Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jaka waszym zdaniem będzie przyszłość Świata ?

Polecane posty

Gość gość
a Sharp X Dlaczego masz takiego nicka? Co on znaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Sharp
Mój nick znaczy ostry w dosłownym znaczeniu. Albo bystry. Ale żebym był jakiś strasznie mądry. Raczej nie sam z siebie. Chodzi o tą klarowność i wolność którą nieraz czuję w związku z tym jak przefiltrowuję informacje. A czytam wszystko mimo że to często nielekkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Sharp
Ale Tobie pewnie chodzi o ten przedrostek "a".Cóż ktoś tu na kafeterii ma nick "Sharp" i kafeteria nie przyjmowała takiego podpisu,więc pomyślałem o ww.dopisku.Gdyby nick zaczynał się na samogłoskę to zamiast "a" byłoby "an".Chyba że nie miałoby to sensu.Bo jak w google wpiszesz "a sharp", "a-sharp" lub "asharp" to jest sens do znalezienia i przełożenia na mój nick. Sharp znaczy bystry, ASharp jest Ziązany z filtrem wyostrzającym (dżwięku).Więc i filtrowanie informacji i wyostrzanie skupienia.Wyklarowywanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Sharp
Poza tym termin "a-sharp" jest bezpośrednio związany z muzyką. A ja lubię sobie przypominać o muzyce, bo ją lubię sam z siebie, nie tylko dlatego że Bóg lubi muzykę. Do tego stopnia że Lucyfer (to imię kiedyś nie było synonimem zła) został tak stworzony że jego jestestwem była muzyka (myślę że można by to przyrównać do opisu stworzenia świata opisanym w Silmarillionie). I był on najbliżej Boga, ale zapragnął zająć jego miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Sharp
A to z kolei przypomina mi o moich upadkach i by do nich nie wracać skoro nawet anioły potrafiły upaść i to nawet taki anioł. Żyć normalnie ale spokojnie że tak powiem. Co do opisu w Silmarillionie to w ogóle tak sobie wyobrażam że siła sprawcza Stwórcy jest też zawarta w dżwięku, w słowach mianowicie. "Niech się stanie światłość". Jak przecztasz wspomniany opis to skumasz o co mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Sharp
W ogóle Tolkiena książki lubię. Tylko zobacz, niby fajny facet a żonę podobno zmusił do zmiany wiary. I nie chodzi że na katolicyzm. Zmuszanie do jakiejkolwiek religii jest złe. A poza tym polecam książkę "Listy starego diabła do młodego", acz ja bym oryginalny tytuł przetłumaczył jako "Listy krętacza" bo diabeł to kłamca i krętacz na każdym kroku. Autorem ww.książki jest C.S.Lewis (ten co napisał Opowieści z Narnii).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Sharp
I tak bym sobie wyobrażał metody które stosuje diabeł jak opisał Lewis w ww. książce, plus to co w Biblii, acz diabeł nie musi już się nikomu ukazywać. Póki co woli jak nikt w niego nie wierzy lub jak wierzą w nie to co trzeba. Więc póki co działa lokalnie. A globalnie to Antychryst. Czasem sobie wyobrażam że ten człowiek który nim się stanie odstawi przedstawienie że przyleciał do nas kosmita albo podróżnik w czasie by nas oświecić swoimi mądrościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Sharp
Wystarczy poczytać to co jest w biurach patentowych. Nadaje się to na scenariusz filmu. Bo Antychryst nie będzie nikim odpychającym. Inaczej nikt by go nie przyjął. Co do patentów i wstrzymywanych technologii, to czasem się zastanawiam jak by to było gdyby Bóg nie pomieszał języków. I choć wiem że autor tematu nie pytał co by było gdyby, to jest napisane że gdyby nie pomieszanie, to dla ludzi nic nie byłoby niemożliwe co by chcieli uczynić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Sharp
Tak napisano w księdzeRodzaju11,5-9. Nie myślcie że mam wykutąBiblię na pamięć.Mam program na kompie z yszukiwarką słów i wersetów. I WieżaBabel to byłaby błahostka zwłaszcza że dziś mamy niesamowite drapacze chmur.Dlatego lubię filmy sf bo byśmy mieli science fiction w realu. Ale w życiu nie tylko o to chodzi. Inaczej technikę mieliby już w średniowieczu. Chodzi o to jak kto żyje niezależnie od tego jak jest na świecie.Ale kto by tam słuchał 30latka, taki nie wie co to młodzi chcą bo nigdy nie był młody ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Sharp
A tu macie sensowne scenariusz po wyborach w USA co częściowo można ekstrapolować na najbliższe 16lat. Gdyby wygrała Clinton (http://wgospodarce.pl/opinie/30463-wybory-w-usa-10-mozliwych-scenariuszy-w-przypadku-zwyciestwa-hillary-clinton) lub gdy wygra Trump (http://wgospodarce.pl/opinie/30394-dziesiec-scenariuszy-w-przypadku-wygranej-donalda-trumpa). Pod pewnymi względami Clinton jest gorsza bo łatwiej z nią o wojnę. Acz mniejsze zło to nadal zło. Ja bym nie głosował gdybym był Amerykaninem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Sharp
Tu (http://potop-exodus.w.interiowo.pl/index.html) macie stronę o nauce kontra Biblia. Potem podrzucę link(i) o spełnionych (np. w części o Czwartym Królestwie) i oczekujących na spełnienie proroctw (np. w części o Czwartym Królestwie, bo nie wszystko się jeszcze wypełniło ad tego królestwa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Sharp
Ja tylko dodam że dla Clinton śpiewają gwiazdy muzyki bo popularność ma niestety dużą wagę. A to słowa i czyny powinny mieć. A odnośnik do YouTube poglądam plus klipy powiązane więc potem się wypowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Sharp
I jeszcze jedno o USA. Tak naprawdę, to Wiceprezydent będzie więcej rządził niż Trump, bodobmie jak to było z Bushem Juniorem (http://wiadomosci.wp.pl/martykul.html?kat=1356&wid=18577540) a co z tego będzie to zobaczymy bo nowy Wiceprezydent ma zbieżne poglądy z Republikanami ale i w części z Clinton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a Sharp
Ostatni mój link wklejcie w pole adresu i usuńcie spację bo jest uszkodzony przez kafeterię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w przyszłym roku będzie wielka 100 rocznica wielkiej rewolucji październikowej i znowu nam się oberwie . Oby tylko nas nie chcieli zaliczyć do swej republiki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam kilka kanalow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×