Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Shinono Hershi

Kuchnia Chińska oraz Włoska, moje ulubione. A wasze?

Polecane posty

Gość Shinono Hershi

Moja mama za młodu, gdy jeszcze mnie nie było, a potrzebna jej była jakaś praca dorywcza pracowała w wielu kuchniach (najczęściej Chińskich, Azjatyckich), restauracjach czy hotelach. Nauczyła się to tu tego, to tu tamtego :D Według mnie - świetnie gotuje, jednak ona nadal musi się do czegoś przyczepić ... i twierdzi, że niezbyt jej to wychodzi. Dzięki niej w życiu poznałam wiele dań kuchni Azjatyckich ... która obecnie najbardziej mi smakuje (prócz kuchni Włoskiej). Wracając do tematu :) Jaka kuchnia najbardziej wam smakuje? Co sądzicie o kuchni Chińskiej bądź Włoskiej? To dwie z najbardziej lubianych przez ludzi kuchni :) A może wasi rodzice za młodu pracowali w jakiś zagranicznych kuchniach :)? Podzielcie się swoimi wrażeniami oraz doświadczeniami :) Jakie danie wam najbardziej smakuje :)? A może macie jakieś przepisy ^^?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kilomonancy
Obie z tych kuchni są niezłe ;) Jednak mi tam najbardziej smakuje kuchnia Amerykańska ;) Co prawda dosyć niezdrowo, ale smacznie :D Tak, moi dziadkowie pracowali w USA :D Rodzice w kuchniach Ukraińskich :) - Również polecam :) Pyszna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
peruwianska, koreańska i japońska, meksykańska, żydowska - moje top 5!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoloneMięso333
Urodziłam się w Chicago, jednak za młodu wyjechałam do Polski, aby poznać moją rodzinę. Obecnie sama pracowałam kiedyś w kuchni Ukraińskiej, a dokładnie to gdy byłam na studiach w Odessie. Jedyne co mogę powiedzieć o tej kuchni - świetna :) Dosyć podobna do Polskiej, więc idzie się przyzwyczaić, polecam :) Aha ... bardzo smakuje mi jeszcze kuchnia Rosyjska i nasza, Polska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OdDawnaTuJestemNaKafe
Koreańska - bezdyskusyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Litości, przymiotniki piszemy małą literą: kuchnia chińska, włoska, polska, czeska, niemiecka, amerykańska, itd. Zawsze małą literą! Polska języka trudna być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najbardziej lubie kuchnie francuska. We Francji, inaczej niz w Polsce, kazdy region ma zupelnie inna kuchnie, oparta na innych składnikach i zwyczajach, wiec rozmaitość jedzenia jest ogromna. Np. kuchnia Alzacji (francuski region przylegający do Niemiec, Szwajcarii i Luksemburga) składnikami przypomina kuchnie polska, a w Prowansji nie ma nic co by sie kojarzyło z Polska. Najbardziej kocham francuskie sery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tajska i indyjska przede wszystkim, potem mniej więcej po równo dania hiszpańskie, meksykańskie i włoskie. Z francuskiej przede wszystkim dania śródziemnomorskie i kuchnia bretońska... ale w sumie to wszędzie można by się bawić w regionalność, indyjska też jest mocno zróżnicowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uwielbiam kuchnie chińską. Jadłam taką kuchnie w różnych restauracjach a nigdzie mi tak nie smakowało jak w w restauracji www.chinaming.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama nie gotuje kuchni włoskiej bo my jadamy pyszne dania w Siesta Trattoria http://siestatrattoria.pl/ i raczej sama bym sobie takich nie przygotowała. Polecam to miejsce jak ktoś lubi kuchnie włoską i fajny klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja lubię naszą polską i okoliczne: ukraińska, litewska, czeska a żeby długo nie wymieniać to praktycznie kuchnia środkowo-europejska. Chińska też jest fajna ale pojęcie kuchnia chińska jest bardzo ogólne, bo tam występują kuchnie regionalne, mocno zróżnicowane. Najbardziej znane to: kantońska i syczuańska ostra w smaku. Smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moją ogromną pasją jest gotowanie dlatego postanowiłam założyć bloga na Facebooku. Blog ma nam służyć do wymiany przepisami. Zapraszam serdecznie do polubienia strony web.facebook.com/Gotowanie-moja-pasja-1740833252611549/ Zapraszam do zamieszczania postów ze zdjęciami potraw i przepisami. Dodam że kto pierwszy zamieści post otrzyma drogą pocztową nagrodę niespodziankę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem jednak zwolenniczką kuchni regionalnej i staropolskiej. Regularnie w Olsztynie w związku z tym odwiedzam www.krys-stan.com.pl i jest to niebo dla podniebienia. Poza tym zawsze świeżo i pachnąco czystością. Ceny bardzo atrakcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi bardzo smakuje kuchnia ukraińska, choć lepiej powiedzieć: łemkowska :D Miałam okazję jeść ostatnio w Muszynie strakijski lewesz czyli zupę ziemniaczaną - i tak mi posmakowała, że postanowiłam zgłębić resztę regionalnych smaków (teraz testuję haluszki, czyli takie jakby kluseczki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchniajapońska
Ja bardzo lubię kuchnię japońską!Jadam ją zwykle w Sushi Wesoła!Uwielbiam ramen i sushi a w szczególności futomaki z ryba maślaną!hmm palce lizać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AenElle
Ja bardzo lubię sushi! Niedawno spróbowałam po raz pierwszy i zakochałam się od razu. Teraz tak ze dwa razy w miesiącu zamawiam sobie sushi Lubin - https://pizzaportal.pl/lubin/dostawa/sushi/ są tu naprawdę przepyszne restauracje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ostatnio po drodze z pracy do domu wstąpiłam do wspomnianej chińskiej restauracji www.chinaming.pl. W lokalu jest bardzo przyjemnie, pachnie czystością i gotującymi się świeżymi daniami. Bardzo lubię chińszczyznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×