Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gość AbisiowaAo
Sierpniowe mama ja daje bebiko dawałam tez enfamil ar na ulewania ale gęste i nie chciał jeść .dziś go wysypalo i coś mi się wydaje ze będzie skaza białkowa i znów będę musiała przejść na bebilon pepTi a to takie niedobre ze pewnie nie będzie chciał jeść :( Ktoś tu pisał na pocieszenie ze z dnia na dzień będzie lepiej hmmm chyba dopiero po roku .ale czas szybko leci. Jak wam dzieci sypia na spacerach bo mój to z 30 min i ryk....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siepniowa mama
Ja też jeszcze krwawię. Fotelik mamy maxi cosi. Kiedy u Was była po porodzie położna? Bo ja jestem 2 tygodnie po porodzie a jeszcze jej u mnie nie było... Jaką witaminę D podajecie? Czy kąpiecie dzieci codziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Abisiowa jak to u Ciebie wygląda z ta skaza ? Bo podejzewam i swojej małej ti samo. Sierpniowy mama ja wyszłam po 6 dniach a za dwa dni przyszła położna ściągnąć mi szwy. Mała śpi na spacerze długo. Karmie ja, od razu wychodzę i wracam po ok. 2-2h 30 min bo je co 3h. My kapiemy mala co drugi-trzeci dzień . Jak będzie trochę starsza będziemy kąpać ja częściej bo póki co to po kapaniu nie chce spać a niby u dzieci powinno być na odwror

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Ja kapie jeden dzień w wanience a drugi dzień obmywam wacikami takimi dużymi ale rytuał ten sam o stałej porze. Witaminę daje juvit d3baby z pompką dwa naciśnięcia dziennie. A miałam takie kapsulki do wyciskania do ust ale przerażało mnie ze kapsułka wypadnie mi z palców do ust. Ja na spacer chodzę ale niedaleko domu odchodzę choc fajnie śpi ale nie idę na dluzej niż 40 min i to tak się krece praktycznie w jednym okręgu i dom mam w zasięgu wzroku. Ale za to często jeździmy na zakupy do marketu a w foteliku to mógłby jeździć caly dzień bo nawet glodny włożony do fotelika zaśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Polecam misia szumisia. Najlepiej z czujnikiem ze gdy dziecko zaczyna mialczec to sie zalacza. Cos okolo 180 zl ale na noc sie przydaje. Na dzien polecam lezaczki bujaczki, takie zeby swiecily, graly i koniecznie z wibracjami. Mozna w spokoju zjesc sniadanie. Kiedys mialam rain forest, teraz mam kick and play, oba z fishera. Kupilam uzywany. Super sprawa. Przy corce wyprobowalam i teraz tez kupilam bo tamten niestety sprzedalam. A na wieczorne histerie u nas zawsze sprawdzala sie i sprawdza nadal suszarka. Wlaczamy oczywiscie nie kierujac na dziecko i ten szum go momentalnie uspokaja i usypia a pozniej bach do lozka i szumis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
A Wy dziewczyny chodźcie ze swoimi dziećmi w miejsca publiczne typu sklepu galerie kościół? Moja mała ma 7 tyg a była tylko raz w kościele no i u lekarzy tak to jeszcze nie wchodzę z nią do sklepów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Na moją niestety nie zawsze działają te szumy. Jak właśnie w szał to jedyne Ci to uspokaja ja jak zawine ja w kocyk i wyjdę z nią na balkon. Ja też codziennie przemywam rano mala wacikam wavikamk ciepła woda- pupa paszki buzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Ja zamiast szumisia klade telefon i na youTube jest biały szum różne rodzaje ale nie na drugo to działa. Ja do sklepu jezdze praktycznie co drugi lub trzeci dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Justyna a ile ma Twój maluch ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 Justyna33
25 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Ja jutro wybieram sie do manufaktury. Mam ochote na cos normalnego do ubrania. Maly ma niespelna 3 tyg. Ale z corka tez tak jezdzilam. Telefon w lozeczku to chyba siedlisko bakterii chociaz zanim kupilismy szumisia tez probowalismy z tel. Polozna u mnie byla 5 dnia po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka76w
Co do fotelika dosłownie tydzień temu kupiliśmy miętowy babysafe york z dodatkowo wentylowanym oparciem i norma isize. Wybierając fotelik trzeba zwracać uwagę czy nie jest za ciężki i czy można go zamontować na wózku to bardzo wygodne nie trzeba wyjmować dziecka tylko cały fotelik. Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora1987
my tez mamy maxi cosi. co do poloznej, ja zglosilam dziecko do przychodni i poloznej dopiero 14 dnia po porodzie i tego dnia przyjechala do mnie. Mi ostatnio starsza corka daje w nocy popalic... a jak juz jada we dwie to jazda bez trzymanki, padam na pysk doslownie. jeszcze Gabi zaczela bardziej narzekac na brzuszek i cholera na rekach albo lulanie w wozki, bo krzyk, ze hej. jednym slowem nie nudze sie. do mam, ktore maja starsze dzieci, kiedy zaczal sie u nich bunt 2 latka, moja corcoa za chwile konczy 19 miesiecy i malydiabelek w nia wstapil.. a do karmienia polecam rogala ;) Justyna ne porownuj przyrostow wagi bo to mega indywidualne, najwazniejsze ze waga przyrasta i uwazam, ze synek pieknie przybral ;) ja tez kapie co 2 dzien, bo to narazie trauma dla niej, do tego stopnia, ze potrafi kupke zrobic do wody :/ przemywam ja wacikami, jak juz ktoras tu pisala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abisiowa
Skaza białkowa na buzię ma takich pełno czerwonych kostek i na klatce piersiowej.jutro idę potwierdzić to dam znać a starszy syn jak miał to miał takie czerwone świecące jak namalowane rumieńce na policzkach. U mnie położna przychodziła juz w ciąży potem była na następny dzień po wyjściu ze szpitala (szpital ja poinformował ) potem prze 3 tyg w piątki przychodziła teraz będzie po 2 tyg i potem po miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dzieci gdy były małe zawsze uspakajaly się przy włączonym odkurzaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Napiszcie czym przemywacie oczka maluszków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora1987
sol fizjologiczna ;) przy kolkach zuzi dzialala suszarka, Zauwazylam, ze gabi uspokaja odkurzacz a np Zuzia sie bala jego dzwieku. Kolezanki cora Z kolei uspokajala sie przy okapie... ;) kazdy sposob dobry. ja mam szumisia - wlaczam dla zasady raczej, Na Zuzie w ogole nie dzialal, Gabi jakby lepiej przy nim spala ;) A do karmienia polecam rogala, jakos tak katwiej i wygodniej przy malym dziecku ;) ja to nawet do szpitala zabralam. A co do wyjsc, ja przez pierwsze 3 miesiace nie bede zabierac cory nigdzie, pediatra juz przy 1 corci mnie uczulal. moze przesadzam ale wole dmuchac na zimno. Za to spacery co dziennie sa, uwielbia wozek i na zewnatrz najlepiej sie spi ;) milego wieczoru mamusie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reox
Dziewczyny,czy wasze maluszki często mają czkawki?Mój synek kilka razy dziennie...Zastanawiam się czy nie jest za lekko ubrany ( w domu ma na sobie tylko pajacyka lub body na dlugi rękaw plus spodenki) może z zimna ma tą czkawkę.Często też kicha..Jak to jest u Was?Jakiej firmy witaminę d podajecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Reox moja mała miała bardzo często czkawki i kichanie, teraz z czasem zdarza się już co raz rzadziej. Czkawka czesto pojawia się po tym jak dziecko uleje. Nie zauważyłaś i siebie takiej zależności ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sowa25
Reox - podziwiam, nie wyobrazam sobie co by bylo, jakbym miala mojego terroryste x2 :D wazyl 3020, nazywa sie Aleksander. Jutro mama wyjezdza, jakos trzeba bedzie zaczac funkcjonowac. Moj maly agent nie chce spac sam-przy piersi zasypia, a jak go tylko odkladam do lozeczka, to sie budzi. Noce spedza z nami w lozku, tylko w taki sposob mozemy troche sie wyspac. Za dnia tez jest ciezko ze spaniem, najczesciej zasypia ze mna przy karmieniu i gdy go odkladam, budzi sie. Nie chcialabym go uczyc spania poza swoim lozeczkiem, ale nie widze innego wyjscia. Siepniowa mama-u mnie polozna byla po 4 dniach od powrotu do domu, jak maz zglosil malego w przychodni i zadzwonilam do niej. Dostalam opieprz ze tak pozno dzwonie, bo ona ma 48h od powrotu do nas przyjsc. Kapiemy codziennie o stalej porze, wit.d dajemy 400j. z kapsulek wyciskanych. Oczy myjemy przegotowana woda, polozna zabronila uzywac soli, bo ma mikrokrysztalki ktore podrazniaja. Moj tez kicha duzo i ponoc to normalne, tak sobie oczyszcza nosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Reox właśnie bardzo często są te czkawki, najgorzej znosi je mój mąż bo mi położna mówiła ze to normalne i tak samo kichanie, zwłąszcza po cesarce tak jest ale mój mąż jak tylko usłyszy że zaczyna się czkawka każe podac pierś i faktycznie po kilku łyczkach przechodzi, tylko nie zawsze mogę mu tak pomóc, bo np jak jest najedzony a ma czkawkę to nie weźmie piersi i musi samo przejść, u nas dziś już była czkawka 3 razy, też tego nie znoszę. Najgorzej denerwuje mnie teściowa jak przyjeżdza i mały ma czkawkę to ta mi każe pampersa przebierac bo to na pewno od mokrego ...tyle jej to razy tłumaczylam ze to normalne ale teraz juz nie mam siły i jednym uchem wpuszczam a drugim wypuszczam..w ogole juz mnie ten natłok gości zaczyna denerwowac..u Was tez tak jest? Do mnie kiedys tesciowa jezdziła raz na dwa miesie a teraz praktycznie codziennie..a z resztą mama to samo i babcie, ciocie, wujostwo....brak słów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pocieszyłyście mnie z tymi czkawkami...myślałam,że to z zimna,tak samo z kichaniem...czuję się tak jak bym pierwszy raz była mamą,moje córy mają już 8 lat,więc mało już pamiętam z ich okresu noworodkowego.... gość malgro-mój mały ba szczęście nie ulewa... Sowa25-u mnie tak samo z synkiem,jak leży mi na piersi czy ramieniu to potrafi długo spać nawet do 2 godz.,jak odłożę to za chwilę się budzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna-oczy przemywamy wodą przegotowaną lub rumiankiem...Ja nie mam dużo gości,rodzinę mamy od nas 200 km,więc codziennie nie mają szans wpadać...A nie możesz im wprost powiedzieć,że męczą cię te częste wizyty i potrzebujesz spokoju?Chyba się nie obrażą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po bebiku bedzie miec z czasem zatwardzenia. Zobaczysz. Lepiej nie oszczedzac tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abisiowa
2 dzieci miałam na bebiku bez problemu a zaczynałam od enfamilu którego nie chciał jeść potem bebilon bolał go brzuszek a bebiku się sprawdziło (nie z oszczędności )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siepniowa mama
Abisiowa - czy przepajasz wodą maluszka? Mi połozna powiedział, że jak się karmi mm to trzeba podawać wodę...U mnie spacery są spokojne, może do 2 godz. wytrzymać w wózku... goścaga83 - też mamy szumisia, korzystamy, jestem zadowolona z niego... gośćmalgo - na razie nie chodzę w żadne miejsca gdzie jest duże skupisko ludzi...Z tego samego powodu co kora... kora1987 - moja szwagierka ma 2 latka i zaczął się u nich właśnie bunt - wszystko na nie. Ona poleca książkę: "Język dwulatka" Tracy Hogg (ta sama autorka co "Język niemowląt"). Justyna - oczy przemywam solą fizjologiczną. Też mnie denerwują ciągłe odwiedziny, nie umiem powiedzieć, że nie życze sobie by przychodzili... Sowa25 - miałam tak samo z dzieckiem jak Ty, ciągle uwieszone na piersi, odłożyć się nie dało, spało tylko tyle co miało cycka w buzi...Przeszłam na mm, bo psychicznie nie dałam rady. Chodziłam cały czas w koszuli nocnej, problem był nawet wyjść do toalety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abisiowa
Sierpniowe mama tak przepajam .za tydz kończy 6 tyg czas na szczepienia. ........i znów stres ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak można dziecka nie myć codziennie tylko jakieś waciki??? Ty mamo też się nie myjesz codziennie? :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×