Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KASIA2810

OSZUST KUPUJĄCY MOTOR

Polecane posty

Chcę napisać w formie ostrzeżenia innych przed oszustwem i wyłudzeniem . Które miało miejsce na mojej osobie i myślę ,że pewnie nie tylko, napiszę o nim. Facet napisał do mnie , że chce kupić mój motor do Anglii, podał jak się okazało później fałszywe dane. Otrzymałam maile z rzekomego banku który napisał mi, że zamroził kwotę za motor+ opłatę za transport na koncie kupującego. Tłumacząc iż jest to transakcja międzynarodowa i jest to zabezpieczenie dla dwóch stron. Miałam wpłacić na bitcoin lub moneygram kwotę za transport i otrzymałam od banku informację kiedy nastąpi odbiór motoru plus dane do agenta. Po mojej wpłacie transakcja nie została odmrożona, chociaż miało się tak stać. Ponieważ nie otrzymałam pieniędzy za motor napisałam, że dopóki kwota nie wpłynie musimy przełożyć termin odbioru. Wtedy otrzymałam informację że muszę jeszcze raz zapłacić za transport i zapewnienie, że wtedy cała kwota zostanie mi uregulowana. rzekomy bank oraz osoba ktora okazała się oszustem ERIC HARTFORD pisali, że mamy 2 drogi rozwiązania umowy- albo wpłacam całą kwotę do banku i cała kwota zostaje odblokowana albo zgłaszamy się razem do placówki banku która jest w Londynie i zrywamy umowę. Mężczyzna nie odbierał ode mnie telefonów gdyż twierdził że jest na służbie bo jest mundurowym.,. Był dość autentyczny dlatego nie przeczuwałam , że jest oszustem, np pisał , że jest właśnie w banku i rozmawia z Pamelą Richmond która tłumaczy mu jak to wyjaśnić i rozwiązać zaistniałą sytuacje. Korespondowałam z bankiem, otrzymałam także do nich numer telefonu , wszystko to utwierdzało mnie że jest to kwestia czasu i sytuacja się rozwiąże. Łącznie zostałam oszukana na kwotę 2900zł. Mój znajomy wybrał się do tego banku w Londynie, okazało się , że nie prowadzą takiej korespondencji z klientami. Chciałabym ostrzec wszystkich aby drugi raz się taka podła sytuacja nie wydarzyła Dane ,którymi posługiwały się dani oszuści. Chcę napisać w formie ostrzeżenia innych przed oszustwem i wyłudzeniem . Które miało miejsce na mojej osobie i myślę ,że pewnie nie tylko, napiszę o nim. Facet napisał do mnie , że chce kupić mój motor do Anglii, podał jak się okazało później fałszywe dane. Otrzymałam maile z rzekomego banku który napisał mi, że zamroził kwotę za motor+ opłatę za transport na koncie kupującego. Tłumacząc iż jest to transakcja międzynarodowa i jest to zabezpieczenie dla dwóch stron. Miałam wpłacić na bitcoin lub moneygram kwotę za transport i otrzymałam od banku informację kiedy nastąpi odbiór motoru plus dane do agenta. Po mojej wpłacie transakcja nie została odmrożona, chociaż miało się tak stać. Ponieważ nie otrzymałam pieniędzy za motor napisałam, że dopóki kwota nie wpłynie musimy przełożyć termin odbioru. Wtedy otrzymałam informację że muszę jeszcze raz zapłacić za transport i zapewnienie, że wtedy cała kwota zostanie mi uregulowana. rzekomy bank oraz osoba ktora okazała się oszustem ERIC HARTFORD pisali, że mamy 2 drogi rozwiązania umowy- albo wpłacam całą kwotę do banku i cała kwota zostaje odblokowana albo zgłaszamy się razem do placówki banku która jest w Londynie i zrywamy umowę. Mężczyzna nie odbierał ode mnie telefonów gdyż twierdził że jest na służbie bo jest mundurowym.,. Był dość autentyczny dlatego nie przeczuwałam , że jest oszustem, np pisał , że jest właśnie w banku i rozmawia z Pamelą Richmond która tłumaczy mu jak to wyjasnić i rozwiązać zaistniałą sytuację. Korespondowałam z bankiem, otrzymałam także do nich numer telefonu , wszystko to utwierdzało mnie że jest to kwestia czasu i sytuacja się rozwiąże. Łącznie zostałam oszukana na kwotę 2900zł. Mój znajomy wybrał się do tego banku w Londynie, okazało się , że nie prowadzą takiej korespondencji z klientami. Chciałabym ostrzec wszystkich aby drugi raz sie taka podła sytuacja nie wydarzyła. Dane ,którymi posłużyli się oszuści: ERIC HARTFORD ADDRESS; 27,st JOHN'S HILL BATTERSEA LONDON CODE: SW11 1TT ( jak się okazało adres jednostki wojskowej) PASSPORT NUMBER:455808638, nr tel +44 2033223568 MAIL Z KTÓREGO PISAŁ: e.w.hartford2008@gmail.com maile Dostawałam pod domeną banku : LLOYDS BANK z adresu: lloydsbanking@lloyds-verifypay.com Osoba zajmująca się transakcją to rzekoma: Richmond Pamela numer do banku:+44 2033895549 ( W którym ,który mi wysłał już kiedy wyłudził ode mnie pieniądze włączała się tylko poczta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIŁY 88
Witam miałem 3dni temu taką samą sytuacje tyle że z autem a koleś podał się za Alfreda Hartforda z Angli niestety nie udało mu się kasy nie przelewałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×