Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna 33
Parówki i kanapki dla niemowlaka? Jeszcze o tym nie słyszałam. Poza tym po co? Po co dawać dziecku parówki? Cecyssia ja nie widzialam słoiczków z nabiałem, jakiej to firmy? Czemu każdy tak teraz uważa z tym glutenem? Niech ktoś mi wytłumaczy bo ja tego nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Kiedys wprowadzalo sie gluten po 5 miesiacu. Moj zajada kaszke ryzowa ale to bezgl. Parowki to faktycznie brzmi dziwnie ale moje dziecko zebow nie ma. Ale starszych tez parowkami nie karmilam, 7 miesiecy to chyba za wczesnie, przynajmniej w mojej ocenie. Corka po roczku za to kabanosy sokolowa te suche uwielbiala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Ja to za bardzo nie czytałam co kiedy. Stopniowo dawalam córce a to trochę bułki, a to owoce z kaszą. Moja córka je chleb z masłem, nie ma ani jednego ząbka więc żadnych dodatków na kanapkę nie dostaje. Co do parówek to sam syfm, sama bym nie zjadła "pianki" z odpadów, więc myślę, że nie będę dawać córce parówek, chyba że będzie starsza i sama będzie chciała. Lepiej dać szynkę czy coś z jednego kawałka mięsa, a nie odpadów. Ale takie jest tylko moje zdanie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna 33
Poradzcie mi czy dobrze robię. Była u nas ciągle wojna o to mleko. Wkurzylam się i nie latam już z tą butelką tylko daję 3 razy na dobę trochę mleka i już. I ja zadowolona i synek tez. Wypija mleko okolo 6 rano, o 20 wieczorem i w nocy niestety. Inaczej się u nas nie da bo on nie chce w dzień koniec. WiecZorami nawet są cyrki takie, że przelewam do niekapka to mleko i dopiero wypija. W dzien to je tak: kaszka na drugie śniadanie, obiadek, owoce, no i tu mi brakuje tak między 15 a 17 jakiejs przekąski i nie wiem co dac i to różnie ale czasmi właśnie nie je nic bo nie chce mleka, obiadku nie dam drugi raz a kaszke.jak by zjadł to wieczorem mleka.nie zechce no i o tak...doradzcie cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna 33
Czy może mogłabym podać jakiś jogurt np naturalny z owocami czy nie bardzo? Nie chcę wiczoren znów dawać owoców bo to by bylo za dużo skoro je po obiedzie.. albo moze wiecie czy są jakieś jogurty bez cukru? Dajcie znac. Czytałam, że taki niemowlak potrzebuje 3 posiłków mlecznych w ciągu doby, kaszka mleczna tez się w sumie do tego zalicza. Jogurt też byłby mlecznym produktem tylko, że nie znam żadnych ,,porządnych" jogurtów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Justyna od razu mówię, że nie jestem specjalistką od mm, bo karmie piersią, Ale gdzieś się natknęłam, że dziewczyny często dają 3 porcje mleka- rano, w południe i wieczorem, bo dzieci przesypiaja całą noc i w nocy nie piją mm. Mogę polecić Ci kaszke manna bez cukru z bobovity chyba , w takim brązowym opakowaniu (ma 65% w składzie mm) mojej córce bardzo smakuje. Ja daję córce jogurt naturalny z zotta lub bielucha. Z tego co pamiętam to jogurt naturalny z Lidla ma chyba te dobry skład. Poprostu przeczytaj, aby miał miał składzie mleko i żywe kultury bakterii- bez mleka w proszku. Co do przekąsek to ia daje takie kółeczka pszenne, chrupki, chleb z masłem lub bułkę suchą lub z masłem. Myślę, że jakieś samo warzywo np.cukinia lub Marchewka jako przekąska też jest ok. Ja daję też jajko jako przekąskę, chociaż córce jajka za bardzo nie podchodzą. No, ale jak już wyżej pisałam, ja jakoś tak daje na wyczucie, nie czytam za bardzo co kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna 33
Goscmalgo ja właśnie podaję tylko i wyłącznie te kaszki bez cukru z bobovita i bardzo smakują. Wyeliminowalam tez herbatki bo trzeba bylo slodzic wiec podaję tylko wode do picia i chciałabym podac mleko w dzien ale nie.wypije niema opcji. Dzięki za rade, podam jajko i jogurt tez, a dodajesz do jogurtu coś czy tak sam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Justyna, daję sam jogurt. Raz dodałam banana to sama musiałam zjeść bo córka nie chciała. Za to samym zajada się jakby to była czekolada ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Moze jogurcik nestle jogulino czy jakos tak. Do kupienia w ross. Sa po 6 miesiacu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Justyna możesz też spróbować ugotować jakąś kaszę (manna, jaglana) z owocem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
Justyna - Ja tez nie wiem dlaczego tak sie boje wprowadzic gluten ! Jak by to bylo samo zlo ! Serio, ona podaje parowki (tez nie wiem po co ) i chleb z maslem, kawalek ale jednak.....czyli ze mna wszystko ok bo nie planuje wprowadzac takich smakolykow do diety dziecka, przynajmniej nie teraz :D Kurcze, nie pamietam jaka to firma sloiczkow z nabialem :/ tyle roznych przegladalam ,czytalam etykiety,ze nie pamietam :/ Jak bede w Kauflandzie to popatrze . Justyna - ile posilkow w ciagu doby je Twoje dziecko ? Moja corcia od 3 dni ****ardzo malo mleka bo po 60-90 ml.Na noc 120-150 a obiadki,deserki i kaszki zje porzadna porcje, jesli moge tak nazwac ;) 1wszy posilek dopiero zje po godzinie, moze poltorej od obudzenia sie i dzis zjadla jedynie 60 ml.a ostatni posilek byl o 19. Jutro bedziemy wazyc corcie to ciekawe ile przytyla...dodam,ze zke nie wyglada :D Justyna - czytalam,ze mamy podaja jogurt naturalny z owocami,w sumie najlepszy bo zero cukru. Ktore to kaszki bez cukru z Bobovita ? Jak bylam w sklepie porownalam sobie z Bobovita i Nestle i w skladzie wielkiej roznicy nie widze . A jajko kiedy podac dziecku ? W jakiej postaci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
sierpniowa mama - taka mila powtorka z rozrywki :D Dziewczyny, bedac w ciazy, Wasz ginekolog zlecil Wam wizyte kontrolna u denstysty ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Cecysia- mój gin na początku ciąży dał mi kartkę, gdzie było napisane co jest zalecane w kolejnych tygodniach ciąży i była tam wizyta i dentysty. Sam nic o tym później już nie wspominał, ale ja i tak byłam u stomatologa, bo mam hopla na punkcie zdrowych zębów ;-) https://polskikoszyk.pl/bobovita-porcja-zboz-kaszka-mleczna-manna-po-4-miesiacu-210-g.html?gclid=EAIaIQobChMI8cPa8Z3r2QIVhYKyCh2P2glHEAQYASABEgJYF_D_BwE ja mówiłam o tej kaszle. Mojej córce bardzo smakuj****ardziej niż te owocowe z cukrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
Witam :D I kolejne szczepienie mamy za soba :) Corcia jak zobaczyla strzykawke rozplakala sie :/ Zdziwilam sie,ze ropoznala...moje kochanie ❤️ Nastepne mamy w pazdzierniku.Zapytalam sie o memingokoki i mamy przyjsc jak skonczy roczek. Nie wiedzialam,ze szczepienie przeciwko ospie wietrznej jest platne !Myslalam,ze jest konieczne a jednak pomylilam sie. gośćmalgo - od paru tyg.kaszka, ktora pokazalas, lezy u Nas w szafie. Lezy bo zawiera gluten (dopiero po zakupie o tym pomyslalam hehe) .Zapomnialam zapytac sie o glotem pediatry ale mysle aby jutro podac kaszke mleczno-ryzowa i do niej dodac lyzke mamnnej, co mysliscie o tym ? Zapytalam sie o dentyste bo mi zaden gin o tym nie poinformowal ale moze w Holandii jest inaczej a w Polsce poszlam 1wszy raz w 5 mcu.....albo taki gin ;) Dziewczyny,czy ktoras z Was ma konto w ING ? Pytam sie bo od paru dni mam problem z logowaniem sie.Wchodze na ich strone.Nastepnie w "Zaloguj" i .....nic sie nie dzieje, kreci sie jakies koleczko na ekranie :/ :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
Oczywiscie "gluten" a nie "glotem" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Cecysia- myślę, że tak będzie ok. Wydaje mi się, że nietolerancja glutenu nie jest jakiś bardzo powszechna i nie ma się czego obawiać :-) My dziś byliśmy u neonatologa. Córka waży 8300. Pani doktor powiedziała, że lada dzień pojawi się nam dolna jedynka więc czekamy na pierwszy ząbek :-) U nas pogoda paskudna, a tak liczyłam na spacerek wózkiem do lekarza, ale musiełyśmy jechac samochodem. Macie już kreację dla swoich dzieci na święta Wielkanocne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie kobietki ! Tu pazdziernikowa mama , chcemy poleciec lub pojechac samochodem z naszym synkiem na majowke wtedy bedzie mial 7 miesiecy macie dzieciaczki w tym wieku i chcialam zapytac o wasze odczucia czy wyjazd z dzieckoem 7 miesiecznym moze okazac sie totalna klapa? Meczarnia dla niego i dla nas ? Czekam na wasze opinie kochane. Czy Wasze maluszki juz siedza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
pazdziernikowa mama - witaj :D Zalezy czy podroz bedzie b.dluga i gdzie chcecie wyjechac ? Z racji,ze mam 1wsze dziecko to nie mam doswiadczenia zadnego a propos wyjazdow ale uwazam ,ze 7 mcy to juz duze dziecko zeby gdzies wyjechac :D gośćmalgo - dziekuje za odp. :D Musialam sprawdzic czym zajmuje sie neonatolog bo pierwszy raz slyszalam ale juz wiem :D Ile dokladnie corka ma ? Bo moja dzis 6.5 mca i wazy 7450 w ubranku.Wydaje mi sie,ze waga ok :D i 67 cm.dlugosci :) Dodam,ze urodzila sie malutka a teraz rosniew oczach ❤️ U mnie szybko przyszla wiosna i chyba szybko ucieknie bo ochlodzenie idzie i dzis pierwsz raz grzmialo :D Nie ma to jak pierwsza wiosenna burza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
Jeszcze sie o cos zapytam.Otos przez ostatnie lata mielismy fajnych sasiadow.W ogole ich nie bylo slychac z za sciany.Od lioca 2017r.mieszkamy w innym mieszkaniu (wiadomoprzeprowadzka do PL) i zaczynaja sie schody...sasiedzi 😠 Teraz mamy nowych i maja ....bachora....sorry ale to jest bachor.Ciagle piszczy ! Nie mozna mysli skupic.Mysle o przeprowadzce a nie zbyt chce sie wyprowadzac bo mieszkanie jest fajne ,ma swoje mankamenty ale jest ok. I zastanawiam sie czy ze mna jest cos nie tak ? Czy w kazdym mieszkaniu,ktore ma sasiadow tak slychac ? Np.nasz 1 pokoj ma wspolna sciane z lazienka sasiadow i wku**ia mnie jak slysze jak trzaskaja sluchawka od prysznica.Nie potrafia normalnie jej odlozyc....czy ja wydziwiam ???? I nie mam ochoty sluchac wycia Celine Dion :/ chyba trafila Nam sie wielka fanka Celine..... Jak przesadzam to napiszcie bo juz sama nie wiem......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myslimy do wloch autem lub samolotem 2 h do grecji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Gosciu moj 7 miesiecy skonczyl 9 i nie siedzi. Ale starsza corka majac 7 siedziala. Ja na majowke bym nie pojechala chyba. Podroz dluuga, dzieciak sie umeczy a przeciez sie nie wybiega na postoju. Ja jade do chorwacji autem, maly bedzie mial roczek i dwa tyg. Zobaczymy. Kilka razy bylismy i bedziemy jechac noca. I roczniak juz sie zajmie chocby piosenkami z tabletu. Dwojka starszego rodzenstwa bedxie go zabawiala. Jak mozesz to lec samolotem. Lepsze dwie godz darcia niz 15 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak moge leciec samotem ale wiesz... tez obawiam sie w razie placzu osob ktore beda ze mna lecialy... zamawiam zatyczki do uszu ktore sama stosuje ze wzgledu na ciezki lot... bol uszu aby nie odczul zmiany cisienja mam nadzieje ze na niego rowniez zadziala. Ale ok kobietk... lece samotem te 2h dolecielismy ... i pobyt mnie czeka 7 dniowy i czy maluch jesy problemowy jak spi je itd ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy duza roznkca bedzie miedzy dzieckiem 5 miesiecy a 7 jak tk pamietacie :* prosze pomozcie mi ;* nie wiem co robic bede baaaardzo baaardzo wdzieczna !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
Ogladam program o blizniaczkach syjamskich! Abby i Brittany Hensel......sama nie wiem jak bym zareagowala majac dziecko - jedno cialo plus dwie glowy - pewnie kochala bym podwojnie :D ale szoook.....ciekawy dokument. pazdziernikowa mama - ooooo to daleko podroz....ja bym nie zabrala dziecka ale np.moja sis juz tak bo ona i jej maz wszedzie podróżują z dziecmi i sami :P Moja corka jeszcze nie siedzi, nie raczkuje, nie stoi.....ma czas :D Dzis tak duzo gadala,ze szczeka ze smiania bolala mnie ;) gość dziś - nie wiem o co Ci chodzi ...za glupia jestem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora1987
Ja bym sobie darowala i przelozyla na wakacje wyjazd. mozesz sie wiecej umeczyc, niz wypoczniesz. Chociaz wiadomo wszystko zalezy od dziecka. jedno jest bardziej marudne, placzliwe, inne mniej.. ale dla przykladu, ja dzis bylam z corkami u mamy, godzine drogi, torba pakowania, w aucie placz, jednej sie nudzi, drugiej nie wiadomo o co chodzi.. Robie do moge i nic, godzina wycia.. mam dosc jazdy na nastepny miesiac, glowa mi peka do teraz. Nie wyobrazam sobie jazdy z nimi gdziekolwiek narazie ale podkreslam, kazde dziecko inne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abisiowa
Odnośnie glutenu.Słusznie że się obawiać ie. Mój pierwszy syn jak miał 6 mies mieszkaliśmy u teściów. Wychodziły mu ząbki. Teście dawali mu do gryzienia skórkę od chleba ay sobie maSowaładnie dziąsła. Jak protestowali mówili że zawsze się tak dzieciom dawało i nic im nie było. Uwierzyłami sama też mu dawałam. W wieku 9 mies trafił do szpitala z przewlekłych biegunkami.Jeden szpital,drugi,Szczecin,koszalin-biopsja jelita.wynik kosmka jelitowe zanik 0.Wszystko co dostawał do jedzenia wylatywalo z niego.szyjke miał tak cieniutka. .....dr w Koszalinie nam powiedziała że to nietolerancja glutenu i mówiła że prawdopodobnie od zbyt wczesnego wprowadzenia go do diety.w Szczecinie dr stwierdziła obrazu celilakie i mówiła że już do końca życia dieta.to było 18 lat temu.....w sklepach nic nie było bez glut.jeździliśmy 100 km do szczecina gdzie był sklep i mieli w sprzedaży tylko mąkę, biszkopty,i makaron.koszmar nie disc że był bezglutenowey to i bezmleczny.serek tofu to jadł łyżeczka. .....a ja płakałam jak na to patrzyłam.jak skończył 1.5 roku przybierać na wadze dr kazał zobaczyć jak zareaguje na mleko....było ok potem na gluten.....dziś ma 18 lat żadnej diety.i jak mi wtedy dr powiedział gluten po 9 mies tak robiłam z wszystkimi dziećmi. I Olaf owi też tak wprowadzę. A tak poza tym to Oli ma dwie dolne 1.Nie siedzi, nie raczkuje za to ciągle się śmieje. Dziewczyny myślałyscie o antykoncepcji.mnie dr namawia na spirale i się zastanawiam narazie wzięłam recepte na pigułki ale obawiam się kg.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmalgo
Październikowa mama- córka ma 8 miesięcy- nie siedzi i nie razkuje . U mojej córki była duża różnica między 5, a 7 miesiącem. Zaczęłam przekręcać się na brzuch i pełzać, więc o leżeniu np. na kocu nie ma mowy, bo jest ciągła gonitwa za córką. Fakt jak piszą dziewczyny - różne są dzieci. Weź pod uwagę to, że dziecko może dostać np. uczulenia od wody, biegunki itp. Jest to za małe dziecko by to zbagatelizować lub podać coś na własną rękę . Podstawowy pakiet medyczny obejmuje leczenie, ale koszt do chyba 1000€ pokrywacie sami (tak przynajmniej było w Grecji w której byłam 2 lata temu). Nie wiem jaka pogoda jest w kraju do którego się wybieracie, ale ja byłam w sierpniu na Krecie i temperatura dochodziła do 50 stopni więc to na pewno nie miejsce dla takiego malucha. W Polsce nie zalecają wychodzenia z takim dzieckiem już ok 30 stopni, więc wychodzi na to że połowę pobytu należałoby spędzić w pokoju, bo jest za gorąco, dziecko ma drzemkę itp. Ja bym sobie darowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga83
Ja bylam c corcia gdy miala 4 miesiace w gorach. Byl wrzesien. I tak, zeby cos zwiedxic to pieluchy trzeba bylo w wozku zmieniac, karmilam na szlaku, ale i tak bylo to dla niej meczace. Wrocila z katarem bo jednak pogody juz letnie nie byly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×