Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Moje zdanie na temat miesiączki, podzielcie się

Polecane posty

Gość EmiliaMMM
Witam serdecznie wszystkie dziewczyny :) Jako, iż mam okazję wyrazić swoje zdanie na temat okresu i tamponów - z przyjemnością podzielę się swoją z Wami. U mnie w domu od zawsze okres i tampony były tematem, który nigdy nie był poruszany. Nie mówiono o tym. Mama nigdy też nie rozpoczynała pierwsza tego tematu, więc i ja tego nie robiłam. Myślę, że odkąd mam okres, zawsze radziłam sobie sama z odpowiedzią na różne pytanie. No bo przecież mamy internet i dlaczego by nie poczytać? Zaczęłam korzystać z tamponów, bo są łatwe w aplikowaniu i można robić wszystko. Obalmy temat niekorzystania z nich, bo są niebezpieczne - bzdura! Są bezpieczne w 100%. Kiedy mam okres i ochotę na pływanie, to nie rezygnuje z tego, ponieważ okres nie jest ograniczeniem, kiedy korzystam z tamponów o.b. :) Kampania ambasadorek o.b. jest świetnym pomysłem i bardzo się cieszę, że biorę w niej czynny udział i mam swój wkład. #obzyjpelniazycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyy1406
Pamiętam, że odkąd zaczęłam miesiączkować okres był moim największym utrapieniem. Bóle brzucha, wieczne uczucie strachu, że może coś przesiąknąć.. No i oczywiście te nieodłączne wrażenie, że leci 'wodospad', a w rzeczywistości była to kropla. Myślę, że każda kobieta wie o co mi chodzi :) O tyle dobrze, że ból brzucha można pokonać tabletkami, to okresu niestety nie. Zwykłe podpaski to za mało, gdy kobieta prowadzi aktywny tryb życia czy tez chce czuć się pewnie. Na przeciw kobiecym oczekiwaniom powstały tampony. Po latach prób i błędów, obalając mity, że sznureczek się urwie czy tez włożymy tampona za głęboko i go nie będziemy w stanie wyjąć, wreszcie wybrałam te najwłaściwsze, którymi są tampony O.B. :) Moimi stałymi bywalcami są ProComfort i ProComfort Night. O tyle co tampony na dzień to sprawa dobrze znana, to tampony na noc były dla mnie nowością :) Dzięki nim nawet w nocy jesteśmy w stanie czuć się komfortowo, nie brudzimy pościeli i nie oszukujmy się, że nigdy nam się to nie zdarzyło :) Okres nie powinien być tematem tabu, więc nie bójmy się o nim mówić. #obzyjpelniazycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdalia
Mieszkam w zacofanej strefie,ludzie wokol mnie mowia mi,to ty masz jeszcze okres!!!po40,ledwie przekroczonej tak mam miesiaczke,moja starsza siostra miala do 53 lat miesiaczke,ja mam bolesne od niepamietnych czasow,od dawna czyli,czasem spoznia sie gora trzy dni,ale jakos ciazy sie nie boje,tylko smieszy mnie to zacofanie sredniowieczne,spojrzenia na sfere intymna kobiet po 40,ktore miesiaczkuja i nawet rodza zdrowe dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulinaWuu
#obzyjpelniazycia Jako ambasadorska o.b. mogłam sie utwierdzić w swoich przekonaniach, że stosowanie tamponów o.b. jest dla nas kobiet najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem podczas okresu. Także testujące ze mną dziewczyny w rozmowach potwierdzały ich skuteczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość94949494
#obzyjpelniazycia Jakiś czas temu zostałam ambasadorką kampanii ob Zestaw ambasadorski zawierał: opakowanie ProComfort NIGHT, opakowanie ProComfort Mini,opakowanie ProComfort Normal,gustowne opakowanie na tampony mieszczące się nawet w małych torebkach:),przewodnik- jak poprawnie używać tamponów oraz 30 opakowań z dwoma tamponami ProComfort Normal oraz dwa tampony ProComfort Mini do rozdania dla przyjaciółek/znajomych/rodziny. W mojej rodzinie okres nigdy nie był tematem tabu, w domu nawet mój tata i brat wiedzieli jakich podpasek czy tamponów używamy z mamą i siostrami :) nigdy nie było problemu z pójściem do sklepu ( mój chłopak nie jest aż taki otwarty na kupno czy wybór tamponów, jednak z czasem pewnie to się zmieni ). Zawsze uważałam, ze tampony są bardziej komfortowe w porównaniu z podpaskami. Jestem osobą aktywną fizycznie, uwielbiam basen oraz gimnastykę, nie wyobrażam sobie rezygnować z przyjemności ze względu na miesiączkę dlatego używam tamponów, dzięki którym czuję się bezpiecznie i pewnie. Przez aktywność fizyczną bardzo często mam obfite i bolesne miesiączki dlatego używam bardzo chłonnych tamponów ProComfort Normal a na bóle stosuję tradycyjnie rozgrzewające herbatki, kompresy, różnego rodzaje ćwiczenia, niekiedy masaże a jeśli to nie pomaga to tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
#obzyjpelniazycia Hej! Powiem Wam, że okres kiedyś był tematem tabu w mojej rodzinie, ale chyba tylko dla mnie. Przez niską samoocenę wstydziłam się o tym rozmawiać, pomimo tego, że miałam z kim o tym mówić. Z czasem zaczęło się to zmieniać, ponieważ próbowałam siebie przekonać, że nie jestem jedyna, że koleżanki, które są tak lubiane w szkole też mają okres i wcale im to nie przeszkadza i nie są gorsze przez to, że mają okres. Muszę się przyznać, że kampania marki o.b. pozwoliła mi w to wszystko uwierzyć w 100% :) Myślałam, że dawno się uporałam z tym, jednak nie do końca tak było, aż do przystąpienia do kampanii, dlatego marko o.b. chciałam Ci podziękować za całkowite pozbycie się tego problemu i bezproblemowe rozmawianie o okresie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika105
U mnie w domu temat miesiączki też był troszkę taki pół-tabu mimo, że nasza rodzina składa się z mamy + taty + 2 sióstr + mnie! ;) Więc przewaga kobiet zdecydowana. Gdy byłam młodsza, raczej na ten temat się nie rozmawiało. Lecz w tej chwili, gdy mam już ponad 20 lat, wiem, że mogę z mamą czy siostrą porozmawiać szczerze na tematy intymne, w tym także o miesiączce, bo okres/miesiączka to najnormalniejsza rzecz na świecie, którą miały kobiety już przed tysiącami lat temu, więc dlaczego nas, w XXI wieku, to tak żenuje niekiedy? Mogłybyśmy/moglibyśmy czuć się nieswojo w przypadku, gdyby któraś z nas tej miesiączki NIE MIAŁA. To wtedy troszkę inna sprawa. Ale tak? Dlatego ja postanowiłam, że w moim domu temat miesiączki nie będzie tematem tabu! Z moim narzeczonym rozmawiam o tym jak na każdy inny temat. Uważam, że im więcej on wie, tym bardziej mnie zrozumie i tym bardziej może mi pomóc w niektórych sprawach, czy niekiedy nawet wesprzeć. Pomaga mi w tym również kampania OB #OBzyjpelniazyia, w której jestem ambasadorką. I tego faktu jestem bardzo dumna, bo uważam, że jest to cudowna inicjatywa, aby skreślić temat miesiączki z listu tematów tabu. A produkty OB są rewelacyjne. Mogę im w 100% zaufać i zawsze mogę mieć je pod ręką. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisia00
Polecam tampony o.b. ja im zaufałam czuję się z nimi komfortowo nigdy mnie nie zawiodły w żadnej sytuacji od zawsze na zawsze o.b. #obzyjpelniazycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam 27 lat i z tego co pamiętam, nigdy nie kupiłam sama podpasek. Używam papieru toaletowego - mam skąpe krwawienia. Byłoby mi wstyd powiedzieć komukolwiek, że mam okres i pójść do sklepu po artykuły higieniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anita094
Ja już od wielu lat stosuję tampony o.b. a niedawno miałam przyjemność zostania Ambasadorką tej marki. Dzięki tej akcji o tamponach i ich "zbawczym działaniu" dowiedziało się sporo moich przyjaciółek. Wiele z nich przekonałam do używania i w ogóle - do pierwszego użycia tamponów, uważam to za mój osobisty sukces. :) Ja sama nie wyobrażam sobie życia bez tamponów. Używam ich niemal ciągle podczas okresu - NORMAL w pierwszych dniach menstruacji, NIGHT w nocy, a MINI w samej końcówce. Idealne dopasowanie i niezawodność to znaki rozpoznawcze o.b., bez wątpienia ;) Z czystym sercem polecam każdej dziewczynie, każdej kobiecie te tampony. I nie wstydźmy się mówić o okresie, to naturalna sprawa, a nie żadne tabu! Mówmy otwarcie :) #obzyjpelniazycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka19908
Również uczestniczę w kampanii ambasadorskiej o.b i jestem z tamponów bardzo zadowolona! Najbardziej przypadły mi do gustu Night.Tampony idealne na noc.Są chłonne,mają dodatkową siateczkę,łatwo się aplikują i spełniają swoje zadanie w 100% .Modele na dzień też są świetne.Mini używam pod koniec miesiączki.Także z każdych jestem w pełni zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
#obzyjpelniazycia Polecam tampony marki ob ponieważ każda z Was znajdzie dla siebie odpowiedni rozmiar na obfitość swojego okresu.Dzięki specjalnej otoczce są łatwe w aplikacji.Sama testowałam je wraz z koleżankami i żadnej z nas nie urwał sie sznureczek! Także nie bójcie się, każda z Was odczuje komfort stosowania bo dzięki nim możecie pływać czy skakać bez obaw!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chabinka
Dzięki kampanii ambasadorskiej O.B. zaczęłam regularnie stosować tampony podczas miesiączki. Teraz nie wyobrażam sobie bez nich tych kilku dni w miesiącu. Uwielbiam biegać, jednak stosując podpaski zawsze w te dni musiałam sobie odpuszczać z powodu obaw przed przeciekaniem. Teraz nic nie jest przeszkodą, dzięki tamponom O.B. mogę robić to co kocham, kiedy tylko chcę. Jestem bardzo zadowolona, tampony są dyskretne, więc mogę je mieć zawsze przy sobie i żadna miesiączka mnie nie zaskoczy:) #obzyjpelniazycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewaDomi
nie pamiętam, by o okresie mówiło się głośno, jednak przecież to ludzka rzecz... nie mówiąc o tamponach czy podpaskach skąd młode dziewczyny mają wiedzieć jaki rodzaj wybrać??? nie bójmy się mówić głośno. ja osobiście szczerze polecam tampony ob. są idealne. po każdych innych występowały u mnie infekcje, mimo, że zmieniałam je co 1-2h, tu jednak tego problemu nie miałam. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewaDomi
#obzyjpelniazycia nie pamiętam, by o okresie mówiło się głośno, jednak przecież to ludzka rzecz... nie mówiąc o tamponach czy podpaskach skąd młode dziewczyny mają wiedzieć jaki rodzaj wybrać??? nie bójmy się mówić głośno. ja osobiście szczerze polecam tampony ob. są idealne. po każdych innych występowały u mnie infekcje, mimo, że zmieniałam je co 1-2h, tu jednak tego problemu nie miałam. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaga05
Jest to pierwsza tego typu akcja w której postanowiłam wziąć udział. Bardzo się ucieszyłam gdy udało mi sie zostac ambasadorką #obzyjpelniazycia. Podczas okresu używam tylko tamponów i nie wyobrażam sobie bez nich życia. Używałam już chyba wszystkich dostępnych na rynku tamponów i z czystym sumieniem mogę polecić właśnie tampony O.B. Nigdy mnie nie zawiodły, dzięki różnorodności ich produktów każda znajdzie cos dla siebie. Dzięki nim naprawde mozna spać spokojnie i każdego dnia byc aktywna #żyjpelniazyciaUważam, że okres nie powinien być tematem tabu. Wiec akcje ta jest jak najbardziej na plus. Można również zgłębić swoją wiedze, dzielić się doświadczeniami z innymi. Polecam tampony wszystkim kobietom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agn
Zawsze używałam podpaski, nie mogłam się przekonać do tamponów. Kiedy dostałam paczkę ambasadorki ob , musiałam wypróbować . Właściwie zaaplikowany tampon - w ogóle go nie czuć , zapewnia ochronę . Tampony o.b. są bezpieczne , dzięki nim podczas okresu czuję się komfortowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćWalentynka
Ja dość długo stosowałam podpaski, jednak ze względu na to, że mam dość obfite miesiączki to przerzuciłam się na tampony. Na początku stosowałam tylko ob. no bo przecież renomowana marka, później stwierdziłam, że przecież są inne marki oferujące tańsze tampony, no i kupiłam jakieś w Tesco. I nadal gdzieś je mam... są okropne, nie mają tej otoczki i ciężko je włożyć i wyciągnąć. Ob droższe, ale za to przyjemniejsze w użyciu. Stwierdzam, że nie ma co oszczędzać na swojej wygodzie, a przy cenie promocyjnej 20 zł za 56 tamponów to jest bardzo przyjemnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pinesskaa93
#obzyjpelniazycia Ja tamponów używam od 14/15 roku życia, zawsze byłam aktywnym "dzieciakiem", generalnie nigdy nie wymigiwałam się okresem na zajęciach wfu, było to dla mnie dziwne, że inne dziewczyny z tego powodu biorą "niedyspozycję". Dzięki tamponom o.b tak, bo to właśnie od nich zaczęłam swoją przygodę z tamponami, mogłam normalnie chodzić na basen, bez jakiś specjalnych przerw. Wtedy to było moje wybawienie, teraz nie wyobrażam sobie okresu bez użycia tamponów, komfort ich stosowania jest ogromny, dobrze dopasowane można bezpiecznie nosić bez zmartwień, że coś gdzieś przecieknie. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas do pewnego czasu też był to temat tabu, lecz chyba każdy z nas dojrzewa i rozumie że to normalność. Przez całe swoje życie używałam podpasek,a tampony wchodziły w grę tylko w przypadku basenu, wyjazdu nad wodę itp. Od czasu kiedy udało mi się przetestować produkty w kampani o.b. życie stało się łatwiejsze i wiem że z nich nie zrezygnuje. Zero przeciekania i strachu przed nim. 100% komfortu!! Teraz mogę robić wszystko i w kaŻdym momencie :) bardzo polecam :) #obzyjpelniazycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest więcej tematów tabu niż sam okres. Do tego już większość osób podchodzi normalnie. Ale seks, choroby kobiece, infekcje intymne, narządy rodne to są dopiero tematy tabu. Nikt nie chce o tym rozmawiać. A szkoda... Polecam portal kobiecosc.info - tam w sposób prosty i bez cenzury piszą o kobiecych sprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Papla93
#obżyjpełniążycia #sport #jazdakonna #mieiączka Podpaski czy tampony ? - dla mnie zdecydowanie TAMPONY. Z racji mojego zawodu (instruktor jazdy konnej) i sportu jakiego uprawiam (jazda konna/ jeździectwo) nie wyobrażam sobie stosowania podczas okresu podpasek, które osobiście podrażniają moja skórę w miejscach intymnych oraz pachwiny i dodatkowo krępują ruchy powodując dyskomfort. Na rynku dostępne są powszechnie tampony różnych firm, ale uważam, że TAMPONY O.B. maja zdecydowaną przewagę jeśli weźmiemy pod uwagę łatwość aplikacji, posiadają jedwabistą otoczkę SilkTouch, która ZDECYDOWANIE UŁATWIA aplikacje. Zdecydowałam się również na udział w kampanii o.b, ponieważ zgadzam się w 100 % z jej hasłem : ŻYJ PEŁNIĄ ŻYCIA. Nie wyobrażam sobie rezygnacji podczas okresu z jazdy konnej, a tylko dzięki tamponom mogę jeździć nie odczuwając dyskomfortu. Tampony idealnie dopasowują się i nie krępują ruchów miednicy podczas jazdy konnej. Dodatkowo kampania O.B umożliwiła mi przeprowadzenie lekcji poglądowej na temat okresu w stajni wśród moich uczennic. Udało nam się przełamać wiele stereotypów, a dziewczyny dowiedziały się, że podczas okresu można, a nawet wskazane jest uprawianie sportu! Co więcej najważniejsze w tej pogawędce było przełamanie TAMATU TABU wśród młodych dziewczyn jakim jest miesiączka/okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna06
Odkąd zaangażowałam się w kampanię ambasadorską o.b. zauważyłam że sama stałam się bardziej otwarta na słowo OKRES! dziewczyny bardzo polecam edukację, poszerzanie wiedzy na ten temat! Uważam że każda z nas zasługuje na to aby jak najlepiej czuć się w te dni :)naprawdę wiele istotnych rzeczy na ten temat nas omija gdyż nie mamy czasami z kim o tym porozmawiać powiedzmy sobie to szczerze dla dziewczynki w wieku dojrzewania nie jest to temat codzienny i zazwyczaj wstydliwy! dlatego wchodzcie sobie na takie stronki internetowe i czytajcie różne podpowiedzi! Polecam :) #obzyjpelniazycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rampam
#zyjpelniazycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bucikxoxo
#obzyjpelniazycia Uważam że miesiączka nie jest tematem tabu w dzisiejszych czasach. Kiedyś był to wrażliwy temat, zdecydowanie. Dziewczyny coraz częściej wypowiadają się na temat miesiączki i ich przeżyć. Ciesze się, że nastolatki zaczynają mówić otwarcie o tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palinkaa22
#obzyjpelniazycia Również jestem ambasadorką o.b. Wcześniej używałam głównie podpasek, ale od czasu udziału w projekcie używam wyłącznie produktów o.b. Powiem szczerze że jestem zachwycona. Teraz cały czas czuję się świeżo i czysto. Nie martwię się tym, że wstając rano będę miała przykrą niespodziankę. Zachęcam do używania nowych tamponów o.b. Z pewnością będziecie zadowolone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ema23
#obzyjpelniazycia Nie byłam przekonana do tamponów, jednak przyszedł taki dzień kiedy zostałam podstawiona pod ścianą. W domu nie ma żadnych podpasek, okres się zaczął, nikt nie może mi ich kupić. Jedyną opcją są tampony, jakaś nieznana mi firma, no ale jak się nie ma to co lubi... Po użyciu byłam średnio zadowolona, ciężko było je zaaplikować, trochę mi nie odpowiadały. Następne były Tampaxy, pomyślałam, że znana firma to może będzie lepiej. Niestety przypominały mi trochę ściśniętej waty i chociaż miały aplikator to nie polubiłam się z nimi. Lekko już podłamana zrobiłam ostatnie podejście. Tampony OB. Strzał w 10! Do dzisiaj jestem im wierna, są łatwe w aplikacji, mają wiele rozmiarów i wariantów. Bardzo je Wam polecam, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z tamponami. Chcę się podzielić z Wami moją opinią, ponieważ uważam, że okres nie powinien być tematem tabu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna131187
Witam, jak sprobowałam raz tamponów o.b. więcej nie zaczęłam używać podpasek. Teraz w ogóle nie czuje sie że mam okres. w niczym nie przeszkadza, kazdą aktywność fizyczna mozna wykonać. Te o.b. nie przesiąkają trzymają rewelacyjnie . :-) Zachecam do kupna i spróbowania . o.b. jest super #obzyjpelniazycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1289
Witam. Ja od kiedy zaczęłam używać tamponów to wybieram tylko o.b. Zaufałam im od samego początku i nigdy się nie zawiodłam. Za każdym razem przed założeniem sprawdzam czy sznureczek mocno się trzyma i nigdy nie było z tym problemu. Wybieram najczęściej mini lub normal. Jakiś czas temu zostałam Ambasadorką o.b. i dostałam paczkę ambasadorską a w niej produkty dla siebie i do podzielenia się ze znajomymi. Myślałam, że będzie ciężko, że to będzie stwarzało krepujące sytuacje, ale moje koleżanki okazały się bardzo otwarte i dojrzale podeszły do tematu. Fajnie było wymienić się różnynmi doświadczeniami i wskazówkami. Produkty o.b. zdecydowanie polecam każdemu kto już używa oraz tym, którzy dopiero chcą zacząć ich używać i czuć się bardziej komfortowo. #obzyjpelniazycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem ciekawa z jakiej wiochy jest autorka :D pewnie starsza kobita ze wsi :D u nas o TAKICH sprawach rozmawia się szczerze, to fizjologia tak samo jak sikanie, robienie kupy i pocenie się. Nawet mój 5-letni syn wie po co są podpaski, dlaczego kobiety muszą je kupować, oraz dlaczego facet powinien kobiecie ogólnie współczuć i być dla niej dobry w czasie okresu szczególnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×