Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zatroskanamamaa

Moja córka nie ochrzciła dziecka!!!

Polecane posty

Gość zatroskanamamaa

Jak przemówić jej do rozsądku? Trzy lata temu wzięła "ślub" cywilny, jakoś to przełknęłam, bo liczyłam na to, że zmądrzeje i pójdzie do ołtarza. Kiedy zaszłam w ciąże byłam pewna, że weźmie prawdziwy ślub. Tak się jednak nie stało, liczyłam więc, że wezmą ślub razem z chrzcinami. Ale minął już rok od urodzenia mojej wnuczki, a oni nie zamierzają jej chrzcić! Nie mogę się z tym pogodzić, wychowywaliśmy ją w wierze katolickiej, a na studiach coś jej odbiło i przestała chodzić do kościoła. Jak jej wytłumaczyć, że robi źle? Dziecko powinno być ochrzczone! A oni powinni mieć ślub kościelny! Wszystkie moje uwagi zbywa krótkim: "moje życie, moje dziecko, moja sprawa", nie da się z nią porozmawiać normalnie! Jak jej przetłumaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
albo to prowo albo jesteś moherem. ile masz lat, 70? ja mam dziecko 11-letnie. bez chrztu, bez komunii itp my mamy ślub cywilny. rodzice wiedzieli jak stoją sprawy z naszym stosunkiem do kościoła. i musieli się z tym pogodzić, wiedzieli, że jak oni będą robić fochy czy problemy, to my sie od nich odetniemy i ograniczymy rodiznne spotkania. i zrozumieli to, że to NASZA SPRAWA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prowo, ale tak - jej dziecko, jej zycie, jej sprawa. Moja córka nie wziela slubu koscielnego, na pewno nie bedzie chcrzcic dzieci a jest uczciwym, porzadnym człowiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy 21 wiek i dużo osób już nie chrzci dzieci. Ponieważ powinna to być świadoma decyzja a nie narzucanie wiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zbywa Cię krótkim tekstem bo i tak nic nie zrozumiesz. Ludzie wierzący niestety mają ograniczony tok myślenia. Miałaś swoje 5 minut swoje dzieci wychowałaś. To teraz kochaj swoje dzieci i wnuki i daj im żyć po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskanamamaa
Wy nie rozumiecie, nie jestem z tych wierzących na pokaz, dla mnie i mojego męża wiara jest bardzo ważna i bardzo ciężko mi zaakceptować, że córka ma w poważaniu nasze zdanie i wychowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciężki przypadek. A co sądzą dziadkowie ze strony zięcia? Może wspólnie im wyjaśnijcie, że chrzest skoro nie zaszkodzi a pomóc może to dlaczego nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskanamamaa
Dziadkowie, ze strony ojca dziecka się tym nie interesują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ok. Dla Ciebie wiara jest ważna ale widocznie córka jest ateistą ale teistą i nie chce chrzić dziecka. To nie jest tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko twoja córka nie chodzi do kościoła, nie chciała nawet ślubu kościelnego a co ze tym idzie nie bedzie w stanie wychować dziecka w wierze katolickiej... A wiec chrzest był by chipokryzja a Bogu przecież nie chodzi o to byśmy robili coś bo co ludzie powiedzą tylko abyśmy szczerze wierzyli. Daj córce żyć po swojemu a byc może sie okaże ze wnuczka jak dorośnie bedzie podzielać twoja wiarę i przyjmie chrzest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka też nie ochrzciła wnuka i żyję. Co więcej - całkowicie to popieram, mimo że obie formalnie jesteśmy katoliczkami Co jej chcesz tłumaczyć? powiedziała jasno, ty po prostu masz uszanować jej wybór i przestać jęczeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli śmiesz nazywać się katoliczką to weź pismo św w rękę i przeczytaj czymże jest chrzest. Chrzest to ŚWIADOME przyjęcie wiary. Jezus ochrzcił się będąc dorosłym człowiekiem i świadomie przyjął Boga do swojego serca Chrzest niemowląt to wymysł kościoła! Nie ma nic wspólnego z prawdziwym chrześcijaństwem Moja córka też nie ochrzczona. Matce powiedziałam to samo co twoja córka tobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie,dla ciebie wiara jest ważna,dla twojej córki nie. To jej życie i jej dziecko, święta prawda. Chrzest czy ślub kościelny nie są niczym niezbędnym do życia,zrozum to. Mark Twain kiedyś powiedział,że religia powstała wtedy,kiedy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca i bardzo mi się to stwierdzenie podoba. Moje dzieci również nie są ochrzczone ,nie mam ślubu kościelnego i wszyscy jesteśmy szczęśliwi. Nikt nie ma prawa narzucać wiary innej osobie,jeśli ta sobie tego nie życzy. Swoją drogą...tak patrząc,co się dzieje na świecie, na głód,cierpienia niewinnych osób,wojny...gdzie jest ten twój Bóg,co? Z aktualności,kiedy kolejny świr z Isis morduje niewinnych ludzi, dlaczego ten Bóg milczy? Bo go nie ma. A jeśli jest,to jest najbardziej okrutnym tworem ,jaki by istniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskanamamaa
gość dziś No ok. Dla Ciebie wiara jest ważna ale widocznie córka jest ateistą ale teistą i nie chce chrzić dziecka. To nie jest tragedia Dla mnie to jest tragedia. Ale nikt niewierzący tego nie zrozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiara katolicka prze księży jest wypaczona, chrzest jako osoba dorosła, celibat wprowadzony przez kościół a nie Boga, także zastanawiam ile jest tego prawdziwego katolicyzmu w tej wierze, mam wrażenie, że katolicy mają robione pranie mózgu przez księży, biskupów, papieża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedz jej by ochrzciła córkę, jeśli nie chce by za parę lat przyszła ze szkoły w burce bo taka moda/poznała jakiegoś Ahmeda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasne,bo chrzest jest gwarantem tego,że nie przejdzie na islam. Co za bzdury.... To właśnie chrzescijanki najczesciej wiaza sie z Arabami, to one konwertja na islam. Ateistki uzywaja mozgu, wiec zaden Ahmed ich nie omami urokami zycia ze szmata na glowie i w roli czlowieka drugiej kategorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A argument że żyjemy w katolickim kraju i od pierwszych lat szkoły będzie wytykana palcami? I jak będzie się czuła, gdy wszyscy rówieśnicy pójdą do 1ej Komunii tylko ona zostanie jak kołek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie wiem,w klasie u mojej córki ,na 26 dzieci, 9 nie chodzi na religię i nie idzie do komunii. Nikt nikogo nie wytyka palcami. A to,o czym piszesz to hipokryzja,a nie wiara. Chrzcić na pokaz,bo tak trzeba... A trzeba,bo...? Kto powiedział,że trzeba? Jesteśmy wolnymi ludźmi i sami możemy decydować w co wierzymy,a w co nie,nikt nie musi nam niczego narzucać. Jak dziecko dorośnie i postanowi ,że chce być katolikiem, to wszystko w porządku,jego decyzja. Jeśli zadecyduje inaczej,również należy to uszanować. To jest właśnie prawo wyboru. I decydowania o sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt nikogo nie będzie wytykał palcami. Wiara ma być z serca a nie co ludzie powiedzą. A dzieci idą chętnie do Komunii tylko ze wzgledu na prezenty. Ja wraz z mężem zabrałam córkę na wycieczkę zamiast do Komuni. Dostała rower, tableta a dzieci jej zazdroszczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co z tego jak ludzie biorą śluby kościelne a potem okazuje się, że ten alkoholik albo ona zdradza na prawo i lewo. Ludzie powinni sobie przyrzekać miłość a nie brać ślub kościelny na pokaz i wesele dla całej rodzinki 200 osób którzy maja w d***e ich związek i przychodzą tylko aby się najeść i napić za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdy wnuczka zrobi się niespokojna, płaczliwa przytocz jej ileś znanych sobie (lub zmyślonych jeśli trzeba) przypadków, że po chrzcie mijają takie kłopoty z dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś W katolicyzmie na pierwszym miejscu jest Katechizm Kościoła Katolickiego i ustalone podczas soborów doktryny, a dopiero później pismo św., które i tak jest dowolnie interpretowane i traktowane wybiórczo. /choćby tak fundamentalna rzecz jak 10 przykazań. Proponuję porównać oryginalną treść z pisma a tym co wybrał sobie KK, może zrozumiecie że katolicyzm to jedynie chrześcijańska sekta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gratuluję córki i zięcia. Bardzo mądrzy ludzie, którzy zamiast podążać za stadem baranów mają swój rozum i go używają. Brawo dla nich, że mimo iż indoktrynowani od maleńkości potrafili pójść swoją własną drogą. Brawo dla nich, że chronią dziecko przed robieniem mu sieczki z mózgu. Przecież kościołowi o to chodzi, żeby od małego, kiedy umysł człowieka jest najbardziej plastyczny i da się go dowolnie kształtować, wtłaczać mu do głowy swoje doktryny, aby na przyszłość móc na tym człowieku zarabiać. Jaki inteligentny, dorosły człowiek uwierzyłby w to w co oni każą wierzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MAsz bardzo mądrą córkę i zięcia!!! Nie dali się omotać Wam-rodzicom, nie dali się omotać księżom, nie słuchają głupich rad sąsiadów. BRAWO! Mają własne rozumy i nie muszą wysłuchiwać głupot mówionych przez księży. Wychowałaś córkę dobrze- na asertywną kobietę. Twoja córka postępuje dobrze.. nie chce mieć z kościołem nic wspólnego, nie robi nic na pokaz, nie odwala- bo wypada. To się chwiali!!! Chcesz sobie chodzić do kościoła- chodź. Chcesz kolędę- przyjmuj. Chcesz sobie wierzyć- wierz. Od swojej córki i wnuków się odczep. Daj im żyć tak, jak chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cała kafeteria - jak ostatnio dziewczyna pisała, że się rodzina obraziła, bo nie ochrzciła dziecka to było aj waj, że jak to tak, dziecko trzeba chrzcić! A teraz jak matka pisze, że wnuk nieochrzczony to aj waj, żeby dać młodym spokój!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskanamamaa
Wy nie rozumiecie, bo wam ta "nowoczesność" zasłoniła racjonalne myślenie. Wyobraźcie sobie, że jesteście weganami (nie popieram), tak wychowujecie dzieci, a nagle wasza dorosła córka przychodzi ubrana w skórę i zjada hamburgera. Miło by wam było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"zasłoniła racjonalne myślenie" xxx i to jest cała istota sprawy. To Pani religia zasłoniła racjonalne myślenie. Nie zawsze w życiu musi nam miło. Pani córka zdecydowała się nie chrzcić dziecka i nikomu się krzywda się z tego powodu nie dzieje. Co najwyżej Pani nie jest miło. Ja zaś uważam, że indoktrynacja małych dzieci jest bardzo szkodliwa i jakby moja nieochrzczona córka postanowiłaby kiedyś ochrzcić siebie i swoje dziecko to też by mi nie było miłe, ale uznałabym, że to jej życie i ma prawo postąpić jak chce. Moja rola wychowawcza już się skończyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×