Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dlaczego jest smog? Bo w Polsce bida!

Polecane posty

Gość gość
10.38 Może muszą, bo samym drewnem przynajmniej u mnie nie da się rozpalić, więc wrzucam jakiś papier czy kartony, po rozpaleniu, palę już normalnie, węglem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:41 oni mają pięć węglowe. Palą plastikami, podpaskami, folią i innymi rzeczami. Wszystko co się da spalić, palą. Mają też palnik do rozpalania patykow drewnianych więc postoja z 2 min i już jest rozpalony więc nie rozumiem dlaczego tak pala śmieci. A od sąsiadów też czuć plastikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kilka lat temu przeprowadziłam się z Katowic do Krakowa i od tego czasu nienawidzę zimy! Mówi się że śląsk szaro-bury, same fabryki i kopalnie, ale ten smog tutaj to jakaś masakra! Powietrze można gryść nie nim oddychać. Póki co znalazłam 4 sposoby na ten problem, ciągle szukam kolejnych: -aplikacja kanarek- powiadamia mnie gdy jest zła jakość powietrza -oczywiście maska antysmogowa najwyższej jakości z odpowiednimi filtrami (mimo że mam krzywą przegrodę i ciężko mi się w nich oddycha, nie ruszam się bez niej) -komora hiperbaryczna <3 koleżanka korzystała w Vimedzie w Krk i tam się też udałam, polecam!!! oddychacie sobie 95%tlenem (przypomnienie w powietrzu mamy 21%), pod zwiększonym ciśnieniem, przy okazji zauważyłam że moja rana po oparzeniu się dużo szybciej goiła, w tym sezonie na 100% znów na serię się wybiorę. Jak ktoś się obawia to można skorzystać u nich z konsultacji lekarskiej z kwalifikacją, a na stronie mają wypisane wskazania i przeciwwskazania. Ona ma strasznie dużo zastosowań, bo przede mną przychodziła pani z takim chłopczykiem z autyzmem a po mnie zazwyczaj był pan cierpiący na migreny. Warto! -oczyszczacz powietrza i nawilżacz powietrza- jeśli jak ja nie wyobrażacie sobie nie otwierać przez kilka mcy okien, to koniczność dla Was, zawsze jest tańcza opcja nawilżacza czyli mokre ręczniki na kaloryfer, tylko wtedy tracimy trochę na ogrzewaniu Mam nadzieję że komuś pomogłam, czekam na Wasze sprawdzone sposoby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotaWalcz

Dokładnie - również mieszkam w Krakowie i powietrze, szczególnie zimą i jesienią jest bardzo słabej jakości. Ostatnio nawet postanowiłam zakupić oczyszczacz powietrza, dokładnie model Airdog X5 i jakość powietrza, przynajmniej w moim mieszkaniu jest dobra. Polecam przeczytać: https://airdog.pl/dlaczego-airdog/ ponieważ Airdog ma dużo lepsze systemy filtracji od innych popularnych oczyszczaczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Myślę, że wiele osób w ogóle nie zdaje sobie sprawy z tego, co się dzieje w powietrzu. Moja wiedza o środowisku naturalnym też kończyła się na poziomie biologii w liceum, dlatego panicznie się obawiałam szkolenia z systemu zarządzania środowiskiem. Ale z drugiej strony teraz uważam, że świetne jest to, że można na różnych płaszczyznach dbać o środowisko. Chyba martwiłam się, że będzie to poniekąd powtórka lekcji szkolnych, ale Pan Sławek z firmy Meritum obrał zupełnie inną taktykę nauczania. W genialny sposób zintegrował grupę i nauczył nas pojęć ISO 14001. No i teraz nareszcie wiem, jak dbać o to, co nas otacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie smog mega pod miastem. Chronię się poprzez po prostu noszenie maski. Mam Broyx. Skutecznie mnie chroni. Zalecam takie właśnie taką maskę, aby się fajnie chronić. Wybrałam Broyx ze względu na to że jest wygodna i po prostu też posiada jako chyba jedna z niewielu firm certyfikat CE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×