Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dodo19i5

Grudnióweczki 2017

Polecane posty

Gość Fiolcia88
Annasz wyliczasz sobie tygodnie na podstawie ostatniej miesiączki czy on kiedy myślisz, ze miałaś stosunek po którym zaszłaś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaaa33
Mononoke a ja 12 :D także teraz będziesz przedemną:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam usg w 6tc i nic nie było widać a już w 6t 3d biło serduszko, wiec czasami warto poczekać te pare dni. Teraz tez mam kolejna wizytę dopiero 16maja :( fiolcia a czemu dopiero w 15 tyg usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha1984
a ja mam pytanie dotyczące aktywności fizycznej... internety różnie podają- a to ze pierwszy trymestr bez cwiczen, a to znowu ze caly okres ciąży powinno się gimnastykować. ja lubilam sobie pocwiczyc i pojezdzic na rowerze, ale teraz po pierwsze boje sie, a po drugie mam te lekkie bole brzucha i bardziej się męczę . jak to wyglada u Was, cos tam sobie cwiczycie? raczej cwiczenia typu chodakowska (tzn intensywne, meczace) odpadaja, wszelkie brzuszki i podskoki tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mononoke_30
@Kacha1984 pytałam o to wczoraj gina powiedział że zero podskokow. Zero boksu. Rower i rolki tylko jak mam 100 procent pewności że nie upadne. Basen, joga, pilates - tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej! 6tc - jaki kwas foliowy powinnam brać? Co polecacie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nawet jakbym chciała poćwiczyć to nie dałabym rady... zawroty głowy, mdłości, jeszcze teraz to przeziębienie to już w ogóle leżę i nic nie robię a i chudnę i chudnę bo nie jestem w stanie nawet obiadu przygotować a co dopiero zjeść bleh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annaszz
Fiolcia88 - licze od ostatniej miesiaczki, czyli 21.03. Ale tez dokladnie wiem kiedy zaszlam, bo fiku miku bylo jedynie dwa razy w tym cyklu, z kilkudniowym odstepem i po tym drugim razie mialam owu na nastepny dzien ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annaszz
Ja od lutego chodzilam na silownie - na rowerki..godzina jazdy do muzyki, super to bylo i zrzucilam troche brzuszka ;) akurat skonczyl mi sie karnet i zaszlam w ciaze. Chcialabym troche na rowerze pojezdzic na wiosne...poki brzuch maly. A rozne rzeczy slyszalam, ze w pierwszym i trzecim trymestrze nie mozna itp. Najlepiej zapytam lekarza. najlepszy na pewno jest basen ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiolcia88
Annna00 mieszkam w Anglii, a tutaj jest podczas ciąży jedynie dwa usg: 15tydzien i 20 tydzień... w sierpniu lecę do Polski, wiec pewnie dopiero wtedy zrobie jakieś dodatkowe badania, bo tutaj nie ma co liczyć na cokolwiek. Oni są zdania ze ciąża to nie choroba i to jakoś ma samo wszystko sobie być :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mononoke_30
gość7:55 to chyba nie ma znaczenia, ja biorę najzwyklejszy folik i lekarz powiedział że spoko. brałam też witamine D, C i E ale powiedział że niepotrzebnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiolcia88 aaaa to wszystko jasne w Norwegii takie same podejście maja i pierwsze usg 17-19 tydz... gdyby nie to ze na święta byłam w Polsce i przy okazji się umówiłam bo akurat miałam początek 7 tygodnia to tak samo bym musiała czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama6latki
Witam dziewczynki , przepraszam, ze was tak zaniedbuje ale zapracowana jestem ostatnio a wszystko mi tak wolno idzie jestem wiecznie zmeczona i te mdlosci mnie dobijaja. Ja tak jak wy przed wizyta i nie moge sie juz doczekac. Mononke30 masz juz zalozona karte ciazy ? A czy macie zamiar brac witaminy dziewczyny ? U mnie zawsze lekaze przepisuja ale ja staram sie miec zroznicowana diete duzo warzyw i owocow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama6latki
Ostaynio Lewandowska wydala jakas pkyte na temat cwiczen w ciazy, moznaby na to spojrzec z ciekawosci. Ja tez schudlam od poczatku roku i dziwnie mi bez cwiczen ale bez zgody lekaza nie chce za bardzo sie nadwyrezac. Jesli bedzie wszystko ok to mam zamiar chodzic z kijkami hihi chociazby lub cos sie wymysli. Mieszkam w pieknej okolocy z duza iloscia lasow po ktorych uwielbiam biegac ale to noestety zostawimy na powrot do formy po ciazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiolcia88
Teraz są faktycznie ćwiczenia dla ciężarnych, ja to puki co boje się nawet za dużo chodzić ... to moja druga ciąża ale jakos jestem bardziej przestraszona niż w pierwszej. Ciagle mam dziwne wrażenie napinania brzucha :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annaszz
A ja mam jutro weselicho i poprawiny w niedziele, ale bede oszczednie tanczyc ;) spacery z kijkami sa fajnhm pomyslem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama6latki
Annasz to milej zabawy zycze hihi mam nadzieje, ze nikt nie bedzie Cie meczyl z piciem alko ;( Tez mialam to uczucie jakis dobry tydzien temu ale juz przeszlo cale szczescie bo juz sie martwilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 89
Mononoke super gratulacje serduszka u mnie mdłości i wymioty delikatnie ustąpiły chociaż nie chwalę dnia przed zachodem słońca bo wczoraj najgorzej było na wieczór. Jeśli chodzi o ćwiczenia ja w pierwszych miesiącach sobie daruje chociaż mam pracę fizyczną więc napewno *******ie nie ominie ale staram się oszczędzać. Zastanawiam się kiedy powiedzieć dzieciaczką czy czekać aż będzie widać chociaż łatwiej by mi było teraz szczególnie że są takie *****iwe i muszę im tłumaczyć żeby uważały na mój brzuszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annaszz
Mama6latki - dzieki ;-) na pewno beda mnie dreczyc z alkoholem, ale moze jak raz im powiem ze jestem kierowca to dadza sobie spokoj. Gorzej jak tesciowa wpadnie na pomysl, ze ona mozr jechac, a ja zebym pila :P 89 - ja nanrazie nie zamierzam mowic mojej corci jak najdluzszy czas. Bo ona bedzie co dzien pytac kiedy ten dzidzius bedzie, a ja nie zniose tego przez najblizsze 8 miesiecy :P ale jak zaczniemy mowic innym, to pewnie w koncu ona sie dowie, albo moze zabiore ja kiedys do lekarza, zeby zobaczyla dzidziusia na ekranie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 89
Annasz ja również życzę udanej imprezki u mnie jak narazie najlepsza wymówka to kierowca hehe a nikt na ogół nie jest chętny do jazdy także to dobra przykrywka . Jeśli chodzi o dzieciaczki to też nie chce im mówić bo synio wszystkim wygada a nie boisz się że przy zabawie uderzy cię w brzuch czy coś bo moja córcia to ma manie skakania po mnie jak sobie leżymy może jak bym im powiedziała o dzidzi to były by ostrozniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiolcia88
Annaszzz udanej zabawy :) Ja już wszystkim powiedziałam, ponieważ mam bardzo ciężka prace, w której od razu muszę poinformować o ciąży.... żeby dostać coś lżejszego. A jak to bywa w pracy to zaraz się rozniesie i nie chciałam żeby ktoś z rodziny dowiedział się przypadkiem :( synuś tez już wie, ma 4.5 roku, pomaga mi i uważa na mnie, jest prze szczęśliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama6latki
Ja juz rodzinie i corce powiedzialam strasznie sie cieszy ale to prawda co chwile chodzi i pyta jak to bedzie itp ale z dnia na dzien zadaje coraz mniej pytan i oswaja sie z sytuacja. Wiekszy dylemat mam kiedy powiedziec w pracy bo wiem ze jak pojde na zwolnienie to juz nie mam powrotu z tego wzgledu, ze musza znalesc od razu kogos na moje miejsce. A tak jak pisalam wczesniej moja praca uwazana jest za ciezka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 89
Fiolcia88 ja mam wizytę w poniedziałek jak będę wiedziała już że wszystko ok to też się pochwalę dzieciaczką może wytłumaczę syniowi żeby jeszcze się nie chwalił wszystkim w szkole może zrozumie hehe a pierwsze USG po 10 tyg także trochę jeszcze z nowiną poczekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 89
Mama6latki musisz porozmawiać ze swoim lekarzem w jakich warunkach pracujesz i do którego miesiąca możesz wykonywać taką pracę na pewno ci doradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mononoke_30
@mama6latki nie mam jeszcze karty ciąży ponieważ nie bardzo byłoby co w niej uzupełniać. Jak zrobię badania w tym grupa krwi etc to mi założy pewnie na następnej wizycie 11 maja, tj 1go dnia 9tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mononoke_30
Znajoma pediatra konsultowala z innymi lekarzami branie tylko kwasu foliowego i mam jeszcze brać fembion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tym weselem to dziwne że namawiają do picia,u mnie wręcz przeciwnie, teściowa przed weselem powiedziała"tylko ty czasem nic nie pij ,jesteś matką, nie powinnaś już pić do końca życia alkoholu, alkohol nie jest dla kobiet"!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiolcia88
No jakby mi tak ktoś powiedział to chyba bym piła na złość hehe, No oczywiście nie w ciąży :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annaszz
Jak mi moja lobuziara probuje skakac po mnie czy cos, to jej teraz mowie ze mnie boli brzuszek, zeby uwazala. Chcialabym jej ppwiedziec bo ona juz biedna od pol roku modli sie do Bozi o dzidziusia. Ostatnio akurat tego nie robila dluzszy czas, a dzis jak zasypiala to mowi: "nie moge sie doczekac jak nam sie dzidzius urodzi". No ja nie wiem skad jej to przyszlo do glowy? ;) chyba ze wyczytala cos miedzy wierszami z moich rozmow z mezem ;) oby nie, bo jak wypapla w przedszkolu paniom, to beda jaja, bo ja tam pracuje i lepiej zeby dyrektorka sie dowiedziala ode mnie, a nie od niej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiolcia88
Dziewczyny dopadły mnie mdłości, pojechałam z synkiem do Lidla na zakupy.... zrobiłam je chyba w 5 minut bo mi nagle zrobiło się słabo, gorąco, wszystko na raz, masakra jakaś.... już nawet po chlebek nie pojechałam bo się bałam ze wyjdę z auta i zwymiotuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×