Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dodo19i5

Grudnióweczki 2017

Polecane posty

Gość Jadorka
Cześć dziewczyny,dołączam do was :) termin na 12 grudnia,ciagle śpię i bolą mnie piersi to moja pierwsza ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 89
Witaj Jadorka już po wizycie jesteś czy jeszcze przed Tobą . Właśnie wybieram się porobić badania zlecone przez gina oby nie było kolejek hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mononoke_30
@Jadorka witamy. U mnie 13 grudnia i te same objawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) dołączam! To moja 3 ciąża, chłopiec 6 lat, córa 4. I złapałam się na koniec roku! termin na 30.12.2017 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że królują mdłości. U mnie mega zgaga i bolesność piersi, poza tym na razie jest ok. Do gina ide dopiero w 7-8 tygodniu, czyli mam jeszcze troche czasu, z doświadczenia wiem, że nie warto wcześniej. Z synem była w 6 tyg i straszyli mnie pustym jajem płodowym, z córą poszłam w 8 tyg i wszystko było super widać. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez byłam przeziębiona i przez 4 dni mnie trzymało. Leżałam w łóżku i nic więcej, w kółko tylko herbata czosnek imbir. najgorszy był u mnie zatkany nos a ze nie chciałam psikac jakimś otrivinem to chłopak kupił mi takie eukaliptusowe cukierki. Na szczęście obyło się bez wysokiej gorączki wiec nie poszłam do lekarza. Zdrówka dziewczyny :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodowa123
Właśnie nie wiedziałam czy mogę glimbax. A tak mam sucho w gardle. Wszystkiego się boję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodowa123
Magda86m mój termin 31.12. Ty też zaczelas 5 tc teraz? Fajnie topik się rozkręca. Zdałam sobie sprawę że w poprzedniej ciąży też miałam termin na koniec marca a urodzilam 12 kwietnia. Byłam na marcówkach. Z dziewczynami piszemy do dziś często i chcemy spotkać się latem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 89
Witaj Magda86m fajnie że jesteś ja też 3 ciąża i przechodzę ją chyba najgorzej starałam się 3 cykle więc nie tak jeszcze najgorzej oboje dzieci urodziłam rowniusienki tydzień po terminie więc dziewczynki różnie bywa mówią 2 tyg w dwie strony. Piszesz że miałaś cesarkę to pewnie teraz też cię będziesz miała ? Ja rodzilam naturalnie i jeśli nie będzie przeciwskazan teraz też tak będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsze USG jest dopochwowe czy nie koniecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martucha30
Mnie tez mdli,juz nawet zaczyna mna rzucac do wymiotow.Myslalam,ze w tej ciazy mnie to ominie,bo juz 7 tydz. W pierwszej ciazy wymiotowalam od 5-34 tyg,to bylo straszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość aaaa
Jako SLI chodzi bo CC to zależy dlaczego była poprzednia. U mnie była CC przez wypadnięcie pępowiny. Wiec nie ma przeciwwskazań do porodu naturalnego. A gościu pierwsze USG jest przez pochwę bo przez brzuch jeszcze nic by widać nie było. Spokojnie to wąska rurka i wkłada ja tylko na kilka cm do środka. Zero bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagodowa123- Na gardło zawsze biorę glimax, często ratuje mnie przed anginą. OM miałam 23.03, wiec w ten czwartek już zaczynam 6 tydz :) CC miałam, bo byłam 10 dni po terminie i zaczęły się problemy z tętnem u córy. Teraz nie wiem, wolałabym SN, ale przez to, że jestem bez śledziony mój organizm trochę wariuje w ciąży i do tego mam endometriozę po poprzedniej cc, wiec chyba będzie cięcie, żeby usunąć te zrosty. Oczywiście pierwsze USG jest dowcipne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annaszz
Ja mialam Usg przezpochwowe na pewno do konca trzeciego miesiac jak nie ciut dluzej, dlatego tez wlasnie ze przez brzuch nie widac bylo. mnie dzis glowa boli, ale to moze od pogody, bo dzis cieplo, slonce w koncu grzeje, ale burze moga u na byc... dzis zaczynam dopiero 6 tydzien ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha1984
a ja miałam własnie drugą wizytę i słyszalam serducho!:D to 6 tydzien (a liczac od miesiaczki 8) i na razie Henio (to imię robocze) wygląda jak kartofel i nie widać żeby się ruszał, ale lekarka powiedziała ze na następnej wizycie powinien już fikać. bylam również w mojej przychodni bo się mocno przeziębiłam, i tam niestety humor popsuły mi panie pielęgniarki, którym przerwałam pogawędke pytaniem o wizytę. powiedzialy ze lekarz jest na wizycie domowej, więc zapytalam kiedy mniej więcej wróci, na co usłyszałam oburzenie ,,czy pani nie slyszy ze mówię że dopiero co pojechała? a skąd ja mam wiedziec kiedy wroci? moze za godzine a może za trzy". i ten ton jakbym chciala od niej nie wiadomo co :O naprawdę tak ciężko normalnie odpowiedzieć :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodowa123
Szkoda że na mnie nie trafiła bo pewnie bym jej powiedziała co myślę na ten temat. Chociaż nigdy niewiadomo. W poprzedniej ciąży zrobiłam się taka ciapa że nie miałam zdania nawet na temat czy okno ma być otwarte czy zamknięte. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaOla17
Hej dziewczyny :) ja właśnie po wizycie. Jest tętno, 7 tydzień i termin na 14.12.17. W ogóle mnie nie bolą piersi ani brzuch, tylko cały czas jest mi niedobrze, więc lekarka zleciła zbadać poziom progesteronu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiolcia88
Witam nowe dziewczyny :) robi się nas dużo, fajnie. U mnie nadal mdłości, ale dziś bez wymiotów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 89
Ale trafiłam na kolejkę do laboratorium wróciłam do domu z takim bólem głowy że masakra . No fajnie fajnie że tyle nas grudniowe mamusie . Jeśli chodzi o CC Ja się spotkałam z sytuacją że jeśli jest krótki okres między jedną a drugą ciąża gdzie była już cesarka to robią CC chociaż może zależy od szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po przeziębieniu wróciłam do pracy i cały czas myśle tylko o tym ze mnie mdli i czy zdążę w razie czego do toalety.. :/ klientki krzywo sie na mnie patrzą, a jedną dziś to miałam ochotę udusić bo tak wymyślała z wzorkami ze już nie miałam siły. Zazwyczaj nie mam z tym problemu, wiec podejrzewam ze ta nerwówka ogólna na ludzi to przez mój stan. Najchętniej bym się zamknęła w domu i czekała aż mi chociaż te mdłości przejdą żebym się skupić mogła.. No ale nie wyobrażam sobie zamknąć salonu na tyle czasu. Wy tez jesteście takie nerwowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama6latki
Hej dziewczynki ja juz po pierwszej wizycie. Oczywiscie cytologia, itp bylo. Usg tez mi Pan doktor zrobil ale dlugo mu to zajelo bo niby usalowilo sie ziarenko w nieciekawym miejscu gdzies na boku hihi serduszko juz bilo to juz 7 tydz. kolejna wizyta za 2 tygodnie na ponowienie badania usg poniewaz kolo zarodka jest jeszcze jedno cialko zolte i doktor mowi ze przyczyn moze byc duzo i nie bedzie snuc domyslow co to moze byc i kolejna wizyta wszystko wyjasni. Jutro ide oddac krew i mocz do badan i za te 2 tyg zaloza mi karte ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama6latki
Annna ja nie jestem zdenerwowana ale mbie tylko mndli i lekko boli zoladek wiec tragedii nie ma a jesli Ciebie tak rozlozylo to sie nawet noe dziwie hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama6latki
Ja tez pierwsze mialam cc ale ze wzgedu na to, ze mialam waskie biodra a corka byla duza 4390g no i akcja porodowa sie nie posowala bo zatrzymalo sie na 3 cm rozwarcia woec stwierdzili ze trzeba dzialac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 89
Mama6latki to tak jak u mnie karta na następnej wizycie ja badania sobie zrobiłam i aby teraz czekać . To faktycznie miałaś dużą córcie moje miały 3730 i 3900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mononoke_30
Dziewczyny poszłam dziś do innego ginekologa bo tamten jest jakiś dziwny, nie dal mi skierowania na toksoplazmoze czy kile - jedynie grupę krwi i hiv. Bobo mi urosło z 5 mm do 10 mm w 6 dni :) I mam już kartę ciąży. A i chciał mi dac już zwolnienie i było to kuszące ale odmówiłam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mononoke to szybko dzidzia rośnie :) Annna00 zaczęła się huśtawka hormonalna ;) nerwy całkiem normalne :) Mama6 latki- super, że usg udane :) ciekawe z tym ciałkiem żóltym.. bliźniaki? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadorka
Tak mialam usg 19 tego kwietnia to juz 6tydzien i 2 dni,zarodek 4,55mmm bicie serduszka było 96,ale na usg nie wyraznie bylo widac teraz mam porobic badania i zalozy mi kartę,tyle ,że bylam prywatnie,a badania zeby zeobic za darmo ,to musze isc do ginekologa w przychodni,grrr,a tam trzeba czekac,nie lubię czekac i moze zrobię je też prywatnie,ale ciekawe jakie są koszta? może się orientujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadorka
A i "cyce " :) mnie tak bolą doslownie palą w środku niemogę lezec na boku,masakrę mam,też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama6latki
Magda86 troche mnie przeraza ta mysl o bliznietach, ale lekarz nie chcial za duzo mowic stwierdzil ze przyczyn moze byc duzo i okaze sie za 2 tyg. Mononoke_30 Moj tylko zapytał czy pracuje i czy potrzebuje zaswiadczenie o ciąży to tyle. Ogólnie jestem ekspedientką i nie wyobrażam sobie żeby stać za ladą z brzuchem i nie wiem czy będzie jakiś problem później ze zwolnieniem l4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×