Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Przerwa miedzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych?

Polecane posty

Gość gość

Hej dziewczyny! Mam taki problem. Niedawno zdecydowałam sie isc do ginekologa po swoje pierwsze tabletki antykoncepcyjne w celu wyregolowania miesiaczki bo juz mnie to męczyło. Mam krwawienia po 10 dni w jednym miesiacu, przez dwa nastepne nie mam wcale a nastepny miesiac krwawie caly czas. Lekarka przepisała mi na 3 miesiace tabletki Milvane. Mialam zaczac je brac od pierwszego dnia miesiaczki. Tak tez zrobilam jednak miesiaczki jeszcze nie dostalam. Nie wiedzialam również ze miedzy zakonczeniem a rozpoczeciem kolejnej paczki powinnam zrobić 7 dni przerwy ... lekarka nic nie mowila mi takiego i co teraz? Czy to dlatego nie dostalam miesiaczki? Pomozcie; (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To są tabletki 21 szt.? Jesli wzielas więcej, np. 30 to nie dostaniesz okresu, dopóki nie odstawisz. Dokończ to opakowanie (drugie jak sadze) i wtedy zrób przerwę 7 dni, a potem normalnie kolejne opakowanie. Większość tabletek bierze sie w trybie 21+7 lub 24+4. Dziwne, ze lekarka nie mowila, ale ty nie czytałaś ulotki? Troche nierozsądne, tam sa ważne informacje, np. Co jesli zapomnialas tabletki. Jesli bralas je o podobnej porze, nie zapomniałaś żadnej, nie brałaś antybiotyków, nie przytrafily ci sie wymioty/biegunka do 4h po przyjęciu tabletki i nie brałaś żadnych środków z dziurawcem, to ochrona jest zachowana, nawet podczas przerwy 7-dniowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odp! Czytalam ulotke jasne ze tak! ale stwierdzilam ze skoro lekarka nic nie mowila o przerwie to mam jej nie robic myslalam ze skoro to moje pierwsze tabletki to mi wszytko wytłumaczy, opowie a tu nic; (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×