Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

napisz cię jakie macie opłaty za ogrzewanie domu gazem

Polecane posty

Gość gość

Jaki metraż ogrzewanie, czy macie ciepło, czy dom nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co zżera za dużo w tym roku;)?? Gaz to samobójstwo. A ci co twierdza ze 350-400zl za miesiąc to malutko niech wiedza ze pompa ciepla ciągnie 180-200 a węgiel 120:-). Wiem bo robię w tym i smieje sie z gazowców:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zastanawiamy się z mężem czy nie założyć pieca gazowego i dlatego pytam. Jak pytam wśród znajomych to są rozbieżne bardzo informacje. Jedna tylko osoba przyznała że za ostatni miesiąc zapłacili ponad 1000 zł i wiem że rzeczywiscie mają ciepło w domu ok 24 st. Inni twierdzą że płacą 1/3 tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co nikt nie grzeje gazem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ogrzewam mieszkanie, ale to nie ma w ogóle co porównywać do domu, bo jeszcze z boków, od góry i dołu grzeją mi sąsiedzi. I owszem, nie jest jak dla mnie super tanio, za niespełna 70 m2 płacimy co 2 mce 170 zł (cały rok, bo rozkłada się na średnie rachunki), w tym grzanie wody. A ogrzewanie włączamy czasem na 2-3 godziny dziennie, mamy ciepło ale wcale nie grzejemy dużo. Zakładam że w domu to co najmniej 2-3 razy tyle. Fakt, wygoda spora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ogrzewam dom gazem - całkowity koszt gazu za grudzień to 750,00 zł. Ale jestem winny kilka wyjaśnień. Dom podpiwniczony o powierzchni około 140 m2, wybudowany pod koniec lat siedemdziesiątych z pustaka, ocieplony pięć lat temu wełną mineralną fasadową o grubości 5 cm. Zamieszkuje rodzina czteroosobowa z dwojgiem dzieci wieku szkolnym, na zużycie gazu wpływa również gotowanie i ciepła woda do mycia z junkers.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dom 350m - w okresie zimowym 2-2,5 tyś/mc !!!! Pięć lat temu, gdy ostro przymroziło, dostaliśmy do zapłaty 3tyś. Ogrzewanie gazowe, to fanaberia teścia, na szczęście ma też na to pieniądze. Wygoda niesamowita ale koszty duże. Przeanalizujcie panele słoneczne. Moja siostra ma do podgrzewania wody i ogrzewanie podłogowe. Wspomagają się kominkiem z nawiewem i jest super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
80m2 400złmc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
150m2 przyszło teraz za 2msc 1500zl. Nie opłaca się brać gazu tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja też sie wypowiem, dom ok 130 m, obecnie ponoc 400zl/m-c ale pozniej przychodzi wyrownanie wiosna i bedzie doplata, ponoc juz sie zebrala. to teraz tak jest by usrednic, jeszcze ze 2 lata temu byly rachunki za faktyczne zuzycie i na 2 miesiace bylo zima 1200 zl, a nie powiem zeby bylo dobrze cieplo, "nagrzewamy" po kilka godzin dziennie przy mrozach bo dom 3 kondygnacje niestety dobrze sie nie nagrzewa i czesto dogrzewealam sobie w pokoju elektrycznym. gaz to zabojstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko nie rezygnuje z gazu/ bo ja na was zarabiam. Spsiuje stam licznika gazowego.jak kazdy zrezygnuje to zostane bez kasy/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez mamy ok 350m2 i rachunki ok 2 tys na miesiąc, 24 stopnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gaz jest dla bogaczy, reszta przykręca kurki, jedna nawet twierdziła, że jej 17 st wystarcza, i mogłaby mniej, ale kwiatów szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam kompletny hejzel, bo mieszkam w domu ok. 150 metrów powierzchni użytkowej, ale ogrzewam ze 100-120. Jest odziedziczony po dziadkach, przedwojenny, większość okien stara drewniana, czesc nowa pcv, ale niektóre tak wymienione, ze b ciągnie niż jak były stare, dom ma grube mury, ale nieocieplony... Ogrzewam gazem, w pokojach temperatura ok. 17- 18 stopni, a kuchnia na dole prawie nieogrzewana i łazienka, i rachunki przychodzą w przeliczeniu na miesiąc w te najzimniejsze miesiące 1000 zł, czyli cały sezon min 4500 zł, do 6 tys. Raz dostałam rachunek na 3 tys ( za dwa miesiące). nie da się przejść na paliwa stałe, bo nie mam kotłowni, kiedyś w tym domu były takie piece stare, zostały zdemontowane przez moich rodziców i założone ogrzewanie gazowe- kiedyś było tanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogrzewam gazem, dom parterowy, 102 m2, wybudowany prawie 40 lat temu, ocieplone 2 ściany i podłoga[albo sufit w piwnicy]. Koszt ok 190 -220 miesięcznie [płacę prognozowane zużycie. Rozliczenie całkowite w maju każdego roku.} Kocioł dwufunkcyjny, ogrzewanie, gotowanie, ciepła woda. W domu ustawione jest na 18 stopni, jak nam zimno włączamy wyższą. Dodatkowo w salonie mamy kominek, na co dzień rzadko rozpalamy, ale w weekendy prawie zawsze jak jesteśmy w domu - koszt drewna to ok. 400 rocznie. Obecnie palę drewnem zakupionym przed 4 laty, 2-3 kawałki ogrzewają dom do temp. 26 stopni w salonie, do 22 w przedpokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najważniejsze jest to, jak dom jest ocieplony, bo jeden 150m2 ogrzeje za 600zł, a drugi za 400zł. co do samego gazu to nie jest to droga sprawa, można 150m2 ogrzać za 400zł miesięcznie w sezonie, ale po przerzuceniu się na pompę, ten sam dom ogrzewam za 300zł miesięcznie w sezonie grzewczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dom 70 m, rachunek za ostatnie dwa miesiące (listopad i grudzień) 590 zł. Wieczorami palimy w kominku drewnem - trudno by mi było powiedzieć jaki jest koszt tego drewna bo mamy je za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:50 Ogrzewanie gazowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
600 zł za 2 miesiące przy domu 70mkw? wow tyle samo mam przy 2 x większej powierzchni i pompie ciepła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też płacę za ogrzewanie gazowe ok. 600 zł (dokładnie 580 zł) za dwa miesiące zimą - dom też ok. 70 m z piętrem. Nie uważam, że to jest dużo, nie uważam, że to jest mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Około 600zł, 250m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dom 110 m2 wybudowany w 2016 r, średnio 260 zł msc w tym ogrzewanie, gotowanie i grzanie wody na rodzinę 2 plus 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
grudzień-styczeń dom 140 m2 ocieplony z nowymi oknami grzanie,gotowanie-prawie 1600 zł-temp.18/19 st.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9.02 1600 zl za 2 miesiace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dom 160 m2 grzeję we wszystkich pomieszczeniach, temp. 22-24 st. ogrzewanie podłogowe z grudzień 550 zł w tym oczywiście grzanie wody . a ci od pomp ciepła niech nie gadają głupot, że 200 zł /mc. Kolega ma i mówi, że jak policzy prąd to mu wychodzi 700 za miesiąc. Dom również ma 160m2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My na ogrzewaniu teraz dosc fajnie wychodzimy odkad mamy kociol witkowskiego 5ke. Kupilismy go z dofinansowaniem, bo jest eko a grzeje tak, ze naprawde wiele nie trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarikaC
Pompy ciepła może i tanie w eksploatacji są ale trzeba majątek wydać by to zainstalować. W domu nie chcieliśmy takiego rozwiązania własnie z powodu ceny. Nie mamy też węglowych rozwiązań, bo ciężko by było z obsługą. Mąż jeździ w długie trasy a ja niestety nie jestem do końca sprawna i nie dałabym sobie rady z zasypywaniem, czyszczeniem itd. Musimy mieć jak najmniej wymagający obsługi system więc mamy panele na podczerwień. Idealne rozwiązanie. Jak jestem sama to po prostu nie grzeje tam gdzie jest pusto. System Eco Partner idealnie mi pasuje. Łatwy w obsłudze i funkcjonowaniu. Mam ciepło dokładnie tam gdzie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja malo. mam rachunki za gaz co miesiac sciagana taka sama kwota, a raz na pol roku spisuja liczniki I poem albo musze doplacic, albo oddaja jak zapalcilam duzo. w sumie to zawsze po zimie musze xiut doplacic a po lecie oddaja wiec na 0 wychodzi. place o miesiac za gaz CALY NIE SAMO OGRZEWANIE 46 funtow. czyli malutko - 4 godziny pracy. mieszkanie prawie 70 metrow kw, duze okna. budowane 10-15 lat temu. jest cieplo, tylko czasem salon ciut chlodny, jak czasem wieje powyzej 50 km/godzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my zdecydowalismy sie na infrapanele bo sa duzo ekonomiczniejsze i w dodatku grzeja na calej wysokosci mieszkania. Zamawialismy je na https://infrashop.eu/ i przyznaje, ze oferta super. A te z wzorami sa mega :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×