Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość_komunijny

Komunia św 2017 co na prezent

Polecane posty

Gość gość
moja córka w tym roku miała komunię, zrobiliśmy skromne przyjęcie dla bliskich, nie chciałam wydawać kasy jak na wesele bo to nie o to w tym chodzi, od chrzestnej dostała zaplatarkę do włosów twist secret, sama podpowiedziałam prezent bo córcia marzyła o nim, od chrzestnego medalik, bliscy dali też jakieś tam pieniądze ale w granicach rozsądku, na razie zostały odłożone na koncie oszczędnościowym i kiedyś jak córcia zechce jakiś większy preznet to coś za to kupimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oszczędności - dobrze jest nauczyć dziecko takiego nawyku, niemniej sądzę, że komunia powinna dać dziecku radość w związku z czym wraz z mężem zdecydowaliśmy się na zakup konsoli do gier z Media Expert. Na urodziny dostanie skromniejszy prezent, natomiast nie widzę nic złego w tym, żeby dziecko tak obdarować materialnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletka_Opiłka
Ja postawiłam na nowe kije nordic walking z serii wood od Spokey, bo wiem, że chłopak trenuje, a dobrego sprzętu nigdy za wiele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dawajcie na komunię tylko i wyłącznie pieniądze, dzieci i rodzice będą wiedziały co zrobić z tymi pieniędzmi ,nie kupujcie prezentu bo wyląduje on w kącie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem zwolenniczką pamiątek biżuteryjnych. Dlatego swojej chrześnicy kupiłam łądny zegarek - tradycyjne i ponadczasowe: https://touspolska.pl/pomysl-na-prezent Oczywiście dużo zalezy od rodziców dziecka i tego, jakie mają nastawienie. Na szczęście rodzice mojej chrześniaczki nie byli nastawieni na koperty ;) No i nie wieźli swojego dziecka rols roycem jak neiktórzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem bardziej za dawaniem koperty,gdy idziemy na chrzest ,na wesele czy nawet na urodziny chrześniaka to też zawsze dajemy pieniądze. Zresztą kilka dni temu jak byliśmy na weselu to na zaproszeniu wyraźnie pisało że młodzi proszą o koperty a nie o prezenty:) taki fajny wierszyk był .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jako chrzestna w tym roku kupiłam chrześniakowi rower za ok. 600zł. Taki chciał i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze, że moje dziecko nie stawia żadnych wymagań, nawet odnośnie prezentów :) Wiem, że będzie cieszył się ze wszystkiego co dostanie. Na razie to ja wszystkim się stresuje i na nerwy nervomix control biorę. Jeszcze przede mną sprzątanie, zakupy i gotowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariannessa
Powoli komunie sie koncza, ba chyba juz sie pokonczyly, ale na przyszlosc - to nic zlego, jesli kupi sie dziecku rower czy ciutke lepszy gadzet :) Wazne, zeby szlo za tym duchowe przezycie i swiadomosc chwili :) Ja z mezem wzielam na porzadny rower gorski pozyczke w kredytach chwilowkach i sie tego nie wstydze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Truskawa987, dziękuję za skorzystanie z naszej oferty pożyczki. Na rynku polskim wonga.com udziela pożyczek krótkoterminowych od 50 zł do 1500 zł dla nowych Klientów (koszt pierwszej to 10 zł), ratalnych do 5000 zł dla nowych Klientów oraz 8000 zł dla stałych Klientów. Okres spłaty w przypadku pożyczki krótkoterminowej wynosi od 1 do 60 dni, natomiast w przypadku ratalnej do 18 miesięcy. Koszt pożyczki ratalnej jest ustalany indywidualnie po zbadaniu zdolności kredytowej. Aby wnioskować o pożyczkę należy przygotować: numer konta bankowego, dowód osobisty, adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego (który będzie niezbędny do weryfikacji) i złożyć wniosek online na naszej stronie internetowej www.wonga.pl. Decyzja o udzieleniu pożyczki podejmowana jest m.in. po sprawdzeniu wiarygodności kredytowej potencjalnych Klientów w BIK S.A. i biurach informacji gospodarczej oraz ocenie zdolności kredytowej Klientów. Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* lub skorzystania z chata na https://www.wonga.pl/live_chat?utm_source=kafeteria. W razie pytań jestem do dyspozycji Tomasz | Ekspert wonga.com * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mojego narzeczonego najmłodszy brat miał komunię w sobotę do żadnych pieniędzy mu nie dawałam. Dostał lot do tunelu w Lesznie i nagranie jego gratis. Zrobiłam mu też tort ze słodyczy bo to mały łasuch jest na szczęście gruby nie jest. Ze styropianu wycięłam podstawy tortu, obkleiłam taśmą i kolorowym papierem i na dwustronną taśmę przyczepiłam batony. Obwiązałam wstążką w celofan włożyłam i wyglądało dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mąż jest chrzestnym teraz na komunii więc kupiliśmy młodemu rower górski a do tego mini album komunijny na 4 zdjęcia z limiq.pl Młody strasznie się ucieszył, bardzo lubi sport, a album już stoi u niego w pokoju jako pamiątka ze zdjęciami z komunii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia z Łodzi
Mam pytanie,córka we wrześniu 2018r mając 7 lat idzie do szkoły,czy ktoś z Was mi powie czy komunię będzie miała w II klasie mając 9 lat(rok 2020) czy III klasie mając 10 lat ?? Dziękuje z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moninia998
Dla takiego to już spokojni e gre komputerowa hehe ;p Teraz na topie są star warsy , bo nowa czesc wyszla, to moze gre Star Wars Battlefront II? Na Konsole i Gry mają chyba najniższe cenki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn w 2018 idzie do komuni i z tego co mówi to najbardziej by chciał pieniądze bo marzy mu się ps4 i chciałby sobie na zbierać. Ja akurat należę do śmiesznych ludzi bo nie oczekuje wielkich prezentów bo jest mi wtedy zwyczajnie glupio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dron lub zdalnie sterowana zabawka, którą trzeba samodzielnie złożyć, jest zawsze dobrym pomysłem. Tutaj mają ogromny wybór tego typu rzeczy https://rcmplanet.eu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SylwiaK_82
Wiadomo prezenty dla dziecka będą ważne ale ja stwierdziłam z mężem, że warto zamówić fotografa jak już zjechała się całą rodzina to fajnie żeby mieć jakieś ciekawe zdjęcia. Mieszkamy we Wrocławiu więc tutaj z uwagi na duże miasto jest też wielu fotografów ale najbardziej spodobały nam się zdjęcia Kaweckiego, a że jesteśmy zadowoleni z jego usług to polecamy dalej http://jkawecki.pl/fotografia-komunijna-wroclaw/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaLiskiewicz
Moze jakies fajne duze puzle? albo jakas gre? Kupilam synowi ostatnio gre na misiedwa i nie moze sie od niej oderwac. Robi się tam jakies burgery, ale gra bardzo wciagajaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wam się wydaje, ze prezenty na komunie to taki super pomysł. Dla mnie 99,9 procent prezentów, które dostałam w zyciu są nietrafione. Za pieniądze można kupić dziecku co się chce albo wpłacić na lokatę. Pomysł z Pismem Św zupełnie nie trafiony, mam w domu dwa egzemplarze i kolejne dwa Pisma św dla dzieci. Moja córka ma tablet, telewizor i telefon, złota nie nosi. Bez sensu kupować dziecku to, co już ma albo nietrafiony prezent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pismo Sw nietrafiony prezent? Mam nadzieje ze Twoje dzieci do komunii nie przystepuja. Bo jesli tak to jestes hipokrytką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, ze Pismo Św to nietrafiony pomysł. W moim domu są 4 Pisma Św, po co mi piąte! Może ty nie kupiłaś Pisma Sw. i potrzebna była Komunia, żeby dziecko wiedziało co to jest. U mnie Pisma Św sa od dawna i uważam, ze to nietrafiony prezent! Poza tym rodzice znają najbardziej dziecko i oni najlepiej wiedza, co kupić dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem nie powinno się dawać pieniędzy, a tym bardziej kosztownych prezentów, ale co ja tam wiem... Byłam jedynie gościem na samej komunii, bez imprezy. Dałam dziecku biblię w grubej oprawie. Zapłaciłam na Livro koło 50 zł. Gdybym też szła na imprezę, to pewnie bym podeszła do tego inaczej, bo jednak rodzice ponieśli spore koszty, ale tak to nie widziałam takiej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiecie co Wam powiem?Moj maz jest fofografem, czasem robi tez reportaz komunii i potem ogladam w domu zdjcia i widze ze te dzieci bardzo ciesza sie z prezentów materialnych a nie kasy w kopercie. Pamietajmy ze to jeszcze dzieci. Nie zapomne jaki był szał gdy dziewczynka dostala jakas wypasiuona lalke Barbie :) widac bylo ze to najlepszy prezent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem za prezentami typu rower, hulajnoga, rolki, zestaw jakis ksiazek ( np Ania z Zielonego Wzgórza czy Harry Potter). Mozemy tez dac kase plus jakis mniejszy prezent np jakas rodzinna gre planszową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie, zapraszam na stronę alebutik.pl , swietnym prezentem może okazać sie biżuteria złota. zawsze się sprawdzi a złoto idzie cały czas w góre więc też dobra inwestycja . prosze pytac o rabaty . zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy warto dać dziecku play station? właśnie widze ze na media expert weszła promka zeby oddac starsze wersje ps i dostaje się do 1000zł na nowy sprzet i dodatki np. gry do wydania https://www.mediaexpert.pl/ tam jest wymien stara na nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesoiek323
Ja chrześniakowi zamówiłem na http://bestcena.pl/ tablet w dobrej cenie, mieli go najtaniej z wszystkich sklepów. Szybka wysyłka i dobry kontakt z obsługą. No i maluch bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×