Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gość 3Justyna33
Karola jeśli można zapytać dlaczego masz cc?? Czy to przez te ostatnie wydarzenia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1994
Justyna, z powodu astmy. W zaświadczeniu od pulmonologa miałam wpisane ciecie w przypadku przedłużającego sie porodu naturalnego ale ginekolog stwierdził ze to ryzykowne rozwiązanie i lepsza bedzie od razu cesarka dla bezpieczeństwa mnie i dziecka. Bardzo chciałam rodzić naturalnie ale nie chce narażać sie na komplikacje w przypadku nagłego ataku :) a nasze maleństwo waży juz 2600 w 35t4d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Karola no to pięknie przybrało maleństwo na wadze, bardzo prawidłowo jak na ten tydzień :) Na pewno będzie ważyła ponad 3 kg przy porodzie :) szybko Ci ustalił cc , to bedzie chyba Twój 38 tydzień wtedy ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1994
Tak dokladnie 38+3, bo termin mam na 13.08, ale to i tak dobrze bo moje dwie siostry miały wczesniej jedna w 36 druga w 37 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Pytałaś juz o szczegóły czy masz sie szybciej stawić do szpitala, jakie znieczulenie itd..? Pytam z ciekawości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1994
Pytaj o co chcesz :) narazie dostałam skierowanie do szpitala jakby zaczęło sie wcześniej coś dziać. Za tydzień mam przyjechać na ktg do szpitala i wtedy mamy ustalić szczegóły, a za dwa tygodnie ostatnia wizyta. Znieczulenie w kręgosłup i 3 dni w szpitalu jesli wszystko bedzie dobrze :) do szpitala będę musiała przyjechać w dzień cc lub dzień wcześniej zależy o której będę zapisana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Ja tak dopytuje bo idę teraz we wtorek do lekarza i również jest u mnie prawdopodobieństwo cc ale to się wszystko okaże ..eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora1987
hej, jestem po wizycie ;) Cora wazy 3100-3200 kg ;) to ńie wody tylko zwiekszona ilosc sluzu. Gbs ujemny, Rozwarcie na 1 cm, lekarz stwierdzil, ze jeszcze troche sie pobujam, za tydz ktg .co do laktatora to ja mam avent i polecam, o ile nie musi sie sciagac dzien w dzien, bo wtedy tylko elektryczny, zajechac by sie mozna bylo. Ja uzywalam przy nawale (w szpitalu uratowal mi zycie plus tluczona kapusta) i gdy musialam corcie zostawic na dluzej, co sie zdarzalo moze nie mega czesto ale jednak. Wtedy dzien wczesniej odciagalam, nbez wiekszego wysilku. Na pewno nie zaluje zakupu. Teraz sie przyda przy drugim. Justyna , dzis spotkalam kolezanke, ktora miala tydz temu cesarke, czuje sie swietnie, w ogole ńie widac, ze miala operacje... wiec nie martw sie, nawet gdybys musiala przez to przejsc, ale oczywiscie zycze Ci zebys urodzila w taki sposob, jaki najbardziej Tobie odpowiada. Karola, w ktorym szpitalu rodzisz? :) pewnie, ńie ma co ryzykowac, ja tto po tym spotkaniu dzisiejszym troche zaczynam sie zastanawiac, czy aby na pewno dobrze zrobilam decydujac sie na naturalny.. jeszcze mi dzis polozna mowi, ze ze znieczuleniem rozńie bywa, bo czasem nie ma anestezjologa na posterunku, no s**t!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1994
Kora, w Nowym Sączu w Medikorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Jeszcze się nie rozsypuje ale już po woli organizm daje mi znać że już nie długo,mój już w pracy powiedział że jak dostanie telefon ode mnie to będzie musiał jechać więc jest na czuju ;-) Ja to czekać tym razem będę bym znów bez czynnie nie siedzieć na patologi ciąży, bedzie mnie wyginać to pojadę ;-) Miłego dnia Kochane :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyna92
Dzięki za odpowiedzi odnośnie laktatora ;) chyba skuszę się na ten z Aventu. Na elektryczny trochę szkoduję kasy, bo nie wiem czy będzie mi tak naprawdę potrzebny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
Witam dziewczyny pisałam kilka razy ale nie dodawała mi postów. Po wizycie u gin jak mały się nie obróci to będę miała CC Ale mi też jest już bardzo ciężko. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Reox, w sumie masz rację, poczekam z tym nebulizatorem... Nie ma też sensu obkupywać się na zapas na każdą możliwą okazję... Kuka, ja zdecydowałam się na rudy wózek Anex Sport 2w1: http://www.dudekdladzieci.pl/pl/p/ANEX-SPORT-nowoczesny-i-ultralekki-wozek-pakiet/891 + do tego fotelik Maxi Cosi Cabriofix, łóżeczko i materacyk Vyssa Somnat z IKEA i kołyskę Bellamy (będzie przy naszym łóżku, bo łóżeczko nie zmieści nam się do sypialni i musi stać w pokoju dziennym). Na wyjście ze szpitala założę chyba pajaca z body pod spodem i wezmę ze sobą pluszowy kombinezon w razie, gdyby było chłodno. Justyna, ładny wózek :) Trochę czekaliście z wyprawką - bałabym się robić zakupy tak późno, ale super, że Wam się udało i wszystko, co najważniejsze już jest. Co do pidżamy, w szpitalu niestety jest wymóg koszuli (też ich nienawidzę), żeby można ją było "zakasać" szybko to obchodu, badania, etc. Ja mam kilka i w każdej czuję się źle :/ Tak mi się babcinie kojarzą. Na co dzień śpię w szortach i koszulce. Kora, mieszkam w Warszawie, a tutaj niestety zdzierstwo na zdzierstwie, jeśli chodzi o usługi wszelkiej maści - od glazurnika po położną ;) Ach, no i gratki z powodu dużej córy! <3 Ciekawe ile czasu pochodzisz jeszcze z tym rozwarciem :D Ja byłam na USG przedwczoraj - mój synek waży na razie 2390g, więc jest duuuużo mniejszy :) Mama32, współczuję opuchlizny :( Wypróbuj sobie balsam z Bielendy na opuchnięte nogi z serii "Sexy Mama". Mojej szwagierce bardzo pomógł, a inne wyrzuciła do kosza, bo nic nie dawały. Dobrze, że jesteście już w nowym mieszkanku - przynajmniej przyjemnie Ci się wypoczywa :) Skoro brzuch Ci się opuścił, za 2 tygodnie może być już po wszystkim :D Na kiedy masz wyznaczony termin? Julka, suplementy ciążowe zaleca się brać do końca karmienia piersią- tak mówił mi ginekolog. Dziecko po "wykluciu" ciągnie z nas jeszcze więcej niż w czasie życia płodowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Uff, nadrobiłam Was :D Człowiek nie zagląda na Kafe kilka dni, a lektury jest na pół godziny co najmniej :D Rozpakowałam dziś łóżeczko i przewijak, uprasowałam i zapakowałam 4 pajace do szpitala. Torbę mam całą spakowaną - muszę tylko dorzucić ubranka dla małego. Powybierać jeszcze jakieś spodenki i kopertowe body.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
A wiecie, że w szpitalu, w ktorym ja będę rodzic nie muszę mieć na pobyt żadnych ciuszków dla małego ani pampersów czy pieluszek. Mogę mieć jeśli sobie tego życzę ale szpital wszystko to zapewnia. Jedynie na wyjście trzeba własne ciuszki. Mam pytanie czy macie tez takie obfite upławy że plamią bieliznę i trzeba używać wkładek higienicznych???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reox
To sporo Was będzie miało cesarki. Justyna, a Ty z jakiego powodu? Ja pierwszą miałam cc, teraz mogę wybierać i zdecydowałam, że chcę spróbować sn. Pierwszą cesarkę niby dobrze zniosłam, dobrze się później czułam, ale dziećmi opiekowałam się dopiero na drugi dzień, pokarm tez przyszedł później, dopiero w 3 dobie...Leżały ze mną na sali dziewczyny po porodach naturalnych i gdy ja musiałam leżeć plackiem, one śmigały pod prysznic i opiekowały się dziećmi. Wiadomo, że różnie bywa poród sn porodowi nierówny, ale raczej statystycznie szybciej się wraca do siebie po porodzie normalnym niż po cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna, ja od jakiś 2 tygodni mam zdecydowanie więcej upławów niż dotychczas. Właście bez wkładek się nie obejdzie... Obłoki Magellana, czyli wszystko gotowe już na przyjście maleństwa...Ja też już mam torbę spakowaną, czekam jedynie na dostawę wózka, w przyszłym tygodniu powinien do mnie dotrzeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Reox o tym mi wspominał jeszcze w szpitalu, hipotrofia jest częstym wskazaniem do cc bo występuje niewydolność oddechowa, no nie znam się na tym w każdym bądz razie po szpitalu się dużo poprawiło, jednak do porodu jeszcze trochę jest, ale gdyby takie objawy znowu wystąpiły będzie chciał rozwiązać ciążę wcześniej...Dlatego właśnie pytałam Karoli 1994 o cc bo miała podobny przypadek do mojego i myslałam ze to własnie dlatego ją wysyła lekarz na cc. Jestem dobrej myśli, co ma być to będzie. Byle by był zdrowy, nic mi więcej nie potrzeba do szczęscia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Reox, czyli Wy też już właściwie tylko czekacie :) Justyna, ja upławów nie mam w ogóle, wręcz przeciwnie - mam do tego stopnia sucho, że muszę się smarować olejkiem migdałowym (sugestia położnej - podobno uelastycznia krocze przed porodem), bo w przeciwnym razie podrażniają mi się okolice intymne. Przed ciążą nigdy nie doświadczyłam aż takiej suchości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
Dziewczyny ja mam takie obfite upławy od dwóch tygodni ale termin mam na 24 sierpnia to jeszcze sporo czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama32
Obłoki Magellana w jakim szpitalu bedziesz rodzić bo ja myślę o Inflanckiej rodzilam tam 5 lat temu Lenke a na Madalińskiego prawie 14 lat temu najstarsza córkę.Ja z ostatniego USG mam termin na 29-07 a kiedy mój wielkolud bedzie chciał wyjść to się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Mama32 a ten termin z USG to jest na odstawie wielkości dzidziusia czy poszczególnych części jesgo ciałka? Pytam, bo ja na podstawie wielkości główki mam z boku na zdjęciu z USG napisane nawet 28 lipca, ale już inne pomiary wskazują na sierpien... mamy...z doswiadczeń waszych jak to jest z tym porodem? Rodzi się w terminie czy nie? pomiary USG mają jakieś wysokie prawdopodobienstwo? czy prawdą jest że dziewczynki rodzą się przed terminem a chłopcy bywają "przenoszeni"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora1987
hej, mi lekarz powiedzial, ze termin z usg bierze sie pod uwage ten tylko do 12 tyg ciazy, pozniej to juz nie- kazde dziecko rosnie indywidualnie. Tyna, pewnie mi tez bylo szkoda kasy na elektryczny, dlatego kupilam manuala. Nie wiemy, jak bedzie, zycie pokaze i w razie w sie dokupi, bo recznym machac dzien w dzien to ja dziekuje ;) co do obfotosci sluzu, ja tez mam wiecej i uzywam wkladek.. Obloki, to rzeczywiscie ladna roznica, ale wiesz co?nawet gdybym miala tyle zaplacic, to bym sie decydowala. Fajny wozek, ogolnie teraz te wozki to bajeranckie sa ;) Dziwna ta suchosc, no ale to lekarz Cie bada wiec pewnie taka Twoja uroda. Karola- medikor ma fajne opinie :) ja rodze w limanowej, bo moj lekarz tam pracuje. Justyna, ja tez nie musze miec. wszpitalu swoich ciuszkow, moge ale nie musze i biore tylko na wyjscie. Polozna odradzila mi dawanie swoich, bo gina.. i potem doszukac sie nie mozna. Ja dzis prasowalam, Kurde postalam pol godz przy zelazki i myslalam, ze sie wykoncze..Pocieszam sie, ze zaczelam 39 tydz wiec juz naprawde to juz, jakos niemiesci mi sie w glowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
39 tydzień to juz na prawdę w każdej chwili możesz urodzić. Ja w tych ostatnich tygodniach w ogóle chyba oka nie zmrużę. Juz teraz jak mnie cos ta zakuje przy schylaniu to się zastanawiam czy to może się zaczyna a jak widzę większe uplawy to boje się ze to wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Z tymi pomiarami z późniejszych USG jest dokładanie tk, jak kora mówi. One wskazują tylko miejsce w siatce centylowej, jeśli chodzi do wymiary, i równają je do średniej. Mi wychodziła z wymiarów kilka dni temu data 21 sierpnia, a termin porodu z pierwszego USG przed 12tc to13 sierpnia i tego podobno mam się trzymać. Mama32, ja będę ostatecznie rodzić na Solcu - spodobała mi się ciepła i kameralna atmosfera tego szpitala. Moja szwagierka rodziła na Madalińskiego - ładny, nowiutki szpital, świetne warunki, ale jakoś ogólna postawa personelu, kiedy ją odwiedzałam, nie przypadła mi do gustu. Ona sama jest zadowolona. Z kolei moja koleżanka z pracy rodziła niedawno (5.07) na Inflanckiej i była zachwycona (Inflancka jest najbliżej mnie), ale z kolei w necie jest bardzo dużo negatywnych opinii... Zdecydowałam się więc na Solec. A co do suchości, pocieszam się, że przynajmniej nie przeoczę wydalenia czopa śluzowego albo wyciekania wód :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama minimo
Hej laski, nie wiem czy pierwsza się nie rozwiąże ;) od jakiejś 16 męczą mnie skurcze. Od 17 mierze i są co 3 min. Trwają minutę. Ale nie bolesne za bardzo. Po 18 wzięłam prysznic i nie wyciszyły się. W sumie teraz co któryś trafia się jak okresowy. Ale mam nadzieję jeszcze że to przepowiadacze ;) czasu na razie nie mierze żeby się nie nakręcać. Może szybciej się wycisza. Dopiero w środę zacznę 36 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abisiowa
Mama połóż się odpocznij.Mnie codziennie boli i łapią mnie skurcze.ale po nocy jak odpocznie juz jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama minimo
Właśnie mam taką nadzieję że po spaniu przejdą. Częściej się nie robią, może więcej pojawia się bolesnych. Ale ciągle czuję że to chyba nie to ;) z chęcią bym poszła spać ale synek urządza sobie ostatnio zabawy przy zasypianiu. Jeszcze z godzina użerania się pewnie by się położył ;( spaliśmy dziś tyle samo godzin,on tryska energia a ja padam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Mama minimo daj znać czy wszystko ok czy to jednak nie poród... ja miałam całą ciąże mały brzuch a teraz od jakiegoś półtora tygodnia widzę jak nagle z dnia na dzien robi się coraz większy. Nie umiem już odróżnić twardnienia brzucha/skurczy od wypinania ciałka dzidziusia... sama nie wiem czy to twardnieje czy synuś się opiera o ścianę macicy... Ja dzis dopiero kupiłam sobie te przebrzydkie koszule do szpitala i wkładki laktacyjne oraz dokupiłam jeszcze majtek. Mam takie siateczkowe z canpola wielorazowe, a teraz dokupiłam jednorazowych...moja torba do szpitala chyba gotowa. Napiszcie dziewczyny jak bedziecie miec chwilę czasu co tam maci w tych torbach/walizkach do porodu przygotowane bo jestem ciekawa czy wszystko co mam jest konieczne lub czy czegos nie mam. I napiszcie czy bierzecie szlafrok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×