Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość co mam zrobic z tym fantem

Pracodawca od 22 lutego nie dostarczył do ZUS mojego zwolnienia

Polecane posty

Gość co mam zrobic z tym fantem

Jestem już na końcówce ciąży. Od 23 do 20 grudnia miałam jedno zwolnienie, później od 21 do dziś kolejne. Przed samymi świętami, 23 grudnia, zadzwoniłam do zusu, czy z moim zwolnieniem wszystko okej, bo nie otrzymałam jeszcze pieniędzy. A kobieta do mnie, że nie mają takiego zwolnienia, że ostatnie w mojej kartotece to do 22 października. W ten sam dzień zadzwoniłam do pracodawcy, jak się okazało niby nawalił księgowy, przeprosili i obiecali, że zaraz w pierwszy dzień po świętach (czyli 27 grudnia) to naprawią i wszystko do zusu prześlą. Okej, pomyślałam, zdarza się. Ale już mi się lampka zapaliła, i myślę zaraz po nowym roku przedzwonię do zusu i sprawdzę. I 3 grudnia zadzwoniłam do zusu, i niestety znowu otrzymałam informację, że nic od pracodawcy nie wpłynęło. Od razu zgłosiłam to pracodawcy, już nie byłam tak miła, zarzuciłam im, że przez ich niedopatrzenie mogę zostać bez pieniędzy, bo zus ma 30 dni na wypłatę zasiłku. Szefowa już przybrała inną formę, stwierdziła, że jestem "niegrzeczna" upominając się o swoje itp, ale zapewniła, że wszystko zostało wysłane do zusu pod koniec roku. No i dziś dzwonię znowu do zusu, pytam o zwolnienia, i informacja ta sama - od 22 października nic nie wpłynęło. Jestem wściekła. Nawet już dziś do nich nie dzwoniłam tylko jutro jadę tam osobiście po wyjaśnienia. Co ja mam zrobić w takiej sytuacji? Czy mogę od pracodawcy wyciągnąć jakieś konsekwencje? Bo jeśli chodzi o zus to pracodawcę nie obowiązuje żaden konkretny termin na przesłanie zwolnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×