą z tego co się orientuję, to przy obronie koniecznej, nie ponosisz odpowiedzialności za szkody na zdrowiu napastnika... Nie chodzi o to, że przejmuję się bezpieczeństwem takiego oprycha. Po prostu nie chcę mieć później niepotrzebnych problemów, jak coś takiemu uszkodzę. >>>O ile dobrze pamiętam, to na stronce http://skuteczna-samoobrona.pl/ , znajdziesz szczegółowo wyjaśnione kwestie prawne w tego typu sprawach. Dzięki za namiar. Informacje ze stronki właściwie wyjaśniły moje wątpliwości. Temat do zamknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsza jest pałka teleskopowa. Gaz jest mało skuteczny, no chyba że z odległości 1 metra. A paralizator - to już kontakt bezpośredni, bo poprostu musisz kogoś dotknąć nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Najlepsza jest pałka teleskopowa. Obawiam się, że nie jestem zbyt sprawna aby używać takiej pałki żeby się skutecznie obronić. Raczej więc gaz, albo właśnie paralizator - bo tu jak delikwenta cmoknę, to już na dobre ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kinga 34 to miasto jest 60 km od wrocławia kojarzysz??? Namysłów – miasto w województwie opolskim, w powiecie namysłowskim, położone nad Widawą. Miasto jest położone w granicach historycznego Dolnego Śląska. Siedziba gminy miejsko-wiejskiej Namysłów. Wikipedia Powierzchnia: 22,62 km² Pogoda: 26 °C, wiatr zach., 10 km/h, wilgotność 40% Województwo: Województwo opolskie Liczba ludności: 16 297 (2008) Czas lokalny: piątek, 13:40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
namysłów ma wspólną rzeke z wrocławiem Widawa (rzeka) Widawa Widawa we Wrocławiu Widawa we Wrocławiu Kontynent Europa Państwo Polska Rzeka Długość 110 km Powierzchnia zlewni 1716 km² Źródło Miejsce Wzgórza Twardogórskie, pn.-zach. okolice Drołtowic Wysokość 222 m n.p.m. Współrzędne 51°20′54″N 17°33′45″E Ujście Recypient Odra Miejsce Wrocław Wysokość 111 m n.p.m. Współrzędne 51°11′56″N 16°55′09″E Mapa Dorzecze Widawy Dorzecze Widawy Commons Multimedia w Wikimedia Commons Widawa (niem. Weide) – rzeka w zachodniej Polsce. Prawy dopływ Odry. Nazwa rzeki pochodzi od prasłowiańskiego "vid" – kręcić, wić się. Miasta położone nad Widawą: Namysłów Bierutów Wrocław We Wrocławiu nad rzeką Widawą przerzuconych jest 13 przepraw. Według biegu rzeki są to: Most Wilczycki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pałką teleskopową możesz złamać typowi nogę jednym uderzeniem. Polecam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak już widzę jak wątła kobita wyciąga z torebki pałkę teleskopową, rozkłada ją, a potem próbuje trafić napastnika hehe. jak już to gazem pieprzowy po oczach i w długą XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pałka teleskopowa byle długa rozkłada się zamachem i walisz w kolana,nerki,uda,brzuch,plecy,ramiona,łokcie,najlepiej w poziomie jak trzepaczką,bardzo szybko i z dużą siłą po kilku ciosach popraw w jaja z dołu i uciekaj a jak gaz to najmocniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×