Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy zabiorą mi 500 plus ??

Polecane posty

Gość gość

Do października mam przyznane 500 zl na mojego jedynaka. Zamknelam dzialalnosc i od 1 marca zaczynam pracę na cały etat za 1599 zl netto (2200 brutto). Czyli moja sytuacja będzie taka, ze będę miała 1599 zl wypłaty plus 500 zl alimentów od ojca dziecka. Więc zacznę przekraczać próg dochodowy. Ale czy mogą mi zabrać zasilek przyznany na podstawie zarobków sprzed dwóch lat bo teraz niby mi się sytuacja poprawi? Szczerze mówiąc liczyłam, ze jeszcze w tym roku złoże wniosek i dostanę na cały przyszły rok kasę na podstawie zarobków za 2016 (1300 zl straty), nie wiem co to będzie jak mi te pieniądze zabiorą :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co bys zrobila z zyciem gdyby ten idiotyczny rząd nie wymyslil 500+??? poza tym alimentów nie wliczaja do dochodu, tylko zarobki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zabiorą Ci bo Twoja sytuacja materialna się poprawiła (przekraczasz próg) (nie radze tego zatajać, bo będziesz musiała oddać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a dlaczego alimenty się nie wliczają? przecież to jest comiesięczny dochód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba przynieść zaświadczenie o zarobkach z pierwszego pełnego przepracowanego miesiąca i wtedy zostanie wydana nowa decyzja. Jak zataisz, to będziesz musiała oddawać wszystko na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
alimenty też się wliczają , nie gadaj bzudr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zabiora, bo musisz przedstawic sytuacje faktyczna. Widze, kazdyvorze jak moze. Moja znajoma po urodzeniu 2dziecka i po skonczeniu macierzynskiego nie wrocila do pracy, wziela pol roku kuronia a potem wlasnie podala tylko i wylacznie dochod meza i dostala pieniadze rowniez na 1 dziecko, bo liczyla sie sytuacja obecna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś a co bys zrobila z zyciem gdyby ten idiotyczny rząd nie wymyslil 500+??? xxx A dlaczego "idiotyczny"? Wreszcie wiele rodzin stać na to, by dzieci miały wakacyjny wyjazd czy kilka dni ferii poza miejscem zamieszkania. Ludzie złapali oddech :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radca prawny w OPS
Należy poinformować organ przyznający świadczenie wychowawcze o każdej zmianie dochodu, czy to o utracie, czy uzyskaniu. W przepisach jest to jasno sformułowane. Jeśli zataisz dochody, to i tak prędzej czy później dojdzie do ujawnienia tego, a wtedy będziesz miała do zwrotu nienależnie pobrane plus odsetki. A alimenty wliczają się do dochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wiem, ze alimenty się wliczaja bo skladalam ten wniosek. Bez 500+będe musiala ukrocic nieco wydatków pozabudżetowych. Tzn. ze 500 plus szlo głównie na rozrywki dziecka, z działalności nie starczyło na zbyt wiele po zrobieniu wszystkich opłat lokal zus media...i teraz też będzie bez rewelacji w tym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Dnia 23.02.2017 o 08:59, Gość gość napisał:

gość dziś a co bys zrobila z zyciem gdyby ten ...yczny rząd nie wymyslil 500+??? xxx A dlaczego "...yczny"? Wreszcie wiele rodzin stać na to, by dzieci miały wakacyjny wyjazd czy kilka dni ferii poza miejscem zamieszkania. Ludzie złapali oddech 🙂

No widac jaki to oddech - ludzie zamiast kombinowac jakby tu lepszą pracę dostać to kombinują jakby tu mops oszukać że niby tacy biedni wszyscy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiała oddać nienależnie pobrane świadczenie + odsetki. Nie myśl, że ujdzie Ci to płazem bo w Mopsie czasem chcą zarobki sprzed 3 lat, oraz mają kontakt z ZUS-em i prędzej czy później dostaniesz wezwanie do oddania pieniędzy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×