Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gość

czy wasze dzieci mają zajęcia pozalekcyjne?

Polecane posty

Zajęcia poza lekcyjne też są ważne. Ale wszystko z umiarem. Dziecko musi mieć czas na zabawę, pobyć z rodzicami itp. A  mam wrażenie, że jedni rodzice nawalą dziecku tyle zajęć poza lekcyjnych każdego dnia, by mieć spokój. Do 14, 15 w szkole , później zajęcia,  dziecko przychodzi, kąpię się i idzie spać. A rodzice spokój cały dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jak najbardziej za zapisywaniem dzieci na zajęcia dodatkowe, żeby rozwijać ich zainteresowania, ale trzeba robić to z głową, bo łatwo można osiągnąć skutek odwrotny od zamierzony: przemęczyć dziecko i zniechęcić je do robienia czegokolwiek. Warto też słuchać tego, co nasze pociechy mają do powiedzenia. Moja córka parę miesięcy temu, za sprawą jakiegoś serialu dla młodzieży, zakochała się w języku francuskim. Nie dawała mi spokoju, dopóki nie zapisałam jej na kurs do Language Pro-Expert w Czechowicach-Dziedzicach: http://www.szkolajezykowaczechowice.pl/oferta/kursy-jezykowe-dla-dzieci Myślałam, że to chwilowa faza, ale młoda od rozpoczęcia kursu nie ominęła żadnych zajęć, jest bardzo zadowolona ze sposobu nauki, robi duże postępy, cały czas ma motywację. Jestem w szoku, bo widzę, że nauka francuskiego sprawia jej ogromną przyjemność, a to głównie dzięki temu, jak dobrze i skutecznie nauczyciele w szkole językowej prowadzą kurs. Warto dawać dzieciakom szansę do rozwijania swoich zainteresowań i poszerzać ich horyzonty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To niech rysuje, jak to lubi. Może warto pomyśleć o jakimś kursie dla niego w tym kierunku. Nie ma, co zmuszać dziecka na siłę do robienia czegoś czego nie chce. Pokaż mu, że go wspierasz w pasji, nakup bloków, kredek czy farb. Chyba, że robi to na tablecie graficznym. Jak zobaczy, że jesteś po jego stronie to prędzej się otworzy i wyjdzie z pokoju. Ja byłam molem książkowym i czytałam całe wakacje. Mogłabym z pokoju nie wychodzić. Mama mnie nie zmuszała do niczego. Jak widziałam, że mnie rozumie to prędzej szłam z nią na spacer, do ogrodu itd.

http://www.modneubranka.pl/zajecia-sportowe-dla-dzieci-na-ktore-chce-sie-chodzic-co-wybrac

Mozna też zastanowić się nad dodatkowymi zajeciami sportowymi jak są opisane tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój syn ma 6 lat i chodzi na piłkę nożną, na basen jeździmy cała rodzina (chyba ze chodzi ci o profesjonalną naukę pływania) w przedszkolu ma angielski i religię. Wydaje mi się ze na ten moment wystarczy. Po przedszkolu ledwo wróci do domu już jedzie na trening dwa razy w tyg. Mamy ogrodek, plac itd codziennie szaleje na dworze rower, hulajnoga i te sprawy. Wydaje mi się ze na ten moment jest ok  chociaż wiem ze jego marzeniem jest trenować skoki narciarskie jednak nie do spelnienia.

https://boboline.pl/ciekawe-zajecia-sportowe-dla-dzieci-jak-zachecic-malucha-do-ruchu/

Ogolnie na stronie jest opisane jakie ciekawe zajęcia sportowe są dedykoawne maluchom. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×