Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak wyprowadzić sie do USA?

Polecane posty

Gość ewelayne
Tak jak ktoś wyżej napisał może warto spróbować au pair, lub to losowanie wizowe a może Ci się poszczesci tylko ze nawet jeśli wygrasz to musisz na rozmowie z konsulatem udowodnić że stać Cię na zycie do czasu znalezienia pracy i ze nie będziesz zerowac na socjalne. Znam kilka osób którym się udało wygrać DV 2017 o dziwo chłopak ma 19lat, jedna dziewczyna 21. Znam też rodziny które wygrały 2lata temu i od conajmniejej 1,5roku mieszkają w USA . Jakby Ci się udało wszystko dostajesz zielona kartę, prawo stałego pobytu możliwość nauki leczenia itp. I po 5latach możesz aplikować o obywatelstwo. Moim zdaniem warto spróbować. Teraz rejestracja na DV 2018 zaczyna się jakoś w październiku i trwa do listopada możesz spróbować swoich sił i szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znajdź sobie faceta w odpowiednim wieku który ma możliwość prawa pobytu i weź ślub a potem ewentualnie możesz się rozwieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do autorki tematu a co obecnie robisz jaka szkole kończysz może warto trochę poczekać skończyć dobre studia podszkolić język i starać się o wize popatrz sobie na stronie jakie są poszukiwane zawody w USA i może akurat któryś cie zainteresuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
USA się skończyło po roku 2000, to był szczyt, teraz powolny zjazd w bankructwo i chaos. Bambo najėbał 2X tyle długów ile było przed nim, a na ulicach często zadymy ty mały przykład https://youtu.be/MDzsE5heUuA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Glock 17 Glock 42
Mieszkam w USA od 30 lat, tu jest obecnie powolny zjazd ekonomiczny, a na ulicach dużych miast masa przestępstw. Mam pozwolenie na noszenie broni i nie ruszam się z domu bez Glock 17 Gen4 (kule 9mm hollow point 17szt.), plus zapasowy Glock 42 ( .380 auto 6szt hollow point ) , oba naładowane gotowe do strzelania. Kto chodzi bez broni po ulicach to naiwniak i debil. Policja ma ręce zawiązanie i niewiele robi, bo czarni przejmują ulice i sądzą policje. Chicago ma ponad 1/3 czarnych, ponad 550 morderstw do dziś, ponad 3000 postrzelonych do dziś, rabunki i pobicia i włamania i kradzieże na porządku dziennym, nawet w dobrych okolicach blisko centrum. Władze tracą tu kontrole. Miłego dnia marzyciele o amerykańskim śnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu jedna z wielu stron o bierzących przestępstwach w Chicago, a takie rzeczy się dzieją teraz w wielu większych i średnich miastach, strona angielskojęzyczna dla zainteresowanych http://www.cwbchicago.com/?m=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
USA zamienia się spowrotem w dziki zachód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te wszystkie wasze opisy .... mogę się wypowiedzieć o swoim miejscu zamieszkania - Los Angeles. Mieszkam tam od 3 lat i jest na pewno łatwiej niż w Polsce. Jeśli masz pieniądze to USA będzie dla ciebie spełnieniem marzeń i tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak masz pieniądze to nie trzeba wałęsać się po obcych krajach tylko jeździ się ewentualnie na wycieczki, a mieszka się we własnym kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka - Macie jesscze jakies rady ? Odnośnie tego co napisałam duzo wyzej a nie tego co wy tu wypisujecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:54 jak Ci tak zle i niby na zakręcie KAŻDEGO ZABIJAJĄ TO WRACAJ DO POLSKI A NIE TAM SIEDZISZ. pewnie kłamiesz albo cos Ci w zyciu nie wyszło ze musisz twkie głupoty opowiadać. Gdyby twk ci to przeszkadzało to byś dawno uciekł z USA do polski albo do innego kraju. Ściema i tyle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja byłam na w &t w USA i szybko przekonałam się że życie tam jest o wiele trudniejsze niż w Pl. Wydaje ci się że marzenie bo filmy seriale itp. Rzeczywistość jest szara. Ludzie w metrze w NYC wyglądają jak ostatnie nieszczęścia, zmęczeni, półzywi. Życie w zasadzie polega dokładnie na tym samym, tylko jest o wiele trudniejsze tam niż gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No chyba że jesteś milionerka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ja mając Np 19,20 lat ( a obecnie 18) jestem osoba pełnoletnia w stanach czy nie ? Bo właśnie to mnie zastanawia bo w Polsce mając pełnoletność czyli 18 lat moge wynajmować mieszkanie i sie usamodzielnić a w USA ciagle trąbią o alkoholu od 21 wiec rozumiem ze to byłaby przeszkoda czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej czy jest tu ktos kto mieszka w usa i bylyby w stanie cos zalatwic i pomoc ja ogolnie mieszkam w uk i nie nazekam ale moim pragnieniem jest pojechac do usa czy jest ktos kto moglby cos pomoc moze gdzie pracuje znajduje sie miejsce w pracy albo zalatwic cokolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:31 chyba nie zdajesz sobie sprawy ile to papierkowego zachodu. Tylko dla najwytrwalszych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W sensie dla pracodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha to znaczy nawet jesli ktos tam ma prace dla mnie i chce mnie zasponsorowac i zalatwic mi prace ja nie ukrywam ze moge za to oddac jesli ktos bylyby w stranie mnie zasponsorowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka ! Ktos mi odpowie jak to jest z pełnoletnościa? Powiedzmy ze jakimś cudem zdobyłabym w ciągu 2 lat Np wizę bo mozna średnio co pol roku startować o nią (?) i tu sie pojawia problem - od 18 lat wedle polskiego prawa to osoba pełnoletnia decydująca o samej sobie. A co jesli przed 21 rokiem życia a nóż wyjechałabym do USA? Czy taka osoba poniżej 21 roku życia moze sama solo przyjechać , wynająć mieszkanie , praca i tak dalej czy pojawia sie problemy ? Jak taka osoba jest traktowana w stanach ? Bo uważam ,że to bardzo istotny temat i moze zainteresować nie tylko mnie ,ale i też pózniej osoby w późniejszej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to dla pracodawcy a co on musialby zalatwic jakie dokumenty potrzebne sa do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w podobnej sytuacji * Chciałam napisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:37 wiza pracownicza jest dla wybitnych specjalistów w danej dziedzinie, chyba muszą cię sami złowić i wybrać że chcą akurat ciebie, nie ma załatwiania pracy dla znajomych. Chyba że chcesz być na czarno i na czarno pracować ale to marny żywot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha czyli mozna zalatwic ale ktos musialby miec kwalifikacje odpowiednie a z ta praca bez vizy to jest tam cos takiego jak kontrola emigracyjna czy nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jak niektorzy tam zaczynaja w tym usa ? od czego bo podobno kiektorzy zaczynaja od sprzatania a potem znajduja porzadne prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Glock 17 Glock 42
dziś 15:54 jak Ci tak zle i niby na zakręcie KAŻDEGO ZABIJAJĄ TO WRACAJ DO POLSKI A NIE TAM SIEDZISZ. pewnie kłamiesz albo cos Ci w zyciu nie wyszło ze musisz twkie głupoty opowiadać. Gdyby twk ci to przeszkadzało to byś dawno uciekł z USA do polski albo do innego kraju. Ściema i tyle! >>> co ty za bajki piszesz? Gdzie napisane że mi źle?? Gdzie wracać jak ja tu mieszkam ponad 3/4 swojego życia? Mam jechać do obcego mi kraju jakim jest dla mnie Polska? To że pisze po polsku nie znaczy że Polska to jest mój kraj. Opisuje sytuacje i tyle. Mi jest świetnie, mieszkam daleko za miastem a nie tam gdzie te małpy robią dżungle i burdel, choć dobrze być zawsze przygotowanym na czarnych gości z miasta. Nowi emigranci niestety są w innej sytuacji bo muszą mieszkać w mieście, choćby z braku znajomości języka, mniejszych dochodów itp, i są uzależnieni od polonii na danym terenie miasta. O nich tu mowa, nie o ludziach którzy są wmieszani w ogólne społeczeństwo i nie muszą mieszkać w specyficznych miejscach, z braku znajomości języka, braku lokalnego wykształcenia, braku doświadczenia na lokalnym rynku pracy, braku historii kredytowej, jak i często legalnych papierów, i znajomości lokalnych praw i lokalnych obyczajów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktos moze odpowiedziec na te pytania nie ma co sie klocic tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Czy ja mając Np 19,20 lat ( a obecnie 18) jestem osoba pełnoletnia w stanach czy nie ? Bo właśnie to mnie zastanawia bo w Polsce mając pełnoletność czyli 18 lat moge wynajmować mieszkanie i sie usamodzielnić a w USA ciagle trąbią o alkoholu od 21 wiec rozumiem ze to byłaby przeszkoda czy nie ? Zgłoś 18 lat to wiek pełnoletni, możesz podpisać umowe na mieszkanie, brać kredyt i jesteś odpowiedzialna jako dorosły za swoje czyny, itp. 18 lat też do zakupu fajek. 21 lat do zakupu alkoholu lub wejście do knajpy/klubu gdzie jest alkohol. Przy wejściu trzeba pokazać ID

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co z tymi poczatkami w usa czy ktos z was kto tam obeznie przebywa moze cos polecic albo jak wy zaczynaliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×