Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jecie czasami frytki zamiast ziemniaków z wody na obiad?

Polecane posty

Gość gość

Np pieczony kurczak, surówka i zamiast ziemniaków frytki? Widzicie w tym coś złego i jecie to rzadko czy często? Ja mam frytkownicę i piekarnik, ale fryty kupuję mrożone, bo te z domowych ziemniaków nam nie smakują i nie mogę dostać odmiany, która na te frytki by się nadawała, a przyzna szczerze, że domownicy często wołają o frytki zamiast tradycyjnych ziemniaków z wody, puree czy nawet ryżu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czasem jemy frytki i o dziwo nie są niezdrowe, w smażeniu na jednorazowym oleju zabijane sa toksyny, które tkwią w ziemniakach, a jednocześnie nie eliminujesz wit c zawartej w nich ciekawe co? ale ostatnio to wyczytałam pod skórką ziemniaka sa toksyny, które często wywołują dolegliwości jelitowe, ale ludzie ze zjedzeniem ziemniaków nie wiążą tego, tylko z czymś zupełnie innym, a to ziemniak potrafi tak zgrać brzuszkiem podczas smażenia, oczywiście musi to być olej z 1 smażenia, nie 300, te toksyny sa niszczone, ale przy zachowaniu wewnątrz witamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, ale bardzo rzadko. Czasami kupię sobie fryty w Macu, ale jako przekąskę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak.czasami robie. Czesto ze swoich ziemniaków ale i zdazaja sie kupowane. Tez czytalam ten artykul,dotyczy sie to szczegolnie malych brzuszkow. Swiezy olej i dobre ziemniaki i uwazam to za fajna odmiane od czasu do czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Frytki jem moze raz na trzy mies. Ale zawsze kupne , z ziemniakow wychodza gumiaste i czarne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w ogóle nie jadam ziemniorów z wody, robię frytki ale pieczone, nie smażone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No pewnie, że jem. Najbardziej lubię frytki z sosem czosnkowym :-) Nie chce mi się ich robić więc też często kupuję mrożone, chociaż narobiłaś mi smaka i może w przyszłym tyg usmażę takie domowe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tak. Może nie często, ale robię czasami frytku lub łódeczki przyprawione solą, pieprzem i słodką papryką. Najczęściej domowe, bo sklepowe w większości są takie hnmm... Wysuszone jakby po usmażeniu. Zazwyczaj robię do ryby lub domowego gyrosa :) chociaż zdarza mi się robić frytki do schabowego czy kurczaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo frytki ze swiezych ziemniakow inaczej sie robi niz te kupne z mrozonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
od czasu do czasu jadamy frytki pieczone. Kilka ziemniaków myję, gotuję w łupinach prawie do miękkości, obieram, kroję jak na frytki, skrapiam odrobiną oleju, dodaję przyprawy: czosnek, majeranek, sos sojowy, lubczyk - ale niekoniecznie, wykładam na blaszkę i na kilka minut do piekarnika. Pyszne i zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no, czasami jemy. oczywiscie kupne (na oleju slonecznikowym) bo robic by mi sie za nic nie chcialo :) a to cos zlego? pizze tez jemy (albo zrobie, albo kupie mrozona, czasami zamowimy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie jem ani frytek ani ziemniaków ( od dziecka nie cierpie nic co jest z ziemniaków). Ale domownikom czasem robie frytki i nie widze w tym nic zlego. Czasem smażone kupne, czasem pieczone domowe. Wazne zeby nie popadać w skrajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odkąd dają mi za darmo 500+ na 5 dzieci to ciągle kupuję frytki, pieprze, będę się męczyć z obieraniem ziemniaków, niech głupi podatnicy jedzą, bo musza zapracować na każdy grosz. Ja tam mam za darmo kupę forsy i nie po to żyję aby pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba nigdy nie robiłam w domu frytek:) ziemniaki jadamy bardzo rzadko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dość często jemy frytki ale tylko domowe i tylko pieczone w piekarniku - ziemniaki kroję na drobne cząstki, obtaczam w oleju i ziołach, na blachę i do piekarnika. Pyszne i zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i powiedzcie mi gdzie sa teraz te wszystkie zdrowo odżywiające się ? te eko-świry...? przecież tu na kafe prawie każda je tylko surówki, dziczyznę królika i owoce morza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jak mam lenia i nie chce mi sie robic obiadu to czekam na meza az wroci do domu i zrobi frytki,z frytkownicy,z paluszkami rybnymi lub jajeczkiem sadzonym i surowka:p zdarza sie to moze dwa razy w miesiacu. Tak to gotuje,rzadko ziemniaki z wody,czesciej ryz,kasze,makaron (nie lubie obierac ziemniakow:p) kiedy pozwalamy sobie na tluste zarcie zawsze mam alternatywe dla corki poltorarocznej- warzywa na parze i rybka z patelni elektrycznej,ale kilka frytek tez skubnie,choc woli brokula i marchew (pewnie przez kolor;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta8774e
Pewnie, że tak! Szczególnie teraz, gdy można skorzystać z oferty marki Aviko: wymieniaj paczki na nagrody. Kupujemy produkty tej firmy, ściągamy aplikację Aviko Benefits na swój telefon i rejestrujemy zakupy. Wszystko banalnie proste! Można otrzymać super nagrody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jadl ktos z was frytki z batatow? Tez sa pyszne! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie bo później trzeba frytkownice myć z tego otluszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W domu nigdy nie jem frytek ani w ogole ziemniakow, na miescieczasem sie zdarzy , raz na dwa miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jem często z frytkownica w której pieczesz z uzyciem 1lyzeczki oleju, sa pyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo rzadko jemy frytki. Ale jak zrobię to są pyszne i chrupiące. Dobrze skrojone frytki najpierw zagotować 2 minuty w wodzie, odcedzić i dopiero usmażyć, poprostu coś wspaniałego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Frytki sa zdrowsze niz ziemniaki z wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no frytki czasem ryż czasem kaszę czasem makaron i żyję :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2016.09.29 Co za bzdura! Mam nadzieję, że podczas półtora roku dowiedziałaś się już prawdy na temat ziemniaka. Toksyny pod skórką. Jprdl. Ziemniak jest jednym z najlepszych produktów leczących żołądek i jelita, a wspomniane toksyny to pewnie solanina, która wytrąca się pod wpływem słońca, więc jest tylko w "zielonych" ziemniakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niee .Tylko z selera wolno chodzącego ,nie trzymanego w klatce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ogóle nie robię frytek. A smażone rzeczy np. kotlety robię może raz na dwa miesiące. Na mieście tym bardziej nie jem, bo nigdy nie wiadomo na czym oni to smażą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jemy,ok raz w tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×