Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Moje dziecko nie mowi

Polecane posty

Gość gość

Mój syn nie mówi nic. Ma 19msc. Ostatnio dopiero zaczął pokazywać palcem. Ciężko mi się z nim porozumieć bo wydaje mi się ze on wiele nie rozumie co ja mówię do niego. Gdzieś powinnam się udać z nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ma autyzm. Idz do psychologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skąd od razu autyzm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ciągnie smoka? Moje ciągną i tez prawie nic nie mówią, teraz zaczęły naśladować gesty i nucić muzykę tyle ze moje maja 14 mc. Podobno smok opóźnia mowę. Dużo do niego mówisz, lubi sie z toba bawić i naśladować cie? Słyszy? Mi pediatra wmawiała ze chłopcy nie słyszą ale juz ja zmieniłam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przesadzajcie z autyzmem! Ja tez mam ciche dzieci ale to nic jeszcze nie znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naśladuje różne dzwieki jak się bawimy typu udaje że kaszle itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko dużo z nim rozmawiaj, zachęcaj do powtarzania dźwięków i gestów, ogranicz smoka w dzień, puszczaj piosenki dla dzieci i śpiewaj tańcz z nim... Daj mu czas do 2 urodzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Puszczaj mu bajki edukacyjne.Moja córka zaczęła składać zdania właśnie dzięki"mądrym bajką" zaczęła powtarzać a później używać słów dostosowanych do sytuacji :) Jeżeli chcesz podam ci nazwy takich bajek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak tak nic zlego bo nie o wAsze dziecko chodzi. Nie usypiajcie czujnosci matki. Powinna sie udac do psychologa, a nie na kafeterii u matek kretynek szukac poparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak możesz to podaj tytuły tych bajek. Od kiedy, mniej więcej, dzieci sa w stanie sie skupić i oglądać bajki? Do gość 23.49 nikt nie usypia czujności matki! Dzieci przeważnie zaczynaja mowić po 2 urodzinach! Ale w wieku 19 mc powinno mowić juz np mama, tata, daj... tyle ze każde dziecko jest inne i zamiast wmawiać autyzm to powinno sie mamę przekonać do zabaw edukacyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka zaczęła mówić dwa miesiace po drugich urodzinach a wcześniej ani be ani me, byłam zalamans. Teraz ma 2 lata i 8 miesięcy i powtórzy każde słowo, mowi ladnie zdaniami. nie martw się. Jeśli dziecko wszystko rozumie to wszystko jest w porządku. Tylko czytaj mu tak z pół godziny dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko ma 18 miesięcy i też powtarza tylko jakieś sylaby. Neurolog w zeszłym tyg powiedział, że do dwóch lat nie mam przejmować się tym, że nie mówi. Po skończeniu dwóch lat może zacząć i nie potrzebować żadnej pomocy w tym. Moje dziecko nie pokazuje palcem w ogòle i nie reaguje na swoje imię. W pt mam wizytę w poradni psych-pedag. Nie zna też znaczenia żadnych przedmiotów i trochę mnie to wszystko martwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Bąbelkowy świat gupików" , "Dora i przyjaciele" "świnka peppa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zbadaj słuch!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieci zaczynają mówić po drugich urodzinach? Bzdura, normą jest że dzieci zaczynaja mówić w okolicach pierwszych urodzin- nie chodzi o recytowanie "Lokomotywy" ale o pierwsze słowa i wyrazy dźwiękonaśladowcze (ale stosowane adekwatnie i zawsze te same, jak "bzium" na auto). Skoro dziecko autorki nie mówi zupełnie nic to owszem, jest powód nawet nie tyle do niepokoju, ale do upewnienia się że dziecko rozwija się prawidłowo. I bynajmniej nie po to żeby na siłę szukać problemów, tylko żeby pracować z nim na tyle wcześnie żeby po 2-3 latach te róznice nie były istotne i nie odbiły się na funkcjonowaniu dziecka. Na pewno trzeba zbadać słuch, warto iść do psychologa który sprawdzi na ile dziecko się komunikuje i na ile rozumie to co się mówi do niego, i do logopedy który podpowie różne zabawy. Tzn. nie wszystko na raz, można zacząć od psychologa który pokieruje dalej, albo od samego logopedy. A osobiście polecam "Wielką księgę dźwięków", dzieci bardzo fajnie na nią reagują i ćwiczą buzię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko odezwij się, również mam 19 msc syna który nie mówi. Mój syn nie mówi nic, czasem zawoła mama ale tylko wtedy gdy starsze dzieci mnie wołają. Mój co prawda wszystko pokazuje palcem ale nie mówi, mimo że dużo z nim rozmawiam zarówno ja i mąż jak i starsze rodzeństwo, babcie i dziadkowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może nie słyszy? Syn znajomej jest w wieku mojej chrzesniaczki ona już długo mówiła i dużo a on nic zero zbadali mu słuch i młody jest głuchy jak pień nosi aparat słuchowy i dopiero uczy się mówić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo dzieci uczą sie szybciutko. Po co mam mowić skoro pokaże palcem i mama wie o co chodzi. Powinnyście nie reagować na pokazywanie palcem a oczekiwać mówienia. No ale mniejsza o to. Moja siostra cioteczna zaczęła mowić w wieku 4 lat i wszytko z nią w porządku do tej pory, nawet studia skończyła. Każde dziecko mówi i rozwija sie w swoim tempie. DZiecko ma dopiero 19 miesięcy i panikujecie. Gdyby dziecko miało 3 lata i nic nie mówiło to możesz zacząć sie martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardziej niepokojace od tego,ze nie mowi,jest to ze wskazuke palcem i nie reaguje na imie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co jesli dziecko skonczylo 3 lata i mowi w swoim jezyku, niezrozumialym dla doroslych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo jest niemowlakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej przebadać słuch :) tak w razie czego. Moja córcia miała rok czasu a nie mówiła mama ani tata, poszliśmy do audiologa, okazało sie że przez częste katary, bądź jakies infekcje miała tak pozatykane uszy że prawie nic nie slyszała... :) oczywiscie sprawdzic lepiej jest dla swietego spokoju. Jak słuch jest dobry, a dziecko nic nie mówi, to spokojnie, widocznie zacznie sam w swoim tempie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zartuje, dziewczynka skonczyla 3 lata i mowi po swojemu... Rodzice zapisali ja do logopedy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli dziecko skonczylo 3 lata i mowi "po chinsku" wizyta u logopedy jet niezbedna i b. oopozniona. Moze to byc opozniony rozwoj mowy, alalia a nawet autyzm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
01.28 współczuję, teraz się zacznie, jeżdżenie, szukanie diagnozy. Masz się czym martwić, mój syn w tym wieku też się tak zachowywal, obecnie ma 7 lat i autyzm. Jedna rada doświadczonej matki, poradnia poradnią, ale umów się na wizytę do ośrodka gdzie diagnozuja autyzm. Powodzenia i mam ogromną nadzieję, że się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co wy tymi diagnozami przez net?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja autorka. Syn mówi kilka slowek i trochę naśladuje różne dzwieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jedynaczka4
Spokojnie, nie przesadzaj.Na wszystko przyjdzie pora.Miałam podobne obawy.Dziś córka ma dwa, 5 miesięcy i mówi pełnymi zdaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jedynaczka4
Spokojnie, nie przesadzaj.Na wszystko przyjdzie pora.Miałam podobne obawy.Dziś córka ma dwa, 5 miesięcy i mówi pełnymi zdaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala1661
Proszę mi odpowiedzieć - czy dziecko interesuje się innymi dziećmi? -czy wskazuje palcem gdy coś fo zainteresuje? - czy przynosi przedmioty żeby coś pokazać? -czy naśladuje Panią gdy naprzyklad zrobi Pani jakas minke czy będzie ja naśladować? - czy reaguje na imię? -czy przerwie czynność gdy Pani mówi nie wolno Czy pokazuje części ciała na sobie . Na lalce? Proszę mi opisać bardziej jak dziecko chodzi, czy jest wrażliwe na bodźce z zewnątrz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×