Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
watcher96

Płaska ziemia czy można tej teorii zaprzeczyć?

Polecane posty

Osobiście wciąż się waham między niebocentryzmem (życie w środku kuli i obrotowe niebo w środku tejże kuli) oraz płaską ziemią. Istnieje sporo dowodów na obydwie te koncepcje natomiast na heliocentryzm nie istnieją dowody i jest to tylko teoria nie udowodniona niczym. Zapraszam do dyskusji i przedstawiania dowodów za i przeciw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja póki co jeszcze jestem niezdecydowany, w modelu płaskiej ziemi jest kilka niedomówień ale Biblia najbardziej potwierdza płaski dysk nad którym mieszka Bóg. I wyraźnie widać że ziemia jest płaskim dyskiem i pogląd ten odpowiada rzeczywistości . Krańce świata to antarktyda która otacza cały okrąg ziemski , wg mnie ściany lodowe ciągną się około 50 km w głąb i na samym końcu znajduje się nieprzekraczalne pole siłowe które jest ostatecznym dowodem na istnienie stwórcy,dlatego pilnują Antarktydy wojska.Nie wykluczam że poza tym polem siłowym mogą być jeszcze inne kontynenty niezamieszkane na wypadek gdyby populacja ludzi się drastycznie zwiększyła lub będą udostępnione przez Boga po paruzji jako Nowa Ziemia o której pisze w Biblii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłeś(aś) już u psychiatry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bylem on tez mowi ze ziemia jest plaska a ludzie to krasnale:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jeszcze nie wiem. Na razie odkryłam, że Kopernik to był mason a układ słoneczny ma coś wspólnego z kabałą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok, ale jezeli Ziemia jest plaska, to tez ma swoje krance i co, dochodzimy do tych krancow, i dalej co jest. Przeciez, gdyby tak bylo, to ktos juz by doszedkl do granicy Ziemi i co poza krancem Ziemi jest przepasc. Jak patrzysz na Ksiezyc, to jest plaski czy okragly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Biblia najbardziej potwierdza płaski dysk nad którym mieszka Bóg" W takim razie podaj werset Biblii, który o tym wspomina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ziemię noszą na grzbietach słonie, sam widziałerm na rycinach z przed tysiecy lat. a tak w ogóle, coś co unosi sie w wolnej przestrzeni i jest płynne, może być lawa, zawsze przyjmie kształt kuli. a poza tym zapytajcie żeglarzy, jak na oceanie wygląda horyzont, zaprawdę powiadam wam, że ma kształt łuku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale widziałem rysunki, ze ludzie doszli do końca świata i niektórzy spadli. nie wiadomo tylko gdzie spadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nawet znane blogerki wierza w plaska ziemie -> np. karolina baszak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sa zdjecia z kosmosu to wystarczy aby stwierdzic ze ziemia jest okragla. Na tym forum faktycznie sa zgrywusy :) udaja madrych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teoria o płaskiej ziemi to właśnie testy masonow na inteligencje ludności..trzeba być naprawdę głupim by w to wierzyć. Lecieliscie kiedyś samolotem? Wyraźnie widać że ziemia jest kulą, i dowód na to to choćby prądy morskie, i słońce które wychodzi zza horyzontu i kieruje się jakby otaczało kulę..ono by spadło gdyby ziemia była płaska wg waszej teorii..a jednak wykonuje ciągle swój ruch otaczając ziemię jak kulę. Poza tym jak wytłumaczycie zjawisko zaćmienia księżyca choćby jeśli ziemia jest płaska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rfx
Dodajmy do tego jeszcze ruchy tektoniczne, wybuchy wulkanów, powstawanie wiatrów, pływów morskich, a to tylko garstka rzeczy na które HIPOTEZA PZ nie jest w stanie w jakikolwiek sensowny sposób odpowiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość max

Fajne jest z tym samolotem, tak teoretycznie samolot powinien zniżać swój lot co kilka minut a tak się nie dzieję!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

często lecąc samolotem operatorzy kamer używają specjalnych obiektywów aby pokazać "kulistą" powierzchnię ziemi 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tysiące satelitów wysłanych w kosmos oraz tysiące zdjęć satelitarnych, badania, dowody na kulistą ziemię, sam fakt że istnieje coś takiego jak grawitacja oraz wschody i zachody słońca oraz kanał na YouTube o nazwie SciFun: Are we joke to you?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zaprzeczać teorii płaskiej ziemi udowodnij ją.

Ja np uważam że na Saturnie żyją  różowo zielone słonie - a teraz poproszę was o dowody na zaprzeczenie tej teorii.

I co z tego będzie wynikało?

Ze jesli nie znajdziecie dowodów na zaprzeczenie tej bzdury to bzdura jest prawdą?

To raczej ja wierząc w taka teoriię powinnam ja udowodnić a nie wymagać dowodów jej zaprzeczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Bimba napisał:

Zamiast zaprzeczać teorii płaskiej ziemi udowodnij ją.

Ja np uważam że na Saturnie żyją  różowo zielone słonie - a teraz poproszę was o dowody na zaprzeczenie tej teorii.

 

Na Saturnie nie ma tlenu, różowo zielone słonie i inne cuda musiałyby nie mieć płuc i w ogóle nie potrzebować powietrza żeby tam żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Olimpia Leone napisał:

Na Saturnie nie ma tlenu, różowo zielone słonie i inne cuda musiałyby nie mieć płuc i w ogóle nie potrzebować powietrza żeby tam żyć.

Ale to są słonie beztlenowe.

Udowodnij że nie istnieją!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2017 o 13:20, Gość gość napisał:

ale widziałem rysunki, ze ludzie doszli do końca świata i niektórzy spadli. nie wiadomo tylko gdzie spadli.

😁

Może do piekła?🔥🕳️🔥

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bimba napisał:

Ale to są słonie beztlenowe.

Udowodnij że nie istnieją!

Takie mogą istnieć, bo ewidentnie są robotami.🙂 Także temu nie da się zaprzeczyć, jedynie, że w tym wszechświecie wszystko co żyje musi oddychać, oprócz wirusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko co oddycha potrzebuje pluc np rosliny ich nie maja.  Takze istnienie istot bez pluc nie jest wykluczone.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dobrosułka napisał:

Nie wszystko co oddycha potrzebuje pluc np rosliny ich nie maja.  Takze istnienie istot bez pluc nie jest wykluczone.  

Tak, ale rośliny same produkują tlen, a potrzebują dwutlenku to fakt. No, ale rośliny to tzw. natura nieożywiona, a nam chodzi o tę biegającą, pływającą albo latającą 😸🐑🦭🐝

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bimba napisał:

Ale to są słonie beztlenowe.

Udowodnij że nie istnieją!

We wszechświecie jesteśmy tylko my. Nie ma innych istot żyjących.

Chrystus tylko raz został ukrzyżowany. Wiem że się ze mną zgodzisz. 

Nie wiem jak ty ale ja potrawie przenikać myślami kosmos i nic nie widzę. Chyba że... Jahwe albo Odyn jak wolisz, zamieszkuje kosmos. Może On jest kosmosem. Może inne galaktyki to miejsca do których się udajemy, dlatego wciąż i wciąż rodzą się ludzie i zwierzęta będąc zasiedlane w inne miejsca po śmierci i tam żyją nie mogąc drugi raz u m rz e albo u m i e r a j ą raz jeszcze i ponownie zasiedlają kolejna planetę. To jednak byłoby bez sensu. Męczące. Przemijalność bez końca. No właśnie, podobno kosmos nie ma końca. A może ma? Co człowiek może wiedzieć o kosmosie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Olimpia Leone napisał:

Tak, ale rośliny same produkują tlen, a potrzebują dwutlenku to fakt. No, ale rośliny to tzw. natura nieożywiona, a nam chodzi o tę biegającą, pływającą albo latającą 😸🐑🦭🐝

Badania wykazuja, ze rosliny rowniez maja uczucia.  Dodajmy do tego miesozerne/drapiezne rosliny i czemu nie.  Czesci roslin lataja, rosliny moze sie nie przemieszczaja, ale liscie sie ruszaja i rosliny plywaja biernie. 

Przy innych warunkach srodwiskowych rosliny moga sie rozwinac, aby byc bardziej "ozywione" pomimo braku pluc

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Dobrosułka napisał:

 liscie sie ruszaja i rosliny plywaja biernie. 

 

Jesienią jest to zauważalne. 

Nie wiem jak z uczuciami ale na pewno odczuwa wyrwanie z korzeniami. Nie wspomnę o smutku gdy jej nie podleje. 

Kobietę można porównać do rośliny. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Ma®kiz napisał:

Chrystus tylko raz został ukrzyżowany. Wiem że się ze mną zgodzisz. 

Tylko co do tego że nie da kogoś ukrzyżować kilka razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Bimba napisał:

Tylko co do tego że nie da kogoś ukrzyżować kilka razy.

Wg teorii wieloświatów różne rzeczy dzieją się w różnym czasie, jeśli się w ogóle dzieją, bo też nie muszą, ale gdzieś tam w nieskończonej ilości światów równoległych Chrystus jest właśnie przybijany do krzyża.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×