Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Lęk separacyjny u 7 miesięcznego dziecka

Polecane posty

Gość gość

Witam. Wczoraj czytałam tutaj wątek kobiety,która opisywała że jej 7-8 miesięczne dziecko chce cały czas być noszone na rękach i nie może wyjść na chwile z pokoju bo od razu dziecko zaczyna płakać. Nie doczytałam do końca komentarzy bo miałam awarie internetu ale któraś z Pań pisała że to moze być lęk separacyjny. Niestety nie mogę tego wątku dzisiaj znaleźć. Bardzo interesuje mnie jak u Waszych dzieci ten lęk wygląda/wyglądał i jak udało Wam się odzywyczaić dziecko tylko od mamy. Otórz mam podobny problem. Mój 7 miesięczny synek od kilku dni płacze jak tylko wyjde z pokoju chociaż na chwile,cały czas wymusza branie na ręce. Nawet do męża na ręce nie chce iść. Tylko krzyczy "mama","mama" i "mama". Czytałam o tym lęku w internecie i wyszystkie objawy się zgadzają. Ponadto mój synek nie chce od tych kilku dni spać w łóżeczku. Nigdy nie mieliśmy takiego problemu. Syn zasypiał sam w łóżeczku od urodzenia a teraz tylko na rękach zasypia. Budzi się kilkanascie razy w nocy z okrzykiem "mama" i wielkim płaczem. Nie jest chory. Wychodzą mu teraz górne dwójki. Ale myśle że to nie jest przyczyna ząbkowania bo przy wychodzących jedynkach i dolnych dwójkach nie było czegoś takiego. W zasadzie tak dobrze przechodził wychodzenie ząbków że z dnia na dzień je zauważyliśmy nie wiedząc ze w ogóle coś zaczyna się dziac. Doradźcie mi proszę jak przyzwyczaić dziecko do tego ze mama czasami wychodzi i że czasami zostaje z kimś innym. Czy powinnam udać się z tym do lekarza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×