Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ARAHJA12345

czy to normalne? chodzi o cv.

Polecane posty

Gość ARAHJA12345

Obecnie szukam pracy i znalazłam pewną ofertę. Zaniosłam normalne cv i wszystko okej. Natomiast kierowniczka tego sklepu poprosiła mnie o nowe cv, mianowicie z danymi z dowodu osobistego (pesel, imiona rodziców, numer i seria dowodu, miejsce zameldowania). Czy to normalne? Nigdy się nie spotkałam z takim czymś. Najbliżsi mnie odciągają od zrobienia tego, gdy z nimi rozmawiałam to twierdzą że ów sklep może wziąć na mnie kredyt, albo odje**ć coś jeszcze innego. Nie wiem czy mają prawo żądać ode mnie owych informacji i danych. Średnio wiem co robić, chciałabym zacząć od nowego roku pracę a teraz to... Aaa i ta cała szefowa stwierdziła że wysyłają te dane do głównej siedziby sklepu, nazwy nie będę tutaj podawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takich informacji nie podaje się w cv, może chodzić o kradzież danych celem oszustwa, wyślesz im te dane w cv a ona pozbiera od wielu kandydatów te dane, zadzwoni do ciebie i innych, że niestety nie dostaliście tej pracy a potem na was zaciągnie różne kredyty itp. Dopiero przy spisywaniu umowy, jak już ci zaproponują pracę, to w kadrach proszą o bardziej szczegółowe dane, potrzebne do akt, do US i Zusu itp. Dane osobowe jak pesel imiona rodziców seria i numer dowodu do dane wrażliwe i lepiej żeby nie wyciekały, obowiązuje ochron tych danych. Nie podaje się ich pierwszej lepszej kierowniczce sklepu, która może zrobić z nich nielegalny użytek. Coś mi śmierdzi ta oferta pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARAHJA12345
Z tym, że ogłoszenie jest zawieszone na sklepie w centrum miasta i tak legalnie na widoku by robili w konia ludzi? Sama nie wiem co o Tym myśleć. Ta kierowniczka podobno chce mnie zatrudnić odrazu z tym, że mam sobie wyrobić książeczke sanitarno-epidemiologiczną i przynieść CV z tymi danymi. Nie wiem czy jej zaufać czy nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi skanowali dowód jak byłam na okresie próbnym w pracy na magazynie. Ale i tak potem stamtąd zwialam bo taki syf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×