Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gość Obłoki Magellana
Syska, ja na 100% będę chciała ZZO. Zobaczymy, czy się uda, bo trzeba zdążyć do szpitala w odpowiednim czasie, żeby nie dopuścić do zbyt dużego rozwarcia - na sam okres parcia ZZO musi już zostać wygaszone. W ogóle chętnie skorzystam ze wszystkich wspomagaczy - jeśli ktoś mi zaproponuje gaz rozweselający, to też nie odmówię ;) Gościu, myślę, że warto na wszelki wypadek udać się do szpitala, może nawet zrobić kontrolne USG? Grunt, żeby się upewnić. Dzisiaj przyszła do mnie paczka z zamówionymi pieluszkami, kocykami i innymi drobnymi rzeczami. Niby nic, a jednak cieszy :) Czy Was też męczą tak codzienne czynności? Ja od wycieczki do sklepu mam już zadyszkę. Posegregowałam dziś dokumenty w szufladach i padam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora1987
Gosciu dla pewnosci zawsze lepiej skontrolowac. ja mam podobne dolegliwosci juz od jakiegos czasu.. Niestety im dalej w las tym wiecej takich przyjemnosci :/ mi na ostatnim usg powiedzial. ze dziecko jest juz mega nisko. PrZez to mam problem z koscia ogonowa, wszystko ok poki chodze, jak usiade to nie moge wstac... Krzyze tez dokuczaja i generalnie, niech juz bedzie lipiec! Ja jestem w 35 tyg. Kurde mi sie pokrzanilo, ze wczoraj byl poniedzialek :o daj znac Justyna! co do znieczulenia, powiem tak rodzilam bez i nigdy juz sobie tego nie zrobie!!!!! prawda jest, ze kazdy porod inny, ale ja piernicze tak cierpiec, jak moge to sobie pomoge! :) Gdybym nie miala mozliwosci brania znieczulenia to poszlabym na cesarke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczoraj i dzisiaj przelezalam cały dzień i ból miną, zostało tylko napinanie ale tym się nie przejmuje bo mi.od bardzo dawna się napina. Jedyne co czuje to ucisk na szyjkę. Chyba musze po prostu więcej leżeć ;) dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reox
Ja w planie porodu wpisałam, że chcę ZZO. Kora, chyba jesteś z nas najwcześniej do porodu. Właśnie na którejś stronie była tabelka zrobiona przez Nastkę. Tam było wszystko wypisane: kto, kiedy i czego się spodziewa:-) Też już mi zaczyna się robić ciężko, w domu mi strasznie duszno, do toalety wstaje 3x w nocy, kopniaki mały daje ostre, aż brzuch podskakuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z om mam termin na 4 sierpnia, z usg na 20 lipca i czuje mocno po kosciach, ze w lipcu sie rozpakuje. W zasadzie, byle skonczyc 37 tydz i niech wie dzieje, bo juz mam dosyc. Ja po tej ciazy zamykam firme, podziwiam kobiety, ktore maja duzo dzieci... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syska84
A mnie dzisiaj boli brzuch i krzyż boje sie że znoswu sie odzywa nerka.A może to ból od tego ze.mam problemy z wyprurznieniem,macie moze cos na te dolegliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia889
Heej kochane, jak jeszcze nie myślałyscie o szkole rodzenia albo macie ją gdzies daleko to polecam Prenalen, internetowy kurs ciążowy :) miałam taką sytuacje, że sama nie moglam chodzic, bo mialam ciaze zagrozona, wiec dokształcałam sie w domu wlasnie tam, wiec z czystym sumieniem moge polecic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia - dzięki za pomysł, w sumie nie skłaniałam się do zwykłej szkoły więc faktycznie jakis kurs moze nie byc glupi. zwłaszcza, że to moja pierwsza ciąża. Syska - proponuje śliwki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia889
polecam serdecznie, szczególnie mamom w pierwszej ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawdzacie sobie same szyjkę? Ja dzisiaj rano zbadalam i jest mega miękka, opuszek palca wchodzi i jest strasznie wysoko ledwo jej dosiegnełam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Hej :) jestem juz na szczęście w domu, przed chwila wróciłam. Wczoraj miałam kolejne usg i jest znacznie lepiej. Mały przybrał na wadze tak, jak tego oczekiwał lekarz i wypuścił mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
Justyna to cieszę się razem z tobą z dobrych wiadomości wszystkie jesteśmy na ostatniej prostej ja czekam aby do końca lipca wiem że termin mam na 24 sierpnia ale mały jest ułożony już główką do dołu więc może zechce przyjść na świat wcześniej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia2626
Super wieści Justyna :) Ja jestem jakaś zdołowana, w UK fala upałów od kilku dni jest dzień w dzień po 30 stopni.. dzisiaj 32, a ja już sobie miejsca nie mogę znaleźć, tyle rzeczy bym chciała porobić w domu a jak jest tak gorąco to nie mam zupełnie siły i ani tu siedzieć ani leżeć.. nie wiem jak tak będzie dłużej to do sierpnia nie dżwignę tego ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1933
Hej :) Justyna to super ze jesteś juz w domu i z maluszkiem wszystko dobrze :) Ja bylam dzisiaj na wizycie, mały w 32 tygodniu waży już 1930 gram, jest ułożony główka w dół :) ja przytyłam już 13 kg :( co do porodu mój pulmonolog wypisze mi zaświadczenie że w sytuacji przedłużającego sie porodu w 1 fazie lub problemów z oddychaniem będę miała cc ale raczej nastawiam sie na sn. A co u was dziewczyny? :) Jak wam idzie kompletowanie wyprawki? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Justyna, świetne wieści :) Trzymam kciuki, żeby maleństwo ładnie rosło i nie robiło już takich niespodzianek :D Małgosia, wiem, co czujesz - dziś przeszłam się piechotą do galerii handlowej i czułam się, jakbym miała dostać zawału, a zawsze lubiłam upały. Do tego nogi mi spuchły... Ech - uroki trzeciego trymestru wypadającego latem :) Karola, jeśli chodzi o wyprawkę, to właściwie wraz z lipcową wypłatą wszystko skompletuję :) Brakuje mi łóżeczka (kołyskę z fajnym materacykiem już mam w razie czego) i paru dodatkowych mebli do mieszkania. Reszta to same rzeczy nice-to-have w stylu karuzelki na łóżeczko czy bujaczka. Nawet torbę do szpitala mam już właściwie spakowaną, więc czuję się już znacznie spokojniejsza. Wchodzę chyba powoli w stan oczekiwania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reox
Hej dziewczyny! Jak znosicie upały? Ja nie mam na nic siły i ciężko mi się oddycha. Wczoraj wieczorem była u nas burza i trochę oczyściła powietrze, bo tak to straszna duchota. U mnie też mały jest w pozycji główkowej. Torbę do szpitala mam spakowaną, więc trochę jestem spokojniejsza. Zostały mi do kupienia drobiazgi a tak to już wszystko gotowe. W poniedziałek byłam u gin, pobrała mi wymaz z pochwy w kierunku paciorkowca. Po 37 tyg. mam raz na tydzień zgłaszać się na ktg, liczyć ruchy i oczekiwać...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny. Ja też odzew w sierpniu,tak w połowie. Czasami do was zaglądałam ale nie mam czasu się udzielać. Kurcze wy już popakowane a ja ani torby do szpitala,pokoik nie gotowy dla dziecka w ogóle, hehe. Zupełnie inaczej podchodzę do tej ciąży niż za pierwszym razem gdzie wszystko na ostatni guzik było zapięte prawie 3 msc wcześniej. Łóżeczka nawet nie ma kupionego. Ale to nie problem bo jak coś to może spać maluch z nami;) mam tylko pieluchy bo nastawiam się na wielopieluchowanie i ubranka,ale tym razem kupowałam na ciuchach i dostałam od kuzynki to tylko raz wypralam i czekają na drugi raz, a te z metkami na pierwsze pranie. Ja tym razem chce rodzić bez zzo bo jestem po cc i na oksytocyne nie wyrażam zgody więc może jakoś ból zniosę o ile uda się urodzić sn. Pogoda jak pogoda ale czuję się srodnio, co raz mniej sił i jeszcze zaczyna rozchodzić mi się spojenie więc miewam straszne ataki bólu ani siedzieć ani leżeć ani stać nie mogę. Trzymajcie sie i łatwego rozpakowywania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Wróciłam właśnie z kontrolnego USG, jutro wizyta u gina i pomiar szyjki. Mały w 32t2d (z miesiączki) waży 1830g, jest w położeniu główkowym podłużnym. Naczynia i przepływy w normie, łożysko bez cech odwarstwienia i bez ryzyka przodowania - trzyma się ładnie. Oby tak zostało jeszcze przez minimum miesiąc :) reox, muszę przyznać, że upały znoszę całkiem dobrze. Czasami puchną mi trochę stopy i ręce po dłuższych spacerach w pełnym słońcu, ale nie jest to bardzo uciążliwe. Gorzej ze zgagą... Coraz mniej rzeczy mogę jeść :/ gościu, a dlaczego nie zgadzasz się na oksytocynę? Ja jestem kompletnie jeszcze zielona w kwestii przebiegu porodu i środków, które można zaaplikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abisiowa
Cześć Czuje się jak słoń. Wszystko mnie boli brzuch się napina mam dość. .....a gdzie tu sierpień "(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Abisiowa, a przypomnisz mi na kiedy masz termin? Jeszcze miesiąc-dwa, dziewczyny, i będzie po wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgosia2626
Oj dziewczyny ja myślałam ze oszaleje przez ostatnie dni u nas pd zach Anglii było grubo ponad 30 stopni.. wczoraj rekord bo 35.. myślałam że nie wytrzymam.. mąż upolowal Mi wiatrak bo jak nigdy wszędzie były wykupione i całe te dnie w domu spędzałam jak ten wampir do zmroku ani nosa wychylic... Jeszcze czasem biorę jakieś dodatkowe godziny i uczę angielskiego w szkole językowej i wczoraj o 17 miałam lekcje.. a temperatura sięgała 33 stopnie :( czuje się jak wielka kulka co się toczy , bez przerwy chce mi się siku w zasadzie co pójdę to mogłabym się tak wracać i wracać.. wczoraj się wystraszyłam bo miałam pierwszy raz takie silne skurcze.. tak mi się wydaje bo brzuch zrobił sie twardy i napięty bardzo i czułam takie ściskanie w środku co jakis czas i takie uczucie jak klucie czy coś.. nie było to bolesne ale takie dziwne.. Wyprawka się kompletuje dużo rzeczy już jest dziś będzie łóżeczko a ja powoli myślę o pakowaniu torby do szpitala.. sama nie wiem tutaj w UK niby wszyscy po terminie rodzą ale ja z okresu mam 2.08 a z usg 12.08 i nie wiem czemu czuje ze będzie wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abisiowa
Obłoki na 9 sierpnia ale brzuch mam jak do porodu taki wielki jazdy się pyta jeszcze nie urodziła to pewnie na dniach.. a jak mowie ze na sierpień to są komentarze typu ale masz wielki brzuch.. . ...położna mówi ze na jej ok dzidzia będzie duża całą moją 3 ważyła od 3300 do 3500 wiec teraz nie spodziewam się większej wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Mi z kolei w ogóle nie jest ciężko. Tylko źle się zaczynam czuć siedząc bo wtedy kuje mnie w mostku i gorzej mi się oddycha. Brzuszek w niczym mi nie przeszkadza być może dlatego że nie jest jakiś wielki. Przez te przeżycia ze szpitalem nie potrafię juz podejść do wszystkiego z radością i do kompletowania wyprawki. Raczej dominuje u mnie strach przed komplikacjami, wcześniejszym porodem który mi grozi jeśli dzidziuś znów spowolni swoje przybieranie na masie. Poza tym to, czego się napatrzyłam w szpitalu tego juz nie odzobaczę niestety a były tam różne przypadki. Bardzo chciałabym po prostu żeby już byl wrzesień najlepiej. Spotkałam przedostatniego dnia lekarza bardzo młodego który wykluczył u mnie hipotrofie, i bardzo mnie psychicznie podbudowal ale jeśli chodzi o papiery to niestety to juz u mnie widnieje. Bardzo chciałabym aby miał przy porodzie przynajmniej około 3kg. Ja dla dziecka i dla siebie nie mam jeszcze nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem w 36 tyg i dopiero zaczelam, prac, prasowac (nie moge sie wyrobic z niczym, z tydz mi zejdzie... i mam dokupic pare rzeczy jeszcze ale to zamowie przez neta). co do terminu porodu to jak bylam w ciazy z corka, to tez pisalysmy na kafe z dziewczynami i bylo nas 32 (do dzisiaj ze soba piszemy, tylko na fb sie przenioslysmy ale ja nie o tym) i tylko 2 urodzily w terminie, czy to z om czy z usg. Reszta to calkiem loteria. Ja mialam termin an 1 marca, urodzilam 12 lutego. Kolezanka z kolei prawie 42 tyg walczyla. Justyna, wiem, ze latwo sie mowi ale lepiej wiedziec, ze cos jest niz zyc w nieswoadomosci, bedzie wazyl ponad 3 kg ;) ja bylam dzis u lekarza, skonczony 35 tydz, Corcia wazy miedzy 2670-2900 z hakiem, duza jest. Chcialabym, zeby wazyla tak do 3700 ;) Abisiowa, olej komentarze.. chociaz mi nikt nie mowi, to sama czuje sie wielkim, toczacym sloniem. Do tego jest mi juz ciezko, twardnieje mi brzuch ciagle, kazal mi odpoczywac i nospe brac... naodpoczywasz przy 16 miesiecznym dziecku, do tego dom, ogarniecie wszystkiego... no ale takie zycie. byle urodzic i marzy mi sie, zeby byla zdrowa i kolki pozniej nie miala. aa co do dolegliwosci, ja jak posiedze dluzej, to wstac nie moge, tak mi sie kosci chyba rozchodza :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×