Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy to objawy zakupoholizmu?

Polecane posty

Gość gość

Całą zdobytą kasę przeznaczam na ciuchy, buty, torebki i jeszcze ewentualnie kosmetyki. Upatrzę sobie coś i dopóki nie kupię to mnie dręczy tak, że zasnąć nie mogę czasem w nocy. A jak coś kupię to wielka radość. Jak czegoś nie mam to mi przykro i się stresuję. Zakupoholizm z tego co myślałam to jest jak się kupuje niepotrzebne rzeczy, a ja kupuję same potrzebne, a przynajmniej tak uważam, że ubrania mi się przydają. I dodam, że na razie kończę naukę, do pracy jeszcze nie chodzę, bo strach myśleć co by było z wypłatą. Wszystkie pieniądze co uzyskam od rodziców czy dorobię wydaję na drugi dzień najpóźniej. Jeszcze w gimnazjum zaczęłam palić, całkiem sporo i często, i odkąd tak strasznie zaczęły męczyć mnie zakupy, już nie palę i z łatwością mi to przyszło, bo wbiłam sobie do głowy, że lepiej tę kasę dać na ciuchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gertry
tez mam tak czasami po wyplacie jak wejde na schaffashoes ;). ale dziewczyno, czasami, to nie znaczy zawsze. lepiej znajdz sobie jakies hobby, to ci przejdzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yolali
Cóż, dobrze że masz świadomość problemu. Choć chwalebne jest, że rzuciłaś palenie i (choć, jak rozumiem, nie zrobiłaś tego dla zdrowia) przeznaczasz te pieniądze na swoje potrzeby, a nie używki. Czy to jest zakupoholizm? Nie wiem. Żyjemy dziś w takich czasach, że wszystko "trzeba mieć", najlepiej "natychmiast", "już". Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, że to tak naprawdę my sami określamy nasze potrzeby, nakreślamy różnorodne schematy, nakładamy na siebie różne ograniczenia w których później próbujemy się odnaleźć. Spróbuj zmienić punkt odniesienia i cieszyć się z codziennych, zwykłych rzeczy. Skoro lubisz kupować ciuchy, to może interesujesz się modą? Może masz coś ciekawego na ten temat do powiedzenia, napisania, może załóż bloga, posyłaj swoje przemyślenia dalej. Co do zakupów, staraj się po prostu ograniczać (na początek). Kupuj tylko to co naprawdę jest Ci potrzebne, ubrania "bazowe", dopasowane do tego co już masz w szafie. Skupiaj się tylko na sklepach z ubraniami w atrakcyjnych cenach, dobre jakościowo jak np. te: http://www.denley.pl/pol_m_Odziez-damska-260.html To wszystko powinno Ci pomóc w tej początkowej fazie, a później na pewno dasz sobie radę z przezwyciężeniem tej potrzeby kupowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×