Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasiurek86

Gyncentrum i nie tylko, nowy wątek 1

Polecane posty

Ale droga ta kroplowka myślałam że jest cenowo porownywalnie z introlipidem..:/ Dziewczyny ja też jestem pacjetka dr .Figler ;) no może z przerwami bo teraz w Katowicach mam wizyty ale mam nadzieję ze wrócę do niej;) szpital w Pyskowicach cieszy się ogromnym powodzeniem ..z tym że jakis czas temu wyczytałam że ordynator tego szpitala który jest ginekologiem nie jest za in vitro jest negatywnie do tego nastawiony bardzo jest za pisem i kościołem. .nie wiem jak on patrzy na ciążę z in vitro..też chciałam tu rodzic jak będę kiedyś w ciąży..bo jako szpital opinie ma bardzo dobra ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny! Mam taki problem. Jestem w 17 tc brałam utrogestan i duphaston do tej pory niestety po utrogestanie miałam nawracające infekcje. Od tamtego tyg biorę luteine podjęzykowa. Postanowilam zrobić badanie progesteronu by sprawdzic co i jak. Wyszło mi 70 przy normie 150 :/ powiedzcie mi proszę jeśli któraś wie jak to jest z tym progestetonem po in vitro? Duphaston podobno i tak nie wychodzi w krwi. Może któras z Was robiła to badanie? Czy ono nie ma sensu? Pozdrawiam Melka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mleka progesteron jest 40-150 to norma wiec nie jest źle a bierzesz dodatkowo duphaston I luteine wiec jesteś zabezpieczona tak te leki nie wychodzą w badaniu krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karolcia ja biorę tylko duphaston 2x1 który dr P radziła zostawić juz do końca ciąży ale nie wiem jak tu lekarze na to zareagują bo podobno nie za bardzo po 12 tc chcą go podawać ale zobaczymy utrogestan przestałam brać ok 13 tc jeśli chodzi o spanie to jeszcze nie jest źle ale brzuszek jeszcze nie duży wiec daje rade.Napisz jak się śpi z ta poduszka czy pomaga a czy to jest ten rogal? Pozdrawiam MaBo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania, dzięki Bogu dr F-R nie jest przeciwna ivf :P jak wrócę do niej, to tez pewnie zdecyduje sie na poród w Pyskowicach. No ale czas pokaże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HOPE83
Sunshine kurcze :( ja tez caly czas sie tym stresowalam , wiec rozumiem Teoje obawy :( myślę, ze skoro zwiększył Ci dawkę to na pewno urosną - poza tym może wydłuży ilość dni stymulacji tak jak u mnie i wtedy podrosna te małe - bardzo 3mam kciuki - kiedy masz następne podglądanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko w jakich wartościach ng/ml czy nmol/l? Bo ja mam w jednostce nmol podany progesteron. Martwię się bo na początku ciąży w 4 tyg miałam taki sam jak teraz. Czytaliście może coś na temat progestetonu po in vitro? Jak to jest jak łożysko samo produkuje już progesteron czy wynik tez powinien być wyższy? A wizyta dopiero za tydzień :/ Melka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sunshine_111
Hope, zwiększył dawkę, choć nie bardzo chciał. Twierdzi, że mam 20% że te małe podrosną :( Ale faktycznie chyba chce przedłużyć stymulację, bo mówił, że punkcja może w środę, a to już byłby 13 ds - nigdy tak późno nie miałam... Zobaczymy... Podglądanie w sobotę (9ds, 10dc) i pewnie jeszcze w poniedziałek (11ds, 12dc - obstawiałam już wtedy punkcję). Dziś miałam 2 pęcherzyki po 12mm i 1 - 10mm. No i te malutkie ze 3, zdaniem Dr nic nie urosły od ostatniego razu. Tak bym chciała mieć chociaż 4 zarodki :( A Tobie też przedłużył, i jakieś mniejsze jajeczka jeszcze dogoniły? Cieszę się, że już lepiej się czujesz :) Byłaś u niego na wizycie, czy rozmawiałaś telefonicznie/mailowo po becie? On się dziś najbardziej zmartwił, tym, że ja się tak martwię :( Muszę się nastroić jakoś pozytywnie, i Ty też :) Choć ja już tak mam, że już praktycznie poczułam dziś porażkę, ale muszę się wziąć w garść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Catarina, karolcia...też proszę o fotki jana1977@interia.eu Peonia... raczej będę rodziła w Pyskowicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, mnie moze ominie lyzeczkowanie bo dostalam leki na wywolanie krwawienia i wlasnie od jakiegos czasu sie zaczelo. Najgorsze ze pewnie kilka dni poleze tutaj ale szpital fajny bo tutaj rodzilam takze jeden plus. Co do ubranek ja Wam polecam Smyka. Sklep drogi ale w promocjach ktore maja bardzo czesto mozna kupic taniej niz w Pepco itp sklepach. Ja kupuje np paczkowane body po 4-5 szt nawet po 25 zl a jakosc jest swietna. Nic sie z tym nie robi bo dostlalam kilka z pepco ktorych Szymek po pierwszym praniu nie zdazyl nawet ubrac tak sie rozwlekly albo przod zapinania body skrocil o polowe od tylu. Polecam powiedziec pani przy kasie ze chcecie dostawac znizki na smsa kodem i wtedy macie dodatkowo jakies -20 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MaBo a Ty robilas sobie badanie progestetonu po odstaeueniu leków? Melka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkasia
Dziewczyny a nie lepiej byloby Wam utworzyc grupe zamknieta na facebooku niz slac fotki na e-maile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mleka ostatni raz robiłam progesteron ok 10 tc miałam wtedy 52 nie martw się niską wartością ponieważ bierzesz progesteron w postaci luteiny i dupka a skoro nic się nie dzieje to niczym się nie martw bo i po co się stresować.po 12 tc progesteron zaczyna już produkować łożysko wiec będzie wzrastał.Mi juz później nie chcieli badać progesteronu wiec dałam sobie spokój odstawiajac leki tez nic się nie działo obecnie biorę tylko 2x1 duphaston i wszystko jest ok A jestem juz prawie w 17 tc.Wiec jeszcze raz nic się nie martw bo po co dzidziusia stresować pozdrawiam MaBo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MaBo tylko według tej jednostki w której pewnie piszesz - większość labo e niej robi - ja mam progesteron 23. A to też jest teraz 17 tc :/ Melka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkasia
Aneta no costy??! Skad ten atak,absolutnie mi nie przeszkadza :-) Taki pomysl dalam o zamknietej grupie bo tez w takiej jestem...i fajna sprawa,po prostu. Tak jak kiedys peonia dala pomysl o watku na ovu tak ja teraz napisalam...ale nie wiedzialam ze nie wolno... ;-( No przykro mi sie zrobilo,nie powiem...nie rozumiem nawet co zlego napisalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkasia
Wiem wlasnie iwcia...dlatego niesmialo zaproponowalam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunshine to byle do sob przetrwać i wierzyć, że te małe dogonia - chociaż 1 czy 2. U mnie te małe nie dogonily, ale za to te większe dojrzały. Jakoś mi się tak wydaje , ze niezależnie od ilości komórek to jest Twój czas - serio :) Więc za radą dr nie martw się tylko powtarzaj , ze sie uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sunshine_111
Hope, dziękuję za słowa otuchy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peonia ale Ty dostałaś dwie blastki więc i beta szybciej przyrasta. Ja jednak poczekam do poniedziałku.. choć strasznie się boję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorciak1805
gośćkasia nie masz co sie smutać. Z jakiś powodów nie chcemy na fb być. Wiesz u nas nie wszyscy wiedza że podchodziliśmy do in vitro a ja tez nie chce aby wszyscy znajomi wiedzieli że należę do jakiejś grupy czy zamkniętej czy innej związanej z gyncentrum czy in vitro. Wymienilyśmy sie z dziewczynami mailami i niech to nikomu nie szkodzi i nie przeszkadza, bo krzywdy tym nikomu nie zrobiłyśmy :) dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania609
Dziś wizyta w gyn ciekawe jak moje Endo wygląda..:)...potem jest kolejne usg w 11dc? Od kiedy zaczyna się brać utrogrstan i fragmin?bo nie pamiętam :/..myślicie że jak wszystko będzie ładnie rosło to w przyszłym tygodniu mogę mieć crio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania, jak bedzie wszystko dobrze, to na pewno będziesz miała crio w przyszłym tyg. Dr ci rozpisze kiedy jakie leki brac. Fragmin był chyba dzien przed transferem, a utrogestan trochę wcześniej. Ja tez dziś mam wizytę. Jejku, stres większy niz przed obrona :/ oby były pecherzyki... Kasia, powodzenia na transferze. Trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Iwcia jak się czujesz? Ania wszystko zależy od endometrium- ja np. Crio miałam dopiero w 21dc. Będzie dobrze :-) Sunshine nie płacz-trzymamy wszystkie kciuki za jajeczka! Peonia powodzenia na usg! MalaMi co u Ciebie? Allessa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dredzk84
Peonia powodzenia na wizycie i czekamy tylko na dobre wieści i dwa dorodne pęcherzyki :) Sunshine trzymam kciuki za jajca, trzeba wierzyć że podgonią! Przecież wystarczy ta jedna jedyna komórka, która pięknie się zapłodni i zostanie z Tobą na długie miesiące. Wiem, że ciężko się tak myśli ale jestesmy tu z Tobą i wierzymy, że to ten czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunshine a co do kontaktu z lekarzem, to po becie napisałam mu tylko sms - bo nie byłam w stanie rozmawiać o tym bez płaczu. Napisał, ze mu bardzo przykro i odp na moje pytania dot. krio. SIL i Malami a jak Wasze stymulacje? Iwcia dobrze, ze udało się bez zabiegu - bo i tak to jest wystarczająco straszne bez tego. TASIA a Ty jak się 3masz? Peonia kciuki za Twoja dwa kropki , żebyś dzisiaj je już zobaczyła :) Miłego dnia dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dredzik84
Małami dziękuje Ci za rady dot pani dr G. :) Zapisalam się do niej 27.09 na wizytę - potrzebuję nowego spojrzenia na naszą sytuację. 3 nieudane podejścia oraz jedyne i ostatnie crio przede mną ... Boję się strasznie! 27.09 jadę też do Rudy po wyniki mthfr, ciekawe co wyjdzie. Choć profilaktyczne łyka już Actifolin 2 mg. W październiku u mnie w szpitalu zrobią mi screching i w połowie listopada jakoś wyjdzie crio...Jak dobrze że jest to forum i Wy moje kochana Wojowniczki :) Cudownego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malami właśnie Ty się teraz stymulujesz!!!! Pisz wszystko co u Ciebie! 27.09 jestem w Kato, masz w tym czasie jakieś wizyty? Buziaki Kochana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sunshine_111
Dziękuję Dziewczyny, jesteście Kochane :) Hope, pytałam o to, bo ja też wybrałabym sms , ew. e-mail, jako najmniej stresujący sposób kontaktu, też chyba nie chciałabym znowu płakać u lekarza... Najgorsza jest moja endokrynolog, która ma bardzo dużo empatii, i jak mi głęboko spojrzy w oczy, to zawsze ryczę... :) Zawsze dotknie jakiejś wrażliwej struny... ehh Dziś ostatni dzień pięknej pogody, muszę się dziś pozytywnie napromieniować :) Iwcia, mam nadzieję, że się udało naturalnie, daj znać, jak się dziś czujesz. Peonia, Ania trzymam kciuki za wizyty:) Pięknego dnia dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×