Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszła mamusia

Wrześniówki 2017

Polecane posty

Nieno ja dostałam rozpiske od położnej i wcale tak dużo tego nie ma m niej.później może napiszę co mam.dokładnie.a dla noworodka to tylko body i pieluszki tetrowe i cos tam jeszcze mam zabrać.leków to nie biorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podkładów poporodowych zużyłam w szpitalu 3 paczki z belli nie pamiętam ile tam było sztuk a później używałam cienkich pofpasek ze skrzydełkami tylko tych na noc długich. Podkłady na łóżko zużyłam chyba 3 kupiłam takie do przewijania dla dziecka. Ostatnio w biedronce były 10 sztuk za 10 zł nie wiem czy jeszcze są. Majteczki miałam siateczkowe wielorazowe nosiłam je przez cały czas pobytu w szpitalu nie wietrzyłam jakoś specjalnie krocza bez ,przewiew był:) majtki dostaniesz w aptece a nawet w niektórych sklepach tych dziecięcych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To weź M one są takie małe i się rozciągają. Czy ja wiem czy te wkładki wielorazowe się opłacają. Czasem trzeba i ze trzy komplety wymienić w ciągu dnia. To byś kilka tych kompletów musiała kupić i co chwile prać a przy noworodku zbytnio czasu nie ma. Ja kupowałam w tesco za nie całe 7 zł 30 sztuk. I często były też w promocji. Na początku szło więcej przy nawale pokarmu a później tak z dwa komplety na dzień. I jak dłuższa przerwa w karmieniu bo gdzieś trzeba było pojechać na parę godzin to więcej szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak jest z tymi rozstepami? Kiedy się pojawiają i to prawda że mogą wyjść po porodzie? Tak gdzieś wyczytałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja właśnie kompletuję swoj koszyk na stronie apteki Gemini, więc mogę Wam napisać co tam wrzuciłam. Niektóre rzeczy kupuję od razu z dwóch firm, żeby uniknąć sytuacji że coś mi nie podpasowało a mam tego 3 opakowania zapasu ;) - podkłady poporodowe Bella/ podkłady Canpol - podkłady higieniczne (na łóżko) 5szt - wkładki laktacyjne Bella mama/ Canpol - Maltan (maść na popękane sutki, poleciła położna na szkole rodzenia i ma świetne opinie w internecie) - majtki siateczkowe Akuku/ Canpol - Prenatal Femaltiker 12 saszetek (na laktacje, profilaktycznie) - Bepanthen Baby (na odparzenia dla dziecka) - Water Wipes, 5 opakowań (chusteczki nawilżane dla dziecka, 100% naturalne, bez chemii) - Canpol, 4 pojemniki do przechowywania pokarmu (tak już na przyszłość biorę ;)) - Akuku, szczotka z naturalnego włosia dla dziecka - Tantum Rosa, 10 saszetek (do rozpuszczenia w butelce wody, do płukania krocza po porodzie, dużo osób poleca tą metodę) Łącznie wyszło mi 205 zł, więc nie jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzidziulkowo
Ja dzisiaj w szkole rodzenia będę miała o fizjologii porodu i połogu z położną wiec tez się dowiem może co dokładnie zabrać do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ela jak sie skonczyla afera u chinczyka? A czy te tamtum rosa sa dobre?jaki ma byc efekt? ja wlasnie od swojej poloznej slyszalam ze on wysusza i nie jest taki super..a na necie sa mieszane uczucia... i nie wiem co zrobic przemywac sie tym czy nie..,pewnie wyjdzie w praniuu Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela, ja też się zastanawiałam czy kupować, ale na razie plan mam taki, żeby po prostu mieć profilaktycznie kilka saszetek do szpitala żeby się tym opłukać po każdym skorzystaniu z toalety. W domu będzie można normalnie się podmyć, ale w szpitalu pewnie trudniej po każdej wizycie tak dbać o higienę, a ten sposób jest po prostu wygodny. Wiadomo, że stężenie zrobię bardzo delikatne. Ale skonsultuję to jeszcze ze swoim ginekologiem, żeby mieć pewność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny jak rodzicie ze znieczuleniem czy bez? I w jakiej pozycji najlepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodziłam dwa razy i jeden poród ze znieczuleniem a drugi ze znieczuleniem i szczerze polecam znieczulenie . Co do tamtum rosa to bardziej polecam zwykły rumianek , po pierwszym porodzie tak robiłam bo byłam nacinana po drugim miała tylko jeden szew i nic nie stosowałam podmywałam sie sama woda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I nas do pewnego momentu rozwarcia szyjki można zdecydować się na znieczulenie.zreszta pewnie bedzie to trzebs zawrzec w planie porodu.ale chyba jednak wezmę.widzę nie wiem jak...chyba na lezaco tak bo normalnie wpół siedząco.ela zal mam się zrobiło tych chinczykow bardzo dalismy spokoj bo widać że sa pod jakimś guru zwróciliśmy uwagę przeoraszali już dalej nic nie zrobiliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do znieczulenia to nie wiem... do 7cm rozwarcia mozna podjac decyzje. Mysle ze pewnie sie zdecyduje jednak, bo bede bala sie bolu ;) a co do pozycji to nam na szkole rodzenia mowili ze kazda pozycja w ktorej na dziecko dziala dodatkowo grawitacja sa korzystniejsze bo przyspieszaja nieco porod (na stojaco opierajac sie, w kucki itp) - a w pozycji lezacej/pollezacej dziecko porusza sie w dol kanalu rodnego tylko sila skurczy. Ale pewnie dopiero na sali porodiwej wyjdzie jak bedzie nam najwygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co do znieczulenia boję się też tego wkłucia w kręgosłup. a dwa wyczytałam, że to źle jak się nie czuje skurczy, bo można dziecko nie dotlenić, że nie wiadomo kiedy przeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytać to można wiele...u mnie każda znajoma miała prawie i jakoś wszystko dobrze jest.Nie popadajmy w skrajnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do porodu to chocby sjie nie wiem jak sie uczylo jak przec i jak oddychać to jak przyjdzie czas porodu to itak nie będzie wiedzialo się co sie dzieje chtba ze jest sie bardzo opanowana osoba.ja jestem rego zdania.wuadomo wiedza sie przyda alw np. U nas na szkole poloznamówiła ze 80 procent jej lursantek jak przyjdzie co do czego to nie wie nawet jak się oddychać powinno przy porodzie więc nawet już przestała się ma tym skupiać podczas zajęć.ważne żeby brać głębokie oddechy.i żeby nieraz już teraz tak sobie robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ja na tą chwile nie wiem jak sie prze ;/ zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia czy jak dziecko przesypiałoby mi całą noc to i tak muszę wstawać odciągać pokarm, czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie wiem jak się prze.No przecież teraz nie można przec w ciazy hehe ale intuicja podpowie Poza tym przy porodzie nie będziemy sama i po to sa pracownicy szpitala żeby nas kierować.ja to takimi rzeczsmi nie zawracam sobie głowy tymi pokarmami itd bo tyle pytań by mi się nasunęło ze szok...ja liczę naprawdę na swą intuicję.a popyytam na świeżo jak będę wychodzić że szpitala.zresztą położna też będzie przychodzić po porodzie.niedługo będę miała zajęcia o karmieniu to sie może dowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myslicie ze mnie poinstrują nas tam?ja jestem przerazona mam na mysli kiedy odech parcie itp? Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No oczywiscie ze tak :) na sali porodowej z naszego logicznego myslenia pewnie nic nie wyjdzie, bedziemy robic to co bedzie kazala polozna a ona juz bedzie wiedziala jak nas poinstruowac :) teraz warto tylko cwiczyc oddychanie przepona, czyli tak ze przy wdechu unosi sie brzuch a nie klatka piersiowa. To jest akurat wazne bo wtedy lepiej dotlenia sie dziecko- tak nam mowila polozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Maurycego
Będą wszystko mówić nam na bieżąco :)) tego jestem pewna :) ale to jest logiczne:) to jest ich praca:) poza tym na etapie bóli partych naturalna staje się konieczność parcia:) bo jak przychodzi moment kulminacyjny i dziecko jest już prawie na zewnątrz położna mówi, że jeszcze tylko np. trzy parcia i pociecha będzie na świecie wierzcie mi dołożycie wszelkich starań, żeby zakończyć poród :)) też kiedyś rodziłam pierwszy raz:)) też się boję, bo wiem co mnie czeka, ale po tych wszystkich przykrych sytuacjach ... bardziej myślę o synku i jego bezpieczeństwie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzidziulkowo
U mnie polozna mówiła ze nie czuć skurczy i parc ie tez ciężko idziecie przy znieczuleniu bo nie ma się tego odruchu bo nie czuć nic. Ale chyba wtedy trzeba się zmusić kiedy ona mówi żeby przec. Tak sobie to wyobrażam hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Maurycego
Dzidziulkowo ja rodziłam bez znieczulenia:/ więc tych bóli nie dało się nie zauwaźyć :)) ale koleżanka miała znieczulenie i faktycznie nic nie czuła i położna musiała jej mówić, kiedy i jak przeć:) ale dała radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzidziulkowo
Bez znieczulenia to mówiąc brzydko pewnie napier. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzidziulkowo
położna mówi ze bol przy okresie trzeba sobie wyobrazić razy 10!!! Ja mam bóle miesiaczkowe bolesne wiec nie chce nawet sobie wyobrażać jak to boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam takie bóle ze zawsze karetka przyjezdzala bo zjezdzalam dwa razy nawet w szpitalu mnie zatrzymali na obserwacji bo ledwo puls miałam wyczuwalny. Więc dlatego obawiam się porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzidziulkowo
Dziewczyny a macie rozstępy? ?? Ja nie mam jeszcze ale brzuch coraz bardziej napięty jest i może coś wyjść no albo nie. Nie wiem sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeszcxze nie, ale czytalam ze moga po porodzie wyjsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile macie juz kg na plusie dziewczynki ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×