Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Badania krwi moczu bez kolejki w ciąży?

Polecane posty

Gość gość
a co to ciąża to choroba, zapładniają się co rok to prorok a tu wielkie biedne, pokrzywdzone jak przyjdzie stać, to po wuj idziecie do kolejki, róbcie prywatnie bez kolejki, dostajecie 500+ za pieprzenie się to macie pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś wyobraź sobie kretynko że do niektórych punktów pobrań krwi przychodzą zarówno osoby ze skierowaniem na NFZ jak i te bez, które płacą za badania i wszędzie są ludzie i kolejki zacofana idiotko, nie wystarczy kasę wybulić żeby bez kolejki wejść a Ciebie nie dość że nikt nie pieprzy to jeszcze 500+ prędko nie dostaniesz, rozwala mnie myślenie niektórych tępaków co jak widzą kobietę w ciąży w sklepie to od razu "pewnie kupuje z 500+" a nie mają pojęcia jak ten program działa i jakie warunki trzeba spełnić żeby to świadczenie dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chodzę na płatne badanie krwi w ośrodku zdrowia i stoję w kolejce czasami 50 osób tam stoi jedni płacą inni za darmo z NFZ , chodzę też do prywatnej przychodni gdzie ludzie mają abonament z pracy lub płacą za badania i też stoję w kolejce , nie ważne czy płatnie czy nie i tak jest kolejka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam jedno dziecko i nie mam 500+ ale i tak jak widzą mnie z córą w wózku to komentują że mam, no cóż może wiedzą więcej ode mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zal mi bylo ostatnio faceta ktory przepuscil kobiete w ciazy. Ciezko stwierdzic ktory to miesiac ale moze miala blizniaki bo brzuch ogromny, dotal zjebe od calej poczekalni haha a bylo tam z 10 osob i zazadali zeby on byl na koncu az wyszla pielegniarka wyglosila przemowienie i ustawila towarzystwo. Facet wszedl po ciezarnej ale niektorzy mieli piane i myslalam ze go pobija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna karwecka
ja zawsze czekam w kolejce, nawet zdarzyło mi się że dwukrotnie ktoś wepchał się przede mną nie patrzeć że ledwo siedze, niestety takie cham..two w polsce. Dla zainteresowanych którzy tak obrażają kobiety w ciazy które nie chcą stać w kolejce na czczo godzinę - zależy jaki ma się organizm ja raz omdlałam, robi mi się czesto w sklepie gorąco nawet w krótkim rękawie (zwiększony puls w czasie ciazy 2 krotnie) i tez omało nie zendlałam musiałam wybiec ze sklepu, i nie wiem jak wy bedziecie mięli, ale wspólczuje waszym mamom że wam niewytłumaczyły jak może się czuć kobieta w 6 miesiącu ciaży- najwyrażniej ją też tak traktowano i nie wyciagneła wnioskó, albo miała szczeście i nic nie odczuwała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ludzie co z wami! nie chodzi o to, ze ciężarnej ciezko wysiedziec, ale np. w mojej poczekalni w labolatorium jest strasznie duszno, przychodzą zakatarzeni ludzie, kichają, smarkają, kaszlają. Mi nie dość, że duszno, kręci się w głowie, to siedząc godzinę ryzyko zarażenia się choróbskiem w tak ciasnym pomieszczeniu jest naprawdę duże!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie w labo pielęgniarki rano jak otwieraja drzwi ZAWSZE proszą najpier osoby na krzywą, bez względu czy w ciąży, czy nie. Jak na krzywą cukrową, to bez kolejki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W pierwszej ciąży zawsze czekałam, a teraz korzystam z przywileju pierwszeństwa. W tej ciąży czuję się o wiele gorzej i stanie 40min w kolejce mi nie leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja nie rozumiem wpychania się przez ciężarne w miejscach gdzie nie mają ustawowego pierwszeństwa. I piszę to jako matka która trzykrotnie była w zagrożonej ciąży. Jeszcze komentarze że prychają, smarkają... tak, bo człowiek który prycha i smarka (i pewnie siedzi też z gorączką) bez problemu posiedzi kolejne 10, 20, 40 min żeby przepuszczać ciężarne :/ Staruszki o kulach, kobiety z dziećmi, czy wszyscy młodzi ale spieszący się do pracy bo szef nie rozumie że trzeba badania zrobić- oni mogą czekać do wypęku :/ To że ktoś uprzejmy przepuści, to znaczy że wszyscy którzy byli za nim będą mieli przed sobą dodatkową osobę. Też się czułam słabo, zwłaszcza w pierwszej ciąży, trochę postałam i miałam ciemno przed oczami- więc siadałam, gdziekolwiek, nie było krzesełka, to chociaż pod ścianą, bez robienia scen. Bądźmy szczerzy, w Polsce profilaktyka to fikcja, większość ludzi w tej kolejce czuje się naprawdę źle i z tego powodu robi badania, i większość z nich się śpieszy. Kiedy po porodzie, po krwotoku i już bez brzucha robiłam badania krwi, miałam też przepuszczać ciężarne? Bo dla nich to zagrożenie, co z tego że ciężko mi było siedzieć przez szwy, że byłam słaba jak niemowlę, a w domu czekało pod opieką babci dziecko karmione piersią- kobieta ciężarna niech przejdzie przed te wszystkie staruszki, matki, czy młodych "zdrowych" facetów :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja się zastanawiam kto pisze takie komentarze ! Ja za każdym razem wchodzę bez kolejki i uważam że tak powinno być wszędzie. Może i są kobiety które czują się rewelacyjnie w ciąży, ale pomyślcie ze nie wszystkie maja taki przywilej! Czesto sa kobiety ktore maja ciaze zagrożone, kobiety które mdleja, wymiotują! I co maja stac w kolejce ?? Nie rozumiem braku empatii dla ciężarnych i nieodpowiednich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz jest ustawa która to reguluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie tylko na krzywą cukrową biorą ciężarne bez kolejki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barbarisza
Osoby piszące komentarze nie mają kontaktu z rzeczywistością. Obowiązuje ustawa gwarantującą kobietom w ciąży pierwszeństwo na badaniach i w aptekach. Wy łaski nie robicie. Jak nie puszczacie pierwszej ciężarnej łamiecie obowiązujące prawo. Ustawa za życiem z 4.11.2016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ;)więcej życzliwości

Niesamowite,ze te komentarze piszą w większości kobiety;) sama jestem w 9miesiacu ciąży i jak tylko dobrze się czuje to czekam w kolejce.Ale zdarzają się dni i chyba każda która jest mama wie ze naprawdę ciezko wytrzymać. Troche wyrozumiałości i mniej jadu nie tylko w tej kwestii życzę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądźmy dla siebie dobrzy

U mnie w przychodni ciężarne wchodzą bez kolejki i jeszcze nie widziałam, żeby ktoś się o to pokłócił. Ja w ciąży czułam się doskonale i zwyczajnie czekałam w kolejce, ale jak brzuch był już bardzo widoczny to ludzie sami mi kazali wchodzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xxx

Świetne podejście. Zawsze przepuszczałam kobiety w ciazy i matki z dziećmi. Nie widzę problemu w czekaniu minuty dłużej na korytarzu. Teraz jestem w 13 tyg. Ciazy. Nie ma chętnych do przepuszczenia w kolejce . Trzeba prosić żeby ktoś ustapil  bo przecież nikt się nie zlituje nad kobietą w ciazy u której nie widać brzucha ( mocno)A która wymiotuje. Ostatnie badanie krwi skończyło się zarzy****mi schodami;/ czy to jest naprawdę problem żeby komuś ustąpić kolejkę i poczekać chwilkę dłużej? Dla mnie to czysty absurd. Po tamtej akcji informuje że jestem w ciazy i wchodzę bez kolejki. Za jakis czas ja będę przypuszczać znowu kobiety w ciazy i nie będę widziała w tym problemu, jak dotychczas. Pozdrawiam wszystkie wymiotujace:))) 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa

U nas jest kartka że ciężarne i inne osoby wymienione mają pierwszeństwo.

48 minut temu, Gość Xxx napisał:

Teraz jestem w 13 tyg. Ciazy. Nie ma chętnych do przepuszczenia w kolejce . Trzeba prosić żeby ktoś ustapil  bo przecież nikt się nie zlituje nad kobietą w ciazy u której nie widać brzucha ( mocno)A która wymiotuje.

Jeśli ciąży nie widać to nie można oczekiwać, że inni przepuszczą sami z siebie, bo nikt nie ma usg w oczach. Co do wymiotów to jeszcze się nie spotkałam z taką sytuacją ale nie byłoby to dla mnie jakimś problemem żeby taka osobę wpuścić. Zakładając że coś powie bo nie zawsze człowiek bacznie lustruje otoczenie i niekoniecznie widzi że ktoś się gorzej czuje. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×